458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • Thanatos
    #258
    jah, a rezidens állapotot kőnyű megszerezni úgy hogy még zöldkártyája sincs, igen :P
  • Ben007
    #257
    nem tudtok katonai középiskolát fejérmegye közelében?
  • SgtChris
    #256
    Tekintve, hogy majd 100%-ban megegyezik a tiszthelyettes képző felvételi követelménye (orvosi, fizikai része), meg a ZMNE-é, úgyhogy ha az egyetemre nem jutsz be az allergia végett, akkor sanszos, hogy Szentendre is ugrik...
  • degenerator
    #255
    ezeket a kérdéseket inkább egy toborzótisztnek tedd fel, de ha nem érzel fájdalmat, valószínűleg nem baj. a katonák is néha összetörik magukat.

    mondjuk pilóta nem lehetsz:)
  • tomny13
    #254
    és az h el wolt törwe a kezem és was wolt benne, de kiwették, az se baj? tudok mindent csinálni wele
  • degenerator
    #253
    nem feltétlenül, elég megkapnia a rezidens állapotot, és már lehet tengerészgyalogosnak jelentkezni.
  • Thanatos
    #252
    nem egészen, ha nincs zöldkártyája szóba se állnak vele :)
  • tomny13
    #251
    Apum rendőr wolt jó pár éwig és azt mondta h nem baj az allergia, ha testileg megwan minden akkor ok, ki is néztem 1 tiszthelyettesképzőt ha nem jön össze az egyetem
  • tomny13
    #250
    nem ájulgatok én, max hapcizok XD
  • degenerator
    #249
    ha kimész a mezőre, és elájulsz, akkor az probléma. ha erről van zárójelentés, az még nagyobb probléma.
  • tomny13
    #248
    hát gyógyszert is szedek az allergiámra nyáron, és akkor minden rendben, télen nem kell szedni
  • degenerator
    #247
    bemész a nagykövetségre, elmondod mit szeretnél, és ha az öltönyös ember megfelelőnek tart, elmagyarázza a többit.
  • Thanatos
    #246
    igen, zöldkrátyával
  • fulopzizou
    #245
    Tudnátok segíteni! Magyar állampolgár egyáltalán lehet amerikai katona?? Jelentkezhet az Egyesült Államokba katonai kiképzésre??
    remélem tudjátok xD
  • degenerator
    #244
    mennyire?
  • tomny13
    #243
    zrínyi miklós nemzetvédelmi egyetemre jelentkeznék Bsc esgyik szakára, és az kizáró ok ha allergiás wagyok??? kérlek írjatok minél gyorsabban
  • tomny13
    #242
    sziasztok lehet 1 kérdésem??
  • EnxTheOne
    #241
    ennek nagyon jó az állóképesége, már vagy 60 perce csinálja a fekvőket megállás nélkül. :D
  • EnxTheOne
    #240
    köszönöm! NOs ha jól látom akkor vállszéleségben, és a felkar vizsintes :D
  • veszelka
    #239
  • EnxTheOne
    #238
    sziasztok! én azt szeretném megkérdezni hogya fizikai felmérésen, a fekvőtámaszt hogy kell csinálni? (ugy értem hogy a mellemnek hozzá kell érnie a padlohoz, vagy elég ha a felkarom vizszintes?
  • Tarass
    #237
    :)
  • veszelka
    #236
    gyilkolásért. órákon át szereted hallani a vér csöpögését.

    mindent vissza. kiskorodban megerőszakolt egy román kamionsofőr, akkor megesküdtél, hogy megölöd az összeset.

    fétis. szereted a fenekedbe dugdosni a karabély hideg csövét.

    stb.
  • Tarass
    #235
    Sziasztok!

    Én azt szeretném megkérdezni, hogy a toborzó irodában ha megkérdezik, hogy miért akarok katona lenni, akkor milyen válaszokat szeretnek hallani?
  • veszelka
    #234
    itt van pár dolog

    olvasd el, ha úgy gondolod, hogy meg tudnál belőle tanulni valamit, vágj bele, hátha....:)))
  • Sheva07
    #233
    ha vki már olvasta a bejegyzésemet bocsi, csak azért írom le még1szer hátha nem olvas vissza mindenki a kommenteket...

