160
melyik civilszervezetnek és egyháznak ajánlod fel az adód 1 százalékát
  • Wolfsnack
    #160
    rex kutyamenhely tv-ben, plakáton, mindenhol reklámozza magát
    erre hány tízmillió mehetett el?
    ki az a hülye akik nekik adja? úgyis reklámba ölik az összes lét

    más: szép dolog az elesettek segítése, de állam feladata lenne
    inkább olyan alapítványoknak érdemes adni akik fejlesztenek a befolyt pénzből
  • Megtörhetetlen
    #159
    És akkor arról nem is beszélve, hogy egy nagyobb alapítván egy nagyobb egyesület sokkal több kapcsolattal rendelkezik sokkal több támogatóval és lényegesen több támogatást tud szerezni, egy kutyamenhely esetében például nagyobb adagban sokkal olcsóbban meg tudja venni a kutyatápot, míg egy kis alapítvány súlyos pénzeket fizet ki...

    Galy: itt meg egyszerűen csak arról van szó, hogy a két lap zömében ugyanarról szól, mint ahogy van ezer meg egy független napilap is, nem veszed meg mind avagy nem azért veszed meg a legkisebbet, mert annak kevesebb pénz jut és ezért támogatod a vétellel...

    Remélem követhető a logikám és az indoklás is érthető, nincs bajom a kisebbekkel, csak lehet több értelme lenne sok esetben egységesíteni :S
  • a bajusz
    #158
    Ha már költségvetésnél tartunk, valahol probléma az, hogy rengeteg kicsi szervezet működik sokszor ugyanazokon a területeken. A sokaság alapvetően nem lenne rossz, de a források felhasználásának hatékonysága drasztikusan romlik ezáltal. Mindenhol egy kicsi apparátus kell, mindenhol külön-külön kell valamiféle propagandát folytatni, hogy legyen érdemi bevétel, ugyanakkor csak kevesen tudnak tényleg jelentős pénzekhez jutni. Egyszerűen elaprózódnak a források, és a párhozamosságok miatt többszörösen kerülnek elköltésre, ami lényegében egy rakás kidobott pénzt jelent.
    Egyébként nyilván mindenki oda teszi a pénzét, ahova akarja, ezt ki-ki lelkiismerete szerint dönti el, de a hasznosulással kapcsolatban nem árt racionális érveket is mérlegelni. De én nem mondom Megtörhetetlennek meg Neked sem, hogy nem oda kéne felajánlanotok, legalább így egyszerre lesz béke meg szeretet, másrészről meg talán egy igényesebb weblap. Szóval vegyétek úgy, hogy én ezt csak a bajszom alatt mormoltam el itt félhangosan
  • pzs
    #157
    Sziasztok !
    Én ide adtam :Dévai Gyerekek.
    A döntésem 1 elkapott Duna Tv-s riportfilm alapján történt és mint Apa nagyra értékelem aki a nyomorból gyerekeket ment. Amióta rátaláltam szoktam figyelni a weblapjukat és Csaba testvér leveleit, amiből lehet meríteni dolgokat.
  • Galy
    #156
    Egy weblap kinézete döntő Nálad?
    Nyilván azért néz ki, ahogy, mert nincs pénzük rá. NG-nek pedig sosem volt konkurenciája...
    Amnesty-nek egyébként többszöröse büdzséje, mint a magazinnak, de te tudod, told oda a pénzed, ahol már van bőven...


  • Megtörhetetlen
    #155
    Hát a weblap kinézete után már nem igazán szívesen ajánlanám fel nekik, meg egyébként is régóta nem konkurencia a NG-el szemben :S
    Meg egyébként sem tartom olyan fontosnak ezt mint például az életek mentését vagy életek jobbá tételét hisz ez elsősorban szórakozás... Persze ha kötődése van valakinek hozzá akkor érthető a dolog de egyébként nem...
  • Galy
    #154
    Javaslatom 1%-ra
  • jointo
    #153
    Jó, hogy Te utánajártál, mert nekem nem nagyon volt időm, viszont azt sem akartam, hogy korrupt politikusok zsebében landoljon a pénzem, akkor már inkább valami jó ügy szolgálatába szeretném állítani. Ezért is néztem be ide, és amint látom vannak jó tippek, a Tied is kifejezetten szimpatikus, lehet az egyik befutó már meg is van.
  • Megtörhetetlen
    #152
    Tegnap pár órát beleöltem, hogy el tudjam dönteni kinek, hova utaljam.
    Egészségügyi szervezetnek nem akartam mert Ő kapnak épp eleget, egyháznak szintén nem, hisz pogány vagyok, állatmenhelyeknek sem, hisz annak is rengetegen utalnak, így maradt valami egyéb szervezet avagy alapítvány.
    Valami olyat kerestem amit nem reklámoznak minden egyes utcasarkon ellenben mégis egy elismert szervezet és hallani róla. Ezért maradtam az Amnesty International mellett, elvégre a legnagyobb probléma manapság a gyűlölködés a különféle csoportok ellen :S
    Adószámuk: 19015985-1-42
    Egy kis infó, hogy miért annak aki nem ismerné őket: http://amnesty.hu/1-perc-1-szazalek-1-emberelet
  • LXIR
    #151

    Adó 1 százalékomat én a Daganatos gyermekekért alapítványnak ajánéom fel.

