5889
11891949761344119704.png
  • narumon
    #5484
    És ami a lényeg végül is:
    Adele - Skyfall maxi CD DR:7
    Adele - Skyfall 7" vinyl DR: 11

    Tehát egy digitalizált vinyl lényegesen jobb dinamika tartománnyal rendelkezik mint a gyári origi CD. Ez nagyon szomorú :(
  • Zephyr Retiring
    #5483
    Pedig nekem van köztük USA nyomás is.
    Mintha az AC/DC és valamelyik disco cd lenne az. Mert hogy disco válogatás cd-ket is hoztam természetesen.
    Hogy mér? Mer azokat is hallgatom azér :D
  • narumon
    #5482
    A nagynevűek sem kivételek:
    Bon Jovi - What about Now (2013) ALBUM DR: 6 (!!!)
  • narumon
    #5481
    Hurts Exile 2013 ALBUM DR: 2!!!!!!

    Ékes példája az igénytelenségnek :(
  • narumon
    #5480
    Aki még nem ismeri. Adatbázis a CD-kről. Jó sok a szar :)
    http://www.dr.loudness-war.info/
  • narumon
    #5479
    tévedés, én már nem veszek cd-t évek óta :)
    Max letöltöm USA havertól...
  • Zephyr Retiring
    #5478
    Mostanában? Hmmm...
    Leginkább magyarokat hallgatok.
    Szerintem azok rendben vannak.
    Metallicát utoljára az ...and justice fo all albummal. Az akkor még jól szólt :)
    Mai rockzenék egyelőre nem érdekelnek, de elhiszem, hogy lehetnek ott is sz@rok.
    Kanadából hoztam pár válogatás cd-t, javarészt klasszikus rock. Nem túl régi nyomások. Bármelyik zenét be merem bármelyikről Neked grabbelni, mind jól szól :)
    Hát tehetek én arról, hogy Te folyton sz@r cd-ket veszel? :D
  • narumon
    #5477
    Témába vágó videó: (Nézd a kevert hullámformát)
  • narumon
    #5476
    Jah és a témában a legnagyobb gond (és ez miatt nem is fog ez változni talán), hogy külföldi forumban vinyl rip - Audio CD grab összehasonlítás (ugyanaz az anyag, a CD-n egy kompresszált szar hallgathatatlan); aki komolyabban hallgat zenét pillanatok alatt egyetért, hogy a vinyl mennyivel részletgazdagabb, nem folynak össze a hangszerek, nem kenődnek el a részletek, dinamikus - jól hallgatni. Jönnek a fiatalok: ez a vinyl ez unalmasan szól, nem is dübörög benne semmi, az audio cd sokkal jobban szól, mozgatja a hangfalat mint az állat ez mekkora király....

    No ez a gond, és ezért vagyunk mi kisebbség :(
  • narumon
    #5475
    "Azért a jó öreg rockerek még tartják magukat :)
    Rock cd-vel ritkán (nagyon ritkán) találkozom, ami szarul szól."

    Heeee?? Pedig hát pont erről van szó. Diszkó zene gyárilag ilyen az ki a francot érdekel? A gond az, hogy a rock lemezek is ilyenek. Nem tudom milyen rocklemezeket hallgattál mostanában de a mainstream vonal itt is ugyanolyan és ugyanolyan szarul is szól. Nem tartják magukat semmire. (Még a nagyon nagyok is nyomják az igénytelenséget - nézd meg a Metallica botrányt pl.)
  • narumon
    #5474
    Erről valahol már korábban írtam. A neten turkálva és interjúkat készítve a hangmérnökökkel a következő dolgok jöttek le;

    1, Nagyon kevés az a hangmérnök akire rábizzák a döntést - a megrendelő (a kiadó) kész elképzeléssel áll oda - ennek kell lennie a leghangosabb lemeznek amit kapni lehet mert egységsugarú juzer szerint ami hangos az jó. Hogy lehet a leghangosabb a zene? Kompresszáld!

