254
Avagy a svájci Zepter féle Bioptron cuccok... kinek mi a tapasztalata?
  • Anaid
    #214
    Megnéztem, tetszett. Hát ja, az igazság a szélsőségek között általában középúton szokott lenni....
  • Dj Faustus #213
    A #168-as hozzászólásomban emlegetett videófelvétel:
    Szabó Gábor - Fényterápia fizikus szemmel
  • Christiansen
    #212
  • Anaid
    #211
    És te nem csaptad le? Na többször nem dobom fel neked ha még csak le se csapod:D
  • Christiansen
    #210
    kicsit feldobtad:D
  • Anaid
    #209
    Kicsit unalmas, de oké én is kedvellek....
  • qetuol
    #208
  • Anaid
    #207
    Mit csináltam ismételten a napoddal?
  • Anaid
    #206
    Okosabb Mint Gondoltam?
    Oh, kösz...én jól szórakozom....ennyivel még tartoztam...
  • qetuol
    #205
    majdnem =D
  • Borg
    #204
  • RaszPuty1N
    #203
    asztarohatt.
  • sz4bolcs
    #202
    Ez ám az epic fail. :D
  • sz4bolcs
    #201
    Csak nem valami hasonlót akartál?:

    [IMG]http://sz4bolcs.uw.hu/OMG FAIL.jpg[/IMG]
  • qetuol
    #200
  • sz4bolcs
    #199
    Ide vonatkozó fejezet:

    Philip K. Dick - Figyel az ég 4. 5. fejezet.

    "[...] Hamilton négy különböző imával jutott vissza Belmontba.
    Közben elhajtott egy autószerelő-műhely mellett, és arra gondolt, beugrik, de aztán meglátta a táblát:
    'NICHOLTON ÉS FIAI AUTÓGYÓGYÁSZAT'
    Alatta egy kis kirakatban ihlető irodalom, a szlogen: Minden nap és mindenképp a kocsim egyre újabb, és újabb.
    Az ötödik ima után a motor végre megfelelően üzemelt."
  • Christiansen
    #198
    you made my day again _D:D_:D__D:d-d
  • sz4bolcs
    #197
    omg
  • Anaid
    #196
    Az jutott eszembe, hogy le voltam cseszve, hogy összemosom a tudományt és nem tudományt. Hm a nárcisztikus kifejezést honnan vette át a tudomány? Ja tudom már a mitológiából, hoppá kicsi nyuszi, lehet nem én mosok mindig mindent össze. Kösz Szabi, ez jó volt. tetszett.
    Ez a régi vita is letudva. Köszi a segítséget.
  • sz4bolcs
    #195
    Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedőnek, naná..
  • Anaid
    #194
    Kicsiben gondolkodtok fiúk, az ön saját fényének tükörképe a leghatásosabb, íme a csodaszer: a tükör potom 10.000,- a lehető legjobb méretű: 5 cm* 7 cm, legsimább...stb.
  • Dj Faustus #193
    <agyament fejlesztési ötletek>
    * a fényt lehetne modulálni, vibráltatni - például alfa-, béta-, gamma-, delta-, theta-hullámokkal
    * a fény színezését meg lehetne oldani 1*1 pixeles színes LCD kijelzővel, vagy DLP-technológiával, vagy nagy-fényerejű RGB-leddel
    * az előző ötleteken alapulva, a bőrfelületről visszaverődő fényt fel lehetne fogni, kiértékelni és annak megfelelően szabályozni a fény színét, amplitúdóját, polarizáltságát, stb...
    * továbbá: miért nem képeket/animációkat vetítünk a bőrfelületre? a megfelelő csakrákra a megfelelő állatövi jegyeket, stb...
    </agyament fejlesztési ötletek>
    :D
  • Christiansen
    #192
    Be fognak járni az hétszentség _D:dd
  • Christiansen
    #191
    Én sem, de talán Dj Faustus majd jól megcelluxozza _D:_Dd
    Molnitól meg majd kérünk tervrajzot D:_D_d
  • sz4bolcs
    #190
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén még jegyet kell szednem a dolgozóktól. xDD
  • sz4bolcs
    #189
    Jó, de te készíted el, mert én nem értek hozzá. :D
  • Christiansen
    #188
    tudod mit, legyen D:__D:D
  • sz4bolcs
    #187
    oké, 40-60 nekem! :D Tiéd meg a maradék. xDDD
  • Christiansen
    #186
    pár márkanév ötlet:
    Gyógyfény 2000
    Halló-gén
    Medilamp X
    Sugár pilács
    +rá kell írni a dobozra: "vigyázat, hamisítják"
  • Christiansen
    #185
    40% ?
    _D::_D
  • Dj Faustus #184
    "2. Szerintem életedben nem láttál még egy Bioptron lámpát se szétszedve
    de talán összerakva sem. Tehát semilyen saját tapasztalatod nincs."

