21741
  • macleody
    #18767
    Nem tudom, ma még nem játszottam de majd megnézem. Most épp Assettot nézegetem, új autók jöttek.
  • Amiga
    #18766
    Az előbb kaptam két áthajtásost. Ha a szám piros, az a rossz nekem, ezt értem. De ha zöld és növekszik, az mit jelent?
  • Amiga
    #18765
    Magyarázzátok el lécci, hogy működik a virtual safety car.
  • gibson9
    #18764
    Tényleg? Senkinél? :D De mi lehet a gond?
  • gibson9
    #18763
    Másnál is jelentkezett hogy a visszajátszások brutális alacsony fpsel mennek? Eddig nem volt baja, de ma valamiért egész nap ilyen. 9-11 fps
  • kékherceg
    #18762
    Szuper. Szívesen.
  • nono28
    #18761
    Na végre működik.Köszi a segitséget!
  • Amiga
    #18760
    Helyes. :-) Nálam is. :-)
  • kékherceg
    #18759
    Ok. Látsz olyat, hogy "Egyéb eszközök" és ha rákattintasz alatta "Ismeretlen eszköz"?
  • nono28
    #18758
    Sajnos ilyet nem látok.Igen megcsináltam amit leirtál,újrainditás után csatlakoztattam a controllert és úgyan úgy nem ismeri fel!
  • kékherceg
    #18757
    Hehe:) Hát a 2013-at majd egyszer biztos megint előveszem. De most 2016 megy teli gázzal:)
  • kékherceg
    #18756
    Ez azután volt, miután megcsináltad amiket írtam?

    Az eszközkezelőben valami ilyesmit kell látnod. Erősítsd meg kérlek.

  • fazerus
    #18755
    Valaki ezt a steames "megosztós" mókát nem tenné meg a kedvemért? :D
  • Amiga
    #18754
    Ez elég drágának tűnik. Úgy tudom, a CM F1-ből részenként kb. 1 millió db körül megy el össz-platform szinten (nem tudom, a régebbi részek hogy fogytak, de az utolsó kettő valahogy így ment). Ha nem értettem valamit félre, akkor a teljes projektet tekintve is max. nullszaldósnak tűnik így ez a vállalkozás.
  • adam46
    #18753
    A licenc kb 200-300 millió dollár körül mozog 5 évre. Szóval megkérik az árát, hogy utána 100 féle képen korlátozzák a játékot.
  • sertrex
    #18752
    Nem. Csak szemléltetni akartam, hogy egy doboznak is több valósága lehet. Meg hát túl sokat jön itt a realitással.
  • Amiga
    #18751
    Te most az arty kommentjére tényleg rá akarod húzni a kvantumelméletet?

    Amúgy most úgy látom, jelenleg valóban ez a legkomplexebb autós játék a piacon. Nem biztos, hogy nagyobb csapat jobbat hozna össze. Sajnos rétegjáték, de pl. az UFC2 is az, mégis polírozza az EA (hála az égnek). Lehet, hogy a licensz nem is olyan drága (főleg, ha nem tolonganak érte), mert végülis a játékos megjelenés a sportot népszerűsíti, ez kétirányú érdek.

    Én egy jó teniszjátékot hiányolok már nagyon, de a láthatáron sincs semmii lyesmi. :-(

    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.08.26. 10:20:38
  • sertrex
    #18750
    Úgy használod a realitás szót, hogy kezdem azt hinni, nem tudod mit jelent. Ez a kedvenc szavad vagy csak most fedezted fel?
    És kinek a realitását nem veszem figyelembe? A tiédet? A játékgyártókét? A játékosokét? A magamét?
    Ismered Schrödinger macskájának az elméletét? Egy macska, bezárva egy dobozba, egy kis méreggel, több verzió is van. Amíg nem nézel a dobozba addig két valóság is van. Realitás=valóság. Szóval amíg nem nézel a dobozba a macska él is meg döglött is egyszerre.
    Tehát bánj több tisztelettel a realitás szóval. Számomra ez úgy tűnik, hogy arrogánsan csak a magad igazát hajtogatod és nem veszel tudomást arról, hogy több féle megközelítése is van egy dolognak. Ha pontosan értetted volna, hogy mit írtam korábban, akkor nem erőltetnéd továbbra is ezt dolgot. Világosan le lett írva, hogy egy játékosnak tök mindegy, hogy kis cég vagy nagy, hogy van-e elég tőkéjük, van-e elég emberük. Egyrészt, nincs pontos rálátásom és nem is lehet, hogy mik a mozgatórugói pl. a CM-nek, mert nem fognak minden üzleti titkot megosztani a nyilvánosággal, másrészt nagy valószinüséggel nem is őszinték mindenben kifelé. Tehát engem, mint játékost nem is kell és nem is érdekel, hogy mit miért. Nem szociális intézmények, hanem üzleti megfontolások alapján adnak ki olyant amit. Tehát, ha valaki pénzt kér valamiért, akkor pénzemért cserében minőséget várok el és nem kifogásokat. Azért írtam, hogyha ingyen adnák, akkor természetesen az elvárásaim is alább adnám, mert tudnám, hogy tulajdonképpen szívességből csinálják amit csinálnak így örülnék annak is amit kapok. De ugye szívességről szó sincs. Akkor pontosan mi is az a realitás, amit nem veszek figyelembe? Ezt?
    "Vegyenek fel embert? Nem fognak, nem tudnak, ennyit tudnak kigazdálkodni az eladások tükrében. Ha tehetnék, céloznának ők nagyobb projektel a tömegre, de ezt nem veszik 15 millióan első héten."
    Nem, mert nem érdekel.

