254
Avagy a svájci Zepter féle Bioptron cuccok... kinek mi a tapasztalata?
  • Christiansen
    #174
    Segítek, kicsit sarkítva
    az egész egy energiahullám. A csillagokból származik..illetve nem csak onnan, hanem az anyagból..de végülis mint minden, az ősrobbanásból:D
    Töviről-hegyire ismerjük már az egész spektrumot, és annak részleteit,
    attól hogy nem látjuk mindent ki tudunk mutatni.
    Ez az "egyetemes" energiahullám többféleképpen rezeghet, az egészen nano, piktométeres hullámhossztól (ott a táblázat) a több kilométeresig.
    Az embernek ez a látható fény hullámhossza környékén optimális.
  • Christiansen
    #173
    egyébként rájöttem miből fogok meggazdagodni:
    villanykörte, periszkóp, kartondoboz, színes műanyag lapocskák.. _D:-d.d
  • Anaid
    #172
    Á nem gondoltam bonyolult dolgokra...látod milyen egyszerű?

  • Christiansen
    #171
    bizti láttál már ultraviolás tollat, vagy szórakozóhelyeken lámpát,
    vagy esetleg bankban:)
  • Anaid
    #170
    Az UV tartomány meg a látható fény közti határ kicsit össze van mosódva, nem?
  • Christiansen
    #169
    figyi, elektromágneses sugárzás alatt nem kell valami nagyra gondolni..
    az infravörös sug. konkrétan hő :D
    "Az elektromágneses sugárzás egyik fajtája az infravörös fény, amit infravörös sugárzásnak is nevezünk. Ez a sugárzás a leginkább felelős azért, hogy létezhet élet a Földön. Azt az energiát adja ugyanis, amit a sejtek az anyagcseréjükhöz igényelnek. Minden szilárd, folyékony és a legtöbb gáz halmazállapotú anyag képes infravörös sugárzást továbbadni, ami testek érezhető hőmennyiségéből termelődik."

    Nem tudom volt-e már fül vagy arcüreg gyulladásod, infralámpa teljesen
    jó a célra.

    Persze más hullámhossz már nem ilyen ok.. UV A és B ugye :_D


    A bioptron lámpa meg egy abszolút semmi,
    nulla innováció, maximum parasztvakítás és marketing.
    Nagyimnak van, és tényleg nagy kalap szar,
    többet ér ha kimegy (félárnyékban) napozni meg sétálni kicsit..


    a színeket pedig az evolúció kódolta belénk, a pirostól tartunk, tűz, vér, méreg ilyesmi zöld nyugtató hatású természet stb. ezért vannak az orvosok
    zöldben
  • Dj Faustus #168
    "Úgy tudom, hogy a színek pszichés hatása tudományosan is elfogadott, lehet nem csak pszichés hatás, ill. pszichés plusz fizikális? "
    Fizikális hatása inkább az ultraviola tartományban levő sugárzásnak van, mivel a bőrt alkotó elemek ezt a sugárzást nyelik el.

    De erről inkább van egy előadás-felvételem, melyen Szabó Gábor fizikus beszél e témáról.
  • Anaid
    #167
    Jaj, nem csak érdekes téma, nem érvnek szántam se mellette, se ellene.
    Mivel folyamatosan természetes, ill a természetes fényt "utánzó" fényben élünk úgy sem nagyon tudhatjuk, milyen hatása lenne pl. ha x napon át csak kék fényben lennénk, vagy csak pirosban...stb. Így marad a beszélgetés.
  • Anaid
    #166
    Nem mindegy, hogy milyen frekvencia, hullámhossz....
    Akkor, mivel a különböző színű (látható)fény sem egyforma hullámhosszú könnyen elképzelhető, hogy más más hatással lehet a szervezetre?
    Úgy tudom, hogy a színek pszichés hatása tudományosan is elfogadott, lehet nem csak pszichés hatás, ill. pszichés plusz fizikális?
  • Dj Faustus #165
    "http://www.azta.hu/tudomany/7248?task=view"
    Minden test bocsát ki elektromágneses sugárzást. Az emberé is - leginkább az infravörös tartományban. Ez teszi lehetővé hogy a határőrség a sötétben is látja a határsértőket, a reptereken ki tudják szűrni az "új influenzával" fertőzötteket.

