21741
  • Timbu
    #18360
    Engem az érdekelne, hogy melyik számodra az a játék/szimulátor, amiből "már csak a F1 licensz hiányzik"?
  • IXEMGabeo
    #18359
    elso kanyarnal regen kavicsagy volt de teljesben hatranya abszolut nem volt hisz a Barrichello-R Schumacher-Raikkonen balesetnel is csak segitett (2003)...tulzottan is ramentek az aszfaltozott bukoterekre, ami kisse tul vakmerove tette a versenyzoket es vitakepesse az adott kor szabalyossagat....
  • lac coo
    #18358
    Nézz vissza öt év mulva , hatha mar tetszeni fog ;)
    Addig jo lesz az F1CH 2002 ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.07.30. 17:00:45
  • adam46
    #18357
    De én Forma 1-et akarok. Ha már agyon dicsértétek az animációkat, meg a szabály rendszert, akkor ne küldj már el, ha rést találok a pajzson. :D
  • Totti5
    #18356
    Van annyi jobb játék, miért kell ezen rugózni?
  • adam46
    #18355
    Látom tanulsz Hamiltontól, azt ne mondd, hogy az a első kanyaros pálya szélesítés rendben volt. :D Másrészről pedig tényleg dicséret illeti a játék szabályrendszerét. :D

    #18353 Hülyeségekkel ne fárassz plíz.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2016.07.30. 16:49:35
  • Totti5
    #18354
    Ez is megvan.
  • lac coo
    #18353
    Meg ha kozel megyek a nezokhoz azok is hogyneznekkimá ! :))
  • adam46
    #18352
    Könyörgöm, ne akarj már mindent megmagyarázni, nézd meg inkább #18347 ezt a videót 6:25-től, még az előző boxban sem voltak kint a szerelők, látszik, hogy a végén mikor már beáll, akkor nem forog a kerék csak beforgatják a kocsit, milyen algoritmus, hol? Mire, egy beállásra? Sírok.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2016.07.30. 14:06:10
  • Totti5
    #18351
    Egy kiállás a pilótán múlik, azon hogy a pitben az emberek, autók, forgalom miként helyezkedik el. Beállás az mindig más, más ív, más sebesség, annak függvénye h milyen akadályok vannak.

    Nyilván ezt autómatán nem lehet leprogramozni. Van 1 algoritmus a 22 autóra és azt alkalmazza a program. Így is sok mindent kell figyelnie, hogy jól működjön. Nem hiszem hogy ezt nem akarják vagy ne tudnák tökéletesen megcsinálni, amikor olyan részletekbe mennek bele hogy őrület. Ennek mechanikai akadálya van.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.30. 13:46:03
  • adam46
    #18350
    Ha full undorító már 6 éve, akkor hadd kapjam már el. :D :DDDDDDDD
  • lac coo
    #18349
    Megint elkaptad a lényegét az egész videónak ... :DDD
  • adam46
    #18348
    Az a beállás a szerelőkhöz továbbra is undormány.
  • lac coo
    #18347
  • Totti5
    #18346
  • lac coo
    #18345
    Nyilvan. De szarnak akkor se mondanam, tudom mi a kulonbseg meg erzem is, de az autoban ulve akkor sem az a vergaz erzes, ide pont eleg , teljesen huheto erzes, es a csuszasokat jol tudom olvasni .
  • Alexease
    #18344
    A kormany FORGASOKKAL sose volt gond, azt be lehet allitani. A "razasokkal" sincs gond. A fo problema az aszfalt es a kormany kozottti szamitas, ami a Codies-nel csak effekt alapu. Ami izlestol, megszokastol, kormanytol, beallitastol fuggoen lehet jo vagy rossz is.

    Azert egy szamolgatott gumi/felfuggesztes azonnal mas erzest ad, nem csak jobban elhiszi az ember, hanem azonnal jonak tunik, logikusnak.

    Lasd R3E, ami hivatalosan szimulator, amiben a fuggoleges es a razos reszt mar megoldottak, de a regi rF1 rendszer miatt a gumi, terheles valtas, felfuggesztes es hasonlok mar eleg elavult, hintazos erzest adnak:/

    Egyszerunek tunhet, hogy akkor miert nem szamoljak normalisan, de nem az:)
    Az effekt alapu mindennel egyforman "jol" mukodik (gamepad, rezgos kormany, Fanatec, stb.), csak hozza kell igazitani. Raadasul eleg masodpercenkent nehany 10x, aztan annyi.

    A szamitos mar maceras, min 150–300Hz kell, vegig szamolni a gumin es felfuggesztesen, bekalkulalni a korany forgast, nyomatekot stb., vagyis lassu es problemas:) Es ettol fuggetlenul, meg ugyan ugy kell a rezgos gamepad-hez es az egyszeru kormanyokhoz is a kod.

