458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • Krisztofer45
    #137
    1 kérdésem lenne ha elvégzem a kicsizsit akkor utána szoktak ajánlani munkát??
  • Sheva07
    #136
    köszi a gyors választ, sajna csak jövöre tudok jelentkezni tehát akkor már 24 leszek. Majd hétfőn ennek utánna nézek.
  • degenerator
    #135
    egy toborzó tiszttel beszéltem tavaly, ő 24et mondott. próbáld meg.
  • jhetedikj
    #134
    Nálunk volt olyan aki előtte héten szívott nem mutatták ki vizeletből,de volt egy másik gyerek pont mellettem állt,neki pozitív lett le is kellett szerelnie,azt mondta állítólag gyúráshoz szedett valami olyan cuccot amiben volt valami ami nem kellett volna,na de ez már sosem derül ki.
  • Sheva07
    #133
    Szevasztok

    Lenne 1 kérdésem. Én már betöltöttem a 23at mert most jelenleg a győri szif re járok építőmérnök szakra de az nem nekem való. A Zrínyi szabályzatában meg ezt találtam (2007-es dok.):

    A
    tisztképzést folytató szakok teljesidejű munkarend szerinti képzésére történő jelentkezés esetén további feltétel – a jelentkezés évében – a betöltött 18., de be nem töltött 23. életév (ettől a
    beiskolázó írásos javaslatára kivételes esetben az intézményünk eltekinthet),...

    Én a katonai vezető szakra szeretnék jelentkezni. Ez most engem érint?
    A felvi-n ilyet nem írnak.
    ( http://www.felvi.hu/ft9/szervezet.ofi?mfa_id=1&szer_id=311 )
  • degenerator
    #132
    ha van sima középfok, felavatják, ha van szakmai nyelvvizsga, akkor hivatásos lesz.
  • Thanatos
    #131
    főleg hogy középfoku nyelvizsga kell bármilyen más civil diplomához is mamár, egy minimum de van ahol 2 is :)
  • SgtChris
    #130
    Nem tudom bemeneti feltételként kell-e (nem hinném), de hogy a diplomához középfok kell, az biztos, 100%, annak hiányában nem fogják felavatni az illetőt...
  • degenerator
    #129
    középfokú kell.a felvin szerintem hülyeséget írnak.
  • Sheva07
    #128
    Helló

    Lehet már későn irok de még azért van időm a jelentkezésre és a felvin azt irták hogy a zrínyi re kell alapfokú nyelvvizsga. Ezt ti hogy tudjátok?
  • degenerator
    #127
  • ronny666
    #126
    igazad van!
  • degenerator
    #125
    ilyen lekezelő stílussal inkább az in-kalhoz jelentkezz:)

    a füves cigi kb 1 hónap alatt ürül ki, de jobb megvárni a másfelet. hajból egyébként 3 hónap múlva eltűnik, ha nem vágod le, akkor is, de ha gyorsan kell, fokhagymával mosd meg sokszor.

    egyébként ne ítéljétek el egyszerre, a sereg azért van, hogy embert faragjon belőle, és ha olyan beosztásba kerül, ahol futni kell, majd rájön, hogy nem jó dolog a cigi.
  • Thanatos
    #124
    hát spec én egyikről se tudom a konkért következményeket, sőt azt se tudom hogy full civilként ugy általában mik a következmények, de őszintén szólva nem is érdekel, engem nem érint, innentől kezdve nekem tök8 :)
  • SgtChris
    #123
    Arról nem is beszélve, hogy más következményei (jogi értelemben) vannak, hogy ha a felvételin mutatják ki, míg megint más, ha már állományban vagy...
  • Thanatos
    #122
    nagyon, ha megbuksz a drogteszten akkor alkalmatlan vagy, ennyi, annyira hogy pont emiatt van hogyha valaki "megkezdi" az eü tesztet nem hagyhatja félbe, magyarán nem mondahtod pl a vérvétel elött hogy te felálsz és elmész, vagyis mondhatod, csak akkor asszem dupla időre tiltanak el mintha "simán" alkalmatlan lennél
    ha jól rémlik 5 év vagy ilyesmi

    a füves cigiről meg annyit hogy az ürül ki legkésőbb a szervezetből, hajból pl addig kimutatható amig le nem nő teljesn..., szóval pl a szintetikus drogok jóval hamarabb lesznek "kimutathatatlanok"