    Mivel az ember által kibocsátott sugárzás eloszlik (lásd Planck-törvény), így könnyedén megeshet, hogy az ember is bocsát ki látható-tartománybeli fénysugárzást.

    Mellesleg a cikk eredeti megjelenése, kissé bővebben kifejtve: Imaging of Ultraweak Spontaneous Photon Emission from Human Body Displaying Diurnal Rhythm

    "Kérdés: ha a cikk igaz, akkor fordítva igaz-e, befolyásolhatók-e a test folyamatai színes fénnyel? Fénnyel?"
    Ha fénynek veszed az infrasugárzást, és az UV-sugárzást is, akkor igen.
    Lásd: infraszauna, szolárium, napozás, kvarclámpás kezelés, pikkelysömör kezelése UVB XeCL excimer lézerrel, szemműtétek.
    De nem mindegy, hogy ezt milyen frekvencián (hullámhosszal) és teljesítménnyel végzik.
  • R0zs0máK
    #164
    Ó jee kedvenc topikom feléledt XDDDD
  • RaszPuty1N
    #163
    ez most egy érv akar lenni a bioptron lámpa mellett?
  • Anaid
    #162
    http://www.azta.hu/tudomany/7248?task=view
    Kérdés: ha a cikk igaz, akkor fordítva igaz-e, befolyásolhatók-e a test folyamatai színes fénnyel? Fénnyel?
    Na a hiszem ha látom kérdésre részben lett válasz.....
  • RaszPuty1N
    #161
    ez ám a tudományos érvelés! örülök, hogy te egyedül megcáfoltad ezt a tudományos életben mindenki által elfogadott hatást. van egy ilyen, hogy dupla vak teszt (http://www.freeweb.hu/skepdic/kontroll.html), ami pont a placebó hatás kiküszöbölése miatt duplán vak (sem az orvos (!), sem a beteg nem tudja melyik a gyógyszer, melyik a placebó).

    mivel te hiszel benne, ergo ha nem oda rakod, akkor azt hiszed, hogy nem javulhat. vagy úgy fogod fel a betegség/sérülés...stb. gyógyulását, hogy nem is olyan gyors.

    amúgy a kisebb sérülések gyorsabb gyógyulását nem tagadom, de arra valószínűleg jó a normál fény is.
  • Breki33
    #160
    Erről a híres placebo hatásról már részletesen leírtam a saját tapasztalatomat.

    Egyértelműen kiderült, hogy mikor a kislámpát nem pontosan jó helyre raktam csak úgy körülbelül nem javult, tehát szó sem volt placebó hatásról

    Erről a szintén sokszor halott okoskodásról ennyit.......
    Elég beírni a placebo szót a keresőbe
  • RaszPuty1N
    #159
    ez szintén régi marketingszöveg, én úgy ismerem, hogy a heim pál gyermekkórház kapott pár darabot ajándékba. ez persze mindenkinek jó, mert:

    - a cég ezt mondogathatja, mintegy alátámasztva azt, hogy milyen elismert a termékük
    - a heim pál örül, hogy kap valamit
    - a gyerekek reményt kapnak, placebó-hatás gyorsíthatja a gyógyulásukat
  • Breki33
    #158
    na utoljára reagálok ezekre

    De pontosan azt állítottad ezis kb annyira állja meg helyét mint a többi állításod
    Tehát jó nagy baromság.

    Azt pedig, hogy az orvosok mit nyilatkoztak róla leírtam csak ugye a figyelmes olvasás.

    Nem a papírt lobogtatták, hanem hónapokig tesztelték sőt ezen intézmények ajándékba kapták hogy használhassák és pár hete használható is, egyik cikkben leis volt írva mennyiért, de nem írom be mert akkor meg az ő reklámemberük leszek okoskodásod szerint.

    Arról beszélhetnénk ki miben tájékozott beállítod magad nagy szaktekintélynek aztán arról se volt fogalmad, hogy ilyen készülék van.
    Mostmeg úgy osztod az észt mintha minden részlettel tisztában lennél.

    Milyen alapon szólsz le másokat akik kicsit hozzáértőbbek nálad.
    kritizálni másokat azt tudsz, kérdés milyen alapon.

