254
Avagy a svájci Zepter féle Bioptron cuccok... kinek mi a tapasztalata?
  • R0zs0máK
    #134
  • Breki33
    #133
    DE ez biztos mind placebo hatás

    Érdekes hogy akit ismerek kozmetikus is renszeresen használja kezeléseknél eredménnyel

    Senkise mondja, hogy a lámpa mindenre jó mindent gyógyító csodaszer - najó a Zepter mondja de ez hülyeség- de hogy a polarizált fény jó hatású
    orvosokkal kutatókkal tudosókkal szemben tagadni.........

    Én inkább nekik és saját tapasztalataimnak hiszek.
    De legyen placebo nekem tökmindegy ha hat.

    Viszont ennyiért én biztos nem vennék Zepteres lámpát, ha jól olvastam max 20.000 az velőállítási költsége, láttam is leírást, hogy házilag, hogy kell összerakni, mondjuk bevizsálni bonyolultabb
  • Breki33
    #132
    Ezenkívül

    1999 és 2001 között dr. Jancovic reumatológus 26, ízületi gyulladásban szenvedő beteg esetében kísérte figyelemmel a polarizált fény fájdalomcsökkentő hatását. Tapasztalta, hogy kb. 40 százalékkal csökkent a fájdalom, a reggeli izommerevség, javult a beteg mozgása. A polarizált fénnyel végzett kezelés az alábbi területeken lehet eredményes:

    sebek gyógyítása és szövetek regenerálása: sérülések, égési sebek, műtét utáni sebek, sebhelyek, lábszárfekélyek, felfekvések kezelése,

    reumatológia: csökkenti a fájdalmat és az izommerevséget, javítja a mozgást, lehetővé teszi a fájdalomcsillapítók mennyiségének csökkentését, sőt, teljes kiiktatását,

    sportgyógyászat: csökkenti az izomfájdalmat, lehetővé teszi a mozgásszervek gyorsabb felépülését, segít a zúzódások, a megerőltetés, ficamok, vágott sebek, véraláfutások kezelésében,

    fizioterápia és rehabilitáció: csökkenti az izomfeszültséget, a duzzanatokat, meggyorsítja a regenerációs folyamatokat,

    bőrgyógyászat: enyhíti az allergia bőrtüneteit, az ekcémát, kisimítja a ráncokat, gyógyítja a herpeszt, pattanást, a pelenkázás utáni piros foltokat, az apró sérüléseket és a megfázást,

    szépségápolás: javítja a bőr színét és struktúráját, rugalmassá és feszessé teszi a bőrszövetet, fiatalítja és frissíti a bőrt.
  • Borg
    #131
    Hát ja, a Nobel díj is biztos kamu volt :)
  • Breki33
    #130
    A Bioptron lámpáról sokan és sokat beszélnek. Írásunkban bemutatjuk a készüléket és elmondjuk, milyen elven működik.

    Hírlevél feliratkozásÉrtesülni szeretnék a napi friss helyi hírekről!



    Milyen a legutóbbi hírlevél?

    Milyen elven működik a készülék?


    Lineárisan polarizált fénnyel, vagyis a fény hullámai párhuzamos síkokon mozognak. Ez a fény nemcsak egy hullámhosszt tartalmaz (mint pl. a lézerfény), hanem egy széles tartományt, mely magába foglalja a látható fényt és az infravörös tartomány egy részét. Spektruma 480 nm és 3400 nm között van, ezért nem tartalmaz ultraibolya-sugarakat. A polarizált fény alacsony energiájú, ennek az energiasűrűségnek biostimulációs hatásai vannak. Ez azt jelenti, hogy a fényterápia természetes módon erősíti a szervezet regeneratív képességét, így hozzásegíti ahhoz, hogy felszabadítsa saját gyógyító erőit.

    Napfény – az élet forrása

    A gyógyászatban hosszú története van a fényterápiának. Az első fényforrás, amit a terápiához használtak már az ókori egyiptomiak is, a természetes napfény volt. Később Hippokratész írt a napfény használatáról különböző egészségügyi problémák kezelésére. Bár a napfényterápiának nem volt akkoriban még tudományos magyarázata, gyógyereje viszont nem volt kétséges, római és arab orvosok is bevezették az általános orvoslásban.

