458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • degenerator
    #298
    a kérdéseket pontosan nem tudom. de akit alapból nem akarnak felvenni, a múltja, az eredményei, vagy valami ilyesmi miatt, ráfogják a pszichológiai tesztre.
  • fulopzizou
    #297
    A pszichológiai vizsgálaton mér hasalnak el sokan? Akik már voltatok megírnátok pár kérdést, amiket feltesznek, És hogy ti nagyjából miket válaszoltatok rájuk?
  • tigerland
    #296
    Szevasz obladioblada!
    Én jún. 22-én voltan elsőfokú alkalmassági vizsgálaton, de még semmi visszajelzést sem kaptam. Ezt minek lehet betudni? Túljelentkezés, szabadságolások?
    Minden héten érdeklődök személyesen, vagy telefonon a toborzóirodában, de mindig azt mondják, hogy nem érkezett meg az anyag (nem csak az enyém, hanem senkié sem) a Petőfi laktanyából.
    Egyébként engem is alkalmatlannak minősítettek a pszichológiai vizsgálaton, de én is ott helyben megírtam a fellebbezést.
    Most arra várok, hogy valamit mondjanak, akár a másodfokúról, akár másvalamiről. Azt furcsállom, hogy eltelt két hónap és semmi választ sem kaptam.
    Neked mennyi idő telt el az elsőfokú és a másodfokú vizsgálat között?
    Én is Tatára megyek, csak én lövésznek. Állítólag ide is sokan jelentkeznek.
  • degenerator
    #295
    kis majorett honvéd módra
  • obladioblada
    #294
    ... azt elfelejtettem ,hogy az eü vizsgálaton a halláson alkalmatlannak minősítettek ,mert 20 Db a határ nekik ,annál rosszabb nem lehet (ez a beszédtartomány) és nekem 30-40 volt :) nyilvan stressz miatt. Megfellebeztem természetesen ,mert erre van lehetőség és éltem is vele. Másnap kerületi fülészeten max 25 Db eltérést mértek ami sajnos egy icipici halláscsökkenés ,de ez van. A leletet amúgy kéretik vinni a másodfukó vizsgálatra ,legyen szó bármiről. Közben eltelt cirka egy hónap (csak szemléltetem ,hogy mennyire lassú a gépezet a túljelentkezés miatt) és hívtak másodfokúra ,amin a Petőfi laktanyás doktornéni segítségével simán alkalmasnak minősítettek ,így már csak a toborzónak kell megkapnia a pávomat a dokiktól és aztán szólnak nekem , kitudja mikor :( a köv. sorozás ,vagyis az újabb alapkiképzés szept 8. -án indul ha jol tudom. Szoval van akivel szőrőznek ,több srácot és csajszit dobtak vissza valamilyen indokkal ,de ugy gondolom azért másodfokon átengedik az embereket ,vagy ajánlanak egy másik beosztást. Bocsánat ,ha hosszú voltam ,de valakinek biztosan van benne értékelhető információ ,mert én is okosodtam az előttem felszólalók kommentjeiből. Egy kissé fura kérdés ,illetve nem tudom mennyire lehet erre válaszolni , mert nyilvan most elég vegyes a társulat a válság miatt ,de általában milyen brigád szokott összeverődni ott szentendrén ,mármint a leendő katona jelöltekre gondolok ,bár úgy szerintem hasonló sors és cél vezérelte emberkék hamar megtalálják a közös hangot! Ha esetleg van közetetek akinek ilyen irányú tapasztalata van azt örömmel venném! üdv
  • obladioblada
    #293
    sziasztok! én mar lassan három hónapja járkálok a toborzóba és várom a fejleményeket ,bár gondolom , h most rengetegen jelentkeznek a válság miatt és ezért írtó lassan mennek a dolgok. Idokozben nekem is megvolt a 2 napos eü.pszihologia.fizikai felmérés és igazabol semmi extra ,csupan jozan ész kell hozzá és nem hulyeségeket mondani a psziho dokinak. A fizikaira szerintem nem art egy kicsit felkészulni ,mert nem konnyu annak aki nem sportol ,vagy nem mozog semmit ,de egyébként így is nagyon könnyű én részemről a maximalis folott teljesitettem.Ami asszem 260 pont, de aki ez alatt teljesit az sem kizáró ,csak ahogy mondta már előbb itt valaki ,fél ,vagy egy éven belul meg kell csinalni. A betolthető helyekről annyit ,hogy amikor bementem érdeklődni annak idején ,akkor engem is el akartak hajtani ,hogy nincs hely stb. ,de mivel nekem volt CE jogsim meg páv2-esem, belf,TIR ,érettségim +okj és ecdl így a toborzo tiszt egybol tatát javasolta és már vette is elő a kitoltetndőket ,mert oda keresnek gépkocsi és harcjármű vezetőket. Más pozíciokrol nem tudok semmi érdemlegeset ,mert én célirányosan ezzel illetve erre mentem. Nyilvan a fele sem kell nekik a megszerzett végzettségeim közül ,de jó ha megmutatja az ember a juttatások és természetesen a besorolás miatt is. Remélem tudtam segíteni vagy infoval szolgálni üdv

