65
melyik legjobb játékra használható PDA?
  • arty
    #65
    kis és középvállalkozásoknak borzalom nehéz, tudom :(

    de a többség akkor is csal(durván), nézd meg az adozási statokat :)
  • Taranov
    #64
    Én a vállalkozó alatt most az adózási formát értettem.
    Nyilván a BMW nem létszükséglet, de a legtöbb kis- és középvállalkozásban a tulajdonos amikor kezd megelégedni a bevételekkel, rájön, hogy hoppá, nyereségesek lettünk.
    Na onnantól a megszokott havi vagy évi nyereség 65-70%-a ugrott. Pontos számot nem a hozzáértés hiánya miatt nem tudok mondani, hanem azért, mert nem mindegy a cégforma sem, meg az sem, hogy mondjuk KFT esetén bérként vagy osztalékként veszi ki a vállalkozó a pénzt.
  • Taranov
    #63
    Az ofő sem kompetens ebben. Ő a nulla fizetésért gürizik egész nap, nem irigylem.
    Én nem nulla fizetésért gürizek, de miután befizettem az adót, kb. nulla maradt.
  • Lunatic83
    #62
  • F1re
    #61
    PS3: 60 GB, X360: Premium HDMI, Wii, Dreamcast. :D
  • F1re
    #60
    es ha a regi nem teccik es a penz nem akadaj akkor mar nekem is adhatja a regi pda-jat:D
  • 5c0rp330n
    #59
    még olyanod is van? :o
  • fanka93
    #58
  • BBird
    #57
    a Kaiser inkább okostelefon, nem? Annyira nem is erős... vannak nála ezerszer erősebbek is. :-)
  • ZsZso
    #56
    Lenne egy 5letem. Mivel a pénz látszólag nem akadály, vegyél egy PDAt, próbáld ki, aztán ha nem jó, vegyél mégegyet, az hátha jobb. Komolyan mondom, ennél hülyébb 5letet rég hallottam ... "legjobb játékra használható PDA", mintha a "legjobb kielégülést nyújtó sajtreszelőt" keresnél. Hajrá!
  • MerlinW
    #55
    Laptopot:) Azt cipelheti és tehet rá Windows mobile device emulatort, hogy PDA-zhasson:)
  • arty
    #54
    és azt tudod-e a magyaroknak hány százaléka fizeti ezt a 'nagyon magas adót' ? hint: elenyésző - ezért IS olyan magas

    Taranov: ha vállalkozó lennék, (értsd: nem szerencsétlen kényszevállalkozo, hanem az elhiresült 'vállalkozo') akkor azért csalnék adót, h megvehessem minden évben az aktuális bmw/audi/stb modellt a be nem fizetett adomból ;) Te gondolom arra célzol, h azért nem fizet h éhen ne haljon ... az pedig baromira nem igaz a 'vállalkozó'-ra :)

    ---

    visszatérve a pda-kra, sztem vegyél eeePC-t :) alig nagyobb, cserébe ott a teljes régebi pécés játékválaszték :)
  • Ronny
    #53
    Arra nemgondolsz, hogy lehet, hogy TANULT, és van jó melója?
    általában a szóhasználatból le lehet szűrni ezeket a dolgokat...
  • R0zs0máK
    #52
    Attól függ milyen főiskolára/egyetemre megy :DDD
  • n3whous3
    #51
    Ha már ennyire gazdag vagy és PC újítás semmise neked, szánj meg esetleg egy s939-es procival, biztos volt neked is olyan XD (ha tényleg van "raktáron", írj pm-t)
  • bgabor
    #50
    Jó nagy hülyeséget mondott. Magyarországon a második legnagyobb az adó mértéke Dánia után, annak ellenére, hogy mi egy "kicsit" rosszabb életszínvonalon élünk, mint a dánok. Ha munkáltatóként havi 200.000 Ft fizetésért alkalmazol valakit, 68.000 Forintot fizetsz utána adóként havonta. (Tehát a fazon alkalmazása 268.000 Ft-odba került). Ő viszont szintén adózik, így a 200.000-es fizetéséből 126.000 Ft-ot kap kézhez, adólevonás után.

    Na mostmár érted miért nem akarnak a magyarok rendesen adótfizetni?
    Általános és középiskolai tanárokra amúgy se halgass, majd meglátod, hogy az egyetemi előadók értelmi szintjéhez képest ők óvodásoknak tűnnek.
  • Lambo fan
    #49
    HTC Kaiser is elég ígéretesnek tűnik. Meg néhány Asus modell is.
  • Lambo fan
    #48
    a régi 8 éves HP PDA-mon is elfut még a Quake 1, szóval nem aggódom, hogy ne találnék jó kis játékokat egy mostani PPDA-ra, csak nem nagyon vagyok otthon a mai PDA-kban.
  • Lambo fan
    #47
    A Nokia N95 8gb-omra nyomtam gamékat, de az N-gage szolgáltatást nem tudtam rajta elérni valamiért, azóta sem megy (csak a gyári N-gage demók). Mondjuk csak találok rá előbb utóbb valami megoldást, még nem ástam magam túlságosan bele.

