458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • veszelka
    #218
    ha a bolyaira szeretnél pályázni, akkor nem tudom megmondani. egyáltalán van ott fizikai alkalmassági?
  • WOLF3x6
    #217
    A katonaságnál műszaki szakra jelentkezéskor az kizáró ok, ha már volt egy térdműtétem, és most lesz egy orr polip eltávolító műtétem is? Tehát ha ezek után egészséges leszek, akkor mennyire veszik szigorúan a papírokat?
  • joenumberone
    #216
    Köszönöm a választ.
  • veszelka
    #215
    egyébként a -2 pont a határeset.
  • joenumberone
    #214
    mivel katona akartam lenni 3 éve erre edzek ugyhogy a fizikummomal nem lenne gondom de ezekszerint esélytelen azért köszönöm a választ
  • veszelka
    #213
    felderítőnek átlagon felüli fizikai állapot, és lehetőleg egészséges test kell...

    szóval, ha a szemed jó, más tuti nem lesz az:)
  • joenumberone
    #212
    sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy felderítőnek felvesznek ha mindenhol megfelelek csak a szemem rossz egy picit mivel -2es de kontaklencsém van meg nagyon jól látok vele. Vagy ne is próbálkozzak? Előre is Köszönöm
  • Pilutika
    #211
    3 hónapos alap kiképzés szerződésé katonaként
  • WOLF3x6
    #210
    Milyen szakon vagy?
  • Pilutika
    #209
    na meg volt a kövi hét is...kegyetlen kemény volt a szart is kihajtották belölünk. még birom, de re remélem a kövi hét kicsit könyebb lesz mert kezd behalni a lábam. napi 5 km meg 8k-m futásoktól.
  • Krisztofer45
    #208
    aha oké azé kérdem mert oda szeretnék menni jövőre
  • Pilutika
    #207
    nálunk 1991évi a legfiatalabbak
  • Krisztofer45
    #206
    járnak oda 17-18 évesek??
  • Pilutika
    #205
    22-23
  • Soldiers
    #204
    hány éves vagy hogy most mentél oda?
  • Pilutika
    #203
    tűrtünk tűrtünk tűrtünk alkalmazkodtunk..aki nem az 2 nap után már le is lépet.Meneteltünk, tanultunk tűrtünk tűrtünk nyeltünk nyeltünk..aki nem az lelépet. nem 1xrü!!! feszült vagy egész nap koncentrálsz kb minden szavadra hogy mit és hogy milyen sorrendbe szólaljál+ 1általán.vigyázva álltunk elég sokat.jól gondolja meg mindenki hogy biztos jelentkezik e mert nem lesz végé ott maradni a 3 hónapot. kb minden nap gondoltunk arra hogy eljövünk.Akarat az hatalmas kell.ERŐS AKARAT AKÁRMILYEN AKADÁLYT LEKÜZD.
  • Soldiers
    #202
    mi jót csinálgattok?
  • Pilutika
    #201
    na szentrendén eltöltöttem az első hetemet...hát mit ne mondjak elég kemény :D vannak érdekes kiképzők, de Füstös főtörzsőrmester úr haláli arc :D :D
  • Sheva07
    #200
    Azt szeretném megkérdezni, hogy a fórumozók között van e Zrínyis vagy volt Zrínyis.
    Lenne pár kérdésem:

    -Milyen követelmények vannak az órákon, vizsgákon.
    -Mennyi tárgy van egy félévben
    -A nyári gyakorlat az minden évben van vagy csak egyszer az egyetem alatt
    -Nagyon magolós tárgyak vannak vagy inkább gyakorlatias
    -A vizsgaidőszak mennyire zsúfolt (4-5 hét) PL:egy héten van 4-5 vizsga
    -Van UV hét
  • veszelka
    #199
    ez valami rendszerváltás utáni elhatárolódás lehet az előző seregtől, jelezve, hogy az elvtársak már bajtársak, és a százados már nem rang, hanem rend.