  • obladioblada
    #292
    i
  • degenerator
    #291
    munkaerőhiány
  • degenerator
    #290
    ha begörcsölne a kezed, megvárhatod, míg elmúlik.
  • Fj0d0r
    #289
    Azzal csak az az egy baj van, hogy nem nagyon pihentet. xD
  • degenerator
    #288
    lehet, a szabályos kiinduló állásban.
  • Fj0d0r
    #287
    Én most voltam csütörtökön és nekem egyből tudtak helyet(mily meglepő Tatán). Igaz van CE jogsim meg egy alap angol nyelvvizsgám(érettségi meg okj-s bizi mellé). Sőt olyat is mondott a toborzó hogy valószínüleg belátható időn belül elzavarnak tiszthelyettesire is(bár én úgy tudom ez szerződéseseknél csak x év szolgálat után lehetséges).
  • Fj0d0r
    #286
    Hali! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a fekvőtámaszban és a felülésben lehet-e pihenni a rendelkezésre álló 2 perc alatt? (Pl: 36 ismétlés aztán 30mp pihi és újabb 35)
  • Soldiers
    #285
    hát elsőnek fociztam abból van kettő második helyezet, meg egy amerikai focis 3. helyezet meg pár érmem
  • degenerator
    #284
    milyen oklevél? elvileg a zrínyire, kinizsire nézik.
  • Soldiers
    #283
    srácok ha majd jövőre jelentkezek vhova akkor a sport okleveleket figyelembe szokák venni??
  • 16gaborm
    #282
    Haver anyujának a testvére!!!
  • ronnydown
    #281
    Hmmm, mennyire rokonai? Szülők?
  • 16gaborm
    #280
    Haveromnak a rokonai dolgoznak Veszprémben a Toborozó Irodában!
    És ő általuk szeretünk volna bejutni,de még ők se tudnak beprotezsálni minket Szerződéses Katonának!
  • ronnydown
    #279
    Micsoda? Ez kissé zavaros. Nem érteni ki-kinek a rokona? Milyen protezsáról van szó?
  • 16gaborm
    #278
    Egyenlőre csak Szerződéses Katonának akartam haverral jelentkezni!
    Veszprémben havernak rokonai a felvételizők a toborzó irodában és ők se tudtak beprotezsálni már minket mert a válság elől mindenki szerződésesnek menekült!!
  • degenerator
    #277
    és milyen beosztásba jelentkeztél? ugyanis akit nem igazán akarnak felvenni, annak szokták mondani, hogy fel van töltve minden hely.

    sosincs feltöltve teljesen.
  • 16gaborm
    #276
    180 cm körül
    jelen pill 85 kg
    De súly csökkentés+edzés napi renden van!!
  • degenerator
    #275
    hány centi vagy, meg hány kiló?
  • 16gaborm
    #274
    Köszönöm válaszodat!!

    Most kaptam a hívást hogy ugrott az egész "Szerződéses Katona" dolog!
    Annyira Full-Full telítettség van hogy még protekcióval se tudnak 2őnket berakni,esetleg majd úgy hogy ha visszalép vki!!
  • degenerator
    #273
    1. ez relatív, hogy mennyire kemény. a legfurcsább az lehet, hogy engedelmeskedsz másoknak. vagy hogy időre kelsz. persze megpróbálnak majd kiszűrni, ha gyenge vagy, kiesel. vagy kilépsz.

    2. ezt nem tudom biztosra, ha jól emlékszem, úgy 3 havonta.

  • 16gaborm
    #272
    Köszönöm válaszod!!

    És még annyi kérdésem lenne hogy az alapkiképzés+szakosítás mennyire kemény?
    És a kiképző bázison hány havonta indítanak kiképzést?
    Vagy ha összegyűlik a megfelelő létszámú jelentkező?És az mennyi emberke?

    Köszönöm előre is csáó
  • veszelka
    #271
    ha jelentkezel, változó időn belül kerülsz oda. csoporttól függ. lehet egy hét, de egy hónap is.

    egyébként 15 perc alatt 3200 m, 30-40 fekvőtámasz, és olyan 60 felülés 2 perc alatt már elég.
  • 16gaborm
    #270
    Olyan kérdésem lenne hogy ha jelentkezek egy toborozó irodában szerződéses katonának akkor mennyi időt kell várni hogy megcsinálják Szentendrén az alkalmassági vizsgálatokat?És mennyi idő a lefutása az alap kiképzés+szakositott kiképzés elkezdése az alkalmassági vizsga után(hetekben,hónapokban)?
  • degenerator
    #269
    már 2004ben csukva volt. hogy azóta újra üzemel-e, nem tudom.
  • Ben007
    #268
    és a béri balogh ádám honvéd középiskolával mi lett?
  • Thanatos
    #267
    igen, urban legendnek hívják :)
  • degenerator
    #266
    pedig volt pár hír ezzel kapcsolatban, hogy várja a mexikóiakat az army, állampolgárságért, még magyarul is.
  • Thanatos
    #265
    és ez az ami nem igaz :)
    kb 6 méteres betűkkel van minden témába vágó helyen kiírva hogy a us army meg marines meg senki más se nem segít állampolgársághoz, nem segít a zöldkártyában meg semmi másban se, ha megvan minimum a zöldkártya AKKOR jelentkezhetsz, és nem győzi az összes toborzótiszt megértetni az emberekkel hogy a "hadseregért állampolgárságot" egy tévhit, a us army nem idegenlégió...
  • degenerator
    #264
    amint jelentkezel a sereghez, elég. ha leszolgáltál egy bizonyos időt, asszem, öt évet, alapból kapsz állampolgárságot.
  • Thanatos
    #263
    és azt hogy hogyha most vízum nélkül max 6 hónapig lehetsz asszem kint? a legális kint maradáshoz nem elég "csak egy albérlet" :)
  • Scottt
    #262
    Viszont, ha nem tanulsz meg magyarul akkor még kukás se leszel.
  • degenerator
    #261
    állandó lakhely, igen.

    egy haver tavaly ment ki, tengerészgyalogosnak, ki kellett vennie egy albérletet, ennyi.
  • degenerator
    #260
    sehol az országban nincs.
  • tomny13
    #259
    tehát kizáró ok ha allergiás wagyok?