    Nobel-díj: a modern fényterápia kifejlesztéséért

    A modern fényterápia alapjait Niels Ryberg Finsen dán orvos rakta le kb. 100 évvel ezelőtt.

    Munkájáért 1903-ban orvosi Nobel-díjat kapott. Finsen fejlesztette ki az első olyan készüléket, mely mesterséges úton napfényt állított elő.
    1981-ben egy magyar kutatócsoport dr. Fenyő Márta vezetésével létrehozott egy olyan fényforrást, amely eredetileg a lézerterápiára épült, de a látható fény, valamint az infravörös sugárzás kombinációját állította elő. A kutatócsoport a fény polarizációját is fontos tényezőként értékelte. Ezen technológiára alapozva készült el a Bioptron fényterápia-rendszer.

    Alkalmazhatósága sokrétű

    Alkalmazása igen sokrétű: reumatológiában, fizikoterápiában, sportgyógyászatban fájdalomcsillapításra használják. Műtétek, illetve balesetek utáni sebgyógyászatban elősegíti és felgyorsítja a sebgyógyulást. Sikeresen alkalmazzák a bőrgyógyá-
    szatban, keringési betegségeknél, allergia visszaszorítására. Kozmetikai céllal javítja a bőr tónusát, szerkezetét, elsimítja a finom ráncokat, megszünteti a pattanásokat.

    Arany Éva masszőr
  • Breki33
    #129
    Szintén egy hozzáértő írásából:

    "A fénygyógyászat az emberi szervezet öngyógyító potenciálját természetes és egyedülálló módon aktiválja, ennek köszönhetően ma már egy általánosan elismert gyógyászati és megelőző módszer. Számos szakmai tanulmány bizonyította, hogy a többféle heveny és krónikus betegségben szenvedő páciens esetében a gyógyító hatású polarizált fény idejében történő és megfelelő alkalmazása csökkentheti a gyógyszerfogyasztást, és így képes mérsékelni több készítmény nem kívánatos mellékhatását (pl. a májra, vesére, gyomorra), és a gyógyszerfüggőség kialakulásának veszélyét. A fénygyógyászat rendkívüli lehetőségeinek köszönhetően csökken a szervezet külső megterhelése, és fokozatosan erősödik az egész immunrendszer.

    A korszerű fényterápiában többféle típusú fényt használnak, amelyek egymástól fizikai tulajdonságaikban és az élő szervezetre való hatásukban különböznek. Vannak olyanok, amelyeket már évtizedek óta ismerünk az orvosi rendelőkből (ilyen a szolux vagy a kvarclámpa), míg másféléket (pl. a lézer) az orvostudomány jelentős mértékben csak a legutóbbi években kezdett el alkalmazni.
    A lézer (laser) kifejezés az angol "Light Amplifikation by Stimulated Emission of Radiation" (magyar fordítása: fényerősítés kényszerített fénykibocsátás útján) kezdőbetűiből származik. A lézert, ami a 20. század egyik legjelentősebb felfedezései közé tartozik, az orvostudományban a fénysugár teljesítménye szerint nem invazív (biostimulációs) és invazív (sebészeti) lézerre osztjuk fel.

    A gyógyító hatású fény a szokásos fényforrások fényétől néhány alapvető tulajdonságban különbözik:

    MONOKROMATIKUS (egyetlen sávra kiterjedő hullámhosszúságú és ezért egyszínű fény),
    KOHERENS (a sugarak rezgése fázisazonosságban történik),
    POLARIZÁLT (a fényhullámok párhuzamos síkokban haladnak).
    A polarizált fénynek e tulajdonságai lehetővé teszik a fénysugár erejének koncentrálását kis felületre. Élő szövettel való érintkezés során pedig támogatja a sejtstruktúra egészséges fejlődését. Ezt a hatást leggyakrabban biostimulációnak nevezik. A kísérletek bebizonyították, hogy a biostimuláció lefolyására elsősorban a polarizációnak van alapvető hatása, amely e gyógymód felhasználója számára nem jelent semmiféle egészségi kockázatot. Ennek eredményeként született meg a lézernél lényegesen egyszerűbb, olcsóbb és emellett megfelelően hatékony gyógyító hatású polarizált fényforrás, a. biolámpa.

