152
Bioetanol vajon tényleg a jövö üzemanyaga vagy emberiség elleni bűntett?
  • I.C.ram
    #111
    Ja meg volt az Anglo-Iranian Oil Company is, aki kutatott, de tudtommal ok nem nagyon termeltek itthon.
  • I.C.ram
    #110
    Tobb szen van annal. USAban van meg mindig a vilag legnagyobb szentartaleka, amihez szinte meg hozza se nyultak. Azt mondjak ,hogy legalabb 500 evre eleg szenunk van meg.
  • I.C.ram
    #109
    Jo lenne mar felfogni hogy az ethanol nem a kornyezetvedelem miatt van... Sooot... Strategiai jelentossego. Mineltobb a bio adalek az uzemanyagban, annal kevesbe fuggunk az olajtermelo orszagoktol. Ennyi. Senki nem mondta, hogy a kornyezetvedelem miatt van.
  • I.C.ram
    #108
    Eleve amerikaiak kezeben volt a koolajtermeles Mo-n. Standard Oil (mai neven Esso)-nak volt leanyvallalata a MOLAJ, ami a kitermelest vegezte.
  • Molnibalage
    #107
    Jó.

    Százhalombattán meg van mindenféle finomító kapacitás és még lesz is emez-amaz. Munkámból adódóan jártam már többször bent.
  • degenerator
    #106
    45ben az amerikaiak megkapták a kőolaj kirázólagos kitermelési jogát, kárpótlásul. (gondolom a ledobott bombák miatt) ez tudtommal ma sem változott.
  • [NST]Cifu
    #105
    Amennyire én tudom, azok a kutak éppenséggel pont a MOL tulajdonában vannak. Zala megyében volt szerencsém látni párat. A MOL kőolajfinomítója is ott van még Százhalombatta és Ercsi között. :)
  • HUmanEmber41st
    #104
    Magyarországon most is termelnek ki kőolajat...csak éppen nem a MOL... pedig itt is volt kőolaj finomító üzem úgy emlékszem Százhalombattán...
  • degenerator
    #103
    muszáj neked állandóan kötekedni, beszólni?

    a cikkből másoltam ki egy részletet, gondolom valakinek még új.
  • Molnibalage
    #102
    At atomenergiával meg egyetértek. Mindneki tudja rólam itt szerintem, hogy az atomenergia híve vagyok.
  • Molnibalage
    #101
    És ezzal azt hiszed újat mondtál?

    Becslést lehet adni, de az elég nagy szórású. További gond, hogy a kőoalaj és más technológiák ára mondja meg, hogy mégis mennyi a kitermelhető kőolajd gazdaságosan. Ezért van az, hogy 1970-ben azt mondták 40 év és elfogy az olaj. Amikor azt mondják, hogy "elfogy" azt a gazdasáosan kitermelhető mennyiségre értik. Nem vették számításba úgy látszik, hogy a kereslet 4-szeres árat is lepenget ahhoz képest amit ők elképzeltek.
  • degenerator
    #100
    cikk

    Sok ország manipulálja a kőolajkészletekre vonatkozó adatokat, és megtiltotta, hogy külföldi szakértők felbecsüljék a tartalékok valódi nagyságát, de akad olyan állam, ahol börtönnel büntetik az ilyen kísérleteket. Ezért a készletek 90 százaléka gyakorlatilag nem ellenőrizhető, mert az adatok bemondásos alapon születnek.
  • degenerator
    #99
    szerintem nem. elég megnézni pár műsorát. az a tv elsősorban a saját népének, az usa lakosságának szól, aztán neked.

    akkor vesztette előttem el a hitelességét, amikor már akkor arról cikkeztek, hogy haláltáborok vannak németországban, amikor azok még fel sem épültek.

    vagy elég megnézned a jövő fegyverei c műsort, végig megy a parasztvakítás, meg a hazudozás.

    a többiről azért nem tudok nyilatkozni, mert nem is nagon érdekel, meg nem értek hozzá.
  • smith09 #98
    Szomorúnak tartom hogy amíg sok sok ember éhezik addig gépeket etetünk élelmiszerrel...
  • z99999
    #97
    ez most azért, mert szted nem? ha igen, miért nem?
  • CELL9999
    #96
    persze...csak azt nagyon kevesen tudják...pl..én
  • degenerator
    #95
    biztos megvolt annak is az oka, hogy miért kell a föld felének éhenhalnia.
  • HUmanEmber41st
    #94
    Sry... nem nézek TVt... de köszi.. most kicsit térden csúszok még, és szórok + 1 vödör hamut is a fejemre...
  • Nuki
    #93
    A Discovery-n nem mindig a legfrissebb adások mennek. Nem tehet róla.
  • CELL9999
    #92
    Hé öcsi, ez a Discoverin is volt:P:P--kb fél éve--szal kicsit le vagy maradva:P:Pbocs:D
  • Molnibalage
    #91
    És ezt előre ki lehet számolni ebben nincs semmi meglepetés. Jól seggberúgnám aki ezt az egész bioetanol szarságot kitalálta. Ennek nagyságrendi kiszámolása egy szakembernek a 0-ról szerintem max. 1-2 nap. Ennyi kell, hogy megahátorrza a technológiai folyamat alapjait a bemenő és kimeő oldali erőforrásokat. Ezek után aki ezt elindítótta egy veretes barom.
  • HUmanEmber41st
    #90
    Ma hallottam a rádióban (kivételesen nem a Kossuthban), h egy tankolás ethanolhoz fel kell dolgozni 6 mázsa kukoricát...ez az energiamennyiség elég egy ember egész évi energiabeviteléhez....
  • Nuki
    #89
  • degenerator
    #88
    lemingek?
  • CELL9999
    #87
    Az egész ott lett elcseszve h lejöttünk a fáról...vagy kijöttünk az édenkertből...kaputt...das ist alles...az ember a leghülyébb élőlény a világon...mondjon bárki mégegyet, aki sajátmagát rongálja...
  • HUmanEmber41st
    #86
    Legalább a füst miatt elítélik. Na jó, csak egy kicsit...
  • degenerator
    #85
    a national geographic tényleg egy hiteles hírforrás.
  • R0zs0máK
    #84
    lol bazmeg, hát ilyet XDDDDDDDDDDDDDDD
  • z99999
    #83
    az ilyen üzemanyag használata már brazíliában be lett vezetve, és tejjesen kompatibilis a kocsikkal, ellenben ezek kitermelése legalább ugyanakkora kár mint haszon [tuggya, mert olvasta a násöneldzseografik magazintot]
    pl dél amerikában termelik rendesen, de a kígyók miatt amikor nem termesztenek akkor tüzelik a gazokat, és cseszettnagy füstöt kap az ózonréteg
  • [NST]Cifu
    #82
    Magyarország naponta cirka 20000-22000 tonna nyersolajat vásárol (1 tonna cirka 1168 liter), a fogyasztás függ sokmindentől, átlagosan napi 15000-18000 tonna körül mozog. Földgázból 2007-ben 12 milliárd köbmétert fogyasztottunk.

