3314
2ivmws8.jpg
  • Gatti
    #3234
    Mondjuk egy hasonló jó és érzelmes utolsó pillanatot kitalálhattak ovlna mint ez:
  • Gatti
    #3233
    Na megnéztem én is az utolsó részt. Kicsit vegyes érzelmek kavarodnak bennem. A sorozatot szinte majdnem 5 részre lehetne bontani. Az első évadba ugye mindne részbe új rejtélyt kaptunk. A másodikba már kevesebb rejtély volt de itt ugye kárpótolt a másik univerzum am ia fő témája volt a 2. évadnak. Jött a 3. évad ahol ugye a 2 univerzum gyógyítása volt a fő szempont. Majd a 3. évad végén mintha végetért volna a sorozat. Jött a 4. évad egy Reboot. Ez az évad ugye Peter megtalálásáról szólt. Majd jött az ötödik évad ahol a megfigyelők voltak középpontba. De itt már alig volt rejtély amit megkéne oldani, szóval ha összehasonlítjuk az első és az 5. évadot hatalmas különbséget látunk , mintha nem is ugyanaz a sorozat lenne. Olyn mintha az íróknak nem lenne több ötlete rejtélyek terén. Ennek ellenére én nagyon jónak találom a sorozatot és a legjobbnak tartom sci-fi kategóriába. 10/9,5 pontot adok rá, azért nem 10 mert az utolsó 2 évad kicsit gyengébb lett.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végét ha megnézem kicsit összecsapottnak látom, 5 perc volt hátra és még azt se tudtuk mi lesz, esetleg akkor 1 részel meglehetett volna toldani a sorozatot. Szeptembert sajnáltam a végén. És rengeteg felvetés alakult ki bennem. Ha így alakult akkor hogy tűnt el Walter, egyszer cska elpárolgott? Valamint így akkor h élt Peter? persze walter ezt is elintézhette a jövőből. Jobban lekellett volna zárni a sorozatot az utolsó 10 percet nagyon összecsapták és a végére megint lett egy reboot. Mintha meg se történt volna az 5. évad. Legalább Peterék emlékezhettek volna h mi is volt. Én úgy zártam volna le az egészet hogy visszafordítottam volna a sorozatot az első évad elejére. Szóval hogy ugyanúgy folytatódott volna az életük mint akkor , megoldják a rejtélyeket , Etta is a rejtélyügyi lesz, stb. Egy 14. részel ezt simán meglehetett volna oldani. És akkor szép kerek lett volna a sorozat.


    Összességében elégedett vagyok de lehetett volna akár még jobb is :) Valószínűleg még végig nézem a sorozatot legalább 1X ha lesz időm mert remek mű lett. Sajnálom hogy vége sok vasárnap délután telt el Fringe nézéssel:) Örülök hogy veletek követhettem a sorozatot és rendszeresen olvastam a fórumot és párszor én is írtam véleményt.

    Éljen a Fringe, éljen soká ez a közösség és bízzunk benen hogy hamarosan lesz hasonló jó sorozat:) Ja és legyen sokáig ilyen szép Olivia Dunham ügynök :)

  • MeoH #3232
    Nem volt ez rossz sorozat, de mindegyiknek eljon a vege. Az 1-2evad nagyon etalon lett, de a tobbit is megerte nezni.

    PS: A voros Olivia, meg igy 21evvel oregebben is dogosebb volt, mint a szoszi :)
  • ForzaInter
    #3231
    hát tényleg sok logikátlanság volt itt az utolsó évadban, de jó lett a lezárás. az utolsó 2 évad nem volt az igazi, de összességében egy jó sorozat volt a fringe, és nagyon fog hiányozni:( RIP
  • Szabi #3230
    a napokban kezdtem el a Sliders-t nézni, gyerekként sok részt láttam, de most végre értem is hogy miről szól :D
  • hitman090
    #3229
    Aha hát én is erre a nézésre értettem hogy az mi volt a végén akkor ezek szerint Peteren kívül senki nem emlékszik a másik időben történt dolgokra igaz?
  • precision
    #3228
    Az idővonalban azon a napon volt törés amikor jöttek a kopaszok (Ettás parkos jelenet). Ezen a napon jött a tulipán is Peternek. Aki mint tudjuk egy csomó timeline dolgaira emlékszik. Amikor meglátta a tulipánt szerintem bevillantak neki a megszállás utáni események, kvázi emlékezett rájuk. Mert nem az van, hogy az nem történt meg, csupán egy másik timelineon történt meg velük. Legalábbis én ennek tulajdítom be azt az ominózus utolsó nézést.
  • Narxis
    #3227
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Waltertől és igen, törlődtek.
  • hitman090
    #3226
    Valaki magyarázza már el nekem a legvégén azt hogy Peter kap egy fehér tulipánt valakitől! Nem értettem a végét kitől jött a tulipán? meg ami még érdekes az az hogy akkor most hogy Walter elvitte a srácot a jövőbe ezzel ugyebár megszűnt az hogy a megfigyelők megszállnak minket szóval akkor ha jól értem az eddigi dolgok törlődtek Olivia és Peter emlékezetéből vagy hogy mondjam szóval meg se történtek mármint a megszállás utáni dolgok igaz?
  • Narxis
    #3225
    Ezerszer is leírom ha kell...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem a megfigyelők nem léteznek hanem az érzelemmentes megfigyelők!!! Az a 12 felderítő aki itt járt mind bevallotta, hogy érzelmei lettek, elkezdtek kötődni az emberekhez, September ezért mentette meg Peter-t tehát mi fog akkor megváltozni? Annyi fog változni, hogy nem szállják meg a jelenünket mert érzelmeik vannak, sőt ha a gyerekből indulunk ki akkor sokkal fejlettebb érzelmeik(több szeretet, együttérzés, kevesebb harag, gyűlölet stb.)