    A biolámpák gyógyító hatású polarizált fénye irányítottan hatol be a szövetek mélyebb szerkezetébe és ezért a hatását nem csak, mint egy felszíni hőforrás, fejti ki. A szöveteken áthaladó, és az azok által elnyelt fényenergia olyan fotokémiai (biokémiai) változásokat idéz elő, amelyek gyógyászati szempontból nagyon jelentősek.

    A szervezetre való hatásuk szerint három fő csoportra oszthatók fel:

    Az analgetikus hatás, melyet fájdalomtompításként érzékelünk, annak köszönhetően jön létre, hogy a fényenergia természetes hatása csökkenti az idegsejtek érzékenységét azon a helyen, ahol áthalad a polarizált fény. Erősebb fájdalmak esetében ezen kívül ún. endogén opiátok kiválasztására is sor kerül, amelyek a polarizált fénnyel együtt természetes módon képesek megszüntetni a tulajdonképpeni betegség folyamatát és szokatlanul magas hatékonysággal csökkentik a fájdalmat.
    A gyulladásgátló hatás annak köszönhetően jön létre, hogy a polarizált fény aktiválja azokat a természetes összetevőket, amelyek részt vesznek a gyulladás megszüntetésében. Nagy jelentősége van annak is, hogy a fénygyógyászat támogatja a vérerek kitágulását, gyorsítja az anyagcserét, és ezzel fokozódik a szervezet saját immunrendszerének a reakciója.
    A biostimuláló hatás a nagyobb mennyiségű fényenergiával való ingerlés jelentős mértékben támogatja és meggyorsítja a sejtek és a sérült szövetek megújulását és egészséges fejlődését. Ennek alapvető jelentősége van a szervezet épségének a megőrzésében. "
  • Breki33
    #128
    Aham persze P

    Egyrészt az említett dolgokat tudományos szakdolgozatokból, hozzáértők hozzászólásaiból idéztem.

    Tehát nem a saját kútfejemből szoptam ki mint egyesek.

    "Jelen esetben azt látod, hogy meggyógyul a seb/heg, akármi. Honnan tudod, hogy egyébként nem tette volna? Nincs összehasonlítási alapod. Általában az ember szervezete teszi a dolgát, és aminek gyógyulnia kell, az gyógyul. Ezek után odateszel egy lámpát, és később ráfogod, hogy emiatt volt."

    De van összehasonlítási alapom pont ez a lényeg.
    Láttam másik sebet és ezt is varratkiszedés előtt magától gyógyulni.

    És nekem ne beszélj placebo hatásról pont az én esetemben egy fél évig nemis használtam arra amire most, aztán nem javult illetve előjött a fájdalom. Oké mondom megpróbálom ezt hátha többet használ mint a patikában kapható szerek.

    Viszont először rossz helyre raktam nem pontosan ode ahova kell.
    Utánna másnap nem volt javulás......

    Érdekes a híres beleokoskodott placebo hatás nem jött elő :-)

    Amikor megmértem a lámpa idejét akkor tükör segítségével megpróbáltam pontosan a fájdalom helyére igazítani.

    Nem vártasm teljes javulást csak reménykedtem benne, hogy vmit javul.
    Az eredményét már leírtam.

    Szval ezek az elméletek számomra egyértelműen cáfolva lettek.

    Amiket meg baromságnak nevezel azok olyanok megállapításai akik pl szétszedtek és szereltek ilyen lámpát, esetleg kiis próbálták.

    TEhát nem anélkül okoskodnak, hogy valaha is lett volna ilyen a kezükben.
    Elég nonszensz, hogy valaki az alapján szól be másoknak amiről fogalma sincs......
  • sz4bolcs
    #127
    Alprazolamnál, algopirinnél sem tudok mutatni... ettől még ugyanúgy kötelezően letesztelték őket.
  • Villanypásztor
    #126
    Tudsz mutatni ilyet? Amit lehetőleg valami független társulat végzett, és nem a PR-osztály.

