458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • degenerator
    #338
    ha 18 elmúltál, a te dolgod.
  • KiviClub
    #337
    csoda fegyver :D Ez jóó... tudtam hogy a szemem gáz hozzá. Azért akarom megműtettni.. meg hát amúgy is jó lenne már,végre szemüveg nélkül létezni. Bölcsödés korom óta viselek szemüveget. Már elegem van. De a szüleim meg nincsenek jó véleménnyel ezzel a szemműtét dologgal... szokásos hülye érvekkel jönnek mindíg..
  • degenerator
    #336
    +4 -2 a szemre vonatkozó határ.

    a sörpocak meg tiszthelyettesi csodafegyver:)
  • KiviClub
    #335
    egyébként youtube-s vidiken láttam elsősöket tiszthelyettesin akik pocakosabbak .. nem vékony de nem is kövér :)
  • KiviClub
    #334
    én pl vékonyabb alkat vagyok de most mivel bnőm otthonában is főznek rám kicsit nőtt a hasamon a buli, és kissbe hurka alakult ki XD de a karom még vékony fene... én holnap kezdek el fizikailag felkészülni jövőre... mert most még alkalmatlan lennék... sosem törődtem az izomzatommal...

    a szemem miatt agódok jobban, hogy lehet e műtetni vagy nem.. mert ha nem akkor alapból buktam az egészet mind kettő -4,5 .. :S
  • degenerator
    #333
    test-tömeg indexet ismered? ott van a normális, túlsúlyos, elhízott. a túlsúlyos alsó jatára még belefér.

    persze, figyelembe veszik az edzettségi szinted, hisz az izom nehezebb, mint a zsír.

    a fizikai állapotodon meg akár 3 hónap alatt is lehet változtatni.
    csak két dolog fontos:
    az első nekilendülés után egyre nehezebb lesz minden. ha jelentősen csökken a teljesítményed, tarts egy két pihenőnapot, és kezd előlről.
    és soha ne egy gyakorlatot csinálj. pl lefutsz egy nap 3 km,et, meg 40 fekvőt, aztán annyi. hanem inkább fuss 1,5 km-et, utána még 1et, meg 2x30 fekvőt.

    és menni fog.
  • WOLF3x6
    #332
    És a túlsúly hogy értendő? Gondolom nem csak teljesen sovány, izmos embereket vesznek fel. Nekem mondjuk nem idén esedékes, de műszaki katonai pályán gondolkozom, csak nem vagyok sovány alkat, persze járok edzeni, de pl. testnevelésből sem vagyok valami jó.
  • KiviClub
    #331
    ok köszi :) még nem lyukasak csak olyan felületi izéék... a fülölső 4-en hátul... fene tudja miért jöttek ki ... :D de fél éve nem romlott a dolog... a fogdoki meg ugye nem nyúl hozzá amíg ki nem lyukad... hát kössz XD

  • degenerator
    #330
    az a lényeg, hogy az orvos lássa. a lyukas fog azt jelenti, van egy fogad, ami nincs kezelve. tömött fog, jó fog. mmmkay? szerinted a katonáknak nincsen lyukas foguk?:)

    persze, ha van 10-14 lyukas fogad, az már betegség gyanújára adhat okot...
  • KiviClub
    #329
    úgy halottam.. az alap dologhoz is kizáró ok a lyukas fog... ezt a http://www.honvedelem.hu/cikk/5/9892/alkalmassagvizsgalo_riport.html n olvastam... most esetleg ha tömött vagy ilyesmi akkor is ?:D

    Nekem az utóbbi egy hónapban kezdett az első pár fogam feketélleni hátul... pedig 18 éven át rendszeresen gondozom.. és most nem tudom mi van ... :S
  • degenerator
    #328
    lyukas foggal nem lehetsz. rendesen kezelt foggal igen.

    de rengeteg más dolog van, amiért nem lehetnél ejtőernyős...rossz gerinc, túl sok izom, stb....
  • SgtChris
    #327
    Gondolom ez a nyomáskülönbség okozta problémák miatt lehet így, de ezt mindenképp a szakorvos fogja megállapítani...
  • Matthew Baker
    #326
    Üdv.! olyat hallottam hogy akinek fogtömése van az nem kerülhet az ejtőernyősökhöz igaz ez?
  • degenerator
    #325
    egy ismertető videó azoknak, akik most jelentkeznének a zmne-re
  • degenerator
    #324
    menj rendészetibe, ott fejlesztheted a kondíciódat is. onnét pedig majd érettségi után megpróbálhatod a zrínyit, vagy a kinizsit.
  • Ben007
    #323
    sajnálattal beletörődtem hogy nincs honvéd középiskola de ti milyen iskolát ajánlanátok helyette?
  • degenerator
    #322
    idén már ne menj.

