21741
  • Amiga
    #18682
    Csapj bele, nem bánod meg. :-)
  • fazerus
    #18681
    Másodjára léptem ki a bank oldaláról :D
  • macleody
    #18680
    Mit fosol :) Jó lesz az, csapjál a lecsóba :) Ha nem tetszik visszakéred a pénzt. Na, már lassan ligát alapíthatunk, aztán indulhat a szezon :)
  • fazerus
    #18679
    Nem merem megvenni basszátok meg :( :D
  • Totti5
    #18678
    L@f@szt:)

    Azt persze igen hogy mozgolódás van és kiteszik, hangulatos, de nyilván a feliratot nehezen.
  • lac coo
    #18677
    És ezt látod is menet közben ? :)
  • Totti5
    #18676
    Megnéztem a táblázást, frankón működik. Körszám és az előtte utána / idő

    Előttem Hülkenberg 2mpre, mellettem az a szárnyvég pedig Grosjean aki már éppen mellettem van 0.0mp...




    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.08.23. 20:34:17
  • Timbu
    #18675
    "Nyilván most hogy egy pálya elindítása 5 perces műsort hoz, arra jó hogy pár alkalommal végignézik az emberek aztán elnyomja… meló volt vele bőven, trélerekben jól mutatott és ennyi."
    Azért nekem nagyon bejön, amikor távolról mutatják a pályát. És hiába nyomod el az animációkat a második után, attól még elég hangulatosak és jó a tudat, hogy ott vannak. Már csak a Medical Car hiányzik a rajtrácsról :)
  • Amiga
    #18674
    Ausztrália: 1.29.638.
    Hard ellenfél ellen elég volt a pole-hoz... de a manuális rajttól félek kissé. :-)
  • lac coo
    #18673
    Kesobb jott a kamera allitasi lehetoseg, akkoriban elegge porfot a CM forum, kiraktak az akkori kommunikacios csokat uj bette at, elegge ra voltak allva , hogy mit szeretnenek az userek.Mint Dirt nel akkoriban....
  • lac coo
    #18672
    Hat csak ha kikapcsolom amindent elcsesz, ikonok mennek a sarokba, meg utana ujbol be kell mindent allitanom, monitorokat sorbarendezni stb.....
    Mondjuk az a vicces , hogy harom monitorra se engedi rakni , hiaba allitom be , lekapcsolja a ket szelsot es megy egyen, kezdodik elolrol minden :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.08.23. 19:14:29
  • Alexease
    #18671
    A kamera mintha ilyen lett volna a 2015-ben?! Legalabbis amikor megvettem es "felfedeztem" hogy nem lehet piszkalni a file-okat, agyverzest kaptam, mert szokas szerint total szar volt. Aztan jott hozza az allitgatas (pozicio + FOV), meg is koszontem nekik:) Azt tuti nem hirtelen csinaltak, patch-nek, evekig ment a rinya, minden resz szar volt, aztan csak ugy 1 het alatt osszedobjak?!:D

    Bar az FFB azert komolyabb, de ismerve a config file-t, lehetne azert abbol is 1-2 allitast betenni a menukbe.
  • GPx8
    #18670
    "talan itt is lesz "szandekos" patch-kent valami kormany/FFB okossag;)"
    Ez ilyen "öntökönszúrás" kategória lenne szerintem... De persze örülnék neki. :)
  • Alexease
    #18669
    A 2015-nel is (mintha) kesobb jottek volna a kamera es egyeb allitasi lehetosegek, talan itt is lesz "szandekos" patch-kent valami kormany/FFB okossag;)

    Gozom sincs, sose hasznaltam 3 monitort.
    A nVidianal probald kikapcsolni a Sourrund-ot (akarmit csinal, ha be lenne, ha nem, akkor kapcsold be;DD)
    Tuti a 3 monitor kavar be neki, a screen-en latszik, hogy 1/3-ad meretben kozepre teszi a HUD-ot, azt hiszi 3 monitor, de megis csak 1;P
  • Amiga
    #18668
    Száz szónak is egy a vége, az előbb megvettem az F1 2016-ot PSN-en, leszurkolva érte 20.990 Ft.-ot.

