George R.R. Martin
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../
\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.
He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Jon_Snow/Theories
Az operációs rendszeren is túl...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Az operációs rendszeren is túl...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
angol megjelenés 2011 07 12
magyar megjelenés 2012 05 31
😄
2014-re TERVEZI a 6. könyv befejezését... után még mire megjelenik... forditás... stb... 😊
Wyman hatalmas arc <#taps>#taps>
Ugyebár az egyetlen hivatalos térkép a TES univerzumról mindössze Tamrielt ábrázolja. Tudjuk hogy vannak más kontinensek is de semmi konkrét infó nincs róluk (méretek, éghajlat stb). Annyi viszont bizonyos hogy egyik sem nagyobb Tamrieltõl.
Ugyanez igaz a Tûz és Jég dalára is. Három kontinenst ismerünk Westeros Essos és Sothoryos de utóbbiaknak mindössze csak egy kis részüket. Ráadásul Westeros térképe sem teljes hiszen a faltól északra fekvõ területek jó része felderítetlen.
Ha az ismert területek alapján kellene megmondani azt mondanám A Tûz és Jég dala lényegesen nagyobb. Az egyedüli ismert adat Tamrielrõl az hogy Morrowind legdélebbi pontjáról a legészakibbig 300 mérföld hosszú míg a Fal szintén kb 300 mérföld. Ez alapján azt mondanám Westeros északi része egyedül nagyobb mint egész Tamriel.
Persze attól hogy területileg nagyobb még nem biztos hogy változatosabb de ha megnézzük hogy Tamrielben kb 20 (vagy még kevesebb) eltérõ kultúra van jelen míg a Tûz és jég dalában ez a szám közelebb van a 100-hoz elég egyértelmû a válasz.
Igazából én Középföldén élnék legszívesebben 😊 Ezek közül nem tudnék választani mindkettõnek megvannak a szépségei és a rossz oldalai is.
Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.
mint pl a magic the gathering-nél van.
vagyis különbözõ világok sokasága, de ugyan azon szabályrendszer alatt.
a tûz és jég dala világába akkor végül is hány földrész van?
2?mert néztem térképeket ez ügyben és ilyeneket találtam.
ezt a sorozatba én elég nagy negatívumként látom, hogy egyszer sem mutatták be a teljes világtérképet, a háborús részeknél élvezetesebb lett volna mert így olyan össze vissza káosz volt.
Intró is ok, de az is ferdítve és csak pár mp-ig adott vmi kis támpontot.
<#taps>#taps>
Tehát a fal környéke megvolt aztán oda a közelbe raktam kb Winterfellt, király várat meg le nagyon délre...kb ennyi támpont volt😄
a vas szigeteket eltudtam helyezni nagyjából mert szigetek...a Tully ház területét(neve nem jut eszembe) meg valahova a keleti partokra helyeztem, egyedül a másik kontinenst tudtam teljesen képbe helyezni...
a többi meg csak volt valahol...😄
"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"
és D&D-re tán egy tucatnál is több "világ" kijött, pl: Dark Sun, Forgotten Realms, Greyhawk, Dragonlance, Ravenloft, Eberron, hogy csak az ismertebbeket említsem, nem említve az olyan világokat, mint a Spelljamer vagy a Planescape, mely külön világnak számít, de lényegében ezen világokat is magukban foglalják
Ezen dnd-s világok némelyike (pl Forgotten Realms) elég részletesen kidolgozott, tán még részletesebben is, mint a Tûz és Jég dalának világa... ilyen tekintetben össze sem hasonlítható még a tán TES-sem sem... lényegi különbség amit megemlítenék, hogy a D&D világok alapvetõen heroic (hõs) fantasy alapúak, a játékosok egy idõ után John McClane-t megszégyenítõ módon élnek túl sok-sok sérülést, és a mágia is többnyire jelentõs... ebben mondjuk a TES is hasonló, inkább venném õket egy kalap alá..bár lehet mesélni intrikás kalandokat D&D-re, de a szabályrendszer alapvetõen nem arra lett kihegyezve... a Tûz és Jég dala inkább egy World of Darkness / 7th Sea keverék szerintem... a WoD -ból jóformán csak az intrikás részek azok, ami miatt hasonlítanám, semmi más, míg a 7 Tenger az egy Low-Fantasy világ középkori fejlettséggel, tehát technológiailag közelebb áll Martin világához, és hát a mágia ott is ritka, már-már babonaszámba megy, ugyan így a zombik, orkok és hasonlók sem megszokott látvány
RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../
Úgy gondolom, hogy a két univerzum alapjaiban is eléggé eltér, ugyanis a TES sokkal jobban hasonlít a klasszikus tolkieni fantasyra, már csak a mágiához való hozzáállásban és a különbözõ fajokban is. A Tûz és jég dalában azért sokkal misztikusabb képet kapunk az ottani mágiáról, és a másokon meg az erdõ gyermekein kívül nincs is jelen más faj az emberek mellett. Valamint azért ezek a fajok sem túl átlagosak, talán az erdõ gyermekei hasonlítanak egy kicsit a woodelfekhez. A különbözõ népek megfeleltethetõk egyes valós népeknek, Westeros például a középkori Angliát idézi.
