5889
11891949761344119704.png
  • amaximus
    #5809
    szerintem a Scorpions és ez a dal is sokat nyomott a latba, amikor még kis srác voltam , hogy a született italo vénám mellett komoly rock,hardrock, progresszív rock és heavy metal zenéket is gyűjtök és hallgatok (de rocker sosem voltam és az életérzése sem érdekelt), na meg még 100féle másik stílust is persze, bár arányaiban az italo disco vonal csak 90 után kezdett el veszteni a (f)elsőbbrendűségéből, de azóta szerintem kiegyenlítetett nálam minden kedvelt stílus.

  • amaximus
    #5808
    a felvezető és főműsor részhez is
    éreztem már párszor én is hasonlóan
  • Zephyr Retiring
    #5807
    Akkor zenéljünk itt is egy kicsit...mondjuk 1984-ből..
    egy sláger, ami hurrikánként tarolt Németországban,
    majd mindenütt a világon

  • Zephyr Retiring
    #5806
    No problémó, de legközelebb ne betegeskedj. Az nem jó semmire sem
    A cikket meg nem is baj, ha nem olvasod el, nagy részét úgysem értenéd, vagy csak összezavarna,
    hiszen olyasmiket említ érintőlegesen, mint a hang-maszkolás vagy az irányérzékenység...

    Ami meg az érvényesülésem illeti...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..napokban kaptam egy új (kezdő) gépészmérnök kollégát kis főnöknek, akinek persze fingja sincs (összességében) a melónkról, de hát mint azt sejtettük is, valamelyik nagykutyának a kis pincsije persze, tehát muszáj lesz elviselni valameddig.
    Aztán meg majd csak rádöbben magától is, hogy másutt jobban tud majd érvényesülni
    De megnevettetnem már sikerült, amikor megjegyeztem neki valami kapcsán, hogy: ..." azért nem, mert én okosabb vagyok mint te, sajnos"..
    Azt hitte viccelek, mert ő gépésztechnikus én meg csak egy szaki, és egyébként is...
    de azért időben felvilágosítottam, hogy én olyan gépeket is kezeltem már, amiről ő még azt sem tudja, hol is kell bekapcsolni
    valamint, hogy nem a kereset összege határozza meg, hogy ki milyen okos..
    ..és mivel tudom, hogy én sokkal okosabb (és szerényebb is) vagyok mint ő,
    amikor villogtatni kezdte nekem a divatos Fossil karóráját, inkább csendben elmosolyodtam
    és nem közöltem vele, hogy az éjjeliszekrényemben egyedi, személyesen nekem gyártott bőrtokos analóg gravírozott zsebóra lapul,
    amit a volt kollégáimtól kaptam elismerésük és hálájuk jeléül mindazért, amit nekik tanítottam..
    (aminek az értéke a Fossil-al ellentétben felbecsülhetetlen)


    ..mit is mondhatnék még? Érvényesülni tudni kell
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.03. 14:26:52
  • amaximus
    #5805
    bocs,kicsit betegeskedtem, hagytalak érvényesülni, de nem sikerült. mármint érvényesülnöd.

    a cikket el sem olvasom,elég a címe is, hogy kinél milyen zene milyen rendszeren mennyire szól, vagy szólhat különbözőképpen a cd és mp3 verzió között, az nekem 20 éve nem érdekes téma, hisz adott szituációkban (a zene típusa,eredeti minősége, akusztika, hangrendszer tudása, az mp3 típusa és minősége stb.) természetesen előfordul, hogy akár csak olyan kicsi különbségek lehetnek (vagy semennyik), amik csak igen komoly rendszeren és erősen fülelve jönnek ki, vagy épp nem, erre kismillió teszt példát raktunk már össze a vizsgálóbizotsági tagokkal , tehát ez a nem is annyira mítosz igazolva (bizonyos helyzetekben).


  • Zephyr Retiring
    #5804
    Akkor zene
    Egy kicsit szoknom kell még TQ számomra szokatlan hangját.
    2 év alatt sem sikerült még, de Ross csajsziét már megszoktam

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.01. 20:55:01
  • Zephyr Retiring
    #5803
    Mi van veled? Semmi? Hogy vagy? Sehogy?
    Ne elírogassál mindenfélét (arra itt vagyok én) hanem fejtsd ki inkább a véleményedet arról,
    hogy "de az MP3 nálam ugyanolyan jól szól, mint a CD!"