    Ebben a hónapban tehát már nem eszek, viszont garantálom, hogy egy kontrolleres gyorskört kaptok tőlem valamikor mondjuk Monzából. ;-)
  • sertrex
    #18667
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért tettem spoilerbe, mert megtiszteltem a topikot, hogy a nem szorosan a témába vágó hozzászólást csak az olvassa el akit érdekel. Számomra ez is hozzátartozik a kulturált, érdemi társalgáshoz. Mint ez a hsz. A személyeskedés meg egyszerűen adja magát, mivel te is személyes sértésnek veszel minden, neked nem tetsző hsz-t.
    Ráadásul nem kell mindenre válaszolni, főleg ha nem is neked lett címezve. ;)

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.08.23. 16:05:59
  • lac coo
    #18666
    Jah, murvan. Mondjuk azert csrelhetnenek egy ket cuccot hazon belul ! :)
  • Totti5
    #18665
    "Dirt meg tok jol ossze lett rakva"

    Mármint murván, aszfalton meg az nem adja, bár ki tudja milyen az igazából.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.08.23. 16:00:16
  • GPx8
    #18664
    "Meg ha maradna is az effekt alapu FFB, legalabb tennenek be egyeb allitgatasokat. "Igazi" nem lenne, de legalabb lenne lehetoseg "ertelmesebbre" beallitani."
    Ennyi a lényeg.
  • lac coo
    #18663
    Az bosszanto az biztos, foleg, hogy a Dirt meg tok jol ossze lett rakva .De annyira nem rossz az ffb en el voltam vele eddig is, kameramozgast azt en nem birom szoval toltam tcambol.
    Igazabal ami jo benne az annyira jo, higy meg ilyen alap hianyossagokkal is elvezheto.
    Egyszeruen helyen kezelem, nem szim de boven jobb annal a szintnel nalam , amire mar azt mondom higy gagyi , arkad, hiteltelen az egesz autokezeles.
    Csak ugye pont most rakott szopoagra ! :)))

    Amugy nincs tipped mit nezzek meg ? :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.08.23. 15:52:31
  • Alexease
    #18662
    Engem azert bosszant, hogy a kezdetek ota ugyanazt a reszt baltazak el (kormany, FFB, cockpit), bar azert fejlodott, de meg keves. Azzal egyutt boven tokeletes lehetne.

    Lehetne hasonlitani, ha mas is csinalna F1-et. De nem csinal(hat).
    Vagy ha csinalna masvalaki valami masik sorozatot (WTCC, BES). NASCAR es Rally szokott lenni, de hat messze vannak.
    Vagy ha egyaltalan lenne valami hasonlo osszetettsegu program, de nincs;)

    Igy csak egyeb cegekbol lehet kiindulni, ami vagy ismeretlen es/vagy gagyi, vagy szimes cegek, akik total alkalmatlanok az ilyen feladatra (fizikaban OK, de osszetettsegben tizedet tudjak). Mukodesre, osszetettsegre, minosegre meg a mostani Codies-t is fikazzak (rossz modellek, animaciok, bena motioncapture es hasonlok). Ha az nem akkor ugy is lesz valami mas (egyforma a 3D-s fuvek vagy nem ugy mozognak ahogy kellene;D).

    Ha megkapna egy szimes ceg, osszerakna jo fizikaval es kormannyal/FFB-vel/gumival/akarmivel, kinyogne magabol egy multiplatformot, de el kellene hagynia a koritesek nagyreszet (meg "nem tudna"), akkor meg a felhasznalok szokasos 10%-a lenne a cel, aminek persze semmi ertelme.