    Meg attól is függ, hogy mit nevezünk tesztnek. Írtam, hogy az infralámpának is van hatása. Szóval ha a nem-lámpás változatot vetik össze a csodalámpással, az pozitív eredményt adhat úgy, hogy az alanti bullshit-tengert nem igazolja. De rá lehet írni szép nagy betűkkel, hogy "klinikailag tesztelt"
  • sz4bolcs
    #125
    Szerinted tényleg nem végeznek ilyen műszereken, gyógyszereken kettős vak tesztet?
  • Villanypásztor
    #124
    "ilyenneknek még a föld is lapos......."

    Hát az eddigi hozzászólások alapján inkább te vagy az, akinek gőze nincs a fizikáról és egyéb természettudományokról.

    Iszonyatos baromság hogy a polarizált fény "jobb" hatású lehetne, mint a normál. A természetben eleve nagyon-nagyon-nagyon kevés olyan eset van, amikor a polarizált fény más hatást vált ki, mint a nem polarizált. A rovarok szeme például érzékeny rá, így találják meg a vízfelületeket. De az, hogy bőrsejtek majd emiatt jobban gyógyulnak az baromság. Részben azért, mert a normál fény is felbontható különbözően polarizált fény összetevőire, részben pedig mert ha ennek lenne bármi alapja, akkor kéne legyen valami kitüntetett irány, a fényt pedig ehhez kéne forgatni.

    A leírtak egyébként minden más tekintetben egy közönséges izzólámpára utalnak. (polikromatikus, inkoherens.... jellemző hogy néhány idegen szóval bármit el lehet adni a hülyéknek) Amúgy pedig már 20 éve is használtak infralámpás kezeléseket, elsősorban bőrbetegségekre. Ugyanis aminek hatása van/lehet az kizárólag a hő.

    Továbbá az, hogy valami szabadalmaztatott, nem jelenti azt hogy működik is. Érdemes elolvasni az idevágó szabályzatot, gyakorlatilag bármit lehet szabadalmaztatni, se működő prototípus, se a működés bizonyítása, se semmi nem kell. Mert nem erről szól, hanem a kizárólagosságról. Ha nem működik, az a hivatalt nem érdekli.

    A placebó hatás pedig sokkal erősebb, mint azt sokan hiszik. És ez nem azt jelenti, hogy azért működik, mert elhiszed, hanem hogy elhiszed, hogy működik, akkor is ha nem. Nagyon sokan úgy gondolják, hogy ez egy olyan jelenség, ami időnként előfordul, és csak másokra vonatkozik, pedig elég látványos pszichológiai tesztek mutatják, hogy milyen elképesztően erős a jelenség. Gyakorlatilag az összes ilyen csodahumbug erre épül, csak az ezt bizonyító pszichológusok szava nem jut el az ezt vásárlókhoz.

    Jelen esetben azt látod, hogy meggyógyul a seb/heg, akármi. Honnan tudod, hogy egyébként nem tette volna? Nincs összehasonlítási alapod. Általában az ember szervezete teszi a dolgát, és aminek gyógyulnia kell, az gyógyul. Ezek után odateszel egy lámpát, és később ráfogod, hogy emiatt volt.

    Na, ez hosszú és zavaros lett, további jó lámpázást és ne felejtsétek az összes csakrátokat energizálni a megfelelően harmonikus színekkel...
  • Breki33
    #123
    igazán leállhatnál már

    itt te vagy akinek semmi tapasztalata a témában

    csak írja a hülyeségeit
    ilyenneknek még a föld is lapos.......
  • R0zs0máK
    #122
    Csak hiszékeny emberek kellenek és bármit meglehet etetni bárkivel :D
  • sz4bolcs
    #121
    Gondolom ezt küszöböli ki a kettős vak teszt. Szerintem próbálkoztak már vele.
  • Breki33
    #120
    akkor kivánok neked sokat

    te ezt direkt csinálod, ennyire értelmetlen senkise lehet
  • R0zs0máK
    #119
    ha kellően hiszel benne, a kutyaszar is meggyógyít (persze arra nem zepter van írva)
  • Breki33
    #118
    nem megettem hanem mint mondtam
    kipróbáltam és eredményesen meggyógyított
    meg kéne már tanulni figyelmesen olvasni

    nem csodaszer, de arra amire felhasználtam nekem bevállt

    tehát én konkrét tapasztalatokról beszélek és az alapján mondok vélemény
    ezzel szemben a te hülye megalapozatlan érvecskéid mind cáfolva lettek