    mindenesetre nem ugyanazt jelenti, ha valaki rangos, vagy rendes:)
  • SgtChris
    #198
    A köznyelvben szerintem a két kifejezés nagyon közel van egymáshoz. Nem azt mondtam, hogy nem használható, vagy nem értelmes, csak azt, hogy nem helyes. Mert valójában azért van közte különbség... Amúgy a wiki is következetesen a rendfokozatot említi... Rendfokozatok története
  • Willenbrock
    #197
    Olyanokat is szoktak mondani hogy századosi rangban van pl. stb
  • veszelka
    #196
    régen az volt. bezavar.
  • SgtChris
    #195
    Igen, van ilyen kifejezés...használják is. Azonos rendfokozatúak között meg lehet állapítani ki a rangidős... De a viselt rendfokozat akkor sem rang.
  • veszelka
    #194
    rangidős?
  • SgtChris
    #193
    A ranghoz nemesi kutyabőr kell... Tudod a pl.: báró, a gróf az rang. A katonaságnál én csak rendfokozatokat ismerek, rangot nem...
    Szerződésesnek beállhat Willenbrock kolléga, lehet tiszt (főiskolával), tiszthelyettes (érettségivel), vagy legénységi (8 általános)
    Ez attól függ, hogy az adott alakulat, ahova jelentkezni szeretne, épp milyen állománykategóriában, szakirányban keres felvételre embereket.
    A tanárképző főiskolával lehet tiszt, én el tudom képzelni, valamilyen humán, esetleg kommunikációs szakterületen, feltéve, ha magas nyelvi végzettség is társul hozzá... (közép vagy felsőfok).
    Hogy érdemes-e 29 évesen katonának menni? Ez jó. El kell dönteni, hogy akarod-e ezt a munkahelyet. Ennyi szerintem.
  • veszelka
    #192
    tudtommal ugyanúgy közalhonvéd leszel.

    ranghoz katonai iskola kell...ez már nem a kommunizmus.

    de a mentalitás itt-ott megmaradt. a 2. bekezdést érdemes olvasni.
  • Willenbrock
    #191
    Ja és 29 évesen érdemes-e önkéntesnek menni?
  • Willenbrock
    #190
    Önkéntesnek csak erős idegzettel érdemes jelentkezni?A cseszegetés-szivatás ugyanúgy napirenden van mint a múltban?Tanárképzőt végzett ember milyen rangot kap ha bevonul és az milyen kötelességekkel jár?Mik az ilyen ranghoz társuló elvárások?
  • veszelka
    #189
    ilyen is van már
  • SgtChris
    #188
    Akkor szerintem, érdemes rákérdezni a fogadó alakulatnál, hogy ott mi az aktuális helyzet ilyen esetekben, mert ha esetleg alacsonyabb pontszámot érsz el, akkor mielőbb fellebezned kell, hogy mehess másodfokra, ahol javíthatsz.
  • SgtChris
    #187
    A szerződéses tiszthelyettesek idővel mind kérhetik a hivatásos állományba való átvételüket, függetlenül attól, hogy a Szentendrén végeztek, vagy a polgári életből lettek felvéve. A jelenlegi szabályzók szerint a feltételei: ftörm. rendfokozat és minimum 10 év szolgálati viszony. Ez a beugró.
  • Pilutika
    #186
    Hódmezővásárhelyre jelentkeztem.
  • veszelka
    #185
    de a szentendrén végzettek kérvényezhetik idővel a hivatásos állományba való átpakolást, nem?
  • SgtChris
    #184
    Őőőő...nem kötekedni akarok, de ha nem a ZMNE-n, tisztként végzel, akkor max. szerződéses katona lehetsz, hivatásos semmiképp. Hisz aki polgári életből lett felvéve mindenképp szerződéses lesz (akár legénységi, akár tiszthelyettes, akár tiszt...), sőt, mostmár a Szentendrén a végzős tiszthelyettesek is szerződésesként végeznek... :-(
  • SgtChris
    #183
    Melyik bázison? Hova jelentkeztél?
    Én nem azt mondtam, hogy ez így van mindenhol, csak azt, hogy az adott katonai szervezet parancsnoka mérlegelhet, hogy kell-e neki olyan ember, akinek nincs meg már felvételkor sem az előírt szintje (így kétséges, hogy később meglesz), vagy felvesz helyette egy olyant, akinek csont nélkül megy elsőre minden.
    A mai világban amikor sok a jelentkező, nyugodt szívvel mondhatja azt, hogy válogat.
  • Soldiers
    #182
    ja értem
  • Pilutika
    #181
    nem suliba. hivatásos katonának
  • Soldiers
    #180
    meik suliba jelentkeztél?
  • Pilutika
    #179
    de szentendrén megkezdhetem az alapkiképzést 6 hónapos proba szerzödéssel