George R.R. Martin

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#378
Igazából a Targaryenek nem tûzállók. Elég sokan közülük tûzhalált haltak. Dany az egyetlen ismert kivétel ez alól.

Shiwo
#377
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ha igaz is a teória, akkor is csak fattyú, házasságon kívüli gyerek...

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

Count Adyn
#376
Meg Viserys is beégett😄 Dany különleges😊

\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"

toysoldier
#375
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
mert csak az apja Targaryen 😄

He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.

Palinko
#374
ha igaz lenne a teória miért égett meg a keze?
toysoldier
#373
ja most már értem, köszi (:

He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.

Blacksheep333
#372
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Van egy teória miszerint Rhaegar Targaryen az apja és Lyanna Stark az anyja. Ugyanis Rhaegar elrabolta Lyanna-t, aztán amikor Eddard rátalált, haldoklott, és azt ismételte, hogy "ígérd meg." Valószínûleg a szülésbe halt bele, és azt ígéret tette meg Ned-del, hogy nevelje fel a gyereket. Mivel az egész Targaryen dinasztiát ki akarták irtani így inkognitóban tette, mint fattyú.
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Jon_Snow/Theories

Az operációs rendszeren is túl...

toysoldier
#371
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
én valamit vagy nagyon elnéztem vagy csak nem rémlik, de Jon miért lenne Targaryen?

He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.

#370
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Jon meghalt. De szinte majdnem biztos vagyok benne hogy Melisandre visszahozza. Ugyebár õ Azor Ahai és a prófécia úgy szól hogy füstben és sóban kell újjászületnie tehát ez is fog történni Jonnal. Bármiben mernék fogadni erre 😊 Ráadásul mivel Jon elég nagy valószínûséggel Targaryen így õ lesz a sárkány egyik feje újabb indok hogy miért nem most láttuk utoljára 😉

#369
Mondasz valamit.
Blacksheep333
#368
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Jon halálával kapcsolatab: Szerintem nem véletlenül kezdõdött a könyv egy másik warg, Varamyr halálával, aki mégis tovább él. 😊

Az operációs rendszeren is túl...

Palinko
#367
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Cersei esélyes. vagy kicsit leáll a gyilkolással 😄
Shiwo
#366
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
és úgy néz ki, hogy a Hegy is még mozog, fehér köpönyeget öltve..és eléggé elõl szerepel a halál-listán..

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

toysoldier
#365
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
sztem Cerseit

He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.

#364
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Na jó de kit fog megölni? A Boltonokat? Cerseit? Olyan sok negatív karakter se maradt már...

Palinko
#363
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Aryából olyan assasin lesz majd meglátsd 😄
#362
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Szerintem sem halt meg, egyrészt északon õ az egyetlen fontosabb karakter, másrészt ott van Melisandre aki felélesztheti. De aztán ki tudja. Jon után nekem Bran az egyetlen fontos karakter, az Arya szálból már egyáltalán nem látom mit akarnak kihozni.

toysoldier
#361
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
martin papánál sose lehet tudni 😄 a 6. rész jövõre esélytelen. 14-ben talán

He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.

Palinko
#360
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
több késszúrást kapott be... és a végén hideget érzett. sajna én lemondtam róla. pedig Arya mellett kedvenc, és ebben a könyvben is sok szó esett róla. remélem jövõre megkapjuk a 6. részt
toysoldier
#359
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Jon nem biztos, hogy meghalt, ha meg is halt sztem Melisandre majd feléleszti 😄 Jaime sztem Cattel fog találkozni

He has gone to bring us back our heart’s desire. What is our heart’s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.

Palinko
#358
most olvastam ki az 5. et, szerintem alig történt benne valami
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Jon halálát nagyon sajnálom, nem vártam volna. Jamie hová ment Briennel?
#357
ja
angol megjelenés 2011 07 12
magyar megjelenés 2012 05 31

😄

#356
Elõzmény van Tales of Dunk and Egg a címe. Érdemes elolvasni fõleg hogyha valakit érdekel a történelem és a Targaryenek.