    Nos én már szedtem szét ilyesmiket.

    Amit általában találok bennük:
    * egy egyenfeszültségű tápegységet
    * egy időzítő áramkört (szimpla 555-ös IC-n alapulót)
    * egy egyenfeszültségű halogénizzót
    * egy hűtőventilátort
    * egy ferdén elhelyezett tükröt
    * színszűrő lencsék
    * ház, kapcsoló, biztosíték

    Ez körülbelül 10 ezer forint alatti összegből röhögve kihozható. Ezért több százezreket elkérni - pláne idős emberektől - gazemberség (és még finoman fogalmaztam).
  • sz4bolcs
    #183
    omg, csodás ötlet!! Beszállhatok a fejlesztésbe? :D
  • Anaid
    #182
    "Azért néhány dologgal tisztában vagyok a világ működésével kapcsolatban. Természetesen nem minden részletet ismerek mélységében, sőt, én úgy mondanám, hogy rettentő keveset, de igyekszem folyamatosan javítani a helyzeten."

    Na ez szimpi volt. Bravó.
  • Christiansen
    #181
    az úgy értettem, mindenre kiterjedő, az egész univerzumban egységes és megkérdőjelezhetetlen
  • dronkZero
    #180
    Jó fáradt is vagyok már, inkább fekszem. Bocsánat, előző sztornó.
  • Christiansen
    #179
    LOL, szerintem téged az "egyetemes" zavart meg _D:D:_d
  • Christiansen
    #178
    Talált :_DD:_d
    de ez most csak neked írtam le, úgyhogy értékelned kellene _:Dd
  • dronkZero
    #177
    Látom ismét sikerült a mondanivalómra figyelni...
  • Anaid
    #176
    Jaj, ne is mondd, ebből doktoráltál, nem?
  • dronkZero
    #175
    "De pontosan azt állítottad ezis kb annyira állja meg helyét mint a többi állításod"

    Eh, jaj de gyenge kitérés a válasz elől. Játszd nyugodtan a sértődöttet, én igazából magasról, sugárban fosom le, hogy Zepteres vagy-e, vagy sem.
    De ahogy látom, jó ürügy, hogy elkerüld a választ, besértődj, meg személyeskedj, érvelés helyett.

    "Azt pedig, hogy az orvosok mit nyilatkoztak róla leírtam csak ugye a figyelmes olvasás."

    Amire úgy látszik, nemigen vagy képes. Mondok egy pár furcsaságot a #141-es marketingdumával kapcsolatban:
    Nagyon furfangosan van ez megfogalmazva, nehogy jogilag bele lehessen kötni, hogy valótlant állít.
    "A Sensolite alkalmazási spektruma a közérzetjavítástól a hétköznapi panaszokon és általános egészségügyi problémákon át az egészen súlyos betegségekig terjed."
    Nem azt mondja, hogy ezekre hatásos. Azt mondja, ezekre alkalmazható. Ugye nem kell részleteznem, hogy mennyire lényeges a különbség?
    És mire hatásos?
    "A polarizáltfény-terápia hatásosan alkalmazható megelőzésként, általános közérzetjavító célokra, valamint az állóképesség növelésére."
    Megelőzésre. Ja igen, peeeersze. Ha nem lett semmi bajom, akkor az a lámpa érdeme. Teljesen nyilvánvaló. Kit néznek ezek hülyének? De ezt egyébként egy bögre meleg kakaó is tudja, klinikailag tesztelve...

    Hopp, később ellövi még egyszer ugyanezt, sokkal nyilvánvalóbban:
    "Használható többek között sebek gyors begyógyítására, bőrproblémák kezelésére, égési sérülések gyógyítására, de hatásosan alkalmazható megelőzésként, általános közérzetjavító célokra, valamint az állóképesség növelésére is." (Pont, mint a bögre meleg kakaó)

    " A készülék tesztelésében eddig több száz ember vett részt orvosi felügyelet mellett, akiknek a gyógyulása, vagy állapotának jelentős javulása igazolja az eljárásban rejlő rendkívüli lehetőségeket."
    Na ez a leggyönyörűbb! Több százan tesztelték. De a teszt eredménye nem az eljárás hatásosságának igazolása, hanem a benne rejlő lehetőségek igazolása. Mondjuk az egy benne rejlő lehetőség, hogy valaki betegre keresheti magát rajta.

