5889
11891949761344119704.png
  • Zephyr Retiring
    #5769
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Közel 20 évig azért pesti volt az a "ház" De jobb nekem itt. Aztán ki tudja. Hamarosan megvénülök, és lehet, hogy letelepedek majd valahol a Balaton környékén..
    Illetve letelepedünk. Azért (kivételesen) ebbe az asszonynak is lehet beleszólása
  • amaximus
    #5768
    persze,sejtettem azért, hogy oros az a ház. a civilt nyilván nem, de már ezt a műhelytitkot is tudom. Zeff,Zephyr!


    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.10.25. 19:07:17
  • Zephyr Retiring
    #5767
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Orosháza. Megkíméllek a további nyomozgatásoktól is: "Civilben" Zoli vagyok. De itt jobban kedvelem a Zephyr-t
    Már csak amiatt is mert jobban hangzik, namegaztán'
    ha Sanyikkal, Zsoltikkal, Lacikkal stb..akarok értekezni, akkor inkább benézek Breki 80-asára
  • Zephyr Retiring
    #5766
  • amaximus
    #5765
    ó, akkor félreértettem. nekem javasoltad? de minek? van hol laknom most is, az is szép hely és borászatokban is gazdag. igaz Vhegy is szép és takaros kis település.

  • Musachy
    #5764
    Nem gondolom, hogy odavalósi. Nem is állítottam ilyet.
  • amaximus
    #5763
    ezt jó tudni, na indulj,nehogy aztán emiatt is majd engem hibáztasson mindeki
  • amaximus
    #5762
    nem tudtam, hogy odavalósi, bár az már kicsit távolabb van tőlem.
  • amaximus
    #5761
    vannak ilyenek, hogy ez véletlen vagy nem,az meg attól függ,ki miben hisz. részemről nem szoktam mások hitét elvenni, nekem az is elég, ha nem akarják rám tukmálni a magukét.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de itt olyan összesküvés elméleteket gyártó részlegek vannak, amit hatékonyságban a japán gyárak is megirigyelnének, de én már csak röhögök rajtuk, felelsleges reagálni

    O.házán, csak nem Orbánháza?
  • Zephyr Retiring
    #5760
    Ne viccelj! Persze, hogy nincs harag..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..de a hangmérnöki melóhoz az interpoláció éppen úgy hozzátartozik, mint mondjuk a multi-elágazás késleltetés vagy a pszeudo-fordítás, vagy a surround kiterjesztés ismerete...mondjuk az, hogy manapság már ezekkel a fogalmakkal nincsenek tisztában a mai hangmesterek, az meg is látszik a munkáikon....úristen munka!!! elkééééseeek b@sszuuus
  • Musachy
    #5759
    Akkor Reynaud fórumtárs a földid lehet.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    javasolnám mondjuk Vonyarcvashegyet, nagyon szép hely
  • Zephyr Retiring
    #5758
    Most viccen kívül:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyszer (már vagy 5 éve történt az eset) délután ballagok az akkori melóhelyre, amikor rám kiabál a járdáról egy számomra tök ismeretlen ipse.
    Kérdem: ismerjük egymást?
    Erre ő: ne szívass már Pista! Együtt güriztünk tavaly a Konzervgyárban!
    Felvilágosítottam a döbbent hapsit, hogy bár mindig is Pityu szerettem volna lenni, sajna nem annak kereszteltek, ami meg a Konzervgyárat illeti, azt sem tudom, hol a bejárata Láttam a srácon, hogy nem hisz nekem, és számára én továbbra is Pista maradtam
    Ezt a sztorit most kivételesen helyettem, az élet írta. Vicces nem? Jó, igaz, nagyobb durranás lett volna, ha ez nem itt O.házán, hanem a Balcsinál történik, de ez van...illetve csak volt.