#355
szerintem jó ha 2020ra készen lesz az egész kötetsorozat. egyébként én nagyon kíváncsi lennék egy elõzményre, illetve egy mellékkötetre ahol ezek a bravoosi dolgok bõvebben ki vannak fejtve (Faceless Men, stb)

Palinko
#354
most is idén kilyött a fordítás. inkább õ csúszik sztem. csak fejezze be megmurdálás elõtt, nem akarok rajongói befejezést olvasni
Láma!
#353
akkor meg fogsz... 😄

2014-re TERVEZI a 6. könyv befejezését... után még mire megjelenik... forditás... stb... 😊

#352
Na, elolvastam mind az 5 könyvet. Ha most éveket kell várnom a 6-ra, akkor meg fogok f.szulni 😄
#351
Pont most olvastam azt a részt <#idiota>

Wyman hatalmas arc <#taps>

Blacksheep333
#350


Bruhahaha!

Az operációs rendszeren is túl...

#349
Ha nagyobb alatt arra gondolsz hogy melyikben van több lakható terület erre nehéz válaszolni mivel egyik univerzumnak sem ismerjük a teljes térképét.

Ugyebár az egyetlen hivatalos térkép a TES univerzumról mindössze Tamrielt ábrázolja. Tudjuk hogy vannak más kontinensek is de semmi konkrét infó nincs róluk (méretek, éghajlat stb). Annyi viszont bizonyos hogy egyik sem nagyobb Tamrieltõl.

Ugyanez igaz a Tûz és Jég dalára is. Három kontinenst ismerünk Westeros Essos és Sothoryos de utóbbiaknak mindössze csak egy kis részüket. Ráadásul Westeros térképe sem teljes hiszen a faltól északra fekvõ területek jó része felderítetlen.

Ha az ismert területek alapján kellene megmondani azt mondanám A Tûz és Jég dala lényegesen nagyobb. Az egyedüli ismert adat Tamrielrõl az hogy Morrowind legdélebbi pontjáról a legészakibbig 300 mérföld hosszú míg a Fal szintén kb 300 mérföld. Ez alapján azt mondanám Westeros északi része egyedül nagyobb mint egész Tamriel.

Persze attól hogy területileg nagyobb még nem biztos hogy változatosabb de ha megnézzük hogy Tamrielben kb 20 (vagy még kevesebb) eltérõ kultúra van jelen míg a Tûz és jég dalában ez a szám közelebb van a 100-hoz elég egyértelmû a válasz.

Igazából én Középföldén élnék legszívesebben 😊 Ezek közül nem tudnék választani mindkettõnek megvannak a szépségei és a rossz oldalai is.

Palinko
#348
aludtam egyet és beugrott, mikor volt a fejcserés rész
Shiwo
#347
lol, te valami felett akkor nagyon elsiklottál...

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

Palinko
#346
lol most olvasom az 5. részt és itt kell megtudnom,hogy Robb meghalt 😄 ott ahol Catlyn is?
Piszkos  Fred
#345
Igazából három kontinens van, Westeros, Essos és Sothoryos (ez utóbbit csak párszor említették).

Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.

DasIsFuck
#344
nem ezt nevezik multiverzumnak?
mint pl a magic the gathering-nél van.
vagyis különbözõ világok sokasága, de ugyan azon szabályrendszer alatt.

a tûz és jég dala világába akkor végül is hány földrész van?
2?mert néztem térképeket ez ügyben és ilyeneket találtam.

ezt a sorozatba én elég nagy negatívumként látom, hogy egyszer sem mutatták be a teljes világtérképet, a háborús részeknél élvezetesebb lett volna mert így olyan össze vissza káosz volt.
Intró is ok, de az is ferdítve és csak pár mp-ig adott vmi kis támpontot.
<#taps>
Tehát a fal környéke megvolt aztán oda a közelbe raktam kb Winterfellt, király várat meg le nagyon délre...kb ennyi támpont volt😄
a vas szigeteket eltudtam helyezni nagyjából mert szigetek...a Tully ház területét(neve nem jut eszembe) meg valahova a keleti partokra helyeztem, egyedül a másik kontinenst tudtam teljesen képbe helyezni...
a többi meg csak volt valahol...😄

"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"

Shiwo
#343
D&D speciel nem egy világ, hanem szabályrendszer..