    Vagyis szerntem, minden evben jol osszerakja a Codies, az egyetlen bosszanto, hogy az elejetol huzodo "problemakkal" nem igazan foglalkozik vag csak keson (a cockpit allitashoz kellett 4-5 ev, ugy hogy mar az elso reszben is benne lehetett volna?! Nemaaahh!:D).
    Meg ha maradna is az effekt alapu FFB, legalabb tennenek be egyeb allitgatasokat. "Igazi" nem lenne, de legalabb lenne lehetoseg "ertelmesebbre" beallitani.
  • Totti5
    #18661
    Már megint a személyeskedés. Tényleg nem érzitek ezt? nem ragadtam ki semmit, ídéztem és normálisan válaszoltam, de úgytűnik kár, mert a vége mindig ugyan az. Érdemben nem lehet társalogni, de ha én "védem" akkor te mi jogon állítod az ellenkezőjét? megkérdőjeleztem ezt én egyszer is? nem. Válaszoltam. Ennyi. Ha nincs mit tovább hozzáfűznöd akkor ne tedd és nem kell spojlerbe tenni semmit, ez nem az a topik, senki nem kérte és semmit nem kell takargatni senki elől. Normálisan kell társalogni ennyi a titok nyitja.
  • sertrex
    #18659
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem, nem. Én most kimaradtam ebből. #18648
    Egy egészen más dologra reagáltam amúgy, spoileresen.
  • sertrex
    #18658
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt csak arra írtam, hogy ne hivatkozzunk már arra, hogy mekkora cég.
    És főleg ne ragadj ki a szövegkörnyezetből neked tetsző dolgokat. Szerintem vannak a Codies-nak ügyvédei, igaz jó pénzért, de ha tudnák, hogy te akár ingyen is bohócot csinálsz magadból... Szerintem túltolod a dolgot.
  • lac coo
    #18657
    Nehez a dolog, mert ez eleg jo lett most, erre rahuzni, hogy vacak, tucat, tele gianyossaggal azert vicces dolgokat szul :)
    Nekem AC abszolut a favorit, de siman ezt valasztanam ( ha mukodne : mint AC F1 et. Most ezt szegyelni kell vagy mi, csak mer Codemasters....? :)
  • lac coo
    #18656
    Akinek ez nem jo az ugy jart, de biztos ajanlanak majd jobbat ! :)
  • Totti5
    #18655
    Senki nem írta hogy ne győznék, vagy ne akarnák és nem volt arról szó amit írsz. Kihegyezted a totál ellenkezőjére a dolgot, DE maga a Codemasteres nem egy gigacég, amin belül több csapat is dolgozik és nem az F1es szekció a legnagyobb.

    A szintet magasan hozzák mindenki fölött jelenleg és visszamenőleg is az időben. Amikor a Sony volt a liszensz tulajdonosa mint gigavállalat láttuk milyen F1 játékok születtek... ( jelenleg ott az Sector 3 és a Milestone akik liszenszelt évadokkal dolgoznak mint összehasonlítási alap ).

    "AC-nál is mindenki jött hogy egy emberes projekt"

    Kétlem, hisz ez sosem volt igaz, de nem is egy Turn 10 vagy Codemasters az a cég.

    "hogy ki a fene kötelezi őket hogy részt vegyenek az F1-ben"

    Önmaguk hisz független kiadó a Codie.

    "A CM AAA címet ad, AAA áron"

    Pontosan, nem is volt szó az ellenkezőjéről.

    "vagy akár SMS-ék és több emberrel is."

    Nekik meg sokkal több idő volt rá és a közösség állta a játék felét ( mint a Dirt Rally ami példaértékű EA volt )
  • Alexease
    #18654
    Nagyon belelendultetek:) Nem is olvasok vissza, mert tippem szerint, az elozo evek idoszakanak a "tukorforditasa":)))
    Amugy a vitapartnerek hany szazaleka probalta ki vagy hasznalta ezt a reszt, ezsetleg az elozoket?!
  • sertrex
    #18653
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk én azt nem értem, hogy mi köze van ehhez az egészhez annak, hogy kis csapat vagy nagy csapat? Csináltak valamit és pénz fejében árulják. Pont nem érdekel, hogy húsz vagy ezer ember munkáját árulják 50 euroért. Nekem a minőség a fontos, már amit én annak tartok. AC-nál is mindenki jött hogy egy emberes projekt. Egyrészt ez soha se volt igaz. Másrészt meg kit érdekel? Ha nem bírja azt a szintet hozni, akkor vegyen fel még embert vagy ne csinálja. Vagy adja ingyen és akkor méltatom, hogy ennyi tellett, ennyi embertől.

    Ez olyan mint az F1-ben. Kis csapat így, kis csapat úgy. Nem bírnak lépést tartani a nagyokkal. Szerintem soha nem is fognak. De nem is ez a kérdés, hanem az, hogy ki a fene kötelezi őket hogy részt vegyenek az F1-ben? Ráadásul a nekik kedvező szabályozások miatt megfojtják a nagy csapatok fejlesztését. Menjenek olyan sorozatba, amit győznek anyagilag! Röhej!

    A CM AAA címet ad, AAA áron. Mellesleg azért jóval nagyobb költségvetésből dolgozik, mint Kunosék vagy akár SMS-ék és több emberrel is. Szóval nem hiszem, hogy a fogyasztónak/játékosnak kellene mentegetni, azért mert a cég nem hajlandó lemondani, hogy néhány embert fölvegynek, a bevétel egy kis hányadáról.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.08.23. 14:20:20
  • Amiga
    #18652
    Az egész érvelésedben egyetlen gyenge pont van, ebbe kötnék csak bele, mert a többivel egyetértek.

    "az F1 2014 előző generációs EGO motorral. Eléggé alibi rész volt, kötelező volt kihozni, hisz él a liszensz szerződés."

    Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy a 2015-ös részre igazából 2 évük volt, hiszen az alibi rész legyártása nem igényelhette a full kapacitást. Nem tudom, hogy átcsoportosították-e a Dirt-re az erőforrásaikat, vagy mi történt, de már gyakorlatilag a 2013-as résztől kezdve párhuzamosan dolgozhattak volna a 2014-en és a 2015 játékelemein. És amikor a grafikusok, fizikát és AI-t programozók elkészülnek, beszállhattak volna a 2015 munkálataiba, ahol a karrierhez már készülhetett volna mo-cap, tervek a több szezonra, stb.

    Ehhez képest a 2015 megjelenésekor külön kiemelték, hogy DLC-be sem jön karrier mód, pedig elnéztük volna, ha később érkezik, így viszont early access íze maradt a dolognak.

    Az én igényeimet így a 2015 és 2016 részekkel összesen 120 dollárért sikerül majd kielégíteni, amiért talán mégiscsak érthető, ha nem vagyok maradéktalanul boldog. A 2015-öt nem lehetett kihagyni a régóta áhítozott nextgen módja miatt, ezt pedig szintén nem lehet kihagyni, mert a kihagyott feature-k csak most jelentek újra meg. Ennek számomra lehúzás-szaga van, ha kis csapat a CM, ha nem...
  • Totti5
    #18651
    De ez nem vicc, ha nem értesz egyet akkor nem kell rajta röhögni, attól nem lesz több az egész diskurzus.

    Nézd a nyilvánvalót.

    Generáció váltás volt 2013ban.

    2014ben csak Xbxo 360, PS3 ( illetve PC ) jelent meg az F1 2014 előző generációs EGO motorral. Eléggé alibi rész volt, kötelező volt kihozni, hisz él a liszensz szerződés. Újkori turbó korszak első nekifutása, ahol teljesen új alapokra kellett fektetni a technikát.

    2015re kész lett az újgenerációs engine a legújabb EGO verzióval. Szinte az alapoktól kezdték újra a fizikát, irányítást. Mivel a 2014 kimaradt X1, PS4en beletették így ez a rész két teljes évaddal jelent meg. Talán a leglátványosabb játékmechanikai újdonsága az AI volt a handling / graf mellett. A piac egyik legjobb gépi elleneflét programozták bele, rettentő jó volt ellenük menni, kiválóan reagáltak minden körülményre és kellően pimasz, agresszívak is voltak. Ráadásul ami nem elhanyagolható hogy ígéretükhöz híven a megszokottaktól eltérően hamarabb jelenet meg a játék, mert erre is volt igény, hogy ne októberber végén jöjjön ki.

    2016ra pedig minden dolgot próbáltak belepakolni, ami kimaradt a már meglévő! "kiforrott" jó alapra.

    Szépen végig lehet követni az egész felépítményt, a Codie F1es csapata nem 200 főből áll, és csak 1 évük van rágódni a dolgokon.
  • Wallcroft
    #18650
    Szerintem jó kis játék lett, eddigi kedvencem a sorozat részei közül. Nyilván vannak hiányosságok és fura megvalósítások, de mindenki igényét nem lehet kielégíteni. Példa: Renault-val első versenyen bezsebeltem 2 pontot mivel 3-an is kiestek, erre kaptam egy Will Smith Hancock-féle "Goooood job"-ot... Semmi örömködés, jó voltál, menjünk tovább. Kicsit száraz ez a karrier-mód így. De ez legyen a legnagyobb problémám. :D

    Más: Totti, én megértem a nézőpontodat és részben azonos véleményen is vagyunk, de ez a "csákmátéskodás" egy kicsit ciki, nem gondolod?
    Utoljára szerkesztette: Wallcroft, 2016.08.23. 11:20:36
  • Amiga
    #18649
    Én szinte mindenben egyetértek a Tottival. Vannak meglátásaim, amik kiegészítik a véleményét, együtt teszik teljessé a történetet, nem célom a vita. Az éremnek két oldala van, mindkettőt ismerni még nem bűn, vagy trollkodás.

    De igazad van, nyilván meg van kötve a CM keze a játék tervezésében is, nem tudhatjuk, pontosan mit engednek nekik, mi folyik a háttérben. Én tervezem megvenni, de most kicsit elbizonytalanodtam, hogy ne várjak-e meg vele egy akciót és addig ne tegyem-e vissza a 2015-öt, ha a karrier ennyire nem számít.

