5889
11891949761344119704.png
  • Zephyr Retiring
    #5729
    Ebben partner vagyok, ezek a dolgok engem is (és talán másokat is) érdekelnek..
    Tehát erre visszatérhetünk még valamikor...
  • Zephyr Retiring
    #5728
    A váras résszel egyetértek.
    Pálinka gyakorlatilag bármilyen növényből készíthető amit lehet főzni (és van cukortartalma)...úgy hallottam
    A mashup gyakorlatilag egy remix-féleség, így (gondolom) a mixeket kedvelőknek jön be jobban..
    Egyébként erről (a zenei ízlésről) azt hallottam egyszer valahol, hogy olyan, mint a fagyi.
    Számtalan variációja létezik, de talán senki sem szereti az összeset
  • Zephyr Retiring
    #5727
    1-15 track-ig (Spectre Media "hungarian edition" by Hargent Media) - innen a 13.track amit adtam..
    16 track (Meaton Music Special Release, Moscow) - speciálisan ugyanolyan sz@rcsi mint az első 15 track..
    17-18 track (licensed by Sony Music Media) - a lemezen csupán ez a kettő ami lossless.
  • amaximus
    #5726
    huncut vagy csak p. a fórumtárs azt nem tudom, azt sem,ez milyen zene, de azt látom, hogy 8 és 16 kHz sávokban 2-500 Hz-es széles tartományban egy szűrő(vel valaki) szépen kiszedett a zenéből elég sok mindent, ebből a 8 kHz környéke még erősen befolyásolja a vokált és zongorát is,amire alapozva eléggé meg kéne feszülni bármilye értelmes hangzás visszaállításához.
    hogy ez egy gyári lenne-e,azt kétlem, ha igen,azt biztos, hogy nem hangmérnök kreálta, vagy a hiányzó sávokba titkos NSA információkat kódoltak virágnyelven. persze azt sem mondanám szakembernek,aki ilyet nem vesz észre kb. 2 mp alatt.
    de ez nem az én szakterületem,csak dolgoztam pár évet a környékén, nem mint DJ :))) , és ahogy látom, a szaktudás nem is ezé a fórumé.
    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.10.23. 16:19:26
  • bigivan
    #5725
    Köszönöm a szép szavakat ! Meg is hatódtam tőlük (. Régebben, talán már 6 vagy 7 éve is van, itt az sg-n szidta mindenki ezt a Hargent Hargittay Gábort, mint a pinty, mondván, hogy mptréből csinál wavot. Akkoriban én is vettem tőle egy lemezt, ami télleg fosul szólt, de nagyon. Nyilvánvaló, hogy szar alapanyagból dolgoztak. Ezek szerint azóta sem javult a helyzet, pedig néhány év eltelt közben.De, ha így is megveszik, minek változtasson rajta. Az a lemez először az unokaöcsémhez, majd tőle a kukába landolt.
  • Musachy
    #5724
    Ebben egyetértünk.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár Zeff barátunk amekkora huncut, képes belőle várat építeni. Nem lepne meg, ha így lenne...

    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2016.10.23. 14:57:13
  • Nastar
    #5723
    Cimbi a sza.ból várat építeni nem lehet,szerintem max egy 160kb/s es mp3-ból lett felkonvertálva wavba a cucc!
  • Musachy
    #5722
    De kevesebbet sem, sajnos. Az énekhang olyan karcos lett, hogy pár sornál többet nem lehet hallgatni. A dinamika meg ugyanolyan fos (DR6) maradt.
  • Nastar
    #5721
    Bírom a humorod cimbi!Nagy arc vagy!
  • bigivan
    #5720
    Szevasz Kolléga !
    Ez pont annyi, ami abból a szarból a maximum lehet. Mint amikor egy lábasban játszik a zenekar, de főleg és leginkább a zongora és a zongorista. Aztán rábasszák a fedőt, ami kijön, kijön, ami benn marad benn marad, de a basszusgitáros és az énekes az bezzeg kijön, és túlbasszerozik, túlóbégat minden mást. Ennyi nagyjából, discoban jó lenne, ott megy ez a fajta hangivilág, bár ott meg ilyen zenéket már nem játszanak. (Meghallgattam még egyszer, a zongora még rosszabb, mint ahogyan először gondoltam ....
    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2016.10.23. 13:30:12
  • Nastar
    #5719
    EBBŐL TÖBBET NEM LEHET KIHOZNI CIMBI!13 - szám 13 javított.FLAC
  • bigivan
    #5718
    Érdekes téma lehetne, hogy az mptré megjelenésével és az ingyen zenelopás megteremtésével ( lsd.: megosztás) hogyan eltűntek a relatíve jó minőségű felvevő berendezések, úm.: audiocd-írók, értve ez alatt az asztali cd-írót, amelyik csak audiocd-re másol, az r-dat, a minidisc és a nagy kedvencem, a dcc is. Kár értük, nekem van néhány ilyenem még .
    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2016.10.23. 02:04:27
  • bigivan
    #5717
    Szarból várat építeni, az a lehetetlennel határos. Sőt ....
    Bár betyárkörtéből is lehet pálinkát főzni. Csak szar lesz az íze.
    Ez nagyjából a mashupokkal kapcsolatban is a véleményem !
    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2016.10.23. 01:51:26
  • Nastar
    #5716
    Ez sajnos nem veszteségmentes wav,mp3 - ból felkonvertált ANYAG sajnos! Nem tudom hogy milyen gyári kiadvány LEHET EZ CIMBI?13 - szám 13.jpgPersze javítani azért így is lehet a hangzáson.
  • Zephyr Retiring
    #5715
    Üzenet átadva Nastar kollégának (mert természetesen én rá gondoltam, mint az erre jelenleg legmegfelelőbb személy)
    és most várunk...szombat este van, fél nyolc...(ezt mindig el akartam mondani, mint egy film narrátora)...remélem nem hiába..