    ez csak az információ része a dologhoz, a morális/erkölcsi részéhez a dolognak nem szolnék hozzá, semmi közöm hozzá :)
  • Soldiers
    #121
    csak kár hogy nehéz a Zrínyi
  • SgtChris
    #120
    Pályázni mindenre lehet korlátozás nélkül, ha megfelelsz a kiírásban foglaltaknak. Az más kérdés, hogy kiválasztanak-e...
    A lehetőség adott, akár tiszt (ZMNE), akár tiszthelyettes (Szentendre) leszel.
  • SgtChris
    #119
    Szerintem alapból, jobb, ha ha elkerülöd a sereget ezzel a felfogással. Itt nemcsak az alkalmasságin kell tisztának lenni ember! Tegyük fel átmész, mert megállod addig, amíg megvan a felvételi. És akkor mi van? Mondjuk egy fegyveres szolgálat, vagy éleslövészet előtt elnyomsz egy vicces cigit, mert azt gondolod, hogy attól sniper leszel? Ehh... Felejtős. Nem adnék fél évet és repülnél.
    Sokmindenre nyitott vagyok, de hogy az alkoholnak, meg a kábszernek (bármilyen, még mielőtt elkezded nyomatni a "fű az lightos" dumát...) semmi keresnivalója nincs egy bakánál, se munkában, se szabadidőben, az biztos.
  • EK1TEP
    #118
    Sztem kiürül a szervezetből csak nemtudom milyen hamar.
  • Chees
    #117
    na figyelj
    elhiszem h. te még sose szivtál vicces cigit. épp ezért fingod sincs milyen, ha nem tudsz értelmesen válaszolni arra amit kérdeztem...akko ne irj
    én nem azt mondom h. jó, vagy hülye aki még nem...de ne alkosson rola véleményt. azzal szerintem semmi gáz nincs, h. vki havonta egyx mondjuk füvet sziv....a pia gázabb fiam
    de azt kérdeztem...tudna e vki segíteni h. mennyire szigoru vagy hogy megy, vagy talákozott már esetleg ilyennel...
  • ronny666
    #116
    "igazábol ezzel sztem semmi baj nincs"

    Ez így igaz, szerinted!
  • Chees
    #115
    sziasztok. én is a katonaságra adtam a fejem, csak a felvételi vizsgákkal lenne egy kis probléma, annak is az egészségügyi részével. tehát nincs velem semmi baj, mindössze drogteszt része...tehát nem arra kell gondolni h. egy függő drogos vagyok vagy vmi. rendszeresen edzeni járok tanulok stb stb, csak volt h. elmentünk hétvégén vhova, és ott volt egy vicces cigi...igazábol ezzel sztem semmi baj nincs, de ők lehet nem igy gondolják, nem tom mennyire szigorú...nem tudom milyen veszélyei lehetnek ennek, mert elvileg kiemelt drogteszt van vagy mit olvastam, tudnátok segiteni?
  • EK1TEP
    #114
    Nagyon köszönöm a segítséget!
    Ha a Zrínyit elvégzem utána megpályázhatok egy ilyet szted?
    Vagy esetleg más helyet nem pont ciprust.

    (messze van ez még de jó előre tervezni)
  • SgtChris
    #113
    Látom komoly ember vagy, pontosan ilyenekre van szüksége a hazának...nah mindegy, erőt vettem magamon és komoly melóval begépeltem a Googleba, hogy tiszthelyettesképző és mit ad isten! El sem hinnéd, ezt találta: MH KPTSZI-SZentendre
  • Krisztofer45
    #112
    még lenne 1-2 kérdésem hogy a Kinizsi-benn mennyi a képzési idő hány év?
    2, tanulnak e ott ien matekot meg iesmiket vagy csak történelem féleséget?
    2+1 mekkora az iskola?
  • SgtChris
    #111
    Általában 2 éves csapattapasztalatot írnak a pályázatban. Békefenntartó úgy lehet, hogy békefenntartó misszióban vesz részt :-) Bármilyen meglepő, a legtöbb hely az ilyen, ahova menni lehet, de főként Ciprus, Koszovó, Sína, Grúzia ami kifejezetten békefenntartó misszió.
    Kijutás a lövészdandárokból egyszerűbb, hisz ott általában komplett kötelékeket vezényelnek, máshonnan meg a pályázat alapján.
    Irakban minimális a jelenlét )főként tisztek, magasabb rendfokozatő tiszthelyettesek), míg Afganisztánba egyszerűbb a kijutás minden állománykategóriából.

    Ha érdekel, böngészd nyugodtan például ezt: Pályázati kiírás
  • degenerator
    #110
    tiszthelyettes.
  • Krisztofer45
    #109
    mit jelent az a tts.??
  • SgtChris
    #108
    Szvsz a tiszthelyettesképző elvégzése után se leszel egyből hivatásos, hanem "csak" szerződéses tts.-ként avatnak.
    Persze papírt kapsz, hogy katonai sulit végeztél, meg beosztást is ajánlanak fel, ahol éppen lesz üres egy végzősnek.
  • degenerator
    #107
    előfordulhatnak. de ne oda jelentkezz, ha csajozni akarsz.

    és okj-s papírt kapsz a tiszthelyettesi képzésről.
  • Krisztofer45
    #106
    meg azt akarom még kérdezni ha vki elvégzi a Kinizsit akkor mien papírt adnak?? úgy értem mivel jelzik hogy te katona vagy
  • Krisztofer45
    #105
    a kinizsibe járnak lányok??
  • degenerator
    #104
    nem tudok róla.
  • Krisztofer45
    #103
    Magyarországon van még katonai suli a Zrínyin meg a Kinizsin kívül??
  • Thanatos
    #102
    csontigbenyalás+rokonok, kb ez a válasz mindre... :P
  • EK1TEP
    #101
    Hali!

    Hivatásos katona mennyi hazai szolgálat után mehet külföldre?
    Békefentartó hogy lehet az ember?Mennyit keres?Kijutni nehéz?
    Iraq, Afgán háborús övezetekbe kilehet e jutni?
  • degenerator
    #100
    akit érdekelne, hogy mit néznek az alkalmasságin...
  • degenerator
    #99
    még nem:)
  • Viktorr
    #98
    Te egyébként katona vagy?