21741
  • Totti5
    #18640
    "Pl. a sorozat több részében nem volt safety car. Miért? Nem csak az F1 természetes része, de kb. minden versenyé is."

    - akkor miért nincs minden játékban, sőt minden szimulátorban? mert biza nincs bennük. Nem egyszerű dolog az, ha meg hibák adódnak belőle ( mint van ebben is nyilván ) ki van akadva a kedves júzer. Személy szerint felesleges túlbonyolítás. Jó sosem lesz, max a látvány miatt hogy van ilyen is bele lehet erőltetni. Egy SC eldöntése valóságban is bonyolult és felelősségteljes feladat, mint ahogy random beküldése a pályán random elhelyezkedő autók közé. Számtalan bonyodalom és értetlenség van a valóságban is belőle, ki mikor, hol merre, mehet, nem mehet stb…

    "Eddig nem volt felvezető kör. Miért? Most van felvezető kör, de nincs kihatása az autó viselkedésére. Miért?"

    - s még mennyi minden nincs benne, mint ahogy a szimulátorokban sem alaptétel ez a funkció

    "Tavaly kihagyták a teljes karrier-módot. Miért?"

    - nem volt rá idő, na nem mintha attól lenne jó és kizárólag játszható egy F1es évad játék. Minden benne volt és adott volt a tökéletes évadhű versenyzéshez, de ezen lendüljünk már tovább, 2016 van, most benne van, lehet orrba-szájba nyomni a remek karriert

    "Mint körítés, a 2015-ös év NULLA. Az nem körítés, hogy felveszek x darab animációt és ezeket beadogatom a verseny körül."

    - pedig az a körítés egy része, amiben a bármelyik F1 játék köröket vert 6 éve minden másra a piacon. Nyilván most hogy egy pálya elindítása 5 perces műsort hoz, arra jó hogy pár alkalommal végignézik az emberek aztán elnyomja… meló volt vele bőven, trélerekben jól mutatott és ennyi.

    "Baleset esetén az autó általában eltűnt a pálya mellől"
    -
    mint ahogy a HC szimekben is, nem szokott az ott maradni és ismét csak egy bonyolult procedúra hogy ott maradhat e. Mert ha a kedves júzer kicsúszik és a korlát melletti autót veri telibe akkor kiakadás van… valóságban is felelős döntések után kerül egy autó le a pályáról vagy éppen marad ott, ez mindig a helyzettől függ

    "2016-ban tartunk ott (a franchise 2010-es indulása óta), hogy igazán összeállt a játék"

    - eddig is össze volt állva, és még kismillió dolgot lehet belepakolni, de mint ez sem tökéletes sosem fogja mindenki kisebb apróbb igényeit kielégíteni

    " de így is benne maradtak olyan apróságok, amiket már igazán nem lett volna nagy ügy megoldani, hogy a történet végre tényleg kerek legyen. Pl-"

    - nyilván az és nem vérkomoly mivel nem HC szimulátor, de több HC szimmel ellentétben itt hangulati elemként legalább belekerült

    "véleményterror a topikban, ha valaki elégedetlen a játékkal, neki is joga van elmondani azt"

    - véleménye mindenkinek lehet, de ha konkrét dolgokkal jön elő benne akkor támassza alá ellenpéldákkal azokat, ha van jobb vagy volt jobb ( mert könnyű kritizálni végeláthatatlan igényekkel, az a legegyszerűbb )
  • Amiga
    #18639
    Persze, szívesen nevetek én is, meg tényleg csak pár hozzászólást olvastam vissza. :-)

