458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • Pilutika
    #178
    nekem azt monták ott a bázison hogy általába felveszik 200pontig az embereket.csak 4hónap vagy fél éven belül pesten le kell tolnom
  • SgtChris
    #177
    Elvi lehetőség megvan, hogy felvegyenek, de gyakorlatilag az aktuális katonai szervezet parancsnoka eldöntheti, hogy felvesz-e, vagy inkább megvárja, míg fellebbezel, és II. fokon sikerül.
  • Pilutika
    #176
    Na megvolt az alkalmassági vizsgám pesten. az orvosi pszihologia tesztjeim remek eredményre sikerültek. az erönlétin viszon csak 219 pont jött össze. de azt monták hogy ezzel általába mág állományba helyezhetnek csak majd vissza kell mnnem még pestre ujra teljesíteni. ezzel kapcsotaba ti mit tudtok? vagy mi a tapasztalat?
  • Thanatos
    #175
    rossz topic, rossz forum...
  • degenerator
    #174
  • EnxTheOne
    #172
    és rendőr szakközépbe is kizáró ok a diszkalkulia?
  • degenerator
    #171
    ha nem tiltott szereket szedsz, probléma nem lehet vele.

    a diszkalkulia pedig kizáró ok, szóval a felmentés kérése felejtős.
  • Sheva07
    #170
    sztem nem én is szedek tápkiegészitőt. Vitaminokat megelőzés céljából. Mondjuk ha szteroidot....hát azt nem tom. Toborzóirodába biztos tudják.

    De ez nem a Gattaca-hoz hasonló szitu, annyira nem alapos :)
  • EnxTheOne
    #169
    Köszönöm! Kár hogy nincs már Magyarországon katonai közép iskola :( szivesen "átmennék" pedig.
  • Thomet
    #168
    üdv
    Matematika..szerintem nem az lesz a fő tantárgy a Kinizsin, bár nem árt sosem, ha tud az ember számolni:) Helyesírásodon pedig olvasással lehet gyorsan, pozitív eredményt elérni.
  • EnxTheOne
    #167
    A számokal alapból nincs bajom, csak órákon nem nagyon figyeltem, és igy eléggé lemaradtam. A helyes írásom meg szörnyű. Akkor igy nincs esélyem?
  • SgtChris
    #166
    Most azt hogy "lenne felmentésem matekra, meg helyesírásra" hogy értsük? Bár, ha így írod, hogy kizáró ok... Mondjuk tudok pár helyzetet, ahol nem árt, ha az ember nincs bajban a számokkal, geometriával...stb. A helyesírás meg? Az alap...
  • EnxTheOne
    #165
    Sziasztok! Kinizsre kb milyen tanulmányi átlag kell hogy felvegyenek? És az kizáró ok, ha lenne felmentésem matekra, meg helyes írásra? (Még nincsenek, de nagyon kellene)
  • ronnydown
    #164
    Nyalókásbélyegre gondolsz?
  • gerő89
    #163
    sziasztok!szerintetek kizáró ok lehet a vizsgálaton ha táplálékkiegészítőt szedek?
  • Krisztofer45
    #162
    a Kinizsin kb mennyi a átlag életkor? járnak oda gondolom járnak 17-18-19 éves srácok
  • Sheva07
    #161
    azért kérdeztem az erőnlétit mert nem tudtam mire számítsak.
    jövöre jelentkezek a suliba addig van időm felkészülni az erőnlétre meg a többire is....
  • SgtChris
    #160
    Peddig olyan jóóóó...hét közben is ezt csinálom, nehéz levetkőzni a beidegződéseket. :-) Na jó nem ám!
  • Thanatos
    #159
    gondolom úgy értette hogy megfelelő fizikuma, logikusan egy ilyen helyre az oda megfelelő fizikum kell és nem másmilyen :) nem kell azért ennyire szőrszálhasogatni :)
  • SgtChris
    #158
    Ezt így kategórikusan azért ne jelentsük ki. Sok példa van olyanra, hogy fekve 100-at szakít az illető, de mondjuk nem tudja lesprintelni 15 perc alatt a 3200 métert, mert a kötöttebb izomzata arra nem megfelelő. Akkor most erre mondjuk ki, hogy nincs fizikuma? Csínján az általánosítással.
    (mondjuk van akinek meg nem az erővel van gondja, hanem a gyakorlat helyes végrehajtásával. :-) Láttam olyant, aki abba fáradt el, hogy rendesen tartsa minden testrészét egy fekvőtámasznál.. :-D )
  • huntofa
    #157
    akinek nincs meg a fizikuma az ne menjen katonának... de ennyi erővel a rendőrésgre és smasszernak sem fogják felvenni, ennyi el kell fogadni
  • SgtChris
    #156
    Az esetek nagy részében a fizikai felmérés során hullanak ki az emberek. Amit olvastál nagyrészt helytálló. Tehát elmondják, elmutatják a feladat helyes végrehajtását, aztán 1x-er, max. 2x-er figyelmeztetnek, ha eltérsz attól, aztán ácsi...
  • Sheva07
    #155
    A fizikai alkalmasságin sok ember hullik ki?