    És felfoghatnád, hogy én nem akarok vitatkozni, te jöttél ide és kezdtél el egy tök régi hozzászólásomra reagálva okoskodni.

    Te ezt írtad

    "Napból minden pillanatban a teljes hullámhossztartományon, minden irányban polarizált fény jön?"

    Ez pedig nincs így, a napsütés pedig elvileg gyógyít csak ugye a mostani
    helyzetben sajnos ez már nem egyértelmű mint régebben.
    Nem véletlen céloztam az UV-re hátha leesik. Hát nem esett....

    És dehogyisnem lényeg a polarizáció mértéke.
    Ezeket nem tudom honnan veszed.

    Deha a fizikát nem nézzük akkoris

    1. biztos nem próbáltál egy sebre vagy fájdalomra lámpát használni
    Most itt nem a Zepter által beálított csodálatos gyógyulásokra gondolok.
    Én jó eredménnyel használtam pl vágásokra, derékfájdalmakra. Ezt leis írtam korábban tehát saját tapasztalat nem okoskodás.

    2. Szerintem életedben nem láttál még egy Bioptron lámpát se szétszedve
    de talán összerakva sem. Tehát semilyen saját tapasztalatod nincs.



    vörös vérsejes dolog teljesen érthetően le volt írva erre úgy elkezdtél okoskodni, gondoltam elmagyarázom, ha ennyire nem érted.

    Amúgy ez máshol a bioptron lámpához abszolút nem kapcsolódó területeken is le van írva ugyanígy.



  • dronkZero
    #157
    Pontosan! Ezt nevezik placebóhatásnak.
  • Borg
    #156
    Konkrétan nem hülyeség a dolog, mert a hagyományos orvoslás bevett módszere, hogy a sebeket be kell kötni, hogy ne fertőződjenek el. Vagyis tényleg sötétben vannak.

    Egyébként ezt az egy aspektusát tanusíthatom a lámpának, bőrfelszíni sérülésekre, kiütésekre valóban hatásos. (és nekem csak kis lámpa van, azt is úgy szerezték muterék még régebben külföldről)
  • sz4bolcs
    #155
    Ez a legdurvább:
    “A sebgyógyítas eseten a cikkek egy része a polarizált fénnyel megvílágított seb gyógyulását a sötétben tartottal hasonlította össze, azaz igazaból nem a polarizált fény hanem egyszerűen a megvilagítas hatását mutatta ki.”

    Amúgy én sem vettem észre, hogy a napozásnál erősebb hatása lenne. Sajnálom is szüleim, hogy megvették, dehát ez van.
  • Borg
    #154
    Szerinted tehát a gyerekosztályon nem azért fogják terápiás célokra használni mert beválik, hanem mert... szépen csillogós fényes nagy izé, ami tetszik a gyerekeknek?
  • dronkZero
    #153
    "Nem emberke itt az a gyenge, hogy szabályosan megvádolsz vmivel ami tök hülyeség és még neked áll feljebb."

    Nem. Te megkérdezted, hogy hogyan lehetnél a Zepter embere, ha szidod.
    Én válaszoltam erre a kérdésre.
    Nem állítom, nem is állítottam, hogy az vagy. De lehetnél, simán.

    "Okoskodsz itt afelett meg simán átsiklasz, hogy a készüléket orvosok tesztelték pl Dr. Madarasi Anna gyermekgyógyász főorvos, az Aprónép Alapítvány kuratóriumának elnöke, de pl a Fővárosi Önkormányzat Szent János Kórháza is eredményesen tesztelte."

    Kíváncsi lennék arra is, hogy tesztelés után milyen szakvéleményt fűztek hozzá. Gyanítom annyit, hogy "egészségre nem ártalmas".
    Gondolom nem vagy túlságosan tájékozott az egészségügyi lehúzások témájában (legalábbis abból kiindulva, hogy elhiszed ezt a lámpás marhaságot), de elárulom, hogy ez teljesen általánosan bevett gyakorlat kókleréknél, hogy bevizsgáltatják a gépet, de azt nem árulják el, hogy pontosan mit is vizsgáltak, és aztán büszkén lobogtatják a papírt, hogy "klinikailag tesztelt". Ja, csak nem arra tesztelték, hogy gyógyít-e.