és D&D-re tán egy tucatnál is több "világ" kijött, pl: Dark Sun, Forgotten Realms, Greyhawk, Dragonlance, Ravenloft, Eberron, hogy csak az ismertebbeket említsem, nem említve az olyan világokat, mint a Spelljamer vagy a Planescape, mely külön világnak számít, de lényegében ezen világokat is magukban foglalják

Ezen dnd-s világok némelyike (pl Forgotten Realms) elég részletesen kidolgozott, tán még részletesebben is, mint a Tûz és Jég dalának világa... ilyen tekintetben össze sem hasonlítható még a tán TES-sem sem... lényegi különbség amit megemlítenék, hogy a D&D világok alapvetõen heroic (hõs) fantasy alapúak, a játékosok egy idõ után John McClane-t megszégyenítõ módon élnek túl sok-sok sérülést, és a mágia is többnyire jelentõs... ebben mondjuk a TES is hasonló, inkább venném õket egy kalap alá..bár lehet mesélni intrikás kalandokat D&D-re, de a szabályrendszer alapvetõen nem arra lett kihegyezve... a Tûz és Jég dala inkább egy World of Darkness / 7th Sea keverék szerintem... a WoD -ból jóformán csak az intrikás részek azok, ami miatt hasonlítanám, semmi más, míg a 7 Tenger az egy Low-Fantasy világ középkori fejlettséggel, tehát technológiailag közelebb áll Martin világához, és hát a mágia ott is ritka, már-már babonaszámba megy, ugyan így a zombik, orkok és hasonlók sem megszokott látvány

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

Piszkos  Fred
#342
(Elõre leszögezem hogy a D&D-t csak hallásból és olvasásból ismerem, így nem tudok átfogó képet alkotni róla. Ezért a másik kettõt hasonlítom össze)
Úgy gondolom, hogy a két univerzum alapjaiban is eléggé eltér, ugyanis a TES sokkal jobban hasonlít a klasszikus tolkieni fantasyra, már csak a mágiához való hozzáállásban és a különbözõ fajokban is. A Tûz és jég dalában azért sokkal misztikusabb képet kapunk az ottani mágiáról, és a másokon meg az erdõ gyermekein kívül nincs is jelen más faj az emberek mellett. Valamint azért ezek a fajok sem túl átlagosak, talán az erdõ gyermekei hasonlítanak egy kicsit a woodelfekhez. A különbözõ népek megfeleltethetõk egyes valós népeknek, Westeros például a középkori Angliát idézi.
Eltérõ az is, hogy a két történet hogyan fejti ki hatását az olvasóra. A Tûz és jég dala története sokkal inkább a fordulatokon és az intrikákon keresztül teljesedik ki, míg a TES-ben sokkal inkább a történet "érdekessége" (pl. a fura mellékküldetések), az epikusság (a karakter mindig legyõz egy bazi nagy veszélyt, ami egész Tamrielt fenyegeti) és a különbözõ területek felfedezése az, ami fenntartja az érdeklõdést. A történet annyira nem bõvelkedik a csavarokban, de erre nincs is szükség, mert teljesen más a cselekmény természete.
A világ kidolgozottsága is teljesen más. A Tûz és jég dalában néha a bõség zavara jellemzõ, mert a legutolsó kis család története is másfél oldalban van taglalva. A különbözõ népek kultúrája is szépen ki van dolgozva, de például a westerosi népek szokásai szinte száz százalékban megegyeznek, azt ugyanis a hét hite határozza meg (aminek a befolyása északra is kiterjed). A szabad nép persze más tészta, nekik elég egyedi szokásaik vannak, de kiterjedt kultúrájuk nincs. Az essosi népeket már nem határozza meg ennyire a vallás, náluk szinte városról városra változik meg a kultúra, de kirívóan nagy eltérések nincsenek, legfeljebb kisebb helyi szokások, mint pl. a qarthi nõk egyik mellének szabadon hagyása. Az essosi városokat szerintem az ókori Mezopotámiáról mintázhatta a Martinka. A dothrakik más kalap alá tartoznak, az õ kultúrájuk a népvándorlás korabeli nomád népeket idézi.
A TES sorozatban a kultúra kevésbé játszik fontos szerepet, a világ változatosságáért a különbözõ fajok jelentõsen eltérõ tulajdonságaik és nézeteik felelnek. Ami ebben az univerzumban szerintem kiemelkedõ, az az istenek ábrázolása, ugyanis a kilenc isten és a daedrák sokkal jobban ki vannak dolgozva, mint a Tûz és jég dalának bármelyik vallása. A világot itt fõleg a játékban fellelhetõ könyvekbõl lehet megismerni, amik általában egy-egy emberrõl, városról vagy háborúról szólnak. Ezekbõl megismerhetünk távoli fajokat és vidékeket, amiket egyébként nem lehet látni a játék során.
Hogyha egy végsõ összehasonlítást kellene csinálnom, akkor azt mondanám, hogy a TES világa nagyobb, de a Tûz és jég dala mélyebb. Az érdekesség elég szubjektív dolog, én például a Tûz és jég dalát érdekesebbnek találom. A Tûz és jég dala a bejövõsebb számomra, ám ha valahol, akkor Westeroson/Essoson nem élnék szívesen, akkor inkább már lennék valami kalandor, ugyanis a Tûz és jég dala rideg világában körülbelül bárki bármikor meghalhat.
Tudom, tl;dr

Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.

DasIsFuck
#341
mint univerzum/világ hasonlítom a kettõt össze..
trónok harcán keresztül ismerem csak a tûz és jég dalát és nyilván könyvbe jóval kiterjetebb képet ad a világról.




"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"

Palinko
#340
tûz és jég dala univerzum és az elder scrolls univerzumot is imádom. sztem a TES nagyobb, bár hogy hasonlítod a játékot a könyvvel vagy filmmel?
DasIsFuck
#339
Ide tennék egy kérdést.

Elder Scrolls vs Tûz és Jég Dala vs Dungeons and Dragon.

Melyik univerzum/multiverzum a...
...nagyobb?
...érdekesebb?
...bejövõsebb számodra?
...melyik világban élnél szívesebben?

Illetve egy olyan kérdésem, hogy a tûz és jég dala univerzum vagy az elder scrolls univerzum a nagyobb?
a tûz és jég dala is van olyan kiterjedt mint az elder scrolls?

"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"

MeoH
#338
ezer koszonet!

fuck mmo's..i.,

#337
Piszkos  Fred
#336
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Szerintem is maga Jon az újjászületett Azor Ahai

Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.

Palinko
#335
akkor majd valaki más 😄
Elusive
#334
azoktól érdeklõdnék, akik olvasták az új könyvet: ez itt egy kurvanagy spoiler, avagy nem?

#333
Ne haragudj, de ugye nem várod el tõlünk, h bescanneljünk 1100 oldalt, mert te nem vagy képes megvenni a könyvet?
Palinko
#332
türelem van, meg spórolás
toysoldier
#331
ennyi idõ alatt már rég megvehetted volna és el is olvashattad volna

He has gone to bring us back our heart&#8217;s desire. What is our heart&#8217;s desire? Vengeance. Justice. Fire and blood.

Palinko
#330
de ha ennyien olvassátok, csak van valakinek egy scannerje 😊
datango
#329
olvasd csak nyugodtan a 4.könyvet! én is keserû száj ízzel kezdtem bele! de aztán még is csak rájöttem, hogy érdemes elolvasni!😄 most nálam van az 5.kötet kb 1 hete, prologust olvastam és már tudom hogy öröm lesz elolvasni!

---
Annyit elárulok ,hogy a 4. és 5. kötet egymással párhuzamos idõben játszódik illetve az 5.kötet második fele kicsit tovább halad az idõben csak 1 kötetben ezt sok lett volna leadni! ...