    (esetleg nem bírják megcsinálni a min pontot vagy rosszul csinálják a feladatot és az elég gáz mert azt olvastam ha nem úgy csinálom pl: a felülést ahogy le van írva akkor megállítanak és kész annyi a pont amennyit jól megcsináltam stb.)
  • Sheva07
    #154
    óóóó köszi a gyors választ
    igen, érthető volt a válaszod most már értem hogy mi is ez valójában...
  • SgtChris
    #153
    Ezt úgy képzeld el, mint a hivatásos jogosítvány megszerzésénél, a PÁV-nál. (nem tudom mondd-e neked valamit...) Egyszerre tesztelik az érzékszerveket (szem, fül) és a reakciót (kézzel, lábbal) Hallassz magas és mmély hangot, meg többféle színt, és a hallottaknak, látottaknak kell a megfelelő végtaggal jelezni, hogy épp mi az mi történt... (huh, csak remélem, hogy elég érthető...)
  • Sheva07
    #152
    Miből áll az alkalmassági vizsgálat?
    Az alkalmassági vizsgálat 3 elemből áll.

    a) Egészségügyi vizsgálat:
    – laborvizsgálatok (kiemelten a drogteszt,
    az AIDS-vizsgálat, és nőknél a terhességi teszt);
    – belgyógyászat;
    – sebészet;
    – szemészet;
    – ideggyógyászat;
    – fül-orr-gége;
    – fogászat.
    b) Pszichológiai vizsgálat:
    – teszt;
    – MŰSZERES VIZSGÁLAT;
    – pszichológussal történő beszélgetés.
    c) Fizikai vizsgálat:
    – 3200 m futás;
    – karhajlítás (fekvőtámasz) vagy húzódzkodás
    (2 perc alatt);
    – hanyatt fekvésből felülés hajlított térddel (2 perc alatt).


    ez a pszichológiai műszeres vizsgálat mit takar?? tudja vki?

    Forrás: magyar honvédség kiadványa-http://www.honvedelem.hu/files/9/8663/hogyan_lehetek_szerzodeses_katona.pdf)
  • degenerator
    #151
    ha nem látható helyre van tetoválva, nem hinném, hogy szólnának érte.
  • Thanatos
    #150
    őőő
    homlok..., kicsit korán volt még :D, de a lényeg ugyan az kb :D
  • degenerator
    #149
    szemöldök?
  • Thanatos
    #148
    miért pont a szemöldök? ennyi erővel az orrán már lehet? :D
  • degenerator
    #147
    jó kérdés, szerintem, ha nem a homlokodon van, lehetsz.
  • Soldiers
    #146
    hi all
    azt akarom kérdezni lehet hülyeség de akinek van egy kis tetkója a vállán az lehet katona vagy??
  • Alias91
    #145
    Sheva07!! Köszi a pontos, gyors infot!
  • Sheva07
    #144
    http://www.felvi.hu/ft9/meghirdetes.ofi?mfa_id=1&meg_id=4629

    A lap alján találod meg a választ---->kell


    "A szakra alapfokú C típusú államilag elismert angol vagy francia nyelvvizsgával rendelkezők jelentkezhetnek."
  • Alias91
    #143
    Zrínyi had-és biztonságtechnikai mérnőki apalszakra (katonai) tényleg kell alapfokú angol?
  • Sheva07
    #142
    A felvételire gondoltam....bocs
  • SgtChris
    #141
    Már hogyhogy melyik hónapban? Ezt most nem értem...A suliban gondolom évente többször is van felmérés, az avatás előtt pedig egy komplett alkalmassági vizsgálat van (hasonló, mint a felvételikor), olyan április környékén.
  • degenerator
    #140
    persze, ha díszelgőhöz raknának, tiltakozz hevesen:)
  • Sheva07
    #139
    heló

    Azt tudjátok hogy melyik hónapban van az erőnléti felmérés?
  • SgtChris
    #138
    A gyakorlat az az, hogy a végzős hallgatóknak beosztást ajánlanak fel. Persze nem kívánságműsor...