    "Tehát te orvosokat, biofizikusokat szólsz le."

    Nem, én kóklereket szólok le, akik orvosoknak és biofizikusoknak adják ki magukat.
    Illetve a másik fele, hogy olyan korrupt orvosokat szólok le, akik a nevüket adják egy áltudományos lehúzáshoz.

    "Fogalmad sincs arról mit jelent a polarizáltság foka szerinted a fény alapból 100%-osan polarizált. "

    Jó lenne, ha azzal vitatkoznál, amit leírtam, ne azzal, amit beleképzelsz. Például hol a jób*d*s p*cs*ba írtam azt, hogy a fény alapból 100% polarizált? Azt mondtam, hogy a napfény a teljes hullámhossz-spektrumot tartalmazza, illetve azt, hogy minden irányú polarizációjú fénysugárt tartalmaz. (Ez mondjuk épp a 0%-os polarizáltság, de ne zavarjon.)
    Tehát ha fogsz egy bármilyen Zepter lámpát, akkor biztos, hogy a napsütés tartalmazza pontosan ugyanazt a fényt is. Viszont ha tartalmazza, akkor a napsütés miért nem gyógyít? Na, szerintem azért nem, mert azt nem lehet eladni többszázezer forintért. Meg mert nem gondolt bele, aki a kamu "magyarázatot" kitalálta. (Na ez már egy vád, ha mindenképp azt akarsz, de a Zepter ellen.)

    "Na ez írtó nagy baromság, persze biztos, hogy UV is ugyanúgy van a lámpában mi? :-)"

    Nem, ezt külön írja is, hogy nincs benne UV. (A lámpa van a napsütésben, nem a napsütés a lámpában!)

    "Elárulom neked a természetes fény polarizációja nem állandó függ pl a napszaktól és a vizsgált felület fénysugárral bezárt szögétől"

    Nem értem, hogyan kapcsolódik ez az információ a témához. Mint ahogy a polarizáció mértéke sem lényeg. Tökmindegy, hogy 1 lumen fény 100%-a polarizált, vagy 100 lumen fénynek az 1%-a. Ugyanannyi az adott hullámhosszú, adott polarizációjú beeső fény mennyisége mindkét esetben.

    "Nem vagyok orvos, de még nekem is világos volt, hogy úgy értendő, hogy
    a vörös vérsejtek hemoglobinjai több oxigént tudnak magukhoz venni és a tüdőből a szervezet sejtjeihez eljuttatni a regenerálódásra szoruló szövetekhez eljuttatni."

    Na EZ az okoskodás! Mi az, hogy "úgy értendő", a jó ég áldjon meg?! Tudományos témában nincs ilyen pongyola fogalmazás!
    Ha azt mondják, hogy "fokozza a vörösvérsejtek oxigén megkötő és oxigén megtartó képességét,", akkor ez azt jelenti, hogy a vörösvérsejtek jobban kötik meg és jobban tartják meg az oxigént. A normálishoz képest, nyilvánvalóan.
    Tehát nehezebben adják le, a normálishoz képest.

    Mi ebben az okoskodás, bakker? Nem érted, vagy mi a baj?
  • sz4bolcs
    #152
    Itthon van kettő is, nem gondoltam, hogy ekkora kamu. :///
  • Breki33
    #151
    ja és addig nem érdekel semilyen ilyen szintű okoskodásod míg engem vmilyen hülye mániád miatt beépített zepter ügynöknek képzelsz akát jót irok róluk akár rosszat Ez már komolyan nevetséges.......
  • Breki33
    #150
    Nem emberke itt az a gyenge, hogy szabályosan megvádolsz vmivel ami tök hülyeség és még neked áll feljebb.

    Nem fogod fel, hogy semmi közöm a Zepterhez, csak hajtogatod a hülyeségedet.

    Senkit nem térítettem meg, viszont én veled szemben használom a lámpát
    a barátnőm apukája pedig javít ilyeneket és nem azért mert bármi köze van a Zepterhez hanem mert van tudása és tapasztalata és ismerősök felkeresik ha elromlik.