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.11.24. 09:01:27
  • amaximus
    #5802
    bár nem olyan rég futottunk össze, de tudod, hogy

    néhány szót elírtam, elütöttem, de az itt belefér.
    dvd-r=DVD-A
  • Zephyr Retiring
    #5801

    Bírlak druszám
  • amaximus
    #5800
    a cikk remek, bár ez kb. az 'újszülöttnek minden új' kategória és téma, az itteni profikat :) ez szerintem nem érdekli, legfeljebb fárassza, de lényegében minden szavával egyetértek, közérthető és egyszerű nyelven írja le, és mint a legtöbb hosszabb cikknek, ennek is a legvégén van az esszenciája, az utolsó bekezdésben minden benne van.
    mondjuk ezt én már évek óta mondogatom, de főleg a vinylesek közt totálisan süket fülekre talál ennek a témának a felfogása és alkalmazása is. egyszerű okból, a felvételek 80-90% nem olyan minőségű, hogy szüksége lenne pl. digitalizálás során nagyobb felbontásra.
    vagy fordyítva is igaz, a dvd-r és sacd kiadások nagyja (éás ezek közül is elsősroban a régbbi felvételek újrakiadása) is csak mesterkélt,mert az eredeti források nem olyanok,amikkel a formátum előnyeit élvezni is tudja a hallgató.persze nyilván vannak kivételek, nekem is van,de nem ez a jellemző.
    nálad meg aztán kb. nullla a gyakorlati haszna és alkalmazása a felbontás témakörnek, de ez tényleg nem a te hibád, kell még néhány év,amíg ezt felfogod és helyesen is alkalmazod.

    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.11.13. 12:00:13
  • Zephyr Retiring
    #5799
    Kicsit megkavarodtam.
    Ezt a cikket ide akartam a HQ-ba :) (katt ide érte)

    De ha már így alakult ezt a vidit meg ide teszem a "csojsz" helyett
    A Thorens sem ma kezdte...hanem úgy 80 éve..amikor a HQ még ez lehetett..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.11.13. 11:44:57
  • Zephyr Retiring
    #5798
    Na. Meggondoltad magad?
    Mégis maradsz még?
    24 biten azért többet is ad(hat)na ha ez az lenne..
  • amaximus
    #5797
    ez a zene örök, de 24 biten ez 1 grammal nem ad többet,mint 24 bit alatt. látszat feljhajtás.
    főleg egy blama elnevezésú videóban,ami 16bit 128kbps aac hangot tartalmaz.
    az ilyenektől falra tudnék mászni, már amikor épp pókembernek képzelem magam.
    de már nagyon régen tudom, hogy az emberi hülyeség annyira hatalmas és határtalan, hogy felesleges küzdeni ellene, jelszavam,sodródj az árral, még túl is élheted!
  • Zephyr Retiring
    #5796
    Akkor elbúcsúzom tőled egy 1976-os felvétel
    24 bites remaszterével.
    Úgy látszik, egyre többen kedvelik az ilyesmiket
  • amaximus
    #5795
    Zeff!

    "Nem minden lemez serceg és pattog"
    én is ezt írtam ,csak egy időhatározót használtam, (előbb-utóbb)

    egyébként a te kezelőorvosod milyen kezelést javasolt már neked? amit nem csináltál végig.
    vagy esetleg másik orvost ajánlott-e?
    vagy inkább feladta a praxisát,csak ne kelljen kezelnie, esetleg új doki meg már nem vállalt be?


    megint nem zenéltünk, én lépek is,mert meg kell hallgatnom a holnap slágereit még ma.
  • Zephyr Retiring
    #5794
    Nem minden lemez serceg és pattog, de akad lemez, amit kibontottam a gyári fóliájából,
    és már az első lejátszáskor sercegett és pattogott is.
    Ezt a folyamatot (sercegés, pattogás) tekintsd egyfajta mellékhatásként.
    És ennek tekintetében kérdezd róla Zeffet, vagy a kezelőorvosodat
  • amaximus
    #5793
    erről a témakörről is írtam néhány gondolatot a nem kirakott esszémben.
    nekem pusztán a zenehallgatás minőségében mégsem hiányzik a vinyl, de ettől még tudom,mit lehet benne szeretni (és mit nem), viszont az pont nem az ultraszónikus felharmónikusok (előbb-utóbb) némi sercegéssel és pattogással vegyítve.

