George R.R. Martin
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Tényleg ne olvassa el senki! Én csak a végét olvastam el, de már abban is GIGA spoilerek voltak.
Érzésem szerint a többség keresztre fogja feszíteni Martint (fõleg az ismét nyitva hagyott szálak miatt), amit az író azzal "hálál meg", hogy a következõ könyvre is legalább 11 évet kell várnunk. Annyira érzékeny, hogy elképesztõ.
Arról nem is beszélve, hogy sokak nagy álma
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
De miért is állna meg? A fantasy/sci-fi rajongók többségének elég, ha kedvenc írójának neve ott díszeleg a borítón, máris rohan a boltba (e-boltba). Pluszban még meg is magyarázzák, hogy igenis, kellett még az extra 5000 oldal, sõt, remélhetõleg ír még pár kötetet a szerzõ, mert anélkül csak félkész sztorikat kapnánk.
Ez is oka annak, hogy az utóbbi 10-15 évben "standarddá" vált a 700+ oldalszámú (de inkább 1000+) legalább 6 könyvbõl álló sorozat. Mondjuk ez vissza is üthet, hiszen például a Malazan-könyvek eredeti 10 könyvén túl el kell olvasnad még 10 vagy 12 (!) könyvet (Erikson szerint inkább 12 lesz) ahhoz, hogy teljes képet kapj a szereplõkrõl, a történetrõl. (Emiatt rengeteg topicot, hozzászólást töröltek az író legnagyobb fórumán. Neki is érzékeny a lelke állítólag.)
Martint még ez utóbbi annyira nem fenyegeti (a kora is behatárolja), de hogy fel fognak robbanni a fontosabb fantasy oldalak 9-10 nap múlva, az hétszentség.
It\'s a definitive role-playing experience, and the only reason it can\'t be called the best game in its class is because in a sense there\'s nothing available that compares to it. /Baldur\'s Gate 2/
Ne olvasd el!
Spoiler!
Ne olvasd el!
Über-giga-mega-SPOILEREK!
Akarod?
Tessék!
Csak óvatosan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Csak óvatosan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hát, ha ez igaz, megint egy gyenge könyvvel lettünk gazdagabbak ...
It\'s a definitive role-playing experience, and the only reason it can\'t be called the best game in its class is because in a sense there\'s nothing available that compares to it. /Baldur\'s Gate 2/
Az elsõ Viserys azt akarta, hogy a lánya, Rhaenyra kövesse õt, vagy talán tagadod? De
míg a király haldoklott, a Királyi Testõrség parancsnoka másképp határozott.
Ser Criston Cole. Criston, a királycsináló egymás ellen uszított fivért és nõvért, megosztot-
ta és önmaga ellen fordította a Királyi Testõrséget, s ezzel kirobbantotta a háborút, amelyet a
dalnokok a sárkányok táncaként emlegettek. Egyesek szerint becsvágyból cselekedett, mivel
Aegon herceg befolyásolhatóbb volt, mint nyakas nõvére. Mások nemesebb indítékokat sejtet-
tek a tettei mögött, és azzal érveltek, hogy az õsi andal szokásjogot védte.
az amúgyot nem rövidítjük ám-nak
Ned ugye nagyon élesen emlékszik arra, hogy Lyanna könyörög neki egy ígéretért, vagy ötször szerepel az elsõ könyvben. azt viszont soha nem tudjuk meg, hogy milyen ígéretet tesz. a teória szerint azt, hogy Jont sajátjaként neveli majd fel...
"Ígérd meg, Ned, suttogta a nõvére véres ágyáról."
mellesleg, azt sem tudjuk meg soha, hogy mitõl véres Lyanna ágya. egyértelmû, hogy haldoklik, de ugye nem csak kard okozhat ilyet, hanem szülés is.
The problem is not the problem, the problem is your attitude about the problem.
A másik eset az csak egyéni vesszõparipám, rohattul szeretném tudni, hogyan halt meg Arthur Dayne a Hajnal Kardja, mármint tudjuk, hogy Ned Stark és Howard Reed hetedmagukkal kilovagoltak a három királyi fehérpalástos ellen (ez sem volt azért vmi lovagias 😊), de így is csak õk ketten élték túl, illetve már csak Reed tudhat a dologról...
Olyan világban élünk, amelyben a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, ellenben a bútorápoló szer valódi citromot.
na most, a GoT-tal ugyanez lesz. sokan olyan elvárásokkal fognak nekiállni, mintha nem a GoT 5. része lenne, hanem egy feltupírozott Forgotten Realms könyv, vagy egy Star Wars mozifilm. mert 4 rész után még mindig nem érzik, hogy vannak dolgok, amik beleillenek a sorozat hangulatába, és vannak, amik nem. a tempó pedig nem fog 20 km/h-ról 260-ra változni, ezt garantálom.
The problem is not the problem, the problem is your attitude about the problem.
Van aki 6 évet várt erre a könyvre, nehogy már csalódás legyen...
Szerencsére a 4. kötet akkora csalódást okozott, hogy azt biztosan nem fogja semmi sem alulmúlni, de azért elkezdtem komolyan aggódni.
It\'s a definitive role-playing experience, and the only reason it can\'t be called the best game in its class is because in a sense there\'s nothing available that compares to it. /Baldur\'s Gate 2/
az amúgyot nem rövidítjük ám-nak
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
It\'s a definitive role-playing experience, and the only reason it can\'t be called the best game in its class is because in a sense there\'s nothing available that compares to it. /Baldur\'s Gate 2/
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
[/cserf][/fülünyúl]
Nem tud valaki infót arról, hogy mikor várható az elsõ 2 kötet újranyomása?
Mindenhol csak elõjegyzést lehet leadni. Próbáltam már pár Budapesti könyvesboltba érdeklõdni ( Alexandra, Libri, Bookline ) de mindenhol össze vissza beszéltek 😞
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Köszi a válaszokat! Bárcsak kijönne baromi gyorsan a több évadnyi sorozat <#rolleyes>#rolleyes>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Thoros ugye a tûz papja, de hogy õ miért tud feltámasztani, meg mi a célja ennek egyáltalán, azt még õ se tudja. De lehet h maga Martin se. 😊 Arya vaksága szerintem amúgy nem permanens. Vagy ha igen, akkor innentõl kezdve nem sok vizet fog kavarni. Vagy épp nagy mágus lesz belõle, és nem lesz szüksége látásra... Nem tudja senki, de pont ezért jó a sorozat 😉
Köszi szépen.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Carlos Ruiz Zafón, China Miéville, Gene Wolfe?
It\'s a definitive role-playing experience, and the only reason it can\'t be called the best game in its class is because in a sense there\'s nothing available that compares to it. /Baldur\'s Gate 2/
[/cserf][/fülünyúl]
Olyan világban élünk, amelyben a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, ellenben a bútorápoló szer valódi citromot.
[/cserf][/fülünyúl]
Egyébként Martin után tényleg nehéz "olvasható" fantasy-t találni, egyszerûen bármihez nyúl az ember, vagy a túlmisztifikált világokba csömörlik bele, vagy a lépten-nyomon alkalmazott varázslatokba, meg a legkisebb pöcsfej hogyan növi ki magát világmentõvé sablonok Westeros után bárgyúnak és unalmasnak tûnnek. Én történelmi regényekhez menekültem a Sárkányok tánca fordításig...