21741
  • Amiga
    #18727
    Világvége. :-D

    Nekem mondjuk az is tetszett, amikor ütközés nélkül köröztünk, de ez inkább tekinthető multiplayer time trial-nak, mint valódi versenynek. Abból a szempontból mondjuk verseny, ha az ellenfél folyamatosan ott van tőled fél mp-re és érzed az ebből fakadó nyomást. Ez velem ma reggel is megesett és nagyon tetszik.
    De persze a verseny az igazi. Volt egy-két jó futamom este is, de többször is találtam magam az utolsó helyen, mert naív módon szabályosan akartam elfordulni a start utáni első kanyarban. Az meg tényleg durva, amikor jól látható módon tiszta erőből ütnek ki valakit. Ezt nézni is rossz.
  • Alexease
    #18726
    Es mi lenne, ha meg a warez is mukodne belole?!:)
  • kékherceg
    #18725
    Kb. mennyinek kell lenni a fordulatszámnak?
  • Amiga
    #18724
    Akkor lehet, hogy csak elsőre futottam ebbe bele. Reményt adtál, ma este visszanézek. :-)
  • kékherceg
    #18723
    Próbáltad másik portba dugni?
  • kékherceg
    #18722
    Érdekes nálam csak egy-két ilyen hülye szokott lenni 2-3 versenyenként. Azok se mindig csinálják, csak amikor elmész mellettük a rajtnál :) Kis köcsögök...
  • Totti5
    #18721
    Mentem 1 nagyon gurulós felvezető kört, a rajtrácson is ""hidegek"" voltak a gumik. Majd még nézegetem, de van ennek hatása.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.08.25. 14:57:48
  • nono28
    #18720
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni hogy mi lehet a gond.Windows 10 nem ismeri fel az xbox controlleremet!
  • Amiga
    #18719
    Multiban egyelőre kikötöttem a matchmaking / rookie módnál, mert ott van "collosion off".

    Iszonyatosak a publikus meccsek. Tíz "versenyzőből" kilenc pszichopata gyilkos, aki azonnal rádhúzza a kormányt. Némelyik már akkor, ha mögé érsz, némelyik teljesen szándékosan tiszta erőből oldalról beléd rongyol, ha melléjük érsz. Persze vannak versenybalesetek is, de a szándékos ütközők nagyjából a versenyeim 100 %-át tönkretették.

    És ebben a program is partner. Interlagosban úgy jöttek velém a célegyenesben, hogy még száz métert tolt is maga előtt a delikvens, majd kaptam egy figyelmeztetést ütközésért. Úgyhogy mielőbb találnom kell egy kultúrált PS-es bandát, akik tolják már a játék multiját, mert ez a public így közel használhatatlan.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.08.25. 09:30:15
  • hqx
    #18718
    Próbáltad a hivatalos fórumot, vagy a Steam / játék fórumát? Hátha van ott egy játék fejlesztő is.
  • lac coo
    #18717
    Tudja a fene , valami bugzik nalam. Nem jovok ra mi ....
    Most harmon megy, de olyan rosszul nez ki inkabb nem jatszom vele igy, ez csak egy monitorra valo.
    Igaz lesz uj videokartyam a heten , elvileg ott megoldhato, higy ne torzitson annyira a szeleken....
  • hqx
    #18716
    Megy ez három monitorral is!:) Nem tudom, hogy neked lac cco korábban miért nem ment
  • Amiga
    #18715
    Na azért most egy brazil második hely összejött. Érdekes, az élen rendesek. :-) Mondjuk nem csoda. Tényleg a legbunkóbbak azok, akiknek nincs elég affinitásuk, vagy türelmük, de nem viselik el, ha megelőzik őket...
  • Amiga
    #18714
    Pedig brutál jóság egy 22 fős multi még így is, csak ne legyen senki a közelemben. :-DD
  • Amiga
    #18713
    Hát remélem eltűnnek, mert amellett, hogy nem sok tiszta előzésem volt, még amikor engem előznek, sokan akkor is inkább aljasok és úgy jönnek belém, hogy tutira elszállok a pályáról. :-(
  • Totti5
    #18712
    Publik ilyen sajnos, kell egy kis idő mire lemorzsolódnak, megunják, feladják az elmeháborodottak.
  • Amiga
    #18711
    De azért a k*** anyját a sok szemétnek, aki oldalról tiszta erőből belémszáll, amikor előzök.
  • Amiga
    #18710
    Piszok jó a multi. <3
  • Amiga
    #18709
    Nem lehet minden komment mellé közlekedési rendőrt állítani. :-)
  • dr Kotász
    #18708
    Hát ne nekem mondd, hanem annak, aki hiányolta...
  • akyyy
    #18707
    de n em is tudsz végigmenni egy kört se
  • dr Kotász
    #18706
    Van ilyen is: a pro championship. Ott nem tölthetsz vissza verseny közben.
    Utoljára szerkesztette: dr Kotász, 2016.08.24. 12:20:13
  • Amiga
    #18705
    Hát ha engem klónoznának, és csak én meg a klónjaim vennénk, akkor biztosan elég lenne olyan játékot lefejleszteni, ami az én igényeimhez passzol. :-)