    Ez este még nekem se volt ennyire tiszta de most kapcsoltam, hogy miért így változik meg az idő.
  • Lipocki
    #3224
    Kiváló sorozat volt kár,hogy vége. Ez az utolsó rész számomra hagyott egy pár megválaszolatlan kérdést.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Walter előre ment az időben a gyerekkel,megváltoztatva a jövőt ami hatással volt a múltra. Igy nem léteznek megfigyelők,tehát Szeptember sem aki nem zavarja meg Waltert a gyógyszer kisérletenél és ezáltal meg tudja menteni a sajat fiát. Nem kell átmennie a másik univerzumba és nem csinál problémat az univerzumok között.Valószinüleg az egész élete másképp fog alakulni,vagy egy ekkora változás után lehetetlen, hogy Peter Olivia és Etta (már ha megszületik) ugyanúgy percre pontosan ott legyenek a parkban aval a különbséggel, hogy most nem támadnak a megfigyelők...Akkor, hogy is van ez?
  • ProGabe #3223
  • RAMyMamy
    #3222
    és vége...

    szvsz nagyon jó volt az utolsó 3 rész.
    az 5. évad közepe nagyon nem tetszett, a 4. évad sem túlzottan. nekem is az első 3 a fav (imádtam az alternatív univerzumos karaktereket). de összességében szerintem egyik legjobb sorozat volt, sose fogom elfelejteni.
  • Narxis
    #3221
    Pontosan, elvileg a megfigyelők se 100% hogy a "mi" jövőnkből jöttek, ha annyira okosak akkor nem a saját múltjukat piszkálják meg, de ez persze mind feltételezés.
  • precision
    #3220
    Visszamész az időben és születésed előtt kinyírod a faterodat... eleve meg sem születsz akkor a jövőben, hogyan mentél akkor még is vissza az időben? Ja hogy fingunk sincs, hogyan működik az időutazás és az ilyenféle paradoxonokra csak "elméletek" vannak? :)

    Walter is nagyon szépen elmagyarázza egy korábbi évad egyik részében, hogy mi a helyzet. Végtelen számú párhuzamos dimenzió van, és mindegyiket egy-egy másképpen meghozott döntés kreálta. A fenti példát nézve... van egy dimenzió ahol megszülettél és van egy ahol nem, mert meghalt a faterod születésed előtt. Van egy dimenzió ahol lediplomáztál és menő munkád van, van egy ahol pedig munkanélküli csöves vagy a rossz döntéseidnek megfelelően.

    Persze ezek is ilyen "íratlan szabályok", általában ez az elmélet megtalálható az összes ilyen típusú filmben is, ráadásul itt az arcunkba is tolja Walter az egyik részben, még szép ábrát is készít szokásának megfelelően :)
  • BaliBoy
    #3219
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Véleményem szerint az egészben van egy rohadt nagy hiba. Az egész sorozatnak meg sem lett volna szabad születnie, ugyanis ha nincsenek megfigyelők, akkor Walter és Peter meghal a tóban, ugyanis nincs aki megmentse őket.... :S Akkor lett volna jó a lezárás, hogyha ha a 13. rész végén Oliviával nem Peter van, hanem valaki más.
    Egyébként mekkora már az 513-as ajtó?! :DD
  • Narxis
    #3218
    Ezt írtam neki de nem akarja elfogadni, hát így járt.
  • Zomil
    #3217
    Az eddigi "katyvaszt" lezárták a 2 világ szétválasztásával. :)
  • stargatelost
    #3216
    Ha ettől a belemagyarázástól jobban érzed magad... Ami szerinted briliáns, szerintem koncepciótlan. Eleve baromság volt egy jutalom évadot ilyen megszállós hülyeségre pazarolni. Az eddigi katyvaszt kellett volna lezárni, nem egy újabbat kreálni :)
  • Narxis
    #3215
    Igen azt érzem, hogy nem lehet összefogni az egész 5 évadot hiszen annyira változatos, szinte minden megtörtént az 5 évad alatt, ilyen összetett történetnél túl sokat kéne magyarázni, hogy egybefüggő legyen.