    Ezt meg nem is értem, hogy honnan jött.
    "Adják át másnak? Kinek? Gondolod sorbanállás van az F1 licenszért, jobbnál jobb csapatok törik magukat (referenciákkal, 200 millával, 200 emberrel), hogy a te igényed a CM-nél jobban kiszolgálják?"
    Mi az, hogy adják át? Tisztában vagy a licensz fogalmával? Semmit nem adhatnak át senkinek, mert nem az övék. A CM csak bérli az F1 címet, amivel pénzt kereshet. A FOM dönthetne úgy hogy megvonja licenszet és új tendert írhatna ki. Persze ez feltevés, mert azt szintet úgy látszik hozza CM amivel továbbra is fizetni tudja a licensz díjat. Ránéztem Steamen, kb. 40ezer példányt adtak el egy hét alatt az F1 2016-ból. Elővételben olyan 32 euro környékén már hozzá lehetett jutni a PC-s változathoz. Most 50 euro. Steamen. Csak reménykedni lehet benne, hogy a konzolokon jobban teljesít, mert lassan nem lesz pénz, kiperkálni a FOM-nak a licensz díjat. És akkor valósággá válik, hogy kié lesz az F1 joga. Mert abban igazad van, hogy nem tolonganak érte.
    Végül szerintem mielőtt dobálózni kezdesz a realitás szóval, előtte tájékozódjál kicsit, hogy hány szempontot kell ahhoz figyelembe venni, hogy te valóban tisztában legyél a realitással.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Itt jegyezném meg a HG-nak, hogy mivel meglettem itt nyilvánosan szólítva, azért válaszolok nyilvánosan, jó lenne ha nem törölgetne, vagy ha igen akkor azt is törölje, amire válaszoltam.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.08.26. 09:29:28
  • Amiga
    #18749
    Most már kicsit jobb rálátással azt mondanám, hogy összességében ez az eddigi legjobb F1-es játék, amivel játszottam.

    Egyetlen dolgot nagyon hiányolok, ami már a MicroProse Formula One Grand Prix Circuit-ban volt, de a CM sorozatába sose került bele, az pedig egy táblázatos évad-összefoglaló, amelyen egy képernyőn látszik az összes helyszín, az összes versenyző, és ezek kereszttáblájában az elért eredmények. Nekem egy ilyen nagyon tetszene, de tudom, hogy nem lesz.

    Ettől eltekintve a játék csillagos ötös nekem (nyilván egy igazi szimesnek nem az). Tetszik a karrier, jók az offline versenyek. Tegnap este felfedeztem, hogy a trollok a 25 %-os versenytávra nem lépnek be, csak az öt körösön rontják a levegőt (egy ilyen session-ba léptem be elsőre én is).

    Ez a bakui pálya meg nagyon jól össze lett rakva! A közvetítésen keresztül inkább csak érdekes volt, de amúgy zseniális. Este az utolsó (16.) rajtkockából jöttem fel a második helyre a 25 %-os távon (az utolsó hely úgy alakult, hogy SC mögött elbambultam és beleálltam a falba) és nagyon tetszik a pálya vonalvezetése, a gyors és technikás szakaszok keverése.