    Azzal is egyetértek, hogy az utóbbi évek messze legkomplexebb autós játéka.
    Ha viszont valaki követte a sorozatot a kezdetektől, teljes áron, annak ez így már elég sokba van ahhoz, hogy az előző részre kicsit haragudjon az elhagyott feature-k miatt. Ez most tényleg nagyon jónak tűnik. Személyes véleményt persze csak két hét múlva tudok majd alkotni, de a ti visszajelzéseitek bíztatóak. :-)
  • lac coo
    #18638
    Az animacio szerintem is nulla, engem nem izgat, kapasbol nyomom tovabb.
    A korites itt a szabalyrendszer, a sok mukodo dolog ( fehervonal szabaly, ledpanelek, pitboard, fejlesztes meg meg kurva sok dolog ).
    Nyilvan valami mindig van , ami lehetne jobb vagy miert nincs .
    Mast tovabbra sem tudok mondani, egy autosjatek nincs meg a kozelebe sem ami ilyen szinten van osszerakva .
    Fizikarol lehet vitatkozni, en is a szimeket szeretem, de ez is teljesen hasznalhato.
    Szoval velemenyterror nincs , de epp ezert had rohogjek mar egy jot , ha valaki egyertelmuen hulyeseget beszel mert nem talal ertelmes fogast a jatekon.
  • Amiga
    #18637
    Visszaolvastam kicsit a vitát. No offense, én szeretem a CM F1-et, de azért kicsit igaza van a hqx-nek is.

    Pl. a sorozat több részében nem volt safety car. Miért? Nem csak az F1 természetes része, de kb. minden versenyé is.
    Eddig nem volt felvezető kör. Miért? Most van felvezető kör, de nincs kihatása az autó viselkedésére. Miért?
    Tavaly kihagyták a teljes karrier-módot. Miért? Mint körítés, a 2015-ös év NULLA. Az nem körítés, hogy felveszek x darab animációt és ezeket beadogatom a verseny körül.
    Baleset esetén az autó általában eltűnt a pálya mellől, nem volt sem SC ugye, de még csak körökön át tartó szektoros sárga zászló sem. Miért?
    Ez az első rész, amiben 22 ember mulizhat egymás ellen. Miért? F1 Challenge 99-02 ezt már 15 évvel ezelőtt is tudta. rFactor is tudja. CM mit csinált 6 évig, hogy ilyen ótvar igénytelen volt a játék multija?

    2016-ban tartunk ott (a franchise 2010-es indulása óta), hogy igazán összeállt a játék, de így is benne maradtak olyan apróságok, amiket már igazán nem lett volna nagy ügy megoldani, hogy a történet végre tényleg kerek legyen. Pl. a felvezető kör végén, könynrgöm, hogy van megoldva a rajtrácsra állás? És miért nem lehet közben gumit melegíteni? Nem parasztvakítás ez így?

    Szeretem a sorozatot és nagyon örülök, hogy a CM-hez került, mert az igazi F1-versenyélményt mindegyik rész átadta. De azért ne legyen véleményterror a topikban, ha valaki elégedetlen a játékkal, neki is joga van elmondani azt és nem kell mindjárt leállni vitatkozni vele.

    Amúgy én szeptember elején tervezem megvenni, az eddig látottak alapján nagyon tetszik az új rész, de a 2015-ös kiadás miatt kicsit még keserű a szájízem, mert az nem ért meg 60 eurót.
  • Totti5
    #18636
    Elég egyszerű így lesöpörni mindent amit írtál eddig. Beszélgessünk erről, azért van az SG.