    A Bioetanolhoz (hogy ne csak offoljunk) annyit, hogy az ország éves benzinfogyasztása olyan 1.6 milliád liter / év. A Bioetanol termelésünk valahol 60-80 millió liter / év körül mozog. Lehet számolni. ^^
  • HUmanEmber41st
    #81
    Bioethanol mongyon le!
  • akoshun
    #80
    válasz #63
    "Akkor vesd össze ezt az ÖSSZES létező erőműfajta hátrányaival. A sugárzást leszámítva lenyomja az összeset. Egyedül a vízierőmű tud vele versenyképes lenni. Az is 0 emissziós, hatalmas teljesítményre képes viszont az SZABÁLYOZHATÓ!! Gyakorlatilag 5 perc alatt 0-ról fel lehet terhelni 100%-ra. Atombrutál. Ezért jó a szél + víz kombó. EZ JÓ! A probléma ott van, hogy nem ezt a fajta alkalmazást erőltetik."

    a vízerőmű viszont megváltoztatja a "folyó hordaléklerakási jellegét", ahogy te fogalmaztál. :P szal a point az hogy azért ott is van hátrány. de hol nincs? amúgy tök egyetértek.
  • degenerator
    #79
    magyarország mennyit fogyaszt?
  • [NST]Cifu
    #78
    Először is ez ennél sokkal összetettebb. A nyersolaj cirka 1/3-ából lesz benzin, vagy a benzin közeli üzemanyag. Az erőművek nem benzint égetnek, hanem általában a feldolgozásánál sokkal lejjebb lévő anyagokat, amit már rendesen feldolgozni nem lehet, ilyen például a pakura. Az USA 2005-ben naponta cirka 350 ezer gallon benzint fogyasztott. Lehet számolni.

    Az USA kőolajfogyasztása bizony első sorban járművekbe megy, nem csak személyautókba, de a teherszállítás, a vasúti szállítás (amerikában a vasúti pályák közül nagyon kevés van villamosítva, általában diesel-elektromos mozdonyok húzzák a vonatokat), és a vizi, valamint a légi szállítás fogyaszt sokat. Olajszármazékból csak az elektromos energia 3%-át termelik. A földgáz részesedése 15%, de a földgáz nem kőolajszármazék.

    Az USA amúgy naponta jelenleg olyan 25 millió hordó nyersolajat fogyaszt. A fentiekből is kiderül, hogy ennek a döntő többségét üzemanyagként használják fel, 2005-ös számítás szerint cirka 52%-át. A második 30%-al a feldolgozóipar, amely műanyagokat állít elő nyersolajból illetve olajszármazékokból.
  • degenerator
    #77
    hát ha sokáig ez lesz, akkor nekünk egyre kevesebb időnk van hátra. 22es csapdája.
  • Molnibalage
    #76
    Pedig van rá esély, hogy még sokáig a társunk lesz ez...
  • Molnibalage
    #75
    "Mert az USA szénfogyasztása azért nagyon durván alulmúlja a kőolajfogyasztását."

    De pont azt írtam, hogy ez nem igaz. Az USA energiatemelése max. 50%-ban függa kőolajtól. A világon a felszínre hozzott kőolaj durván. 70-75%-a köt ki erőművekben. A közlekedés részaránya mindössze 10-12%!

    Namármost a fenti arányokat figyelembevéve, bő 200-250 évre elég szén van a MOSTANI árak és kitermelési és feldolgozási technikákkal. Azét ez sok.
  • degenerator
    #74
    nagyon jó lesz nekünk, ha továbbra is fosszilis üzemanyagokat használunk.
  • [NST]Cifu
    #73
    Igen, a jelenlegi szénerőműveket és a jelenlegi termelési ráta mellett. Én viszont azt mondtam, hogy ha a kőolaj származékokat ki akarod váltani szén származású mesterséges anyagokkal. Na itt a bibi. Mert az USA szénfogyasztása azért nagyon durván alulmúlja a kőolajfogyasztását...
  • Molnibalage
    #72
    "A bioüzemanyagokat az ethanolt és a dízelt is pedig nagyon nagyon hanyagolni kellene."

    Ámen.