    Információk az alapítvány munkájáról : www.dgya.eu

    Adószámuk : 18118236-1-41
    letölthető adó 1 nyilatkozat: Rendelkező nyilatkozat
  • LXIR
    #150

    Adó 1 százalékomat én a Daganatos gyermekekért alapítványnak ajánéom fel.

    Információk az alapítvány munkájáról : www.dgya.eu

    Adószámuk : 18118236-1-41
    letölthető adó 1 nyilatkozat: Rendelkező nyilatkozat
  • Wolfsnack
    #149
    up
  • Katarina 60
    #148
    Az adóm 1%-át szülővárosom öregek otthonának ajánlottam fel.Jól jöhet még az nekem is,ha odakerülök.
  • Wolfsnack
    #147
    támadnak mindenhonnan a reklámok, jjjáááááájjjjjjjj
  • Wolfsnack
    #146
    Kimutatás a 2007. évi Szja 1%-ának adózói rendelkezéséről a potenciális civil kedvezményezettek számára kategóriánkénti bontásban
  • w77d
    #145
    nem kell ide mindenttudás, elég csak az érzelmekre és a józan észre hallgatni ;)
  • NeoMaN
    #144
    Jó kis totyik. Kb az első 3 hozzászólás óta csak egymást marják a nagy mindenttudók.
    :DD
  • Adam5
    #143


    Nálunk is van itthon 2 kis szőrmók :), imádjuk őket. Kedves és ártatlan teremtmények. És a legtöbb kutya igenis ilyen, nem pedig vérszomjas szörnyeteg. Ezért nem értem hogy egy ember hogyan gondolkozhat így...
  • Trisztin
    #142
    a te világszemléletedben valami baromira félresiklott...

    Kezdem azzal,hogy a kutya nem volt mindig kutya... az ember szoktatta magához az állatot és én ennek sok embertársammal nagyon örülök. El se tudnám képzelni,milyen amikor hazamegyek és nem vár otthon a kutyám! Gondolom te még soha nem élted át,milyen érzés,mikor egy állat feltétel nélkül szeret...

    A lehető legőszintébben jelentem ki,hogy én börtönbűntetéssel súlytanám az állatkínzókat... és személy szerint a veszélyes bűnőzök közé raknám őket... hogy miért?Mert ott van néhány nagy és veszélyes ember,aki viszont szereti az állatok... (innen gondolja tovább aki akarja!)

    Nem vagyok fanatikus állatvédő,lévén,hogy húspárti vagyok... de állatvédőnek tartom magam,hiszen az emberiség teszi tönkre maga körül a világot és írtja ki a ehető/veszélyesnek titulált fajokat... - ezeknek a helyzeteknek az orvosolására pedig fokozottan több pént kell fordítani!...
  • ForzaInter
    #141
    egyiknek se
  • w77d
    #140
    így is fel lehet fogni XD
  • Cat 02 #139
    Ha már oda kell járnom legyen egy jobb hely xP
  • w77d
    #138
    én nem vagyok fanatikus álatvédő például, de akkor is egy elmebeteg senki, aki kutyákat kínoz.. Mondhatsz akármit, ez nem emberséges dolog, tehát az ilyen az nem ember.
  • Rundstedt17
    #137
    nekem sincs az állatokkal bajom,csak a fanatikus nem normális állatvédővel mint te.téged kéne kivizsgáltatni ha rajtad múlna kutyavilág lenne szószerint meg átvitt értelemben is...
  • Mr_no_NaMe
    #136
    Én nem az emberek iránt érzek gyűlölelet hanem csak TE irántad. Aki a saját fajtáján kívül mást nem tisztel az nem nevezhető normálisnak.
    Senki se kíváncsi az elmebeteg szövegedre és az állatkozhoz való viszonyulásodra. Maximum annyi, hogy tenni kéne valamit az ilyennekkel mint te. Mondjuk kivizsgálásra küldeni/bent tartani az elmegyógyban, mert veszélyes vagy a környezetedre nézve.

