86
  • Gerygrey
    #6
    Én gyűjtöm az X264-es filmeket, egy 720p felbontású film el szokott férni egy DVD-n.

    De én úgy értelmezem ezt a technológiát, hogy beraksz egy hagyományos DVD-t ez a kütyü pedig interpolálja nagyobb felbontásra, ami finoman szólva is legalább annyira az értelmetlen "szarból várat" kategória, mint az optikai zoom vagy a defektjavító gőzmozdony-kerékhez.

    #5 ha kétled, egyszer húzz le egy X264-es filmet, nézd meg egy jó plazmán, hasonlítsd össze a DivX-szel és többé nem fogsz DivX-szet letölteni :)

    Codecet, főleg mega-gigapakk csomagban százasával pedig vérpistikék szoktak a gépükre telepíteni, tapasztalt számítástechnikus messzire kerüli őket :) Én videókkal foglalkozom, gyakran nagyon sokféle forrásból szerzett különféle kódolású anyagokat vágok össze, és mégis 1, azaz egy darab plusz codec van a gépemen, ez pedig az xvid. Ha HD anyagokkal is foglalkoznék, akkor még feltenném az X264-et, de csak lejátszáshoz 0 darabnál több codecet felrakni értelmetlen.
  • arrakistor
    #5
    Kétlem hogy a DivX , Xvid-nél jobb videotömörítési algoritmust tudnának írni... ennyivel legalábbis _biztosan_ nem tudnak írni. Ha pedig nem kompatibilis a mostani MPG2-n alapuló DVD (vob) szabvánnyal , ami mellesleg egy iszonyatosan nagy b*ziság , főleg a 4-5 db 1 gigááásra darabolt file miatt ( pöhh) ,
    akkor semmi értelme mert már így is annyi video-codec van hogy dunát lehet velük rekeszteni, az asztali DVD lejátszók jó, ha a legfontosabbakat, vagy azoknak egy régebbi verzióját tudják ( pl.: DivX 6.0), ha tudják tényleg, és ebben a codec erdőben még egy tapasztalt számítástechnikus is úgy eltéved, beerdőzik, hogy ember legyen a talpán WAZE akinek az összes létező codec rendesen fut a gépén, az összevissza kavart codecpackok feltelepítése után.
  • csomi
    #4
    Rovidebb HD filmek (60-70 perc) is belefernek mar 4 Gigaba x264-el kodolva. Szoval meg egy kis okoskodas es eleg is a dvd merete. Raadasul lehet, hogy itt most eleve a Dual layeres lemezekre gondoltak es nem is teljes 1080p(i) hanem kisebb felbontas ami ugye meg kisebb meretet jelent.
  • asdasdasd
    #3
    És hogyan férne rá ez az információ mennyiség egy DVD lemezre?
    Valami új izmosabb kódolás?
  • ntom
    #2
    Még ha visszafelé kompatibilis is lenne (ami kizárt), elég szépen beszaggatna a dvd-lejátszókon, amikben éppen akkora proci van, hogy a sima dvd-t realtime visszakódolja... Nem beszélve a hordozható lejátszókról, melyek adott felbontású képernyővel rendelkeznek.
  • willcox
    #1
    Ennek akkor lenne sikere, ha a már meglévő DVD lejátszókon is lejátszható lenne ez a felbontású tartalom. De mivel erre nincs esély, ezért ez az egész a Toshiba számára annyi, mint halottnak a beöntés. Ismét elköltenek egy csomó pénzt teljesen feleslegesen. Inkább adják nekem :)