    Azt szeretném megkérdezni, hogy a fórumozók között van e Zrínyis vagy volt Zrínyis.
    Lenne pár kérdésem:

    -Milyen követelmények vannak az órákon, vizsgákon.
    -Mennyi tárgy van egy félévben
    -A nyári gyakorlat az minden évben van vagy csak egyszer az egyetem alatt
    -Nagyon magolós tárgyak vannak vagy inkább gyakorlatias
    -A vizsgaidőszak mennyire zsúfolt (4-5 hét) PL:egy héten van 4-5 vizsga
    -Van UV hét
  • Thanatos
    #232
    nem
  • atti59
    #231
    Na akkor mégegyszer megkérdezem lehetek a katonáságnál mesterlövész vagy nem??
  • Don Norbertó
    #230
    Valaki mondjon nekem infót Kinizsi tiszthelyettesiről légyszíves!
    Milyen fizikai felmérők vannak, és ott bent mik a pogramok?
  • [NST]Cifu
    #229
    Akkor pardon. Viszont specializálódni mindenképpen csak úgy fogsz tudni, ha továbbképzésekre jársz, tehát a tanulást megúszni nem fogod tudni.
  • atti59
    #228
    Kicsit félre értedtetek mert a vadász leszek én le akarom tenni csak útánna nem akarok katona súliba járni
    Vissza olvastam és minden ki a kinizsit írogatta én erre értettem hogy nem akarok tanulni
  • [NST]Cifu
    #227
    Ha mesterlövész akarsz lenni, és arra vagy kiváncsi alkalmas vagy-e rá, akkor menj el egy sportegyesülethez. A legtöbb helyen sima alap Toz-8 kispuskákkal van lehetőség lövöldözni 50 méterre kihelyezett 5a lőlapra. Ez alapozónak mindenképpen jó, fegyverkezelés, a lövés kiváltásának gyakorlása, stb. Ha eljutsz oda, hogy Toz-8-al a 10-es sorozat cirka egy 50 forintos érme terültére érkezik, akkor van olyan lőkészséged, hogy talán rámondják majd: mesterlövészképzésre alkalmas vagy.

    Egyébként az rossz hozzáállás, hogy nem akarsz tanulni. Ha hivatásos katona leszel alapból tanulnod kell. Milyen rendfokozatok vannak, mik az alakiság szabályai, mik a hadsereg rád vonatkozó szabályai, stb.

    A mesterlövészek is sokat tanulnak, például az átlag katonánál is jobban tisztában kell legyél a ballisztika dolgaival...

    Noha nem akarlak eltántorítani a katonaságtól, de őszintén szólva ha komolyan gondolod a mesterlövész karriert, akkor én a helyedben mindenképpen ott kezdeném, hogy sportlövészet, és megállapítani, hogy van-e hozzá érzékem. A hadseregben elég szűkös a mesterlövészek száma, pusztán annyi, hogy most éppen a mesterlövészet fogott meg, édeskevés, hogy bekerülj közéjük. Ha fél év lőtérre járás után még mindig nincs eleged abból, hogy napi 100 darab .22LR lőszert puffogtas el, méghozzá úgy, hogy minden egyes lövésnél tiszta szívedből, minden idegszáladdal azon vagy, hogy a 10-es kör közepét találd el, akkor talán van esélyed e téren...
  • Thanatos
    #226
    akkor a hasonszőrűekkel, tök8... :)
  • atti59
    #225
    köszi asegítséget amúgy nem a cod-al nyomom
  • Thanatos
    #224
    maradj inkább a cod-nál...
  • veszelka
    #223
    mesterlövész?
    nem te döntöd el, mi leszel, hanem a feletteseid, hogy mire vagy jó.
    az iskolát meg inkább végezd el, mert ha esetleg nem tetszene a sereg, ott a papír a kezedben.

    győrben pedig légvédelmisek vannak, szóval alapból nem lehetnél.....mesterlövész ( :D ).
  • atti59
    #222
    Ha beszeretnék menni katonának, jővere kapom meg az szakmunkásbizonyitványomat és mester lővész akarnák lenni lehetséges?? Mert győrben van toborzó én meg már nem akarok nagyon iskolába járni???
  • Don Norbertó
    #221
    Pilutika!! Jövőre én is oda szeretnék menni már idén mentem volna de nem volt már hely. Légyszi röviden meséld már el milyen ott az élet, miket csináltok stb. Milyen felmérések vannak felvételikor, és az nagy gond-e hogy elég lúdtalpas vagyok?
    Köszi!!
  • veszelka
    #220
    nem tudok mit mondani, kérdezz rá itt.
  • WOLF3x6
    #219
    Ha jól tudom, ugyanúgy van ilyen fizikai felvételi, fekvőtámasz, futás, stb.