    Amúgy meg szerintem több vér folyt a korrupt egyház fanatistái miatt mint az állatvédők miatt.
  • Willi Betz
    #135
    Ez egy oltári nagy baromság amit leírtál.
    De nagyon eltért a topik az eredeti témától.
  • Rundstedt17
    #134
    hülye aki állítja.ráadásul ez egy nullpontos érv
  • Rundstedt17
    #133
    elmebeteg vagy te.sokszor a legnagyobb állatszeretők voltak a legnagyobb sorozatgyilkosok,betegesen szerették az állatokat az emberek íránt meg gyülöletet éreztek...
  • Rundstedt17
    #132
    te meg azt nem érted meg hogy az állatkínzók nem azért kinozzák meg az állatokat mert felsőbbrendűnek gondolják magukat véleményem szerint,hanem az állati oldalukat az állatokon élik ki,magyarán ösztöneik írányítják őket.és tehát itt jön az hogy az állatokat is ösztön irányítja mint például egy macskát mert gyakran élvezetből egeret.tehát ilyen alapon embert sem lehet elítélni.
  • Adam5
    #131
    Azaz ember aki képes megkínozni egy szerencsétlen kisállatot (és itt most nyílván nem a cserebogarakra gondolok...) igenis kapjon elzárást, kivizsgálást, kezelést. Ugyanis biztos hogy valamilyen problémája van a háttérben, és ezt az állatokon tölti ki. Lehet hogy ha alkama lenne rá, akkor emberrel is megtenné. Az ilyen értelmetlen pusztítás vággyal élő emberek pedig csak ártanak mind az emberi, mind az állati társadalomnak. Szóval amikor azt mondtad hogy "egy normális ember ilyet nem tesz csak egy embert gyülölő vesztes", akkor valójában ennek pont hogy a fordítottja is igaz lehet. Az kínoz állatokat minden különösebb ok nélkül aki egy, vagy több bizonyos embert gyűlöl. De mivel rajtuk nem képes "kiélni" magát, ezért olyan életforma felé fordul ami felett uralkodhat könnyedén. Aki meg minden háttér ok nélkül képes állatot kínozni (csak úgy élvezetből), az a férgek királya. Az már az empátia teljes hiánya, súlyosan antiszociális. Ilyenekre meg nincs szükség.

    Tegyük fel hogy egy kóbor kutya megtámadta az egyik családtagodat. Igen, sajnos akármennyire is akarjuk magyarázni hogy a gazda hibája/rossz nevelés stb, el kell altatni. Mert túl nagy a rizikó, esetleg újra megtörténhet az ösztönei miatt. De ez senkit sem jógosít fel hogy utána állatokat kínozzon.

    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ilyen világban élünk. Az ilyen értelmetlen kínzásoknak áldozatául esett állatoktól ezek után SENKINEK nincs joga megvonni a támogatást, segítség nyújtást. Nem azt mondom hogy a hajléktalan embereket nem sajnálom, de ott bizonyos százalék tehet arról ami vele történt. Míg egy állat akit megvertek/megcsonkítottak nem tehetett semmiről. Az ilyen "jaj apu egy kutyát lécci lécci... 2 év után meg már nem kell" eseteket már ne is említsem. Vagy amikor túl sok lesz a kölyök...és szélnek eresztik őket.

  • Willi Betz
    #130
    Az se mindig egészséges
  • w77d
    #129
    te fanatikus sulibajáró vagy XD
  • Cat 02 #128
    Én nem adózom, de iskolának amibe járok annak adnám :D
  • Mr_no_NaMe
    #127
    Hmm..ha téged vernének agyon én még bűntetést se adnék érte csak kitűntetést. Az ilyen elmebeteg emberekből lesznek a fanatikus sorozatgyilkosok mint te. Ha már úgyis ennyire gyúlölöd az állatokat akkor miért nem mész lángszóróval a vadasparkba azt üvöltözve, hogy isten nevében? Beteg vagy...
  • [HUN]FaTaL
    #126
    Te hülye vagy.
  • Willi Betz
    #125
    Jól mondod!
  • w77d
    #124
    dehogynem ér annyit, annál többet is. TEgyünk fel egy bszurd példát: Az űrből egyszer csak megjelenik egy új társadalom, akik fejlettebbnek gondolják magukat az embereknél. Lejönnek és nekiállnak agyonverni az ismerőseid, csak mert azt hiszik, hogy ők többek és jobbak.
    Mielőtt mondod a hülyeségeid, gondolj bele hogy az az állat is (nem a cserebogár meg a hangya), ugyanúgy képes félni és érzi a fájdalmat mint te. Ilyenkor képzeld magad a helyében, te is kúrvára élveznéd a szitut....
  • Rundstedt17
    #123
    jah feszítsük keresztre a gyerekeket amikor cserebogarakat kínoznak,általános iskolában a legtöbb helyen bevett szokás.....ja de hogy ha úgy érted hogy egy kutyát vernek agyon akkor se szabad pénznél súlyosabb büntetést.egy állat élete nem ér annyit hogy embert éveitől megfosszunk.
  • Rundstedt17
    #122
    nem hülyeség,ezzel szemben cáfolsz és a tényeket nem bírod elfogadni
  • Rundstedt17
    #121
    elvégre te helyezed az ember felé a kutyát.egy normális ember ilyet nem tesz csak egy embert gyülölő vesztes