    Na ennyit a sztorizásról, tényleg lépnem kell. További szépet és jót
  • amaximus
    #5757
    dolgozzanak a szegények, az okosok és tehetősebbek dolgoztatnak, de hát ehhez még sokat kell tanulnod.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    mindent megtanultam,amit meg kellett tanulnom, de nagyon keversz valakivel,mert én nem voltam hangmérnök, ellenben az interpoláció,illetve az idézett elv egy matematikai függvény fogalom,nem hangmérnöki, más kérdés,hogy sok matematikai függvényt a hangtanban is használnak, hisz mindent le lehet képezni számokra. de a te kopi paszte szinteden ebbe úgy gondoltam feleseges belemerülni,így hagytam neked egy kis gondolat ugri-bugri helyet. remélem azért nincs harag.
    más kérdés, hogy mennyivel lesz jobb hangmérnök az,aki a Lagrange-interpolációt bemagolta vagy ki tudja számítani, de ettől még szar hangzást kever egy keverőpult mellett.
  • amaximus
    #5756
    ennek szívből és őszintén örülök, mármint a manifesztációnak, amit ki tudok váltani,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ezzel vannak és lesznek is egy páran,
    én is ismerek 1-2 hozzád hasonló csibészt, akik másokra emlékeztetnek, de ezek minden bizonnyal csak a tudathasadás emlékei, ugyanis én téged itt még ssoem láttalak aktívnak, mostanáig, bár látom, hogy régen regisztráltál, csak a jelek szerint csendes módban vegzáltál. true story: múltkor odajött hozzám egy srác és rám köszön,és rám mosolyog,barátilag üdvözöl,beszélgetésbe elegyedik, hátsó - értsd ezt bárhogy is, szándék nélkül, mint haver a haverral,én meg nézem, hogy ez meg mit akar, de kedvesen fogadtam, erre 5 perc beszélgetés után kiderült neki, hogy én kurvára nem az vagyok,akinek hitt, de őt én meghasonulásig emlékeztettem rá, az őrá,aki nem év voltam, de azért öröm voolt ilyet is megélni,azóta jóban vagyunk, de azóta sem tudom,kit akart bennem látni, tehát nem a mit! :) nem tudom kinek képzelsz, de voltam én már sokminden, tényleg csak a képzelet szabott határt neki, hogy mi vagy ki nem. ha majd egyszer jársz a balaton felvidéken és ráérek bohóckodni veled, szívesen megmutatom a helyi szőlészeteket vagy borászatokat is.
  • Zephyr Retiring
    #5755
    Mert másnak is szemet szúrt a hasonlóság?
    Most mondhatnám erre, hogy a véletlen játéka csupán, de ahhoz hinnem kellene a véletlenekben
  • Zephyr Retiring
    #5754
    Erre még reagálnék, aztán húzok a dolgomra (mert valakinek azért dolgozni is kell ám)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a spoiler-es rész lényegében az interpolációs eljárás egy része (hangmérnöki szakon ezt azért illik vágni valamennyire) amit (ezek szerint) te nem tanultál meg annó még amikor lehetett. Most meg ugyebár már amúgy is késő, hiszen ettől okosabb nemigen lehetsz már
    A másik dolog, meg amire elfelejtettem válaszolni (pedig szóba hoztad: " azt nem tudom, azt sem,ez milyen zene, " #5726-alatt )
    az erről az albumról a 13. track.

    Bocs, hogy csak most, de jobb későn, mint mindig
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.10.24. 20:04:25
  • Musachy
    #5753
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nicsak már te is ezzel jössz? Megint nem fog neki tetszeni ez a gyanúsítás
  • Zephyr Retiring
    #5752

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem megijedni, örömömben sírok csupán
    Emlékeztetsz egy réges-régi kedves ismerősömre, akit Diókának is becéztek valaha..
    ...s mivel én mindig is hittem a karmában és a reinkarnációban, számomra te most az ő manifesztációja vagy
    Büszkeség dagasztja a mellem, afféle, amit csak egy mester érezhet a tanítványa irányában....mert ez most már szinte az a pillanat...amikor...
    ...már már a tanítvány túllép a mesterén...