    Azelőtt egy Logitech Formula Force EX-et használtam, ott én is nagyon kényes voltam az általad leírt dolgokra, és sokszor csináltam partikat, amikre meghívtuk a barátainkat és belső nézetből Test Drive Unlimiteztek vagy CMR: Dirt-eztek nálunk, Emellett benne voltam egy SWF1L nevű ligában, ahol az F1 Challenge 99-02-t nyomtuk egy F1 Mania nevű moddal (később egy másikkal, aztán pedig átálltunk a rFactor-ra).

    Pár éve átálltam PS-re, ott a kormányt a GT6-hoz még csak használgattam, de egyre jobban megszoktam a kontrolleres irányítást.

    Nomost valamennyi feedback azért a rezgős kontrolleren is van (tudom, hogy vicc, de megőrülnék, ha nem lenne). Ugyanígy, nagyon sajnálnám, ha nem lenne ennyi fizika az autó alatt, mert azért ez is kijön kontrollerrel (is). Cockpit szinten a bukósisak mögötti kameraállást használom, mit csináljak, 30 éven keresztül ezt szoktam meg, a belső nézetből egy F1-es autóban elveszettnek érzem magam. Próbáltam erőltetni (ahogyan a manuális váltást is), de a szórakozásból munka lett, az meg nekem már nem buli.

    Ettől még ha egy program jól hangolható, és a hardcore, a casual (meg én valahol a kettő között) mind megtalálja a számítását, az a tuti. Emlékeim szerint ilyen volt a Simbin GTR2-je, na abba rengeteg időt toltam kormánnyal, de még billentyűzetről is. :-)
  • sertrex
    #18704
    Így az a kijelentés is elég vicces, hogy közelebb van a szimhez, mint az árkádhoz. Akkor inkább már félúton.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.08.24. 11:45:34
  • Alexease
    #18703
    Lentebb irtad, hogy megszallott F1-es vagy, megvetted a programot, es meg hasznalod is rendesen. Ez mind dicseretes.

    Ami a korabbi napok topic vitait ehhez kapcsolja, hogy ezek alapjan te vagy a nagykozonseg, a valodi, a rendes felhasznalo (es: "Na igen, én kontrollerrel automata váltóval megyek."), igy ez meddo vita, hogy minek a progiba rendes fizika, gumi, szimulacio, kormany, FFB, cockpit es hasonlo?!
  • Amiga
    #18702
    Na igen, én kontrollerrel automata váltóval megyek.
    A gázadásnál olyan gyorsan felszökik a fordulat, hogy én ezzel nem tudok játszani, akkor az X ezek szerint a kuplung.

    A kiugrásos büntetést meg tudom erősíteni, ennek mondjuk a session restart miatt sok értelme nincsen. Az lenne jó, ha a reális szabályok beállítása megakadályozná ilyenkor a session restartot.
  • Totti5
    #18699
    Kuplung felengedését imitálja a dolog. Pillangóváltót le kell nyomni s oldja a kuplungot, be kell lőni a jó fordulat tartományt ( gázadás, tartás ) és ahogy zöld el kell engedni a kupungot. Valóságban itt fel kell engedni, mert van fogáspont amit egész hétvégén gyakorolnak és állítanak, de ez gombokkal ( mint ami kormányon is a pillangóváltó ) nem megoldható. Fontos hogy mennyi a fordulatszám, és hogy mikor engeded el, illetve hogy utána mekkora gázt adsz, hogy váltasz fel. Kipörög e a kerék avagy nem, leesik a fordulat avagy nem. Illetve ha piros lámpánál engeded el akkor kiugrás és büntetés ( lehet továbbmenni, de stop & go gondolom ).
  • sertrex
    #18698
    Pontosan. Nem tegnap kezdte el fejleszteni a CM az F1-et. Ráadásul nem évről évre hosszabbítják meg a szerződéseket a FOM-mal hanem előre 3-5 éves etapokra. Tehát tudták, hogy jön a nextgen EGO. A CM se egy új cég akik ne tudnának előre tervezni. Szóval tényleg nem kéne őket állandóan mosdatni, ha valamit elbaltáznak.