    A DIRT-nel uj dolgokat vezettek be, amitol sokkal jobb lett, de az alap koncepcio nem valtozott.
    Ha azt tovabb vinnek, mar az is haladas lenne. Kozvetlen, gumi, nyomatek, kormanymu, felfuggesztes alapu szamitast itt nem varok;D
  • lac coo
    #18343
    Nincs . Alapbol tul kell kicsit huzni driverben 100% fole, en dirtben is siman afeletti ertekekkel megyek. Kormanyszog az meg semmi extra , jol beallitottam annyit forogjon amennyit a jatekban forog azt kesz . Jatek ffb beallitasa meg izles szerint.utrol jovo effekteket erdemes kicsit feljebb, nagyon alap kozeprehuzas sem art, de nagyon nem emlekszem mar .
  • GPx8
    #18342
    Én elhiszem, de van valami speckó kormány-beállításod? Alapból szar az biztos.
  • lac coo
    #18341
    Jat verjetek agyon nekem semmi bajom a kormanyzassal annyit forog millimeterre amennyit forditok, teljesen linearis stb.
    Ffb az nem egy urtechnika de a celnak pont jo, teljesen jol erzem mikor csuszik, jok a kerekveto effektek....
  • GPx8
    #18340
    Sajnos igazad van. Nem is értem miért nem tudják megoldani a kormányzást, mintha nem lenne kerék/útfelület kapcsolat.
    Azért furcsa, mert a DiRT pl. nagyon jó lett.
    Pl. az F1 2015 egy Lfs FFb/kormányzás - érzettel(!) szuper lenne!
  • Alexease
    #18339
    Ennel felesleges is az eladasokkal peldalozni, amihez esetleg hasonlitani lehet, bar kicsit santit, a hasonlo evenkenti valami sport fedolgozas (foci, hoki, nascar, rally stb.).

    Eleve autos jatek; raadasul F1 (ami igazabol sem feltetlenul nepszeru, pl. USA, pedig nagy piac lenne); evenkent megjelenik, "dragan"; aki autos jatekokkal foglakozik, az a sajat "kedvenceihez" meri, szim/arkad, pc/konzol, Forza/GT, raadasul azok egyszeri megjelenesek vagy tobb evre szolnak DLC-kkel.
  • Amiga
    #18338
    Hát sajnos rétegjáték a F1 ha belegondolok, nem sokaknak éri meg a 60 eurót.
  • szabii98
    #18337
    Ez a srác is csinál videókat a játékról, most ugrott fel youtube-on. Carrier mod, hotlapok meg ilyenek:)
  • sertrex
    #18336
    Pont ez az. Ez az egy van ami F1-et dolgoz fel speciálisan. Itt van minden helyszín, autó, festés, F1 szabályzat. Nem tudom miért jön mindenki a ha szimesebbre vágysz keress mást dumával. Először is nem mondta senki, hogy szimulátort akar ettől a játéktól. Egyszerűen érthetetlen, hogy egy ekkora cégnek nem telik egy programozóra, aki meg tudja csinálni a normális kormány támogatást és az FFB-t.
    Vagy attól szimulátor a szimulátor, hogy ott meg van csinálva?
    És nem kell hozzá kompromisszum érzék, mert ha ezzel tolod, akkor már eleve kompromisszumot kötsz és lejjebb adsz az elvárásaidból. :P
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.28. 15:16:50
  • szabii98
    #18335
    A linkelt oldal volt a forrás, a valóságtól nagyon távol nem állhat.
    Sokat elárul az is, hogy redditen 2 db. thread van F1es játékokról, az egyiken 150 feliratkozó, a másikon 306 van. Darab, nem ezer. Ha azt nézzük, a hivatalos YT csatornán sincs sok megtekintés, a legtöbb idei játékról szóló videónál 165 ezer. Szóval ez mind arra enged következtetni, hogy a CM PR-ja elég gyenge, és a legtöbb ember egyszerűen nem is tud a játék létezéséről, vagy nem is kedveli az F1-et:(

  • Amiga
    #18334
    Nem tudom mik a forrásaid, de összesen egymillió eladott példány az nagyon gyenge sajnos.

    A 2016-os iteráció a videólk alapján egyértelműen a széria legjobb részének ígérkezik. Csak sajnos megint elég erős mezőnybe jön konzolon (sok lesz a megjelenés aug. második felében), meglátjuk, mire lesz elég.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.07.28. 13:11:41
  • Totti5
    #18333
    Érdekes, most már végkép nem tudom összerakni mi alapján játszanád ezeket.

    2012ben teljesen sínautó volt, padlógáz, padlófék, meg sem mozdult az autót, nem volt jó, dög unalmas.