    Persze tudom én, hogy ez csak a képzelet játéka...
    Mármint hogy Te (aki nem az vagy akinek én képzellek) valaha is túllépsz rajta(m)
  • amaximus
    #5751
    "jó pap is holtig tanul"
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nézzük arról az oldalról eme csodálatosan filozófikus feltevést, hogy miért jobb okosan meghalni,mint hülyén?
    vajon ki jár jobban a halál közelében, a hülye,aki fel sem fogja,mit veszít, vagy épp mi történik vele, él,mint hal a vízben, addig,amíg ki nem fogják, vagy az okos,aki végig szenvedi vagy tanulja életét négytrilliárd memóriasejtes adatfeltöltéssel, és pontosan tudja majd,mire nem számíthat a halála után, és hogy ha eljő a végszó,akkor a villanyt nála is majd ugyanúgy kapcsolják ki, tudás meg elszáll vele együtt (hacsak nem írta le vagy adta át sokaknak, de hogy ő már semmire nem fogja használni,az majdnem biztos). mennyivel lesz ő boldogabb holt,mint a kevésbé okos? persze most ne filmes oldaláról vizsgáljuk,ahol a nagyon okos,és egész életében tanult emberből multimilliomos szupersztár válik, nézzük csak simán a 3-4 diplomás magyar tanító nénit,aki kb. 30 évet tanul, képzi magát, majd mélyszegénységben hal meg még éppen a súlyos demenciája kialakulása előtt.
    vajon ki a boldogabb,vajon melyik a fontosabb, a hülye boldogsága a jobb vagy az okosé? van-e különbség ennek öncélú megélésében? és ha van,az kit érdekel? sok olyan kérdés,amit pont annyiféleképpen lehetne értelmezni is, mint magyarázni. az igazságot - rajtam kívül- meg kevesen ismerik.
  • amaximus
    #5750
    vannak,akik őszinték szoktak lenni, vannak,akik meg utálják, ha valaki őszinte velük, a többieknek meg sok barátjuk van.
    nekem kevés,de amennyi van,az bőven elég is. a többiek csak úgyis kihasználnák a határtalan zsenialitásom.
  • amaximus
    #5749
    muszáj mások előtt lebuktatnod?hirtelen néztem, hogy kiről beszélsz, de már el is felejtettem, hogy a leánykori nevemet adtam meg korábban.

    a szpojleres részt nem tudom, honnan másoltad össze,amíg összeraktad ezzé a gondolatgyilkos halmazzá, de pont tökéletesen nem értek belőle semmit,tehát a célját elérte, viszont ettől még nem érdekel a téma, mármint a polinomok lelki vívódása egy hatványozottan harmadlagos proexponenciális virtuális halmazok idegen dimenziójában.

    a többi részt jól látod,tehát a lelki szemeimben nem vagy reménytelen eset.
    viszont nekem van olyan fórumom,amit zeneileg is kell ápolgatni, nem érek rá mindehol megfejteni az élet értelmét és más világok létezését.
  • Zephyr Retiring
    #5748
    Most megleptél, hogy van őszinte véleményed is valamiről
    A végén még elhiszem, hogy jófej is vagy...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..persze majd csak a végén..
  • amaximus
    #5747
    már majdnem lejárt.
    ezért a feldolgozásért paul simon gratulált a srácoknak,
    ami egyébként tényleg jó, bár nekem 3 perc feletti ordibálós rész,annyira nem passzol a mondanivalóhoz vagy eredeti érzelmi töltéshez, valószínű ez a rész az,ami annak a most 42 268 másnak sem tetszik annyira, de összességében egy kellemes akusztikus darab lett, főleg az énekes velejéig belemerülő hangja miatt.
    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.10.24. 18:58:40
  • amaximus
    #5746
    én mester? abból van itt már egy csomó, nem lehetnék én csak úgy simán, a Profi?
    idézni, izé, linkeskedni viszonyt egész jól tudsz,valóban.
  • Zephyr Retiring
    #5745
    Amúgy, amíg más téma nem adatik, mesélhetnél arról az R-Dat-odról valami szépet..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pl. ha műxik, hogyé' adod, ha nem adod, mé nem adod, ha adod, mikó adod...ha nem műxik, mié nem, meg ilyesmiket..

    meg persze azt is, hogy amikor még használtad, pl. milyen beállításokkal rögzítettél és milyen formátumokat vele...és miért nem használod (ha nem használod már) manapság...és ha nem használod, akkor lásd a spoiler alatti részt újra
  • Zephyr Retiring
    #5744
    Így már világos
    Beismerem ezen a szakterületen (is) van még mit tanulnom..
  • bigivan
    #5743
    Ej, Kolléga, úgy látom, nem nagyon érted a humoromat, pedig ez pont jól sikerült lett ! Elmagyarázom, bár az a humor, amit magyarázni kell, nem biztos, hogy jó. Kérdés, miért kell magyarázni ?
    Betyárkörte, vagy bölönc : A szőrös seggzet partján egy-egy kis szarcsimbók megmarad a seggtörlés után, na ezt a csimbókot betyárkörtének nevezik, ennek a kihűlt lapos változata a labanctallér. Ne ebből a gyümölcsből készül remek pálesz !
  • Musachy
    #5742
    Abban te vagy ismét a mester. Én (a)maximum csak idézni tudok.
  • Zephyr Retiring
    #5741
  • Zephyr Retiring
    #5740
    Üdv Orietta Mangiano Sergio Corbucci Leone De La Soul!
    Aki a humort szereti, az rossz totyiktag nem lehet
    Esetleg csak rosszkor rossz helyen levő, de az (mit magyarázzam pont neked) mint tudjuk egy egészen más történet...