  • Zephyr Retiring
    #5792
    Véletlenül beletrafáltál
    "amit a cédé már nem tud".
    Pontosan ezért kell cédé helyett bakelit lemezt hallgatni
    És ekkor már értelmet nyernek a felharmonikus hangok is amiket emlegettél.
  • amaximus
    #5791
    tényleg régi, és jó cikk, ámbár sok maszlaggal,mint pl.
    "ám a frekvencia növelésével azok a hangok tarthatók meg, melyek ugyan a fül számára közvetlenül már nem érzékelhetők, de meglétük nagyban elősegíti a különböző hangszerek jobb megkülönböztetését, és a térben való elhelyezkedésének érzékelhetőségét."

    yaaaa, mert 23500 vagy épp 44987 Hz-es felharmónikusokkal (amit a cédé már nem tud) már sokkal jobban meg tudom különböztetni a dobot egy hegedűtől, és jobban be tudom lőni, hogy a tőlem 44 méterre lévő nagyszínpadon e 2 hangszer hangját a tér vajon melyik irányból fújja a szél felém, úgy hogy eközben a néző(hallgató)téren dinamikusan változtatom a helyzetem.
    Yaaaaaaaa


    már rájöttem, neked minden olyan dolog tetszik,ami elnagyol,vetít, vagy bemagyaráz,esetleg autoszuggesztív.

    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.11.11. 17:57:03
  • Zephyr Retiring
    #5790
    Mint az analóg – DVD-Audio vs. Super Audio CD

    Ugyan régi cikk, de még tetszik
    Egészen biztosan nem Amaximus tollából
  • amaximus
    #5789
    még én sem, de láttam doksifilmben!tehát akkor biztos igaz is.
  • Musachy
    #5788
    Lehet. Igazából nem tudom, sosem próbáltam.
  • amaximus
    #5787
    az LSD-ével a nép többsége jobban jár.
  • Musachy
    #5786
    LSD DSD-t a népnek!
  • Zephyr Retiring
    #5785
    Én valójában nem is bánom, hogy kevés van ezekből..
    Szerintem a jó dolgok ritkák is egyben.
    Ha hozzám vágnál egy halom DTS HD Master felvételt, hidd el, annyira már nem is érdekelne a dolog.
    Ezért húztam egy ésszerű határt a hanghordozóim gyűjtésében is.
    1.000.000 példányt semmiből sem szeretnék.
    Az életben nem tudnám végighallgatni, ergó: mi a francnak annyi?
    Ugyanezt értsd a hifik hájgend világára is. Amim van, az nekem bőven elég.
    Hanghordozókból is, hanglejátszókból is.
  • amaximus
    #5784
    én is azt mondtam, hogy jó, de itt élményről beszélünk elsősorban,nem pedig hanghűségről,vagy hangminőségről. a sennheiser nálam fent sincs a térképen a minőségben. ettől még bármilyen sokcsatornás rendszeren élvezetes valódi sokcsatornás átkeverésben zenét hallgatni. de ahogy a nevében is van, átkeverik, nem eredetileg rögzítik úgy, ami eredeti abból meg rettentően kevés van, bár ami van,az már nyilván meg van neked. tudom, hogy elvault a sztereó, de még ő az úr. térjünk vissza rá,amikor már csak minimum TRUE-HD DTS vagy SACD 9.2-es zenéket ont a zeneipar!
  • Zephyr Retiring
    #5783
    Persze minden további magyarázat nélkül, gondolhatod így is.
    Vagy kukázhatod a Sennheiser fülesed és meghallgathatsz például egy
    gyári 5.1 DTS keverésben mondjuk egy Enyát.
    Megvan sztereó 44,1/16-ban is mielőtt még kiabálni kezdesz
    Hát.....akad néminemű különbség a hangzásban és a dinamikában is
    Nem írom le az audio cd formátumot, ne érts félre.
    Csak egy kissé elavult már.
    Ez majdnem olyan, mint..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..a különbség az LCD és a plazma technológia közt.
    Van aki tudja, és van akit meg nem érdekel..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.11.07. 19:14:38
  • amaximus
    #5782
    vakítás egy sokcsatornás zenekeverésre rámászott gyártótól.
    nyilván jónak halljuk,ha a hangok 3D 720 szögfokban körbevesznek minket, de ez tényleg az élményről szól, és sose akarnám a minőségi sztereó zenehallgatáshoz hasonlítani.
    "A sztereót úgy lehet leírni, mint egy sima vásznat" ekkora hülyeséget biztos sok lehetséges marketing szöveg variációból sikerült csak összerakni,met elsőre ilyet ökörséget nem lehet kitalálni.
    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.11.07. 19:03:37
  • Zephyr Retiring
    #5781
  • Zephyr Retiring
    #5780
  • Zephyr Retiring
    #5779
    Ajánló a Hangzásvilág honlapjáról:

    " Egy igazán jó felvételnek képesnek kell lennie arra, hogy megmozgassa a hallgató fantáziáját.
    A minőségi audió termelés által megválasztott helyszín és a repertoár egyensúlyt teremt a mikrofonok és zenészek egymáshoz képest kialakuló viszonyára, kapcsolatára az adott helyszínen.
    A hangmérnöknek és a zenei rendezőnek pontosan ugyanazt kell tennie, mint minden jó zenésznek, értelmezni a zeneszerző szándékait és alkalmazkodni a médiához, ahol végre mindenki tehetsége kibontakozhat.