    +1 Alexeasere
  • Amiga
    #18697
    PS4-en úgy néz ki, hogy a formation lap után le kell nyomni és nyomva kell tartani az X-et, aztán lenyomni az R2-t (gáz), és felengedni az X-et, ahogy kialudtak a lámpák. Reflexjáték. :-)

    Be lehet állítani, amikor belépsz a session-ba, hogy manuális, vagy automata legyen a rajt.
  • gibson9
    #18695
    Hogy néz ki ez a manuális rajt? Külön be kell állítani? Ha igen hol? És mit rejt magában a gyakorlatban ez a manuális rajt?
  • lac coo
    #18694
    No, harom monitoron megy a jatek ( 2015),de tuti valahonnan rossz helyrol olvas valamit a jatek, mer harom monitoron is kozepre rakja a menut ( harmon ugye az a kozepso full kepernyo...), de egy mo itoron is ugyanigy harmadolja.
    A vicc, hogy semmi info nincs sehiol errol pedig gyanitom mas is sziv vele.
    Viszont osszejott a penz uj videokarira, az talan elviszi marom kijelzon...majd ugy hasznalom. Csak ugy meg eleg gagyin nez ki .
  • Totti5
    #18692
    Azt hogy egymással mit műveltek nem érdekel, amíg nem alpári és mocsok stílus és nem totál másról szól illetve direktbe egymás baszogatására megy ki az egész. Mindenki azt kapja amit ad. Én csak annyit várok el amennyit én nyújtok, ha a témába vágó válasz helyett minden más jön vissza akkor nem azt kaptam vissza. Mivel itt véletlen HG vagyok ezt törlöm is, mert engem nem érdekel a szájtépés hisz én sem úgy álltam hozzá. Eleve nem értem hogy minek írtok ide, amikor a játék nem érdekel, nem is játszátok, nem is akarjátok, hisz előbb is leírtad ezt. Született 20 totál felesleges hsz, miért és minek? ezen kellene gondolkozni. Vagyis már nem kell, mert a szép szóból nem értett senki, megy a rácsodálkozás minden percben hogy miért törli a HG a hszeket. Jogom van, ha nem tetszik írni kell a modiknak, ha mindenki! azt akarja akkor lemondom a HG jogot és azt csináltok amit akartok ( nyilván nem a játék nélküli két ember miatt fogom, még mielőtt... )

    S ismét. Ez volt az utolsó, nem kell rá reagálni mert instant törlés.

    Továbbra is a téma : F1 2016, játékok, ótók, géming.
  • sertrex
    #18691
    "Nem érzed, hogy a realitásokkal mit sem törődve írod a kommentjeid? Értem én, hogy kényelmes, csak ... tök jó lenne, ha ingyen adnák a játékot, ha erre sem képesek, hagyják a francba - éljenek csak meg a reklámokból és ne kelljen hozzá az én 60 euróm! ;)"

    Ez a válaszod, erre?
    "Mondjuk én azt nem értem, hogy mi köze van ehhez az egészhez annak, hogy kis csapat vagy nagy csapat? Csináltak valamit és pénz fejében árulják. Pont nem érdekel, hogy húsz vagy ezer ember munkáját árulják 50 euroért. Nekem a minőség a fontos, már amit én annak tartok. AC-nál is mindenki jött hogy egy emberes projekt. Egyrészt ez soha se volt igaz. Másrészt meg kit érdekel? Ha nem bírja azt a szintet hozni, akkor vegyen fel még embert vagy ne csinálja. Vagy adja ingyen és akkor méltatom, hogy ennyi tellett, ennyi embertől." Ráadásul még az öszeg se stimmelt.

    Így egymás mellé téve se érzed úgy, hogy semmi köze az irományodnak, ahhoz amit írtam?

    Akkor elmagyarázom, mert nem akarom egész életedben homályban élj. A valóságben az van, hogy a vásárlók 90%-át nem érdekli, hogy mekkora csapat hozott össze egy játékot. Megveszi fizet, ha szar lehúzza, ha jó játszik vele. Na ez a valóság és nem az amikor a maradék 10%=fanboyok mentegetik a kedvenceiket, hogy egy kis csapattól ez milyen szép és nagyszerű dolog.

    "Amiga, Alex említett több dolgot, ami jogos kritika a játékkal szemben, de te úgy írsz, mint a kisgyerek, aki a hipermarketben a földhöz vágta magát a csokiért.... ;) "nemérdekel, oldják meg" - hátpersze :) majd egy ideális világban, talán."