    És persze a link:
    remaszterre váró, gyári audo cd-ről "lossless" anyag innen :)

    Bízzunk benne, hogy a türelem, ez esetben (majd) losslesst terem
  • Zephyr Retiring
    #5714
    És még kettő a grab-ről meg az editorról:

    Eddig megvolnék, maradt a letöltőlink a wavhoz, aztán "előkerítem" az említett kollégát
    Remélem partner lesz és legfőképpen abban, hogy sikerül neki "remaszterelnie" ebből a hangtani förmedvényből egy igazi HQ élményt
    Bár effelől azért akadnak némi kétségeim..mert ami egyszer elveszett...
    de viszont az is lehet, hogy még én is kalapot emelek és új mestert avanzsálok példaképnek
    Megyek felfelé tötikézni
  • Zephyr Retiring
    #5713
    Egy érdekes kísérletet kezdeményeznék, ha már ennyire ráérek ma este
    Az a terv, hogy fogok egy eredeti lemezt, begrab-elek róla egy track-et (találomra legyen mondjuk a 13-as track)
    És felkérek egy "odaátról" aktív remastered dolgokkal foglalkozó kollégát, hogy tegyen már ezzel is egy próbát...
    Mutatom, miért is. Egy sokak által is ismert Hargent Media kiadványról van szó...talán még esetleg más is megvette annó..

    Ezek a Tauval készültek...
  • Zephyr Retiring
    #5712
    A dvd-ket én is szeretem,
    bár manapság már (mint ez a videó is pl.) a fullHD számít menőnek...illetve..
    már nem is....asszem a 4K vagy mi..öreg vagyok én már ezeket követni
  • mfn
    #5711
    Egy barátom németből kűldött nekem egy pár ilyen dvd-t évekkel ezelőtt.Tényleg nem rosszak!A tv csatorna neve Deluxe Music innen vette fel őket.De ez csak azt hiszem astrán van!
  • Zephyr Retiring
    #5710
    Mashupokkal hogy álltok?
    Már csak a videó miatt is érdemes megnézni
    Ha valakinek meglenne HQ-ban esetleg, vevő vagyok rá
  • Zephyr Retiring
    #5709
    Darvas László (tudtommal) kizárólag analóg hangfelvételeket gyűjt (úgy emlékszem, azon belül is jobbára operákat).
    Számára a digitális eljárással rögzített zene hűvös és túl steril...

    Joga van ezt érezni és gondolni.

    Nekem vannak eredeti DTS hangfelvételeim (ezt értsd úgy, hogy mai korszerű hangtechnikai mikrofonokkal több sávon digitálisan veszteségmentesen is rögzített) és persze vannak olyanok is, amik kizárólag sztereóban lettek kiadva.
    Ezekben az esetekben talán ne is remaszterről beszéljünk. Hiszen ezek eredeti gyári lemezek.
    De akad szintén gyári (nem másolt!) 96/24-es sztereó eredeti hanglemezem, ami megint csak érdekes, mert bár remaszter (hiszen 1970-es évekbeli felvételeket tartalmaz) mégis digitálisan gyárilag hangstúdióban újrakevert dalokat tartalmaz,
    az eredeti mesterszalagok alapján.