    A Lindberg Lyd. térhatású hangfelvételei nem csak átalakítják a hallgatási élményt, hanem radikálisan megváltoztatnak néhány zenehallgatás közben felmerülő alapgondolatot. A Surround hangzás a zenei élmény egy teljesen új koncepciója.
    Eddig a hangfelvételeknél az volt a kérdés, hogyan lehet megvalósítani teret egy fix kétdimenziós környezetben.
    A sztereót úgy lehet leírni, mint egy sima vásznat, míg a térhatású hang egy szobor, amely a szó szoros értelmében mozog a térben.
    Körülvesz a zene, lehet mozogni a hangzásbeli térben és a művész pontokat és pozíciókat választhat."

    a norvég Lindberg Lyd. AS. térhatású demófelvételek itt találhatóak.


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.11.06. 19:37:24
  • Zephyr Retiring
    #5778
  • Zephyr Retiring
    #5777
  • Zephyr Retiring
    #5776
    Ezt a studio werk-et mondjuk, akár ide is tehettem volna..
    Hun a freki
    Imádom
  • Zephyr Retiring
    #5775
    Inkább hallgassuk meg, hogy 8 éve az akkori hazai rap-sztárok
    (Raphlex, MC Gőz, Siskafinuccsi, Connections, Gabó, Interfunk, Raptorz, Hősök, Noryka, Poisy, Sub Bass Monster)
    miről is vakeréltak
  • Zephyr Retiring
    #5774
    Ja, a lényeg lemaradt:
    Honnan tudom, hogy mindkét cikket ugyanaz a személy írta?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Természetesen az ultrahang segítségével!
    Behatoltam a megfelelő agyakba és kiolvastam onnét az ehhez szükséges információkat
  • Zephyr Retiring
    #5773
    Balázs Ricsi gondolt egyet ma hajnalban, és egy 2 évvel ezelőtt megírt saját cikke hatására,
    ezt az erősen túlzó cikket kreálta az ultrahang veszélyeiről :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ejnye-bejnye Ricsike
    2 éve sem hatoltak be az emberi agyba titkos társaságok azért, hogy minket irányítsanak,
    és 2 év múlva sem fognak
    Hogy miért nem?
    Mert az embert saját akarat irányítja és az, amiben mélyen és megváltoztathatatlanul hisz...
    ..és hinni annyi, mint a tőlünk elvárható legtöbb jót megteremteni.
    Vagyis a jövőnk az, amit annak hiszünk magunkról. Ez minden egyes emberre igaz, akinek ép az agyműködése.
    És ez a legtöbb, amit tehetünk.
    Ultrahangokkal (vagy anélkül, ember által hallható frekvenciákon is) elérhető az agyhullám,
    de attól, hogy kenyérpirítók megvásárlásával bombázzák folyton, még nem fogunk tömegesen kenyérpirítókért sorban állni a műszaki osztály előtt
    Nem kéne annyi James Bond-os titkosügynökös kémfilmet nézni manapság

    Aki esetleg lemaradt volna róla, annak itt van B.R. 2014-es témakifejtése..szinte ugyanerről
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.10.30. 10:00:26
  • Zephyr Retiring
    #5772
    Akkor a mai üzleti ajánlatom:



    Multi univerzális nóta, ami megállja helyét mind napsütésben, mind esős, borult időben..
    Üzleti tárgyalások nélkülözhetetlen kelléke is lehet
  • Zephyr Retiring
    #5771
    Úgy látszik másokat is érdekel(ni) kezd a HQ téma...
    különösen az utolsó mondata tetszik a cikknek..

    " ..ma már a nagyobb rádióknál tömörítetlen wav formátumot kérnek."
  • amaximus
    #5770
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az itteni környékhez azért várd meg,amíg kidurran az ingatlan lufi, bár sose volt olcsó szinte semmi, de mostanában mélyen kell tejelni minden centiért..Orosháza ebből a szempontból kissé gazdaságosabb.mára ennyi, üzletelni mentem.

    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.10.25. 19:28:37