  • R0zs0máK
    #117
    Hát ha te megetted a marketing maszlagot az a te bajod...:))
  • Breki33
    #116
    tudnám minek írsz ide

    az alcím


    kinek mi a tapasztalata?

    neked az nincs...........
  • Breki33
    #115


    kész ennyire fafej senki se lehet
    még ésre se vesszi........

    attól, hogy hajtogatod a hülyeségeidet meg nem lesz igaz
  • R0zs0máK
    #114
    Én csak azt sajnálom, hogy nem én találtam ki ezt a népbutító szart, most jó gazdag lehetnék :DDDD
  • Breki33
    #113
    nem kéne már okoskodnod

    kiderült már, hogy halvány fogalmad sincs a dologról

    Zepteres üzletet és magát a lámpa hatékonyságát meg nem kéne összekeverni mint a topicnyitó is írta

    Amúgymeg #107

    Szval máskor inkább gondolkozz.............
  • Breki33
    #112
    hát nálam is
    kb mint a négy csillagos hülyeségei

    direkt ezért másoltam be
  • R0zs0máK
    #111
    eleve amit tévé sopp vagy valamifajta piramiscég árusít az csak és kizárólag kamu lehet. ezt jó lenne megtanulni...
  • Ron Ragm
    #110
    "azt értsd meg, hogy a FÉNY-ben minden összetevő benne van, a polarizálásnál csak kiszűrsz párat"

    Nem kívánom a terméket véleményezni de ez a mondat nálam kiverte a biztosítékot.
  • Breki33
    #109
    nem egyrészt ezt nem én írtam, hanem egy hozzád hasonló kötekedő akinek válaszolták az alatta levőt

    De inkább hagyjuk.....
  • R0zs0máK
    #108
    Ott írod ugyanazt amit én is bazz...

    "Ha a napfényt polarizálod és oda is tudod irányítani a megfelelő helyre, akkor természetesen az is megfelel"

    Nem ezt írtam?
  • Breki33
    #107
    De komolyan hihetetlen, hogy olyasmit kritizálsz amit nem próbáltál

    Mi pedig tegnap is használtuk és mergis van az eredménye.
    Amiért én használtam azt kb 90%-osan meggyógyította

    Barátnőmnél a műtéti heg szinte teljesen eltűnt.

    Szval ezek számomra tények szembe a te légbőlkapott elméleteiddel

    Ha valaki azt írná kipróbálta és erre meg arra nem jó azt elis fogadnám sőt énse gondolom, hogy mindenre jó csodaszer, de ezek a blődségek amiket írsz.....

    Aztán mikor kiderül hülyeség annyi nincs benned hogy elismerd.....
  • Breki33
    #106
    Másik fórumról

    „azt értsd meg, hogy a FÉNY-ben minden összetevő benne van, a polarizálásnál csak kiszűrsz párat, ”

    Akkor lézert sem érdemes csinálni, mert az is csak annyiban különbözik a rendes fénytől, hogy polarizált és koherens (azonos fázishelyetű minden hullám)...

    A Bioptron (leánykori nevén Evolite) Fenyő Márta magyar fizikus szabadalma még valamikor a hetvenes évekből. A lényege: bizonyított, hogy a "lágy lézer" fénye előnyös hatással van a sebgyógyulásra meg még egy sor egyébre, viszont a megfelelő teljesítményű lézert nem lehet odaadni otthoni használatra, mert balesetveszélyes (meg kissé drága is). Kiderült, hogy a fénynek nem kell koherensnek lennie ahhoz, hogy ezt a hatást elérjék, elég, ha polarizált. Ez lett az Evolite. Ha a napfényt polarizálod és oda is tudod irányítani a megfelelő helyre, akkor természetesen az is megfelel, de azért egy erre a célra kialakított lámpával némileg egyszerűbb a dolog.
  • R0zs0máK
    #105
    Na magyarázd meg miért nem :DDDDDDDDDDDD
  • Breki33
    #104
    hihetetlen, hogy tovább írja a baromságait........
  • R0zs0máK
    #103
    Mint a vízfelületről visszatükröződő napfény...csak ott nincs UV szűrő, attól barnulsz is...
  • Breki33
    #102
    A lámpa mechanizmusáról egy kép

  • Breki33
    #101
    nem kaptál hozzá leírást?