    Azt ugyan mindig elfelejtik az illetékesek megemlíteni, hogy ki kellett találni egy korlátozást
    az audio cd miatt, ami az akkori technikai adottságok lehetősége szerint 44,1 kHz/16 bitet engedélyezett maximálisan.
    Aztán jött az SACD és az Audio DVD formátum, ami már többet engedélyezett.
    Van szükség a CD-ken túli frekvenciatartományra?

    Erre a jó válasz: nem vagyunk egyformák.
    Akad akiknek szükségük van rá, hogy mellbe-verje a basszus, és mindenfelől érkezzenek a hangok, van akiknek nincs.

    És itt visszakanyarodtunk az örök kérdéskörhöz:
    azaz, mi is a HQ valójában?
  • Zephyr Retiring
    #5708

    ó nincs...ebben kompetenciám...viszont már kívülről fújom a szövegét
  • bigivan
    #5707
    a Lóci qrva jó, remélem, Te is szerepelsz a klippben !!
  • bigivan
    #5706
    Azt mondta a Darvas László, aki az örökbecsű HiFI Magazin főkolumnistája volt, pont a highend-meghallgatásokkal kapcsolatban, hogy ami nem úgy szól, mint az eredeti, ott csalás történt. Ez nyilván analóg a remastered-felvételekkel is. Ezért gyűjtöm a vinyleket már régóta. A jobban szólás nagyobb részben a hangszínszabályozók gátlástalan használatának köszönhető.
    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2016.10.20. 01:57:39
  • Zephyr Retiring
    #5705
    Most akad pár szabad percem ...
    volt pár dolog annó amiben nem értettünk egyet a volt földimmel, örök barátommal és HQ sound alapító kollégánkkal Wescone kollégával,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ... de abban az egyben talán igen, hogy akadt már az 1970-es években is jó pár zenei ritkaság, amit érdemes beszerezni valós és kiváló hangminőségű veszteségmentes formátumban is. (Például fekete pvc korongokon.)
    És különösen igaz ez azokra a nótákra, zenékre, amiket szívesen hallgatunk.
    1969 nyarán összeállt 5 ifjú zenei géniusz (majd sokak bánatára 1973-ban szét is széledt) és olyan örök rockhimnuszokat teremtett, mint például a minden idők egyik leghíresebbé vált gitár riffjével kezdődő Füst a Víz felett, vagy az Idő Gyermeke, vagy éppen a Sötét Éjszaka.
    Akik egy kicsit is otthon vannak az adott időszak zenei ismereteiben, azok már tudják is, kikről van szó..
    A többieknek csak két szót említenék: Deep Purple.
    Utána lehet olvasni, egy nap talán bekerülnek a történelem könyvekbe is

    Szóval ma épp az ő régebbi felvételeiket hallgattam idehaza, amikor rábukkantam egy különlegességre, amiről egyből Wescone egy régebbi megjegyzése ugrott be. Valami olyasmit említett, hogy a mai remaszterekkel sokszor szétcseszik az eredeti felvételeket. Ebben akadhat némi igazság is meghallgatva pár elcseszett remasztert, amik valóban az eredetihez képest túlvezérelten, már már recsegve szólnak, de sajnos ez nem a sokunk által kedvelt bakelites, vinyles sercegés és recsegés, hanem a hozzá nem értő kezek munkájának pocsék eredménye.
    Amire bukkantam, az is egy (illetve több) remaszter, méghozzá a 25 éves jubileumi kiadás bónuszdalai.
    Szerintem ez éppen egy olyan remaszter, amit érdemes meghallgatni az adott kort kedvelőknek, mert mint sokaknak, nekem is kéznél vannak az eredeti 1970-es felvételek is, amik az adott kor technikai lehetőségeihez képest jól szólnak, de azért ez a kiadás bizony sokkal jobban.
    Akiket érint és érdekel, ide feltoltam az 1970-es Sötét Éjszaka gyári remaszter változatát :)
    Csak azért, mert nem szeretném ha mindenki diszkóbubussá válna a netes környezetemben

    ...így van ez az én köreimben..
  • Zephyr Retiring
    #5704
    Okozzon kellemes perceket
  • Zephyr Retiring
    #5703
    Ez kivételesen nem az én érdemem...talán mindenkinek jobb is így
    Viszont ...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..készülök én is egy exclusive zenei meglepetéssel hamarosan, ami terveim szerint itt lesz először elérhető..