    Igazából nagyon örülök a társaságodnak, mert tudod bevallom..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...kezdtem már kissé itt unatkozni egyedül. Hisz te magad is jól tudod, ha a lelked legmélyére tekintesz, hogy minden géniusz magányos és meg nem értett. Ez utóbbi rám hatványozottan is igaz néha

    De itt vagy végre, és immár megbeszélhetek végre olyan hangtani számomra izgalmas dolgokat, mint például,
    hogy miért van az, hogy egyes polinomok közt kizárólag csak két egymást követő tabulált pont értelmezett, miközben megtartva a simasági tulajdonságaiból a Lagrange-interpolációs polinomnak az együtthatóit, a tabulált illeszkedési pontok helyén a deriváltak mégis megfelelően viselkedjenek?

    Ezen néha órákig képes vagyok elgondolkozni, de természetesen a köbös spline-interpolációval kapcsolatban a másodrendű derivált folytonosságáról is elmélkedhetünk...

    Mindig is érdekelt, hogy ugyanolyan folytonos és sima-e, mint az elsőrendű derivált?
    Az intervallumok, lineáris függvények vagy másodrendű differenciálegyenletek már kissé unalmasak ugyan (annyira képben vagyok ezekben is természetesen) ,de ha ezekkel kapcsolatban is tudsz nekem újat mutatni, azt mindig szívesen veszem.

    Veled ellentétben ugyanis, én hiszem, hogy a jó pap is holtig tanul

    Ja, még egy apróság ha megengeded: én nem szakmai fórummal linkeskedtem neked,
    hanem szakmai jellegűvel.
    De gondolom, ezzel te is tisztában vagy, és csak tesztelted, hogy figyelek-e arra, amiket linkelgetsz itt nekem
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.10.24. 13:18:08
  • amaximus
    #5739
    Szeretem a beletörődést, főleg tőled.
    Majd ha ismét öntudatra ébredtél az ámulatodból,írj megint valami gyökkettest.
  • Musachy
    #5738
    Fantasztikus! Ámulatba ejtő...
  • amaximus
    #5737
    pedig most is szakértettél, igaz, csak egy mondatot és azt sem jól, de hát ilyen szakértők is vannak, meg az egymásnak homlokegyenest ellentmondó szakértők is. köztük sok igazságügyis.

    Az utolsó előtti mondatod viszont nem tudni kire érthetted (ez gondolom a túlbuzgó szakértői faktor szüleménye),mert ilyen ember itt még nem járt. Az utolsó mondatodat pedig megérdemelten magamra veszem, ugyanis szeretem, ha csodálnak!

    "nincs szükségem újabb hasznos tudás megszerzésére, egy darabig meg még a jelenlegivel is ellavírozok"

    Ugye ennek a mondatszerkezetnek még megy a szótani elemzése? A látszat szerint nem. Ha így van, akkor szívesen segítek:
    van egy szint,amit tudok, és ami a saját és (munka)környeztem igényeit mindenben kielégíti, az itteni igényeket pedig bőven (2-3x) is lefedi. Tehát is szó sincs a továbbképzés szükségtelenségéről, de jelenleg igénye nem mutatkozik.

    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.10.24. 11:46:32
  • Nastar
    #5736
    Nincs mit cimbi!
  • Musachy
    #5735
    "igazságügyi szakértő" MUHAHA!
    Mikete össze nem fecsengtek itten...

    Zeff! Wescone meg ha tudna arról, hogy ilyeneket terjesztesz róla... de sajnos Wescone neve alatt nem nagyon lesz már itt bejegyzés.

    Őszintén örülök annak viszont, hogy egyre bővül azok köre, akik nem szorulnak továbbképzésre, mert mindent tudnak. Csak csodálni tudom őket.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2016.10.24. 10:20:13
  • amaximus
    #5734
    Szia 'akkor' Zef!