    Aztán.
    Vér.
    "fokozza a vörösvérsejtek oxigén megkötő és oxigén megtartó képességét"
    Itt képezheted magad kicsit biokémiából, meg hemoglobinból. Oxigénmegkötő képesség fokozása hatás nagyságától függően azzal járhat, hogy a hemoglobin nehezen vagy sehogy nem adja le az izmokban az oxigént. Ott ugyanis le kell neki. Ha fel van fokozva az oxigén megtartó képessége, akkor nem fogja odaadni az izomnak az oxigént. Nos ez egy veszélyes dolog.
    Ha a vérsejtek oxigénfelvevőképességéről beszélt volna, na azt megérné fokozni, csak nem ezt sikerült odaírni. Tudod, ilyenkor elgondolkozom, hogy tudják-e egyáltalán, hogy miről beszélnek?

    Figyelmes olvasás, ugye-ugye.

    "Arról beszélhetnénk ki miben tájékozott beállítod magad nagy szaktekintélynek"
    Ehehe, ezt csak te érzed így, de örülök neki. Én egyébként középiskolás kémiát és biológiát kértem rajta számon.

    "aztán arról se volt fogalmad, hogy ilyen készülék van."
    Na azt majd pont te döntöd el, hogy miről van fogalmam, nem?

    "Mostmeg úgy osztod az észt mintha minden részlettel tisztában lennél."
    Azért néhány dologgal tisztában vagyok a világ működésével kapcsolatban. Természetesen nem minden részletet ismerek mélységében, sőt, én úgy mondanám, hogy rettentő keveset, de igyekszem folyamatosan javítani a helyzeten.
    Viszont ha valamiről, akár egy apró részletről ellentétes, de ellenőrizhető információim vannak, akkor abba bele fogok kötni, elkezdek gyanakodni.
    Ha mellette vannak ilyen csúsztatások, akkor kezd nagyon gyanússá válni a dolog.
    A hab a tortán persze, hogy ezen valaki hatalmasat kaszál.
    Valójában a placebóhatáson.
    Na ez ki tudja baszni a biztosítékot, beteg embereket így kihasználni...
    (Bár... az is igaz, hogy a drága placebó jobban hat.)

    "Milyen alapon szólsz le másokat akik kicsit hozzáértőbbek nálad."
    Amikor éppen a hozzáértést kérdőjelezem meg, na, akkor szerinted milyen alapon? Egyébként igyekszem mindig érvekkel alátámasztani a mondanivalómat, ellentétben a te kinyilatkoztatásaiddal.

    Mint például:
    "Napból minden pillanatban a teljes hullámhossztartományon, minden irányban polarizált fény jön?"
    "Ez pedig nincs így"

    Ez pedig így van.
    Kép
    Jaj, bocs, mekkorát csúsztattam, a tengerszintre valóban nem ér le az összes UV, meg az infravörös bizonyos tartományai. Én kérek elnézést.
    A polarizációt meg jól leírtad te is. Tehát vehetjük igaznak, hogy a Napból ide majdnem mindenféle hullámhosszú fény lejut, és annak polarizáltsága teljesen véletlenszerű?

    "És dehogyisnem lényeg a polarizáció mértéke."
    Aha, hittételekkel nem sokra megyek.

    "Ezeket nem tudom honnan veszed."
    Józan paraszti ész.
    Ha létezik a világon olyan, hogy gyógyfény, akkor az a Napból is jön, mert onnan mindenféle fény jön. Ennyi. Mi ezen olyan kurvanagy ördöngősség, meg okoskodás?

    "Én jó eredménnyel használtam pl vágásokra, derékfájdalmakra. Ezt leis írtam korábban tehát saját tapasztalat nem okoskodás."
    A placebóhatást. Tiszta sor.
    Másik fele, hogy képtelenség megtudni, hogy lámpa nélkül hogyan gyógyult volna, meg hogyan múlt volna a fájdalom, így a személyes tapasztalat bizonyító értéke egészen pontosan nulla.

    "2. Szerintem életedben nem láttál még egy Bioptron lámpát se szétszedve
    de talán összerakva sem. Tehát semilyen saját tapasztalatod nincs."
    Nos ebben történetesen igazad van.
    Túl rövid az életem ahhoz, hogy mindenféle kókler minden egyes átlátszó lehúzását kipróbáljam magamon, hogy hátha működik. Köszi, nem. Inkább igyekszem minél többet tájékozódni lehetőleg valóban tudományos témákban, hogy az ilyeneket messziről ki tudjam szúrni. Neked is ezt javasolnám egyébként...

    Na legyen ez a zárszó, további jó estét, meg hétvégét, asszem egy kibaszott hétig nem akarok gépelni megint.