    .. aztán majd látjuk..
  • wmallas
    #5702
    Köszi Szépen!!!Letöltöttem Én is!!
  • Musachy
    #5701
    Ez tényleg hatalmas különbség. Köszöntem a lehetőséget.
  • Zephyr Retiring
    #5700
    Akusztikai összehasonlítási alapnak itt megtekinthető és meghallgatható a hivatalos eredeti full hd képpel és empéjtré hanggal

  • Zephyr Retiring
    #5699
    Üdv itt is
    Idézőjelben (találtam) egy jó kis nótát még 2015-ből, amit szívesen hallgatok vezetés közben, munka közben, pihenés közben, egyszóval bármikor
    ..még ebben a pillanatban is ez szól a fülcsimben
    Ami azt illeti sikerült beszereznem még az Official-tól azaz a 2016 április 1-ei hivatalos megjelenéstől is jobb hangminőségben,
    köszönet érte Gee barátomnak
    Az ő engedélyével letölthető és privát zenei gyűjteménybe helyezhető.
    Nekem is ott van már :)

    További szépet és kellemes fórumozást még annak a kollégának is,
    aki képes volt még tegnap pár perccel éjfél előtt is fent maradni és letölteni a Fekete lovat

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Last download: 13-10-2016 23:59


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.10.14. 12:28:40
  • Zephyr Retiring
    #5698
    Üdvözlet az őszi Budapestről

    Mindig is szerettem ide betekinteni (mármint a HQ-ba), ezért ide hozom elsőnek az egyik slágergyanús zenét amit kaptam.
    A nóta annyira friss, hogy még 24 órája sincs, hogy befejezték a mastert a stúdióba

    Ja, nem tőlem kaptátok!
    Ha híre megy hogy ingyér' osztogatom itt a legfrissebb maxikat, ezek letépik a fejem

    itt meghallgat, és örül az SG HQ tagja
    Apropó, minőséget még nem volt időm csekkolni, de fülre
    Bye
  • Zephyr Retiring
    #5697
    Szép kora estét
    Lassan indulok Pestre..

    A régi szép idők emlékére, többek közt ezt is hallgatom majd útközben:
    Universal Movements - Subway Dancin' (radio version 1984).wav

    Kellemes hétvégét minden kedves HQ szeretőnek
  • fülcsimanó2
    #5696
    Nagyon szépen köszönöm, cimbora!
    Jól szól, ebben a minőségben nem is reménykedtem, hogy valakinek meglesz!

    Gyere most már gyakrabban!!!

    Üdv: Fülcsi
  • Zephyr Retiring
    #5695
    Üdv. Bár(csak)zongorista kolléga
  • Zephyr Retiring
    #5694
    "...Semmi sem a régi, minden megváltozott,
    Másra gerjednek be a csajok.
    Lehet, hogy utálsz, de még mindig itt vagyok
    És nem jönnek vissza a boldog 80-asok..."

    avagy:
  • Zephyr Retiring
    #5693
    ..vagy ha így egyszerűbb..
    Már egészen kijöttem a linkeskedésből, akarom mondani a gyakorlatból
  • Zephyr Retiring
    #5692
    Üdv. Jártam itt, ott, láttam ezt, azt..
    [Fülcsinek]http://www.filedropper.com/realeaccademia-runawayinthenightprivatecassettetapequality [/Fülcsinek] megőrzésre.
    Dehogy tűnt el Breki
    Néha én is benézek majd..

  • fülcsimanó2
    #5691
    Hi Zephyr!
    Üdv, elveszett és immár megkerült cimboránk!

    Hiányoltunk ám, azt tudod?

    Hol a túró rudiban voltál x évig????

    A felsorolásból sajna kihagytál, de remélem azért hagytam én is némi emléket Nálad (tán a gyűjteményedben is, de ebben csak reménykedni merek, mint szürke eminenciás, tán én is hozzátehettem valamit...)

    Gyere most már gyakrabban, azért nem veszett fejsze nyele azért ám itt, a többi fórumokban se, bár breki és néhány régi szaktárs totál eltűnt, hébe-hóba vannak azért ismerős nevek, csak kissé változtak az idők... dehát ilyenek az idők, jönnek-mennek, semmi se állandó...

    Kívánok sok kellemes percet, órát, napot, hetet, évet stb. az életben , s itt vagy máshol de mindenképp sok humort, mit régen nyomattál itt, ami felejthetetlen, mindig nagyon bírtam a szösszeneteidet... s őrzök mindent, amit adtál...

    Üdv: Fülcsi
  • bigivan
    #5690
    Szevasz Zephyr ! Örülök, hogy élsz és hallok felőled! Innen, ebből a szarból eltűnt már brigádból mindenki. Időnként benézek, de már semmi nem a régi ...
    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2016.09.27. 02:33:07