    2, Nincs olyan, hogy kikeversz valamit és az mindenen jól szól. Mivel a mai fiatalsád (potenciális vevőkör?) telefonon és egyébb mityimutyin hallgat zenét többynire fülessel - így azt kell elérni, hogy nekik tetszen. Elsődleges piac az itunes mert onnan jön a bevétel. Utána jöhet a többi. A profi hangmérnökök szerint ugyanakkor teljesen más keverést kíván mindegyik. Az itunesra készült keverés "jól" fog szólni a telefonon és nyikhaj fülhallgatón hiszen szarrá van kompresszálva, tele magas és mély kiemelésekkel ami a stúdió anyagon még nincs rajta. Ez jól szól a kocsiban is (rádiók miatt). Ha ezt otthon berakod egy komolyabb hifibe akkor meg sírva fakadsz, hogy nincs dinamika, minden egybefolyik. Ha ez utóbbira keveri ki, akkor a kisgyerek fog fikázni itunes hozzászólásnál, hogy szarul szól. Szóval ahány változat annyi kéne, de ezt nincs aki kifizesse meg nem is érdekli őket. Legyen egy itunes változat, az mehet a CD-re is meg minden digitálisra - ha szerencsénk van lesz LP amire külön kevernek, mert arra nem lehet ugyanazt rárakni mint iTunesra (ugyanis a vinyl ennyire nem megengedő - ekkor hangerő és kompresszálás mellett kiugrik a tű a barázdából ugyanis).

    Mire vagy még kíváncsi? :)
  • Zephyr Retiring
    #5473
    A válasz egyszerű.
    A hangmérnökök bevállalnak más melókat is, mert kell a zs. Már amelyik.
    Azért a jó öreg rockerek még tartják magukat :)
    Rock cd-vel ritkán (nagyon ritkán) találkozom, ami szarul szól.
    A discósok meg ahány stúdió annyi szokás. Aki jól mastereli az rnb albumokat, az szarul a rap-eket. Aki ügyes a komoly zenék és a klasszikusok keverésénél, az bénázni fog egy Zoltán Erika keverésnél. És még ha netán valaki jó munkát is végezne, a kiadók még rátolnak egy kompresszt is netán (mert az dinamikusabbnak hangzik) és kész a "mű".
    Mondom: rockzenéknél ez kevésbé jellemző.
    Az ottani kollégák szerint: suszter maradjon a kaptafánál!
    És milyen igazuk is van :)
  • Wescone
    #5472
    ...Én inkább e témában volnék kíváncsi a Ti véleményetekre.
  • Wescone
    #5471
    "Wescone barátunk ha bedugja az orrát, talán tud még némi magyarázatot adni..."

    Mire? ...A véleményem már ismert e témában.
  • Zephyr Retiring
    #5470
    Nem így tudom :)
    Csak Te másban utazol..
  • narumon
    #5469
    Hát nekem nincs ilyen gyűjtőszenvedélyem :D
  • Zephyr Retiring
    #5468
    A Teslákat én is bírtam.
    Sajna már nincs a birtokomban, de majd pótolom. Unitrát is kell kerítenem mellé majd :)
    Azé úgy az igazi..
  • narumon
    #5467
    Nem nem, abszolút telitalálat a Tesla :) (mai nevén pro-ject :D)
  • Zephyr Retiring
    #5466
    Ne égessél már le :)
    Holnap irány a nagyi és tűcsere a Tesla pörgetőbe :)
    Ha most azt mondod, hogy a nagyidnak Rega van, rögtön tkn döföm magam :D
  • narumon
    #5465
    Hát egen, sok a teendő... SC2 meg FTC meg ilyenek voltak napirenden :)
  • narumon
    #5464
    Ez meg kiez a jómadár ez meg?
    (Hasonlót írtam le arról miért nem veszek vaterán vinylt - mert a legtöbb magyar eladó szerint ha a lemez serceg / pattog az normális véletlenül sem azért van, mert hülyegyerek összekarcolta, régen szétment tűvel játszották le, stb)

    Tényleg régen akik nem értettek hozzá látott már valaki tűt cserélni? Szerintem mamám is ugyanazzal a tűvel nyomatja még a lejátszót amivel annó én is :)
  • Zephyr Retiring
    #5463
    Azért ne kapkodjuk el :)
    Wescone barátunk ha bedugja az orrát, talán tud még némi magyarázatot adni...
    vagy legalább valami véleményfélét formálni ez ügyben...
    Naru véleményét is meghallgatnám..
    csak szegénykém roppant elfoglalt ma :D
  • kaposi1
    #5462
    Velősen tömören, ez egy barom.
  • Zephyr Retiring
    #5461
    Mai kérdésünk:
    Mi adja ma a legjobb hangminőséget?
    A tavalyi válasz így hangzott:

    " Kolompár Achillesz válasza:

    A mintavétel számít, a formátum, az eszköz jel/zaj aránya, és a hangsugárzó képességei. 
    Nem akarom hosszúra nyújtani, így csak röviden: a gyári CD a legjobb. Az ebből készített veszteséges tömörítés (pl. mp3) csaknem ugyanilyen minőségű, ha viszonylag csekély mértékű a tömörítés. A bakelit (bár néhányan azt mondják, semmi másssal nem pótolható) szerintem felejtős, mert serceg, pattog. "