    Milyen játékokat tudsz szembeállítani ezzel amik a körítéseket jobban tudják? nyilván van ilyen, ha összehasonlítasz.
  • Totti5
    #18635
    Mit jelent a normális? egy fontos hiányzik, hogy nem lehet menteni.
  • macleody
    #18634
    De jó, másodszor lépek el az oldalról úgy, hogy nem küldtem el a hsz-t amit írtam. Szóval ja, hiába fékezed állóra a gumit, füstöl de nem melegszik túl. Nem tudom már mit írtam még, majd lefordulok a székről, pedig még akartam nyomni a karriert. Az viszont, hogy a mai napig nem voltak képesek betenni egy normális replayt... hát szóval, az anyjuk csáját.
  • Danecay
    #18633
    A vessző lemaradt :)
  • Danecay
    #18632
    Nem az állóra való fékezéstől :)
  • lac coo
    #18631
    Hat de miert kellene tul melegednie uzemszeru hasznalattol ? Az eleg gaz lenne, gondolj csak bele. Oda valami technikai, beallitas hiba kell.
  • macleody
    #18630
    Megnéztem a gumi melegedős témát. 110°-nál kezd el sárgulni, de azt csak úgy tudtam elérni, hogy előretoltam a fékerőt és tapostam a két pedált egyszerre. Lenne rajta mit javítani.
  • Danecay
    #18629
    Miben tévedek, kipróbáltad?
  • lac coo
    #18628
    :)))
    Annal rafinaltabb dolog ez. A jatek mar nem izgat ha nem megy, de jo lenne tudni mi csinalja . Vagy ugye az is lehet, hogy ez ilyen, gyarilag....:)
  • macleody
    #18627
    Én csak 1360x768-ban nyomom mer befosott a tv-m. Mondjuk húzd ki a dugót a két szélső monitorból :)
  • lac coo
    #18626
    Na, senki ? Pörögjetek már fel ! :DD
  • lac coo
    #18625
    Meg valaki feldobhatna egy config filet, aki FHD-ban tolja, hátha látok valamit ...
  • akyyy
    #18624
    pont nem rég n éztem dirt rallyhtc vive videót, és ott is a hub, meg a menü ilyen pici volt, míg maga a kép rendes 360-fokos.
  • lac coo
    #18623
    No, aki akarja nézze meg: Dirt Rally, F1 2015, F1 2016 config fileok. A rally megy , igaz az 3 monitoron fut. a két F1 nem, ugyanazt csinálja, pici a menű ...

    http://osztott.com/ZUko/CM%20HW%20config.zip
  • lac coo
    #18622
    A kép az jó de a menü, hud meg minden mini :))) Én még ilyet nem ba...tam ! :)))



  • lac coo
    #18621
    no ,tuti, tök ugyanazt csinálja, legalább ebben van idő végigpróbálni :)
  • hqx
    #18620
    Igen, tévedsz! Az már ész osztás, hogy ha valaki leírja egy program hiányosságait, ugye? Gratulálok!:D

    #18613: Korábban már leírtam a véleményemet erről az egészről, de úgy látszik hiába.
  • lac coo
    #18619
    Nem, ez új dolog, tuti a három monitorral függ össze .
  • Alexease
    #18618
    Olvass vissza 1 evet a topicban, talan beirtad akkor is:)
  • lac coo
    #18617
    Mondjuk így most eszembe jutott, hogy a 2015 is így szivatott, majd azon megnézem mi a gond ....Most már így csak nem halok meg , hogy nem tudom ... ! :)
  • macleody
    #18616
    Jut eszembe. A grafikai beállításokban ez a texture streaming mi lenne?
  • Totti5
    #18615
    F1 2016 Ferrari SF16-H @ Hungaroring
  • lac coo
    #18614
    Konzolhoz nem értek, de hogy PC-n senki és semmi a közelében nincs körítésben, szabályrendszerben az tuti .
  • Totti5
    #18613
    "tapasztalni lehet" = nem tapasztaltad

    Codie egyátalán nemcsilliárdos cég, max középmezőny. Azt hogy a játékaira rettentő mód odafigyelnek és aprólékosságban az egyik ( ha nem ) a legjobbak az nem pénz kérdése náluk, hanem szakértelem és remek dizájnerek, grafikusok, programozók munkája illetve a jó vezetőségé. Az erőforrásokat és az időt jól osztják be, nem hülyeségekere fecsérlik és amihez hozzányúlnak abból kihozzák a legtöbbet. Van koncepció, van jövőkép, van terv. Ez tökéletesen látszódott a Dirt Rally EA stádiumban. Minden egyes nap, hét, hónap, munkafolyamat és a fejlesztés minden stádiuma pontosan előre meg volt tervezve és pontosan minden akkor ki is jött amikorra ígérték.

    "kárpótol"

    Attól még lehetne ott is minden, mert nem vesz az élményből semmit.

    "a körítés is hiányos"

    Biztosan, hisz hibátlan, tökéletes játék nincs.