    Ez a játék nagyon jó lett. Remélem, CM megtartja majd a jogokat.
  • Amiga
    #18748
    Semmi gond. :-) Van steam azonosítóm is, de azon csak régebbi F1-ek vannak. :-)
  • nono28
    #18747
    Sajnos továbbra sem jó!Most olyat csinál hogy mikor csatlakoztatom elkezd villogni középen zölden!
  • attila46
    #18746
    Lehet bármilyen nevű készitő cég....sosem lesz olyan a játék ami mindenkinek meg fog felelni,,az a game ,,,a valaha készitett legjobb F1 .
  • kékherceg
    #18745
    Na mi a helyzet?
  • kékherceg
    #18744
    Aha. Bocs, nem tudtam, hogy psnes vagy.
  • arty
    #18743
    Menj egy kört az assetto F1-ével (az elvileg szim, ugye?), aztán egyet a sony Formula One Championship Edition-el (ez pedig tuti árkád, 2007, csak ps3 sajna!).

    Ha utána is így gondolnád, meg lennék lepve.
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.08.25. 23:00:11
  • arty
    #18742
    Ez a hsz-ed is csak azt foglalja szépen össze, mennyire nem zavartatod magad a realitásoktól :)

    Vegyenek fel embert? Nem fognak, nem tudnak, ennyit tudnak kigazdálkodni az eladások tükrében. Ha tehetnék, céloznának ők nagyobb projektel a tömegre, de ezt nem veszik 15 millióan első héten.

    Adják át másnak? Kinek? Gondolod sorbanállás van az F1 licenszért, jobbnál jobb csapatok törik magukat (referenciákkal, 200 millával, 200 emberrel), hogy a te igényed a CM-nél jobban kiszolgálják?
  • Amiga
    #18741
    szovalmindegy - ezt steam? psn-en nincs ilyen... :-)
  • Amiga
    #18740
    Bakuban 13. helyről 6.-ra egy 5 másodperces boxutcás büntetéssel. Áááá, ez így nagyon jó.
  • Amiga
    #18739
    Megfejtettem a multis rejtélyt. Az 5 körös versenyen vannak a csimpik, a 25 %-os távon most normélis emberekkel versenyzek.
  • hqx
    #18738
    A wareznak nem lenne Online része.;)

    #18728: Megnézted az Eszközkezelőnél, hogy nincs-e felkiáltójel? A sor végén kell lennie Xbox 360-perifériák néven.
    Driver sem kell (nincs is), csak rádugod és kész!:)
  • lac coo
    #18737
    En egyszer probaltam a multit, hat szornyu....Itt extrapublik van, nem am mint barhol mashol !
  • kékherceg
    #18736
    Upsz, akkor velem se fogsz találkozni, mert én meg PC-n nyomom.
  • Amiga
    #18735
    Fapados megoldás, de invite friends van, és ha belépne egy ismeretlen, azt ki lehet szavazni (kick player). De ez is csak akkor működne, ha összejönne egy futamnyi elkötelezett játékos.

    Gondolom itt sincs crossplatform, vagyis nekem meg ugye PS-re kell gyűjtenem az ismerősöket, akik ezzel játszanak.
  • Alexease
    #18734
    Nincs sajat szerver lehetoseg; jelszavazott; csak meghivottakkal vagy baratokkal; stb. Ugy meg ertelme is lenne. Talan meg innen a topicbol is osszejonne 5-10 ember (plusz a Steam-es ismerosok mashol). Bar mashonnan ismerve az online szervezes dolgait, 20 embert erdekel, 10 ejelentkezik, 5 elindul, a masodik napon meg mar ures a szerver:D
  • nono28
    #18733
    360
  • Amiga
    #18732
    Szuper, megkereslek majd! :)
  • kékherceg
    #18731
    Este 10 után én is ott fenn leszek szovalmindegy néven, ha minden jól alakul, de hétvégén biztosan.
  • kékherceg
    #18730
    Amúgy ez 360 vagy One?
  • kékherceg
    #18729
    Nem az van, hogy a játékban más eszköz van beállítva?

    Persze az is lehet, hogy rosszul lett telepítve. Akkor a következőt csináld. Húzd ki a kontrollert. A tálcán a windows logo mellett van egy nagyító jel, kattints rá, írd be, hogy "eszközkezelő", lesz egy ilyen menüpont, kattints rá. A megjelenő ablakban látsz egy úgynevezett fanézetet. Itt látnod kell valami xbox controller szöveget, jobb gomb és eltávolítás. Ha nem látsz, akkor valami olyasmi lesz, hogy "Egyéb eszközök", felkiáltójellel és alatta "ismeretlen eszköz". Ugyanúgy jobb gomb, eltávolítás. Újraindítod a gépet, ha betöltött, bedugod a kontrollert, a windows meg feltelepíti elvileg. Hajrá!
  • nono28
    #18728
    Igen probáltam,de úgyan az.