    2013 pedig a prevgen részek között a legjobb. Kipörögtek a kerekek, ficánkolt kanyarokba, blokkolt a fék, oda kellett figyelni. Egészen élvezetes lett.
  • adam46
    #18332
  • Alexease
    #18331
    "Ma van eppen 1 eve, hogy holnaptol elkezdek futni!" :)
  • Alexease
    #18330
    Ezek a beszelgetesek azert jok, mert minden evben, minden megjelenes elott teljesen hasonloak tartalomra es lefolyasra is:)
    Igazabol, ha valaki nem tudja megvenni a Codies-t vagy a FOM licenszet, akkor ugy sem lehet mit tenni, a helyzet nem fog valtozni:D

    Mint jatek, ebbol az egybol lehet valaasztani, aztan annyi. Aki szimesebben szeretne tolni, van tobb mas program is, van ami szimesebb, latvanyosabb vagy tartalmasabb, de koritesre mindegyik merfoldekre van ettol. Vagyis kompromisszum erzek kell hozza;P

    De a legegyszerubb, mint minden evben: megjeleneskor "kiprobalni", ha nem tetszik a grafika, szimulacio, kormany, ffb, cockpit, animacio, korites, szinkron, nem autentikusak a repkedo bogarak vagy hasonlo gond van vele, akkor nem kotelezo megvenni, vagy lehet tolni "demoban":)
  • adam46
    #18329
    Amúgy ja, mindig ez a szlogen: majd jövőre. Fogyókúrám mindig ugyan azon a napon kezdem: holnap.
  • sertrex
    #18328
    Mi az hogy nem nekem való? Ez nem egy fórum, ahol le lehet írni a véleményt? Meg se születtél még amikor én már ilyenekkel játszottam, te akarod elmesélni, hogy mi való nekem?! Ha te fizeted ki nekem a játék árát, akkor majd beleszólhatsz, hogy mit, mikor, hol mondok róla. Én is szerettem volna élvezni a korábbi részeket, de azt éreztem sajnos, hogy a pénzemért, szart se kaptam.
  • szabii98
    #18327
    De ezek után már nincs értelme neked mit válaszolni. Millió plusz egyszer elmondták, hogy ez nem neked való játék lesz akkor, és ennyi. és ugyan úgy folytatod tovább a dolgot..megértjük, hogy neked nem tetszett, és hogy a CMnek leáldozott, de attól mi még szeretnénk majd élvezni a játékot :)
  • sertrex
    #18326
    Még most se beszélt senki HC szimről, rajtad kívül.
    Már nem is idézlek, mert csak akkor érvényes a dolog ha más csinálja, rád nem vonatkozik.
    A 2014-et meg se vettem, a fos 2013 után. A 2015-ben van 28 óra játékidőm. A 2012-be 29, míg a 2013-ba 5 óra lett részemről beletéve. Kábé 20 éves autósjáték/szimulátor tapasztalatom van. Szerinted mennyit kell ezen kívül eltölteni egy autósjátékkal, hogy megállapítsam róla, hogy jó vezetni vagy nem jó vezetni?
    Na, egy szó, mint száz. Ez egy autós cím. Elvárható lenne, hogy elsősorban az irányítás, kormánykezelés jó legyen, de az fos. Fos az FFB is.
    Lehet hogy felturbózták az EGO-t, de a koncepció ugyanaz. Egyébként ez már a hetedig F1 játék a sorban a CM keze alatt, vagyis a CM Birminghami stúdiója keze alatt. Szerintem nem kell hozzá doktori cím, hogy ha a sormintát követem, akkor ez a rész is úgy lesz majd elkönyvelve, hogy majd jövőre. :DDD Lehet, nem ártana frissíteni a birminghami stúdió összetételén se. Vagy megmutatni nekik, hogy a nagyvilágban ezt a műfajt nem csak a hat évesek játsszák. ;)))
  • Totti5
    #18325
    Nem lett valamivel jobb mint a 14, hanem tejesen új lett. A 14 ráadásul egy kötelező rész volt, ami csak prevgenre jött ki, így nagyon nem is foglalkoztak vele már, nem is volt jó. Pont ezért került bele a 15be a 14es évad is ahogy neki kell. Össze sem hasonlíthetó a kettő, kicserélték, újraírták. Az a gyanúm sokat nem játszottatok ti ezekkel a játékokkal, már ha egyátalán.

    2016 teljesen a 2015 alapjaira épül némi finomításokkal, így ha az szar volt akkor ez is az lesz. Kár ezen rágódni. Ott van az AC Ferrari és az iRacing McLaren akinek HC szimulátor kell.
  • lac coo
    #18324
    Jaja , ot havonta ..
    Mindegy , ez az itteni "beszelgetes" nekem atment a van ennel jobb dolgom kategoriaba ...:))
  • adam46
    #18323
    Még is irkálod a hozzászólásaidat, hogy mennyire ratyi a játék... :D
  • lac coo
    #18322
    Én nem sírok, az egy rakat dedó, ennyi, minek sírnék ? :)
  • adam46
    #18321
    Te mindenkinek ezt mondod, Star Wars Battlefront topikban még is sírsz Te is. :D