    A sorozat zárása nem volt hiba, sőt most, hogy így rávilágítottál erre nézhetjük, úgy is, hogy az első zárás az amikor lezárták a párhuzamos világgal való harcot és elváltak. Jött egy új probléma ami lazán kapcsolódott az első 3 évadhoz(megfigyelők) és ebből kerekítettek egy új sztorit, szerintem briliáns.
  • stargatelost
    #3214
    Hát lehet jobb lett volna, ha kaszát kap a harmadik évad után, és akkor még kult státuszba is kerülhetett volna a sok anyázó rajongó miatt :D Mert addig meg is érdemelte volna ezt a titulust.
    De azért azt te is érzed, hogy nem lehet összefogni az egész öt évadot, és hogy hiba volt a sorozat zárását csak az ötödik évadi történések zárásaként elpazarolni, nem? :)
  • Narxis
    #3213
    Azért nem lett teljesen kitörölve az első 3 évad de tény, hogy akartak egy vérfrissítést adni a sorozatnak, lehet nem gondolták, hogy lesz 4. és 5. évad.
  • Narxis
    #3212
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ebben a sorozatban az a jó, hogy többféleképpen lehet értelmezni, nincs minden kőbe vésve. 1. Nincs általános időutazó szabály. Honnan tudod, hogy nem egy párhuzamos világ jövőjéből érkeztek(ugye tudnak a másik világról is, de lehet egy 3. az övék)? Vagy mi is mondja ki, hogy minek kell történnie az idővonalakkal ha visszautaznak(ld. Terra Nova)? A Budapesti Időutazás Kutató Intézet? Vagy a New York-i? :D 2. Ettől még összejöhetnek a dolgok de én úgy értettem, hogy 2015 után íródik át minden, onnantól amikor a parkban voltak, szinte vártam a megfigyelőket mikor Etta szaladt Peter-hez. A tulipán levél is ezt bizonyította szerintem.
  • stargatelost
    #3211
    Az volt az egyik baj (a sok közül) ezzel a zárással, hogy nem a sorozatot, hanem az ötödik évadot zárta le. Ettől féltem egyébként. De ez a szar, amit elénk raktak ebben az utolsó részben még a készítőktől is kritikán aluli logikátlanság volt.
    Két dolog:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. Mivel 2015-ben megérkeztek, leigázták a Földet az Observerek, át kellett íródnia az idővonalnak, így eleve nem ugrálhatott volna Windmark vissza 2600 valamennyibe, de ami fontosabb, hogy eleve nem létezne semmilyen tudós meg Observer feltalálás 2167-ben.
    2. Amit már beszéltünk múlt héten is: ha nincsenek Observerek, nem csak a rohadt invázió marad el, hanem az egész sorozat nem történik meg. Lásd 2x16-os epizód.

    Egyébként az 5x12 egy kurva jó rész volt, simán régi Fringe hangulat, meg sztori. Jó volt a másik univerzumot is látni, persze a negyedik évados reboot-ot láttuk sajna... de simán 8/10-es izgi rész volt.
    5x13 meg egy jó nagy egyest kap a fent említett baromságok miatt.


    Kár ezért a sorozatért az első nagyon jó három évad miatt. Igazából nem is nagyon lehet másképp kezelni, csak két részletben a sorozatot, hiszen a készítők is így bántak vele. Volt egy első három évad, meg utána kettő, és ezeknek nem sok közük van egymáshoz.
  • Narxis
    #3210
    Mert eredetileg csak el akarta September rejteni, később jött ez az egész ötlet.

    Szerintem nagyon jó zárást kaptunk, filmtörténeti momentum, hogy egy ilyen kiváló sorozat befejeződik amiről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Ha egyszer megkérdezik tőlem, hogy mit tartok művészetnek vagy az egyik legjobb sorozatnak akkor csak annyit mondok, hogy Fringe.

    Még párszor megnézem az uccsó 2 részt, de borzalmasan hiányozni fog. Ez az a sorozat amit még az unokáimmal is megnézetnék. Kár, hogy nincs lehetőségem a színészekkel beszélni, legalább egy autogramot kérnék meg csinálnék velük egy közös képet és egy kézfogás által átadott gratulációt adnék amiért 5 évadon át csodálatossá tették a szombati napomat.