    De te kigondoltad, hogy egy tök eldugott fórum ahová egy évig senkisem ír amíg te el nem kezdesz belém kötni alkalmas arra hogy én a Zeptert reklámozzam azzal, hogy reagálok a hülyeségedre.

    Aztse fogod fel, hogy esetleg sokan talán ismernek itt közelebbről és ők tudják, hogy teljesen más területen dolgozom, de nem fogom ezt itt bizonygatni. Jó lenne ha leállnál a hülyeségeddel



    Okoskodsz itt afelett meg simán átsiklasz, hogy a készüléket orvosok tesztelték pl Dr. Madarasi Anna gyermekgyógyász főorvos, az Aprónép Alapítvány kuratóriumának elnöke, de pl a Fővárosi Önkormányzat Szent János Kórháza is eredményesen tesztelte.

    Tehát te orvosokat, biofizikusokat szólsz le.

    Fogalmad sincs arról mit jelent a polarizáltság foka szerinted a fény alapból 100%-osan polarizált.



    Na ez írtó nagy baromság, persze biztos, hogy UV is ugyanúgy van a lámpában mi? :-)

    Elárulom neked a természetes fény polarizációja nem állandó függ pl a napszaktól és a vizsgált felület fénysugárral bezárt szögétől

    Ajánlom nézz utánna a polarizáció mértékével kapcsolatban Brewster-polarizációnak pl a Fizikai Szemlében, de biztos őkis titkos Zepter ügynökök :-)))

    Ez a vörösvérsejtes okoskodásod meg
    Nem vagyok orvos, de még nekem is világos volt, hogy úgy értendő, hogy
    a vörös vérsejtek hemoglobinjai több oxigént tudnak magukhoz venni és a tüdőből a szervezet sejtjeihez eljuttatni a regenerálódásra szoruló szövetekhez eljuttatni.

    Ebből te azt okoskodtad, ki hogy nem képes leadni BRAVO


  • dronkZero
    #149
    "milyen anyagi érdekem fűződhetne ahhoz, hogy a Zepter céget szidom a lámpa hatását meg elismerem?"

    Negatív reklám is reklám.
    Pláne hogy az az egységsugarú, aki képtelen magának egy ilyen lámpát összeberhelni, az a Zepterhez fog menni lámpáért, ha te itt már megtérítetted.
    Például ez lehet motivációd. De nem akarok feltételezésekbe bocsájtkozni, csak fenntartom mint lehetőség.
    Egyébként nyilván én sem vállalnám fel, hogy egy ilyen népbutító, szerencsétlen beteg emberekről a bőrt is lenyúzó cégnél dolgozom...

    " és zavar ha valaki sületlenségeket ír."
    Na, látod, ez engem is. De akkor is, ha úgy hívják, hogy Fenyő Márta, vagy Zepter.
    Esetleg rámutathatsz konkrétan is a tévedéseimre, mert ez az általános "olvass vissza", ez elég pongyola.
    Esetleg a kérdéseimre is válaszolhatsz, ha már ilyen jól érted ennek a lámpának a működését. :P
  • dronkZero
    #148
    Nem, mert amint elkezdek beleolvasni egy hozzászólásodba, három mondat után eldobom az agyam, és leírom, hogy az éppen miért nem igaz. Majd egyszer eljutok a végére is...

    "Csak" Fenyő Márta. Ja, meg a lámpa feltalálója, Klein. Áh, elhanyagolható, valóban.
    Meg mintha ez az ágy tudna mást is azon kívül, hogy 1000 Bioptron lámpa... Ezt ne akard már kimagyarázni, nagyon gáááááz...

    "gyakorlatilag tudományos szakirodalmakra mondod, hogy hülyeség"

    Gyakorlatilag a szakirodalmakra mondom, hogy semmi közük a tudományhoz. Lásd vérsejtes téma. Parasztvakítás. Bedob ilyen szavakat, hogy vérsejt, meg oxigénkötő képesség, te meg elhiszed, mert nem látod át. Közben meg ha igaz lenne, akkor a lámpát be kellene tiltani, ugyanis életveszélyes: ha túllámpázod vele magad, akkor a véred megköti az oxigént, és megfulladnak a sejtjeid. Hát még az ágy milyen veszélyes lehet!
    Természetesen mivel úgy hülyeség, ahogy van, ez a kockázat sem áll fenn.
  • Breki33
    #147
    megint nagy mellényúlás

    milyen anyagi érdekem fűződhetne ahhoz, hogy a Zepter céget szidom a lámpa hatását meg elismerem?