    Bírom a humorod!

    szuper triótok van:
    a szavak nagymestere Zephyr
    a milliókat szakító Wescone
    és az igazságügyi szakértő Musachy

    kezdetnek nem is rossz.

    mint ahogy a linkelt oldal is, bár neomágnes erejű túlzás, hogy az egy szakmai fórum, inkább egy alap tanuló gyorstalpaló totál kezdőknek, de az az oldal már annyira régi, hogy azóta 10 évet is öregedhettem, a hszek között meg elvétve van pár értelmes és addiktív (amik évekkel korábban már lerágott csontok voltak), de ennyi, ezek az infók a sötétben tapogatózóknak valók, azért kösz a tippet. Mostanában nem látogatok semmilyen szakmainak nevezett fórumot,amíg nincs szükségem újabb hasznos tudás megszerzésére, egy darabig meg még a jelenlegivel is ellavírozok.

  • Musachy
    #5733
    Bocsánat a szóért, de egyszerűen nem jutott eszembe a megfelelő kifejezés. Ez valóban nem fedi azt, amit ki akartam fejezni.
  • Zephyr Retiring
    #5732
    Sejtettem magam is. Azért köszönet, hogy legalább megpróbáltad
    Egyelőre nem dobom még ki a lemezt.
    Megpróbálok majd inkább beszélni valamelyik Hargent Media "hangmérnök" kollégával,
    hogy ha már fizetünk valamiért, elvárnánk a legalább jó hangminőséget.
    Kiválóról még csak nem is álmodom
  • Zephyr Retiring
    #5731
    Maradjunk a huncutnál, a p. egyébként sem helytálló rám... ..akkor már inkább Z. vagy R. vagy csak Zef
    Látom, a frekvenciaolvasással egyelőre nincs gond.
    Hogy a lemez gyári, abban biztos lehetsz.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..még meggondolom, de ha jobban megismerjük egymást, egyszer akár a saját szemeiddel is megtekintheted és meghallgathatod itt nálam, normális hangrendszeren, amin egyértelmű, hogy mi a felkonvertált empéjtré-ből wav (mint ez is) és mi az eredeti veszteségmentes hangzás között a különbség...bár így ismeretlenül azt feltételezem rólad, hogy ezzel te is tisztában vagy

    Szerintem (is) hangmérnök ezt a lemezt maximum láthatta, de az biztos, hogy még bottal sem nyúlt hozzá.
    Ha mégis, akkor én szégyenlem magam helyette is..

    A DJ-nek kábé annyi közük van a hangmérnöki munkához, mint FankaDeli Ferinek az esztergályos munkához.
    Nem mondom, hogy nem konyíthat hozzá, de az biztos, hogy nem tanulta.
    Elnézést F.F.-től, ha rosszat mondtam, nem bántásnak szántam

    És hogy a szaktudás nem ezé a fórumé, azzal is vitatkoznék
    Bemutatom, a teljesség igénye nélkül a "csapatot" :
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    elsőként Wescone szakit aki milliókat szakít Pesten, miközben azt a célt tűzte ki maga elé, (idézem) " téma nyitásának célja, hogy a minőségi hangzásról, zenéről osszák meg a véleményüket azok akik szívesen foglalkoznak zenével és értékelik a jó hangminőséget. "

    továbbá igazságügyi szakértőnket Musachy kollégát, aki igyekszik mindig rendet teremteni maga körül több kevesebb sikerrel (és esténként álruhában bárokban is zongorázik, csak úgy nosztalgiából)

    meg persze itt van szerény személyem is, ki a szavak nagymestere Képes vagyok bárki hasába lyukat beszélni, ezt többen is tanúsíthatják.
    Emellett kiérdemeltem a letűnőben lévő hájgend világ megtisztelő térdszalagrendjének birtoklását is.
    E nemes címet egy szolnoki srác aggatta rám úgy, hogy még akkor nem tudta, hogy Zephyr én vagyok


    Szakmai jellegű topikokat inkább itt keress (katt)
    és azon belül is a 355 hozzászólás közt.
    Na ott akad egy-két érdekes olvasnivaló. Még én is hallottam újat. Pedig az ritkaság..

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.10.24. 08:36:56
  • Zephyr Retiring
    #5730
    Kissé sokat képzelsz rólam.
    Sajnos varázsló én sem vagyok, viszont majd mutatok valamit, ami nem nyilvános
    Kereslek a szokott helyen, térben és időben