    Nyugodj békében Fringe, soha nem felejtünk!
  • TDC Geronimo
    #3209
    Bevallom őszintén a legvégét én kicsit összecsapottnak éreztem. 2 perc volt hátra és még mindig pörögtek az események ezerrel, nagyon hirtelen lett vége. Ennek ellenére nagyon jó volt mindkét rész.
  • Zomil
    #3208
    Nagyon jo volt ez a 2rész. Voltak a fringe során gyengébb, meg nagyon durva részek, összességében teljesem meg vagyok elégedve, azt biztos, h az egyik örök kedvenc sorozat marad.
  • kill3r21
    #3207
    Hát vége gyerekek, nem pont ilyen befejezésre gondoltam, de megvagyok elégedve....biztos lesznek sokan akik nem..
    De egy biztos, ha egyszer akarnának egy spinoffot vagy valamit, rengeted dolog előtt áll nyitva a kapu!
    Köszi Cassonénak a feliratokat...
  • vg
    #3206
    Nagyon morcosan nézett Peter a végén. Biztos dühös volt, hogy vége. Hiányozni fog a sorozat.
  • precision
    #3205
    +1
  • AlrightSir
    #3204
    Na akkor itt a véleményem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hiába a sok bosszantó logikátlanság és zűrzavar, ezzel a két záróepizóddal több, mint elégedett vagyok. Visszahozták a régi Fringe ügyeket, benéztünk a másik univerzumba és Olivia is igazi badass lett és lekapcsolta az egész várost Windmark-al együtt. Szerintem nem csak a finálé, hanem az évad csúcspontja a Walter-Astrid-Boci jelenet volt, ott teljesen meghatódtam. Bevallom utána már nem tartottam vissza néhol a könnyeket. Nem akarom túlgondolkodni az egészet, egyszerűen élvezem azt az érzéskavalkádot, amit a finálé keltett bennem. Az egyik kedvenc (ha nem A kedvenc) sorozatom volt és marad szerintem még egy jó ideig.
  • OptimusPrime
    #3203
    Srácok, ez így volt jó lezárás, csonka évad is volt, nehezen indult ez is, és tényleg az utolsó 3-4 rész hozta megint el azt, hogy tűkön ülve lehetett ülni szombat hajnalban, ma még vizsgára tanultam, mikor már felkerült, de mondtam, hogy ha megrohadok sem nézem meg, amíg a vizsga nincs letudva. :)

    Nagyon jó sorozat, lehet kezdeni előröl nézni, hogy magunknak még inkább össze tudjuk rakni az apró elemeket, biztos élvezetes lenne.
    Nekem minden évada végül is tetszett, lehetne ekézni, és voltak néhol irgalmatlan gyenge részek, de összességében azért kedvenc marad.

    Olivia ebben az évadban nyújtott szerepe sajnos elhalványult, nem csoda, hogy pont az évadzárásra dobták be az "aduászt". Peter viszont határozottan sokat fejlődött az évek alatt, Walter karaktere pedig már-már oszkárt érdemelne, kár, hogy Bell nem tért vissza már, legalábbis egészben nem! :)

    Anna Torv-ról meg jöhetnek a fotók, gondolom a fórum további "életét" ez fogja zömében kitenni, meg mondjuk egy-egy hír, ha kijön Blu-ray-en 1-1 évad. :)
  • OptimusPrime
    #3202
    Én pedig a több évadon át tartó munkád! :)
  • precision
    #3201
  • cassoneitaly
    #3200
    Fringe 5x13 (hdtv-afg, hdtv-lol, 720p-dimension) magyar felirata elkészült:

    LETÖLTÉS: Hosszupuska | Feliratok.info | Addic7ed

    Jó Szórakozást a sorozatzáró epizódhoz! Mindenkinek köszönöm a több évadon át tartó figyelmet! ;)

    Cassone
  • AlrightSir
    #3199
    Lehet hogy én se figyeltem, de miért is?
  • Zoli007
    #3198
    Spoilerről már hallotál?
  • TDC Geronimo
    #3197
    thx megvárom estit akkor :)
  • cassoneitaly
    #3196
    Fringe 5x12 (hdtv-afg, hdtv-lol, 720p-dimension) magyar felirata elkészült:

    LETÖLTÉS: Hosszupuska | Feliratok.info | Addic7ed

    Este 9-10 körül érkezik az utolsó rész felirata is! Igazi fanoknak azt javaslom, hogy egyszerre nézzétek meg! ;)

    Jó Szórakozást Mindenkinek!
    Cassone
  • ProGabe #3195
    Az egyetlen sorozat, aminek mindig megnéztem a főcímét :)