    Hiába akarsz úgy beállítani mintha vki lámpával foglalkozó lennék
    egyszerűen csak van saját tapasztalatom a lámpa hatásával kapcsolatban és zavar ha valaki sületlenségeket ír.

    És nem a Zepterről remélem felfogtad mert őket szidhatod ahogy tetszik

  • Breki33
    #146
    gyakorlatilag tudományos szakirodalmakra mondod, hogy hülyeség de utolsó kérdéseidből látszik, hogy else olvastad ezeket

    Én nem Zepter reklámszövegére utaltam emberke, legközelebb olvass már rendesen utánna
  • Breki33
    #145
    Na ebből látszik, hogy fogalmad sincs a dolgokról nemis olvasol rendesen vissza.

    Először is korábban pont a Zepter elen beszéltem, de ugye ez nem jutott el tudatodid.

    Maga a felfedezés hatásossága és az üzlet amit a Zepter készített belőle két külön dolog. Utóbbit mint korábban írtam eléggé elitélem és mint ezt is írtam én nem vennék tőlük ennyi pénzért lámpát.

    Másik hülyeséged, Sensolite polarizáltfény-terápiás ágy-nak semmi, de semmi köze a Zepterhez csak Fenyő Márta személye.

    Szval megintcsak felületes tájékozódás és visszaolvasás eredményezte ezt az a humorosnak szánt teljesen alaptalak okoskodást.
  • dronkZero
    #144
    Hehe, öngól.

    "a kezelési eljárás (...) fokozza a vörösvérsejtek oxigén megkötő és oxigén megtartó képességét,"

    Az elég baj, mert ha nem tudja leadni az oxigént a sejteknél, akkor olyan, mintha nem is lenne. A szénmonoxid ilyen még, azt nagyon jól meg tudják kötni a vörösvérsejtek. Annyira jól, hogy bele is lehet halni.
    Szal maradjunk annyiban, hogy a vörösvérsejtek oxigénkötő képessége pont úgy jó, ahogy van.

    Keressek még ilyeneket? Vagy fölösleges, mert mélyen hívő vagy, anyagi érdeked is fűződik hozzá, úgyhogy csak hitvitát csinálnál belőle?
  • dronkZero
    #143
    Aha, Zepternél dolgozol mint PR-es, mi?
  • dronkZero
    #142
    Tényleg ne is fáradj hogy azt az áltudományos, unatkozó háziasszonyoknak szánt maszlagot idekopipészteld. Visszaolvastam. Gyakorlatilag egyetlen értékelhető állítás sincs benne.

    Tényleg az a helyzet a mai világban, hogy amiben szerepel két tudományoskodó szó amit nem értünk, de örök életet kínál, akkor azt elhisszük? Na ne már...

    De visszatérve a napfényre: tegyük fel, hogy igaz, amit Zepterék állítanak, és bizonyos hullámhosszú polarizált fény jót tesz.
    Abban igazad van, hogy nem egyenértékű a lámpa a napfénnyel, mert a lámpa a napfény nagyon kis tartományát teszi ki. De attól még az a fény része a napsugárzásnak. Még ha nagyon kicsi része is, akkor is jelen van.
    Namármost a kérdésem:
    Mi akadályozza meg a bőrömet abban, hogy a napsugárzásból kiválogassa a gyógyító polarizációjú és hullámhosszú fényt?
  • Breki33
    #141
    Egyébként az itt okoskodoknak ajánlanám:

    Sensolite polarizáltfény-terápiás ágy



    Zárt ajtók mögött, a nyilvánosság teljes kizárásával folyt Magyarországon az elmúlt években egy olyan világraszóló kutatás, amely forradalmasíthatja az orvostudomány lehetőségeit számos területen. Fenyő Márta biofizikus, a Bioptron lámpa, és általában a polarizáltfény-terápia feltalálójának, Klein Péternek és egy magyar fejlesztő csapat munkájának eredményeként született meg a Sensolite sejtműködést regeneráló polarizáltfény-terápiás rendszer, orvostechnikai eszköz, melynek segítségével az emberi test teljes felületére kiterjeszthető a polarizált fény. A kezelési eljárás jelentősen serkenti az immunsejtek aktivitását, fokozva a vörösvérsejtek oxigén megkötő és oxigén megtartó képességét. A Sensolite alkalmazási spektruma a közérzetjavítástól a hétköznapi panaszokon és általános egészségügyi problémákon át az egészen súlyos betegségekig terjed. A polarizáltfény-terápia hatásosan alkalmazható megelőzésként, általános közérzetjavító célokra, valamint az állóképesség növelésére. A készülék tesztelésében eddig több száz ember vett részt orvosi felügyelet mellett, akiknek a gyógyulása, vagy állapotának jelentős javulása igazolja az eljárásban rejlő rendkívüli lehetőségeket.


    A kezelés korszakalkotó eredményeit megalapozó klinikai vizsgálatokban kiemelkedő szaktekintélyű magyar orvosok vettek és vesznek részt. Az eljárást lehetővé tevő berendezés, a Sensolite világszerte szabadalmaztatott orvostechnikai eszköz, amelyben 1000 darab speciális fényforrás segítségével előállított polarizált fény gondoskodik a teljes test kezeléséről. Miután a polarizáltfény-kezelés serkenti a természetes védekező mechanizmusokat, ajánlható a rendszeres használat a betegséget megelőző, vagy a gyógyulást gyorsító céllal is. Alkalmazása mindazoknak különösen ajánlott, akik tenni szeretnének valamit egészségük megőrzése, szervezetük erősítése, sejtjeik fiatalon tartása vagy – betegség esetén – gyógyulásuk felgyorsítása érdekében. A kezelés nem kötött korhatárhoz – akár kisgyermek kortól is alkalmazható –, veszélytelen és mellékhatások nélküli.

    Dr. Knoll Zsolt, a klinikai vizsgálatokban részt vett orthopéd sebész szakorvos a Sensolite alkalmazással kapcsolatban elmondta: „Fenyő Márta megkeresésére változatos kórismékkel számos beteget küldtem a Sensolite polarizáltfény-terápiás ágy tesztelése céljából. A betegek szóbeli és írásos beszámolója, valamint saját vizsgálataim alapján elmondható, hogy a korai tapasztalatok a Sensolite készülékkel jók csonttörés röntgennel igazolt átépülésében (felére csökkent rehabilitáció), rheumatoid artritisz fellángoló fázisában a klinikai tünetek és a fájdalom csökkentésében, vírusos fertőzés lefutásának időbeli meggyorsításában, pszoriázis fellángoló fázisának csillapításában, klinikailag igazolt, elhúzódó lábszárfekély gyors behegesítésében (negyedre csökkentett időtartam), ínhüvely gyulladás gyógyulási időtartamának felére csökkentésében.”

    A Sensolite polarizáltfény-terápiás rendszer kifejlesztőinek felajánlása alapján, a több mint 15 millió forint értékű, egész testet kezelni képes készülékhez ingyen jutott hozzá a Budai Gyermekkórház.

    Új, a nyilvánosságnak pár hete bemutatott, magyar fejlesztésű orvostechnikai eszközt kapott a Fővárosi Önkormányzat Szent János Kórháza és Észak-budai Egyesített Kórházai Bolyai utcai Gyermekszakrendelője az Aprónép Alapítványon keresztül. A szakrendelő, a Sensolite polarizáltfény-terápiás rendszer kifejlesztőinek felajánlása alapján, ingyen jut a több mint 15 millió forint értékű, egész testet kezelni képes készülékhez. Az eljárás lényege, hogy a vér polarizált fény általi kezelésével egyedülálló módon képes az emberi sejtműködést regenerálni. A kezelések segítségével számos, akár súlyos betegség gyógyulását lehet elősegíteni, vagy felgyorsítani mellékhatások nélkül.