    "Amiben a legjobbnak kéne lenni"

    Abban torony magasan legjobb 2010 óta. Mutass rá címekre amik aprólékosabban, több profizmussal, több körítéssel, igényesebb tálalással dolgozzák fel az évad liszenszeket. RRE? Milestone N+1?



    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.08.22. 19:37:40
  • Danecay
    #18612
    Ő legalább kipróbálta, te pedig látatlanban, mások által leírt vélemények, tapasztalatok alapján osztod itt az észt, vagy tévedek?
  • akyyy
    #18611
    játszik valaki xbox 360 kontrollerrel? Milyen beállításokkal játszik? :)
    Utoljára szerkesztette: akyyy, 2016.08.22. 18:41:30
  • hqx
    #18610
    Nem szidom, csak leírtam, amit tapasztalni lehet.
    Akkor azt is tedd hozzá, hogy mekkora pénzmaggal is rendelkezik a három különböző játék fejlesztői, és mekkora játékostáborral is rendelkeznek. A Codiesnek könnyebb dolga van az eladásoknál. Az Iracingnél, szerintem nem az a fontos, hogy minél több csicsa legyen benne. Ott,a vezetési élmény és a versenyzés kárpótol, szerintem. Minden sallang nélkül. Az rF2-ben jó vezetni az autókat, de ott más gondok vannak.
    Igazából, ha a teljes F1 2016-os játékot megvizsgáljuk, akkor azért kiderül, hogy a körítés is hiányos. Amiben a legjobbnak kéne lenni, még a maga nemében is.
  • lac coo
    #18609
  • hqx
    #18608
    Akkor Te vaksi vagy!:D Két óra tesztelés után magyarázol?:D Még a Windows kezelése is nehezedre esik!:D Te vagy az, aki majdnem minden topikban rinyálsz.:D Meg ezek tények!:)
  • Totti5
    #18607
    Játszuk azt hogy mielőtt ezt "szidod" tedd mellé hogy ezek a körítés dolgok a 8 éves iracingban és rfactor 2ben hol és hogy vannak benne.
  • hqx
    #18606
    Még az kéne!:) Pénz is kell a játékok fejlesztésére!:) Meg lehet nézni, hogy mit csinálnak az emberek a GOG-os játékokkal!:( Lehet, tönkre fog menni az egész.:( Félmilliós gépekkel szaladgálnak, és töltögetik lefele az illegális tartalmakat.

    Meg, legalább nem tudnak a warezra hivatkozni a Codies sem, stb.

    #18604: Én mondtam!:) Mostmár tényleg beszélni kellene velük... Demó köll a népnek!:D
  • lac coo
    #18605
    Jo , hagyjuk mar ezt.
    Valamit mindig lehet talani, hogy miert nincs , de legalabb ertelmes dolgokat talalj ki, ne ilyen ostobasagokat, hogy otterem a gumi, meg ugyan az otven animacio van. Ha mar szarozni aksrod esszel csinald , ez igy mar uncsi ! :)
  • lac coo
    #18604
    Biztos, hogy talaltam volna valami megoldast, de keves volt a ket ora :)))
  • hqx
    #18603
    F1 2016-ban is megcsinálhatták volna a készítők!:) Meg, a gumikeverék váltáskor "odateleportáló" kerekek a boxban...:D
    Az üres boxutcán is lehetett volna még dolgozni. Pl, minél jobban teljesít valaki, annál több fotós, újságíró stb, odacsődül. Az AI is furán viselkedik. Az FFB, fizika és cockpit nézet sem az igazi. Hetedik rész a sorozatban...
    Utoljára szerkesztette: hqx, 2016.08.22. 17:43:42
  • szabii98
    #18602
    Ha lesz is, nem mostanában.
  • lac coo
    #18601
    Ebbol nem igen lesz warez, igaz ?
    Esetleg ha valaki be van regisztralva a cm forumon berakhatna a videomat hatha jon megoldas. Alapvetoen a problema az , higy vagy ablakban futtatom, vagy rendesen fullban nativ felbontassal de akkor a menu a hud minden olyan pici lesz....THX ! :)