    A 22-es multi mondjuk eléggé vonz, de erről kevés infót hallottam még itt, hogy milyen. Mekkora a lag, van-e elég játékos, stb.
  • sertrex
    #18648
    Meg kell mondjam, néhány dologban egyetértek Tottival. Ez az egy hivatalos F1 játék van, ráadásul itt nem a készítő dönti el önhatalmúlag, hogy mit tesz a játékba. Értem ezalatt, hogy amikor azt mondjuk, hogy Codemasters, akkor azt nem az F1 készítőire mondjuk, mert speciel azt a CM birminghami stúdiója(a DR-t egy másik stúdió) készíti, tehát csak szimplán alkalmazottak. Tehát, vannak felettük, akik üzletleg is, meg a FOM engedélyek alapján is, döntenek, hogy mi kerüljön az idei részbe és mi a folytatás(ok)ba. Licenszelt versenysorozat tekintetében valóban páratlan a megvalósítás. Jól vannak a szabályok is megvalósítva, nagyon jó a körítés, már ami az F1 cirkusz részt illeti. Ahhoz képest, hogy ez nem szimulátor, legalább is vezetés technikailag, elég jól leképezték az F1 vezetési feelinget, belevették a gumikopást is, bár gondolom ez nem ugyanaz amikor egy szimben valóban a használattól változik a gumi viselkedése. De attól még lehet élvezetes. És abban is egyetértek, hogy amikor ezzel a játékkal játszunk és küzdünk az AI ellen vagy online, akkor ennek a játéknak a törvényei érvényesülnek és nem az rF-AC-CARS stb... Korábban én is ügyet csináltam ebből, hogy nem tetszik a kormányzás, FFB és még néhány dolog, de közben rájöttem, hogy semmi értelme ezen, itt vitatkozni. A CM-et kellene ezekkel dolgokkal bombázni. Ha valakinek ez így tetszik, akkor élvezze, akinek meg nem, az meg se vegye. Ennyi. Én személy szerint nem veszem meg ezt a részt, mert szintén Tottinak köszönhetően ki tudtam venni, hogy az engem érdeklő dolgok lényegesen nem változtak. Ezt legalábbis abból gondolom, hogy szinte egy szó sem esett az FFB-ről és a kormánykezelésről, legalábbis senki nem emelti ki, hogy idén ezen a téren történelmet írt volna a CM.
    Szóval hagyjuk békén azokat akik ezt a játékot szeretik és megtalálják benne a szórakozásukat. Nem kell folyamatosan kedvét szegni mindenkinek. Túl kell lépni és elfogadni, hogy ez a játék nem mindenki számára készült. Olvasgatok tovább és ha azt olvasom valahol, hogy az engem érintő dolgok jó irányba, számottevően változtak, akkor megveszem akár ezt vagy majd az egyik folytatást.
  • Amiga
    #18646
    Ki kérte, hogy kérj elnézést...?

    "Tavaly kihagyták a teljes karrier-módot. Miért?"
    - nem volt rá idő

    Ez a legkedvencebb részem egyébként a válaszodból. :-D
  • Totti5
    #18645
    Pont ez, személyeskedés. Még egy ilyen és modiknak megy, ha nem bírsz magaddal.
  • adam46
    #18644
    Vicces, hogy olyan hozzászólásomat törölted, ami a témába vág, csak éppen nem a te érdekeidet képviseli. De nyugodtan fogalmazd meg, mi volt benne off. Játszod itt a kiskirályt.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2016.08.23. 10:10:05
  • Totti5
    #18643
    Csak válaszoltam kizárólag a témát érintően, nem fogok amiatt elnézést kérni. Ha nem tetszik akkor van biztos jobb topik ahol nem reflektálnak!
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.08.23. 09:45:31
  • Amiga
    #18642
    Mondatonként szétszedtél.

    Látom ám azt az oldalt is, amit Te megfogalmaztál, de a kritikának éppen az a lényege, hogy a hiányosságokra is felhívja a figyelmet. :-) Utólag pl. én már nem venném meg a 2015-ös részt, nekem nagyon hiányzott a karrier, illetve nagyon fájt, hogy csonka a multi az új gen-en.

    Mint mondtam, tetszik eddig a 2016, de nem bánom, ha már előre tisztában vagyok a hiányosságaival és nem hype-vonaton száguldok a boxutcába.

  • Totti5
    #18641
    Ha normálisan nem megy a válasz akkor nem kell írni. Törölni fogom a témába nem vágó hülyeségeket.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.08.23. 09:40:45