    Az új orvostechnikai eszközt, a Sensolite polarizáltfény-terápiás ágyat Horváth Csaba főpolgármester-helyettes, Dr. Pintérné dr. Gönczi Ágnes az egyesített kórház főigazgatója és Dr. Madarasi Anna gyermekgyógyász főorvos, az Aprónép Alapítvány kuratóriumának elnöke a napokban vette át a készülék feltalálójától, Fenyő Mártától és fejlesztőjétől, Klein Pétertől.
    Az új eszköz számos betegség gyógyítása során használható: a kezelési eljárás jelentősen serkenti az immunsejtek aktivitását, fokozza a vörösvérsejtek oxigén megkötő és oxigén megtartó képességét, ezáltal számos betegség gyógyulását segíti és gyorsítja. A Sensolite alkalmazási területe az általános egészségügyi problémáktól kezdve az egészen súlyos betegségekig terjed. Használható többek között sebek gyors begyógyítására, bőrproblémák kezelésére, égési sérülések gyógyítására, de hatásosan alkalmazható megelőzésként, általános közérzetjavító célokra, valamint az állóképesség növelésére is.


    Klein Péter, a Sensolite fejlesztője és Fenyő Márta feltaláló a berendezés ünnepélyes átadásakor hangsúlyozta: „Fontosnak tartjuk, hogy a betegek, közülük pedig elsősorban a gyerekek minél hamarabb meggyógyuljanak. Ezért is döntöttünk úgy, hogy a Sensolite világbemutatója után az egyik első készüléket a Bolyai utcai Gyermekszakrendelő számára ajánljuk fel, bízva abban, hogy minél több gyermek gyógyulásában segít majd a polarizáltfény-terápia.“

    Dr. Madarasi Anna gyermekgyógyász főorvos a készülék átvételekor elmondta: „Szakrendelőnk már korábban, a klinikai tesztek során is használta a készüléket. Rendkívül pozitív tapasztalataink vannak az eszközzel, ezért nagyon örülünk, hogy most már állandó jelleggel használhatják a hozzánk kezelésre járó beteg gyerekek. Bízom benne, hogy a berendezés használata során az eddigieknél is több betegség kezelésével kapcsolatban derül ki, hogy a teljes testet kezelő polarizált-fény képes a betegség gyógyítására, vagy a többi gyógykezelés pozitív hatásainak a felerősítésére.“





  • Breki33
    #140
    Biztos, hogy részletes visszaolvasás nélkül egy éves hozzászólást kiragadva hülyeségeket kell írni? :P

    Az égbolt fénye részlegesen polarizált (azaz a fényhullámok egy része párhuzamos síkon mozog, mivel megtörik és visszaverődik a légkörben lévő vízcseppeken vagy egyéb részecskéken), lineárisan polarizált és polarizálatlan fény keverékéből áll.

    Tehát a napsütés polarizáltsága nem egyenértékű egy ilyen célra készült lámpáéval és amit írsz nem állja meg a helyét.

    DE ezekről és a polarizált fény fizikai tulajdonságairól elég részletesen volt szó korábban
    Nincs kedvem újra leírogatni, nézz már utánna elég az itteni keresőt használni......
  • dronkZero
    #139
    "de hogy a polarizált fény jó hatású
    orvosokkal kutatókkal tudosókkal szemben tagadni"

    "polarizáció, azaz az elektromágneses rezgés iránya, ezt az átlagember normál körülmények között nem érzékeli, de például bizonyos rovarok igen."

    Azt ugye tudod, hogy a Napból minden pillanatban a teljes hullámhossztartományon, minden irányban polarizált fény jön?
    Tehát akkor ezen nagyonhiteles tudósok szerint napozással gyógyítható a világon minden? És miért kell a lámpa? A polárszűrős napszemüvegem és szélvédőm is gyógyhatású?

    Biztos, hogy minden hülyeséget el kell hinni?
  • qetuol
    #138
    épp ma mutatták be a híradóban egy ilyen "fényágyat", magyar találmány.
  • RaszPuty1N
    #137
    butaság az egész...

    http://jezusszive.crpl.hu/a-bioptron-lampa/
  • degenerator
    #136
    a nagypapámat is próbálták ilyesmivel lehúzni, a nyugati országrészen van egy banda, akik az öregeket szemelték ki, és nekik árulnak ilyen lámpákat, potom 600ezerért, ha nemveszedmeg, meghalsz, jelszóval.
  • Morphin
    #135
    no comment