    Nem tudom, hogy "amiga Alex" mit írt a kritikájában a játékról, de elég hülyén néz ki, hogy az én hsz-emet ahhoz hasonlítod, mivel én semmiféle kritikát nem írtam a játékról, ugyanis egy korábbi hsz-ben #18648 leírtam, hogy nem vettem meg. Tehát valószínü, hogy simán elnézted a hsz-t, amire válaszoltál. És itt meg is jegyezném akkor, ha már szóba jött, te meg úgy írsz, mint aki felismert néhány szót és abból akarja kikövetkeztetni, hogy mi van odaírva.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.08.24. 08:54:06
  • Amiga
    #18690
    Jó kis bahraini futam volt, karrierem első évének második állomása (full időmérő session, 50 % race). :-)

    Végre jó volt a manuális rajt (Ausztráliában 3 pozíciót veszítettem). Az első körökben Hamiltonnal csatáztam, aztán a boxkiállásnál közepes gumira váltottam, ekkor Vettel jött be mögém néhány mp-s távolságban. Sajnos a gumit nem sikerült megóvni, ezért a tervezettnél jóval hamarabb újra ki kellett állnom. A soft-ról supersoft-ra váltottam, tudva, hogy a kétkiállásos taktika háromra módosult, és megnyomtam az etapot, hogy kiautózzam a nem tervezett kiállásnyi távolságot.

    Az utolsó kiállásnál Hamilton mögé jöttem vissza kb. két másodperccel. Valamiért soft-ot kaptam, pedig supersoftot kértem megint, vagy elfogyott az SS, vagy ez valamilyen bug volt, vagy én kértem rosszul, nem tudom. Minden esetre Lewis az elhasznált közepesein már nem tudta tartani a pozícióját, a gumielőnyöm eldöntötte a csatát.

    50 ponttal várom Kínát.
  • sertrex
    #18689
    Mondjuk arty személyeskedő hsz-ét is törölni kéne akkor, ha már ilyen intenzíven törölgetsz. Vagy azt úgy látod, hogy szorosan az F1-hez tartozik? Főleg úgy hogy semmi köze annak a ???VÁLASZNAK???, ahhoz amit valójában írtam. Szóval gőzőm sincs mit akart azzal a kommenttel.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.08.24. 08:27:35
  • Amiga
    #18687
    Igazából én kb 1984 óta megszállott F1-es vagyok. :-) Szóval ha egyszer valami ilyesmibe belevágok, onnan úgysincs visszaút. :-)

    Amúgy mindent digitálisan veszek már jó régóta, PSN-en, Steamen, gog-on összeadni sem merem, mennyi játékom van. De mivel alkohol és cigi nem játszik nálam, telik erre a hobbira legalább...
  • arty
    #18686
    vehettél volna egy olcsóbb, lemezest... hogy maradjon menekülési lehetőséged
  • arty
    #18685
    Nem érzed, hogy a realitásokkal mit sem törődve írod a kommentjeid? Értem én, hogy kényelmes, csak ... tök jó lenne, ha ingyen adnák a játékot, ha erre sem képesek, hagyják a francba - éljenek csak meg a reklámokból és ne kelljen hozzá az én 60 euróm! ;)

    Nem a CM az első cég, akinek a mostani konzolokra áttérés nehéz volt, mert sokba kerül (pénz és idő) - én ezért viszonylag elnéző voltam a 2015-el. (pláne hogy meg se vettem :D ) Mert tudom, hogy nem nagy a csapat és hiába emlegeted a nagy költségvetést (nagyobbat, mint ami Kunosnak van, stb) - licenszekre is SOKKAL többet kell költeniük, ill. emiatt reklámokra is.

    Nézz meg egy WRC sorozatot: ugye, hogy lehetne sokkal rosszabb kezekben is az F1? Sőt, szerintem konkrétan csak rosszabb kezekbe kerülhetne - sehol nem látok potenciált jó/jobb F1-re, ha körbenézek ki mit tud/tudott letenni az asztalra.

    Amiga, Alex említett több dolgot, ami jogos kritika a játékkal szemben, de te úgy írsz, mint a kisgyerek, aki a hipermarketben a földhöz vágta magát a csokiért.... ;) "nemérdekel, oldják meg" - hátpersze :) majd egy ideális világban, talán.
  • dr Kotász
    #18684
    Akkor olvasd el ezt!
    Utoljára szerkesztette: dr Kotász, 2016.08.23. 22:24:15
  • fazerus
    #18683
    Új füles is kéne ... faaakkk...