    Ez az ürge milyen bakelitet hallgatott?
    Azt a Modern Hungária LP-t, amivel a szomszéd gyerekei frizbiztek? :D
    Mert az elhiszem, hogy serceg pattog :)

    Kis barátunk tavaly ezek szerint még nem találkozott sem az SACD, sem az Audio DVD formátummal, de még csak zenei koncertvideót sem igen láthatott Bluray-en...
    Mindhárom (bakelit a 4.) jobb hangminőségre is képes, mint az audio cd :)

    Most komolyan: ezeket a hangmestereket honnét szalajtották?
  • Zephyr Retiring
    #5460
    Fishi Muschi :)
  • Musachy
    #5459
    ...vagy (FISH)i... mondta egyszer Zé bácsi.
  • Zephyr Retiring
    #5458
    Na és ha 100 lett? Ez egy fórum nem?
    Megbeszéljük amit kell oszt hali :P
  • Zephyr Retiring
    #5457
    A karc kivételével a többi stimt :)
  • Musachy
    #5456
    Ennyire azért nem rossz. Mondjuk annyira jó már nem lesz, mint az első évtizedben. Persze mielőtt ez megjött már hallgattam a "digitális másolatot", de nem a Sony-féle 320-as "féltett kincset", amit csak egy spéci 15 jegyű kóddal lehet leszedni egy éven belül és csak egyetlen egyszer..., hanem egy lossless verziót torrentről. Nem is értem hol élnek ezek a nagynevű kiadók? Atyaúristen!
  • narumon
    #5455
    Igen leragadtunk mert zephyr mester nem tudott egy mondatot értelmezni. Azóta lett belőle 100 :)
  • narumon
    #5454
    Hát ha sehol sem lehet kapni akkor nyilván ritka. Akkor már csak annak a kritériumnak kell megfelelnie, hogy ez mellett még rossz is legyen tele karccal, és digitálisan nem hozzáférhető...
  • narumon
    #5453
    A zene. Első blikkre nem is tudtam végighallgatni... :(
  • Zephyr Retiring
    #5452
    És hová sorolod azokat a lemezeket, amiket nem kínálnak eladásra sehol?
    Azokból ugyanis akad még pár a padláson :)
    Egynémelyik empéjtrében fellelhető talán ..
  • Musachy
    #5451
    Nagyon leragadtunk a témánál.
    Mi okozott amúgy csalódást benne? Nem tetszik a zene vagy valami más miatt?
  • narumon
    #5450
    Így van (bár nekem csalódás a lemez nem is kicsi), de ez szintén egy olyan példa ami nem esik bele a korábban taglaltakba. Sőt igazából a 4 pontból egy sem igaz rá.
    Új ezért nincs rossz állapotban
    Nem ritkaság
    A rajta levő számok digitális formában is könnyedén beszerezhetőek.
  • Musachy
    #5449
    Ez sem ritka, de azért szerintem drága. Attól függetlenül nem bánom, hogy megvettem.
  • narumon
    #5448
    Tovább fűzöm még. Ugye pl említettem, hogy nekem is van limitált Pet Shop Boys lemezem amiből egy eladót találtam most 80EUR-ért. Viszont nem esik bele a lent vitatott körbe - mert hanganyagilag digitálisan mindenféle formában elérhető. (Tehát nem teljesül az a 4 elv amit lentebb írtam).
  • narumon
    #5447
    Mielőtt zephyr belekötne a nem is egy alatt lehetőleg több db-ot értek. Nem pedig azt, hogy a 100db-os limitált kiadású 1978-ban megjelent lemezből fennmaradt összesen 4db hallgatható példány és abból kettőt eladásra kínálnak 100EUR-ért. Arra már én is azt mondanám, hogy ritka. (De még mindig egyáltalán nem biztos, hogy nem lehet beszerezni digitálisan - mert ugye a digitalizálás volt az eredeti téma és nem az, hogy vinyl-en is meglegyen).
  • narumon
    #5446
    A drága az az. Viszont én nem mondtam semmit a drágáról. (illetve a ritkaságnál nem a TE (sőt nem is az ÉN) pénztárcámhoz mérik az árat.
    Egyszerűen amit beírsz vaterára, ebayre és discogsra és van belőle eladó példány nem is egy. Az bizony nem ritkaság. Ennyi. Ezen nincs mit ragozni.
  • Musachy
    #5445
    OK, világos.

    De még mindig tartom, hogy a drága elég szubjektív dolog.