    a válságra hivatkozva befagyasztották a felvételeket, csak annak a jelentkezését bírálják el, aki július 15ig regisztrálta magát.

    létszámstop.
  • Narusco
    #321
    igen rajtad. V az nem W, tanuld már meg, idegesítő z a W-zés.
  • Soldiers
    #320
    kb mikor kell a toborzóirodába menni érdeklődni vagyis mikor érdemes??
  • Ben007
    #319
    mit takar az hogy szakképző?
  • SgtChris
    #318
    Az nem a szentendrei MH Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképzőiskola akar lenni, amire te gondolsz?
  • ronnydown
    #317
    Katonai középiskolája nincs a seregnek! Régebben mégy Győr adott neki otthont!
  • Ben007
    #316
    nos úgy tudom Budapesten van katonai középisk. de úgy hallom túljelentkezés van ennyire sokan szeretnének katonák lenni?
  • ronnydown
    #315
    10 hónapos
  • degenerator
    #314
    nem kétéves?
  • tomny13
    #313
    most rajtam wiccelődtök?
    csak a 2009-es határidőt tudtam és nincs frissítwe az oldal h meddig lehet jelentkezni a 2010-es éwben.
    De a tiszthelyettes az nem féléwes hanem 1 éwes, azt olwastam. Béke...
  • degenerator
    #312
    a februárban biztos voltam, a dátum nem stimmelt..mindegy, ha komolyan érdekli, úgyis utána nézett volna.
  • Tyler1
    #311
    biztos vmi király gyerek...
  • ronnydown
    #310
    Február 15 a határidő, január közepén kell érdeklődni az illetékes toborzó irodán, addigra biztosat tudnak mondani...
    Milyen szak(ok) indul(nak)...stb...
  • Scottt
    #309
    Mi a faszom ez a W?Tanulj meg először magyarul-.-"
  • degenerator
    #308
    vannak ilyenek.

    február 9ig tudsz jelentkezni a következő félévre, ha jól emlékszem, a helyi toborzóirodában.
  • tomny13
    #307
    Sziasztok!

    Wan olyan ember akit egyből felwesznek a tiszthelyettesire? szówal nem fellebbezget, hanem egyből alkalmas??
    A köwetkező tiszthelyettes képzésre mikor érdemes jelentkezni?

    Sztem a pszichológiai wizsgálatba kijön az, hogy sok ember igedes, feszült, és bosszúálló szándékai wannak. Nah most 1 olyan embernek nem adnak fegywert a kezébe...
  • ronnydown
    #306
  • jefferson83
    #305
    - pszichológiai alkalmasságvizsgálat

    Ezt nem nagyon lehet leellenőrizni a többivel ellentétben. Részletesen nem tájékoztatnak az eredményről (helyes megoldásokról ...stb), csak annyit böknek oda, hogy alkalmas-e vagy sem. Nem válasz esetén fogalmad sincs mit ronthattál el, még az is lehet, hogy semmit.

    Továbbá senki nem mondta, hogy a doki nyilvánít alkalmatlannak, ez bőven megteheti más is utána.
  • Thanatos
    #304
    nem érted, naiv vagy sajnos :)
  • ronnydown
    #303
    Egy doki nem mondhat ilyet, ugyanis az orvosi vizsgálat 3 (azaz három) nagy témakörből áll:

    -fizikai felmérés(1)
    -teljes orvosi alkalmasságvizsgálat(2)
    -pszichológiai alkalmasságvizsgálat(3)
    (1)3200 m futás, felülés(2 perc), fekvőtámasz(2 perc)
    (2)egyértelmű(vérvizsgálat, drog-, aidsteszt, belgyógyás, fogász...)
    (3)tesztkérdések megválaszolása, IQ teszt, pszichológusi beszélgetés

    Ezekből áll össze a "Katonai szolgálatra alkalmas" minősítés! Erről hivatalos irat áll rendelkezésre!

    Ennyi.
  • jefferson83
    #302
    Mondjuk a doki azt mondja alkalmas vagy és átmentél a teszten, de utána azt kamulják neked, hogy mégis ott buktad el. Ennyi.
  • ronnydown
    #301
    ???
  • degenerator
    #300
    jajj istenem...nem a doki fogja eldönteni, hogy marad, vagy nem.
  • ronnydown
    #299
    Ez nem így van! A doki, honnan tudja szerinted, hogy milyen a múltja?