Eltérõ az is, hogy a két történet hogyan fejti ki hatását az olvasóra. A Tûz és jég dala története sokkal inkább a fordulatokon és az intrikákon keresztül teljesedik ki, míg a TES-ben sokkal inkább a történet "érdekessége" (pl. a fura mellékküldetések), az epikusság (a karakter mindig legyõz egy bazi nagy veszélyt, ami egész Tamrielt fenyegeti) és a különbözõ területek felfedezése az, ami fenntartja az érdeklõdést. A történet annyira nem bõvelkedik a csavarokban, de erre nincs is szükség, mert teljesen más a cselekmény természete.
A világ kidolgozottsága is teljesen más. A Tûz és jég dalában néha a bõség zavara jellemzõ, mert a legutolsó kis család története is másfél oldalban van taglalva. A különbözõ népek kultúrája is szépen ki van dolgozva, de például a westerosi népek szokásai szinte száz százalékban megegyeznek, azt ugyanis a hét hite határozza meg (aminek a befolyása északra is kiterjed). A szabad nép persze más tészta, nekik elég egyedi szokásaik vannak, de kiterjedt kultúrájuk nincs. Az essosi népeket már nem határozza meg ennyire a vallás, náluk szinte városról városra változik meg a kultúra, de kirívóan nagy eltérések nincsenek, legfeljebb kisebb helyi szokások, mint pl. a qarthi nõk egyik mellének szabadon hagyása. Az essosi városokat szerintem az ókori Mezopotámiáról mintázhatta a Martinka. A dothrakik más kalap alá tartoznak, az õ kultúrájuk a népvándorlás korabeli nomád népeket idézi.
A TES sorozatban a kultúra kevésbé játszik fontos szerepet, a világ változatosságáért a különbözõ fajok jelentõsen eltérõ tulajdonságaik és nézeteik felelnek. Ami ebben az univerzumban szerintem kiemelkedõ, az az istenek ábrázolása, ugyanis a kilenc isten és a daedrák sokkal jobban ki vannak dolgozva, mint a Tûz és jég dalának bármelyik vallása. A világot itt fõleg a játékban fellelhetõ könyvekbõl lehet megismerni, amik általában egy-egy emberrõl, városról vagy háborúról szólnak. Ezekbõl megismerhetünk távoli fajokat és vidékeket, amiket egyébként nem lehet látni a játék során.
Hogyha egy végsõ összehasonlítást kellene csinálnom, akkor azt mondanám, hogy a TES világa nagyobb, de a Tûz és jég dala mélyebb. Az érdekesség elég szubjektív dolog, én például a Tûz és jég dalát érdekesebbnek találom. A Tûz és jég dala a bejövõsebb számomra, ám ha valahol, akkor Westeroson/Essoson nem élnék szívesen, akkor inkább már lennék valami kalandor, ugyanis a Tûz és jég dala rideg világában körülbelül bárki bármikor meghalhat.
Tudom, tl;dr
Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.
trónok harcán keresztül ismerem csak a tûz és jég dalát és nyilván könyvbe jóval kiterjetebb képet ad a világról.
"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"
Elder Scrolls vs Tûz és Jég Dala vs Dungeons and Dragon.
Melyik univerzum/multiverzum a...
...nagyobb?
...érdekesebb?
...bejövõsebb számodra?
...melyik világban élnél szívesebben?
Illetve egy olyan kérdésem, hogy a tûz és jég dala univerzum vagy az elder scrolls univerzum a nagyobb?
a tûz és jég dala is van olyan kiterjedt mint az elder scrolls?
"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.
He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.
---
Annyit elárulok ,hogy a 4. és 5. kötet egymással párhuzamos idõben játszódik illetve az 5.kötet második fele kicsit tovább halad az idõben csak 1 kötetben ezt sok lett volna leadni! ...