    De valahogy akkor is szeretnék egy főállású PDA-t is pár jó játékkal, még ha ritka is mint a fehér holló egy-egy "jó" kis játék rá :)



  • Cat 02 #46
    Ma mondta ofőnk. "Elvárják h legyen normális oktatás, egészségügy, úthálózat, de adót azt baxnak fizetni"
  • Taranov
    #45
    Ha te is vállalkozó lennél, értenéd, hogy miért csalnak áfát és TB-t.
  • arty
    #44
    jut mindenre, áfacsalásbol, be nem fizetett TB-ből és nemlétező szja-ból :D

    (csak az vegye itt magára, akinek inge...)
  • R0zs0máK
    #43
    ÉÉÉS?
  • MerlinW
    #42
    Padláson kell hogy legyen pár kvarcjáték...
  • hunbasser
    #41
    juj de rátapintottál a lényegre...:DDDDdddd
  • 5c0rp330n
    #40
    ha jól látom, akkor egy lottónyertessel van dolgunk :)
    sajnos nemigen tudok ilyen készülékről, valószínűleg nincs elég nagy célközönség. vannak viszont bikaerős laptopok. vagy ha mobiltelefon is megfelel, akkor ajánlanám az új Nokia-kat (Nseries), ezeken az n-gage 2.0 szolgáltatáson keresztül tudsz játszani, most még csak mintegy 15 játékkal, de jön majd rá Metal Gear Solid meg várhatóan sok-sok jó. ilyen szolgáltatást tud pl az N82-es, a mostanában megjelenő N78-as vagy a kitudjamikor megjelenő N96-os is. nem hivatalosan E51 is futtatja amúgy :)
    ezekre a telefonokra amúgy létezik:
    Doom, Quake, Shadow Warrior, Duke Nukem 3D, Wolfenstein 3-D, Quake 1-2, mindezek teljes eredeti pompájukban, butítások nélkül. ezenkívül tudják emulálni szinte az összes C64, NES, SNES, GB, GBC, GBA (!) játékot tökéletesen.
    ennél jobb -nem psp- hordozható gamer megoldásról én nem tudok :)
  • MerlinW
    #39
    Mér kell? Nekem - lekopogom - megy sikeresen (eddig legalábbis és remélem a jövőben is:))
  • MerlinW
    #38
    2 "profi" játékkal találkoztam PDA-ra egyik a Worms World Party, másik a Syberia port. A nem olyan profi, viszont élvezetes darabokból sok van. Flipperek, sakkok, monopoly és egyéb logikai ill társasjátékok. Van WM-re Quake is, de ceruzával FPS-t olyan mint villával levest.

    A PoketPC ahogy a nevében is benne van digitális zsebnotesz, nem játékkonzol:) Megveheted a legdrágább PDA-t rendes játék sosem fog kijönni rá, mert nincs piaca.
  • SHADOWEYES7
    #37


    [vállakozó]
  • fanka93
    #36
    jaja,a vállakozót idézőjelbe kell tenni Magyarországon
  • fanka93
    #35
    jól megy hallod-e :) a géped se szardarab :)
  • arty
    #34
    És ??? éééérted... 'vállalkozó'
  • BiG G
    #33
    a legjobbat a sony gyártja és úgyhívják psp
  • DJ BP
    #32
    igaz, így is van elég baja annak, aki Wii, PS3, Xbox360 és csúcs PC tulaj egyszerre :D Csaj nincs akire költhetné? :D
  • Dzson
    #31
    Ha kutyával játszol vele, akkor amelyik többet pattog a földön, mert azt szeretik.

    Ha gyerekkel, akkor meg amelyik szines és zenél, esetleg adnak hozzá kerekeket, amiket rászerelve gurigatod neki.
  • R0zs0máK
    #30
    És?
  • zoolee
    #29
    Esetleg...
  • arty
    #28
    vagy arra, h esetleg vállalkozó....
  • zoolee
    #27
    Ehh, deszerettem az én N gage-emet.
    Ott olyan graffok voltak 4, már majdnem 5 évvel ezelőtt, amit még a mai játékok se nagyon tudnak telón...
  • zoolee
    #26
    Nemértem miérd gondol mindenki egyből, hogy "jajj, bizi apuci veszi."
    Arra nemgondolsz, hogy lehet, hogy TANULT, és van jó melója?


    Amúgy, meg ha apuci is vette volna, akkor mi van?