    Ez talán kicsit segít
    http://www.szakinfo.hu/misimuvek/htm/misi_bt.htm#322

    Színterápiában én nem hiszek, deha rárakod ártasni nem árt

    A pattanások valószínű szebben gyógyulnak hamarabb elmúlnak, de ez nem csodaszer.
    Tehát ne várd, hogy mindent eltűnjön ripropsz és tökéletes legyen a bőröd, viszot sokat javulhat.

    Szerintem egy kozmetikussal kéne beszélned aki ilyet használ és vele megbeszélni otthon hogyan használd.

    Én pont ma találkozok egy ilyennel de vszínű csak általános dolgokat tud mondani úgy hogy konkrétan nem lát téged.
  • Nyikk
    #100
    Sziasztok!lenne pár kérdésem...van bioptron lámpánk(kicsi) színterápiával.Mit ajánlotok inkább színterápiával vagy anélkül hazsnáljam?az arcomon látszanak a korábbi pattanások nyomai,van ahol foltok,van ahol kisebb hegek..eltüntethetők?ha igen milyen kezeléssel?előre is köszi a segítséget!!
  • Breki33
    #99
    Ez lehet az orvos apuka P

    "Na akkor én el mondok egyet:
    Több helyen mondtam már, hogy mindenkinek megpróbálok biztosítani 3 x ingyenes referenciakezelést. Felhívott egy hölgy, akit 6 hete operáltak. Valamit már hallott a Bioptronról, de nem nagyon közlekedhet, mert a sebei vérzenek. Elmentem hozzá. Többször volt már kontrollon, az orvosa azt mondta, nem tehet róla, hogy nem gyógyul a seb, mosakodjon többször. (Megjegyzem, tiszta és rendezett körülmények között él). Az első kezelés után, már csak a legnagyobb sebe levedzett egy kissé. A második után újra kellett mennie kontrollra. Mondta az orvosa, szépen javul, mire ő megemlítette a lámpát. Hát ki ebben hisz, ki abban válaszolta, majd leszedte a még helyenként fennálló heget és fertőtlenítette a sebet. Na! Mi van itt miben hinni? Hat hét vagy két nap. Nincs javulás és látványos javulás. Megjegyzem, az orvosnak fogalma sem volt a fényterápiáról, mert akkor nem szedte volna le a heget, ezzel ugyanis csak rontott. Mindenesetre megkapta a harmadik kezelést is, és ezután már nem lesz orvos, aki ronthatna annyit rajta, hogy ne gyógyuljon be. A hölgy majd ezután elgondolkodhat egy kicsit a gyógyítás módszereiről. Mindenesetre ezt tőlünk ingyen kapta, hogy az ingyenes betegellátás mellett a hat hét alatt mennyit fizetett oda kötszeré azt nem tudom."
  • Breki33
    #98
    na tegnap lemértem a kislámpát

    1,57; 1,58 közötti eredményeket hozott de lehet azonos volt csak ugye a századmásodpercet nem néztem.

    Gondolom a szerkezeteknek nem marha pontos az időzítője, viszont a 10 másodperc amit írtál elég soknak tűnik, nem mintha sokat számítana.

    Ha érdekel rákérdezek barátnőm apukájánál ő már elég sok ilyet szétszedett illetve javított (hasonló a szakmája)
  • Breki33
    #97
    Bravó összekevered a szoláriummal

    viszont a naplementekor lemenő sugaraknál tényleg beszélhetünk polarizációról, tehát hasonló hatásról
  • Breki33
    #96
    Egyrészt 0 forintot adtam ki rá, mivel nem vettem, csak használom.....

    DE korábban már leírtam, hogy van ez, talán figyelmesebben kéne olvasni.

    Másrészt én tegnap este is használtam és a hatása egyértelműen jelentkezett is mára.

    Szval a kérdésedre a válasz a hülye itt te vagy, beledumálsz olyanba amiről láthetóan fogalmad sincs.

    Nekem tök mindegy használod-e, de ne irogass olyasmiről egyre nagyobb hülyeségeket amit még életedben nem próbáltál. Mise megyünk smart topicba okoskodni........
  • 5c0rp330n
    #95
    ehh, fasság. mennyetek inkább napozni :)