160
melyik civilszervezetnek és egyháznak ajánlod fel az adód 1 százalékát
  • Taranov
    #40
    Miután jól kiosztottátok egymást, végiggondolhatjátok, hogy mindenkinek eltérő a véleménye, ami azt jelenti, hogy nem feltétlenül elherdált pénz, amit nem a te véleményeddel összhangban ajánl fel az adózó.
  • Petko
    #39
    aki a gyermekrák alapítványnak utal meg még kb. 10 hasonló ilyen van... az direktbe küldi egy izraeli reklámcégnek aki szarrá adósította ezeket az alapítványokat a kültéri reklámkampányokkal
  • w77d
    #38
    Na húzzákiinnen gyorsan XD
  • Willi Betz
    #37
    Te meg a bagoly az iskola tetején
  • BlackShadow
    #36
    erről beszélek :) az ember azt hinné, hogy ilyen technológia fejlettség mellet, az emberek ésszerűen tudnak gondolkodni, és nem hisznek már a mesékben.

    on: én valszeg vmi sport alapítványnak fogom adni, ill kutatósdinak.
  • malter
    #35
    én is alapitványnak adtam,az egyházat nem sokra tartom
    elég gáz hogy már lassan másik bolygora költözünk,de még mindig templomokat emelünk,háboruzunk stb a sok vallásos fanatik miatt
  • w77d
    #34
    anyám igazgató volt egyházi iskolában, hát hidd el az egyháznál szemetebb nincs. A papok nagyrésze is nagyobb geci mint akiket gyóntatni akarnak...
  • Rundstedt17
    #33
    jó helyre szerintem
  • Rundstedt17
    #32
    ez szánalmas...
  • Rundstedt17
    #31
  • davidka003
    #30
    Én is inkább kutyák segítésére ajánlanám fel. Hülye egyház meg dögöljön meg. Ez a véleményem. Papok is jobban tennék, hogyha dolgoznának normális munkát. Semmire nem mennek a sok imádkozással.
  • Tinman #29
    Gyermekrák alapítványnak ment.
  • Wolfsnack
    #28
    az nem a te pénzed, hanem az adód egy része, ergó az állam pénze csak te dönthetsz a sorsáról
    persze a döntés jogáról lemondhatsz
    én ezt a magatartást érzem a gyengébbek menekülésének
  • Rundstedt17
    #27
    nem érdekel egyszerűbb ha elintézik őket
  • Rundstedt17
    #26
    neked biztos,meg itt néhány embernek.
  • BlackShadow
    #25
    én ugyan még nem adózok, de egyháznak semmi pénzért nem adnám a pénzem. attól, mert programokat csinálhatnak, miben jobbak egy olyan szervezetnél akik amúgy is azt csinálják? a vallást én mindig is a gyengébbek menekülésének tekintettem.
  • Palinko
    #24
    eltartani nem megoldás, gazdát találni neki már igen.
    meg kell nézni kinek adod az 1% az is fontos
  • Zenszkij
    #23
    többet is ;)
  • Rundstedt17
    #22
    a kóborkutyák befogására és eltüntesére esetleg érdemes de hogy eltartani őket?az pénzpocséklás
  • Willi Betz
    #21
    Előbb érdekel engem egy kutya mint egy szarházi ember!
  • Rundstedt17
    #20
    nem utálom,de van fontossági sorrend.társadalom fontosabb számomra mint az állatmenhely tudom manapság egy kutya többet ér mint egy ember.
  • Palinko
    #19
    köszönöm ezt a kijelentést mint kutyamentő aktivista... az tényleg hasznos hogy kóbor kutyák szaladgálnak az utcán, mert a kutya tartás színvonala nagyon alacsony magyarországon, kevés az ivartalanítás felelőtlen állattartás, rengeteg kóbor eb. Valakiknek meg kell oldani a kérdést, és hidd el akik komolyan csinálják minden kis segítségre szükségük van.
  • Rundstedt17
    #18
    így van
  • Rundstedt17
    #17
    sajnos be kéne zárni az egyházi iskolákat és abból is állatmenhelyet nyitni?ez a mai ember manapság az állat fontosabb neki mint saját embertársa
  • Wolfsnack
    #16
    tényleg sajnálatos hogy sokan nem adják oda az 1-1%-ot
    azokat se értem akik szavazni nem képesek elmenni

    egyházakat érdemes támogatni(most nem a szektákra gondolok), közösségépítő szerepük van, nálunk húsvétkor elmondják hogy most tudtak egy új csillárt venni a múltévi adakozásokból, szóval van látszatja
    meg különböző foglalkozásokat tartanak, nem feltétlen vallásosat, szép hangversenyeket bonyolítanak le, külföldi diákokat szállásolnak el

    attól hogy valaki nem vallásos (én se vagyok) még támogathatja ezekt a kezdeményezéseket
    állam csak elszórja a pénzt
  • Divergencia
    #15
    Az állatvédők és az egyházak külön kategória, 2x 1 % ot lehegy ugyanis felajánlani. Nem zárják ki egymást.

    Személy szerint egy egyháznak, és a bohóc doktorok nevű szervezetnek adtam az adóm 1-1 %át.
  • Pistike 007
    #14
    Ez a hsz egyenlő a szegénységi bizonyítvánnyal.
  • Willi Betz
    #13
    Ahogy elnézlek,te utálod az állatokat...Inkább adnék neked kis széket mint bármilyen állatot.
  • REALista
    #12
    Az egyházat amúgy is támogatja az állam a mi adónkból sajnos...
  • Rundstedt17
    #11
    az egyház az emberek lelki életének fontos,vagy egyházi iskoláknak amik azért elég szinvonalasak.míg egy kóbor kutya mentő minden csak hasznos nem
  • Rundstedt17
    #10
    ez már hasznos
  • Narxis
    #9
    Beszélsz már hülyeséget, én pont állatvédőknek adnám nem pedig egyháznak.
  • REALista
    #8
    Hát ja egyháznak én sem adnám.Mi a mentősöknek ajánlottuk fel ha jól tom...:)
  • [HUN]FaTaL
    #7
    mert az egyház az nem:D
  • Rundstedt17
    #6
    állatvédő az pénzherdálás.
  • Rundstedt17
    #5
    egyháznak adtam volna:D
  • w77d
    #4
    az egyháznak én sem adom, az rosszabb mint ha az állam herdálná el. Mi minden évben valamelyik kutya vagy állatvédő alapítványnak adjuk
  • [HUN]FaTaL
    #3
    Ugyan még nem adózom, de egyháznak biztos nem adnám. Civil szervezet hát nem tudom talán valami gyermekétkeztetési alapítványnak adnám.
  • Palinko
    #2
    hibát követtél el. előbb kellett volna mint írtad már lecsengett. unalmasak a reklámok? nem eléggé mert még mindég sokan nem adják oda az 1% és akkor ugye az államhoz kerül, szerintem még többen adnák egy alapítványnak mint hogy az állam elbűvészkedje.
  • Wolfsnack
    #1
    HI!

    Végre lecsengett az adóbevallás, már unalmas volt a sok 1% reklám mindenhonnan
    ezért nem is akartam akkor nyitni
    most viszont aki akarja megírhatja hogy kiknek adta 1-1 %-át, és miért
    jövőre kinek adja várhatóan és miért
    aki nem pénzkereső az is hozzászólhat hogy kinek adná