21741
  • Amiga
    #18848
    Nem lehet, hogy más okból zárták ki?
  • [HUN]FaTaL
    #18847
    Ezért nem értem.

    Lággyal indult, aztán szuperlágyra váltott és kizárták, de vajon miért? Megvolt a kétféle keverék. Valószínűleg a lágy VAGY közepes lehetett a kötelező és 1 bármilyen másik, és lággyal rajtolt.
  • Alexease
    #18846
    Igen, 2-fele gumit kell hasznalni, abbol az egyik a 2 kotelezobol az egyiknek kell lennie.
  • [HUN]FaTaL
    #18845
    1 szokott lenni ami kötelező, ami általában a lágy, és egy bármelyik másik az option, nem? Legalábbis a futamokról így rémlik.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2016.09.06. 21:16:37
  • Alexease
    #18844
    A 3-bol van 2, ami kotelezo. A superlagy ritkan/soha nem kotelezo versenygumi.
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2016.09.06. 18:16:37
  • np
    #18843
    Sziasztok!
    Ma mentem karrierbe az orosz versenyen. Időmérőn a sárga lágy gumival jutottam tovább, így azzal kezdtem a versenyt.
    Verseny előtt ki választottam a stratégiát egy box kiállás, és másodszorra a keményebb szürke gumit írta. Na most én verseny közbe a szürke helyett váltottam a piros szuper lágyra, a boxba le is cserélték arra. De miután vissza mentem a pályára szólt, hogy ki kell mennem még egyszer a sárga gumiért.
    Nem mentem ki maradtam a piroson erre a verseny végén kizártak. De vajon miért, így is volt fenn két különböző gumi?
  • [HUN]FaTaL
    #18842
    Patch Notes - 05/09/2016
    5 SEPTEMBER - JENNYANNE_M
    We're releasing a new patch on PC, here's what's been fixed:


    - Performance improvements for AMD graphics cards.

    - Fixed a potential crash when rebinding controls on unsupported controllers.

    - Fix for rain beads shimmering when Weather Effects is set to High or Ultra High.

    - Fix for Logitech G29 LED lights not functioning.

    - Fixed a problem where selected files were not opening in Steam Workshop at the start of a race.

    - Added Audio Accessibility option to the Advanced Audio Settings menu.

    - Fixed a problem where the turbo could be heard on stationary cars.

    - Further stability improvements.
  • Amiga
    #18841
    Breaking assists: off
    Anti-lock brakes: on
    Tracking assist: full

    Esetenként játszottam a Dynamic race line-al (2D-corner only), mert még csak ismerkedem néhány új pályával. Ugyanígy pit assist-ot is kapcsolgattam, de nem osztott és szorzott különösebben, mert elég jól lehet követni a beesési sebességet.

    Gearbox automata. Monaco-ig 25 %-os távon mentem 3 etapos időmérővel, de ott a hajtűben nem tudtam a kontrollerrel elfordulni, ezért inkább visszakapcsoltam 5 körösre és short időmérőre, hogy kiplatinázzam a játékot egy gyors szezonnal. Még 3 futam van ebből hátra. Törés fullon, parc fermé rules on, AI hard.

    Ha ezzel a szezonnal végeztem, jön a 100 %-os versenytáv és fullos hétvége, dynamic line off lesz az új pályákon is (arra van a practice). Damage simulationra, a pit assistet valszeg bekapcsolva hagyom, illetve az anti-lockot és a trackingot is, mert az autó vezethetőségével, a vezetési élménnyel nagyon elégedett vagyok, és kontrollerrel itt érzem a határait az irányításnak (ennél kevesebb vizes pályán szerintem már elégtelen lenne). És felteszem az AI-t annyira, hogy már tényleg kiélezett legyen.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.09.05. 16:27:19
  • gibson9
    #18840
    Assistok?
  • Amiga
    #18839
    :-DDD

    Választani kellett egyet. :-D
  • IXEMGabeo
    #18838
    ugy nez ki a fejed majdnem, mint Maldonadonak:D
  • Amiga
    #18837
    Megvan az első VB-cím. :-) Hard fokozat letudva, a szezon után kicsit feljebb kapcsolom az AI-t.

  • macleody
    #18836
    Én most vagyok karrierben Kínában, marhára nem ment a pálya. Azt csináltam, hogy beálltam egy AI mögé és úgy tanultam be kanyarokat.
  • [HUN]FaTaL
    #18835
    Ez baromi jó lett, de az elmúlt években annyira keveset szimeztem, hogy hihetlen béna vagyok :D A 2015-tel is csak 16 órát játszottam, ebbe remélem többet sikerül belerakni. Jópár órát csak time trialozni fogok sztem :D
  • lac coo
    #18833
    Szerintem pech...
    A legolcsobb vackok is ma mar a tokom tudja hany millio kapcsolast kibirnak. Logitech se premiumot hasznal az is bizzos :)
  • Danecay
    #18832
    Kicsit OFF ugyan, de talán még belefér. Tesóm kormányában pár hónapja lett cserélve váltó mikrokapcsoló. Jó is lett meg minden, de így egy pár hónap távlatában ismét megadta magát. Minden bizonnyal nem gyári kapcsoló lett beleszerkesztve, de ennél talán többet illett volna bírnia. Valami speckó mikrokapcsoló lenne ezekben a kormányokban (DFGT) vagy csak egyszerűen pechje volt?
  • Danecay
    #18831
    Persze, ez így volt már a GRID-nél is, de hisz ezt Te tudod a legjobban. Nyilván ez is az optimalizáció része.
  • lac coo
    #18830
    Mondjuk ez jo igy, francnak kell szamogatni a fel korrel elobb vagy hatrebb levoket.Azert husz az AI az husz AI, sok az szamolgatni.
  • Alexease
    #18829
    Azok, ha jol vannak/lennenek megirva, lenyegeben csak csak szamok:)

    Egy-egy pilota/palya kombohoz tartozik/tartozna jonehany szam: milyen gumikat hasznalt; mikor pit-elt; honnan startolt, hogyan startolt; a mezonyhoz kepest az "ereje"; volt-e muszaki hiba es mikor/hogyan/mi; stb.

    A Codiesnel droton huzott AI van. Pl.: ha atirtam a palyatapadast nullara, akkor en es a kozvetlen kozelembe levo
    3-4 pilota egyhelyben kuzdott, a tobbiek ugy indultak el es mentek, mint ha idealis lenne minden:D
  • [HUN]FaTaL
    #18828
    Ehhh... Kihúztam az x360 padot és jó lett.
  • Totti5
    #18827
    Van.
  • Firerock
    #18826
    25%-on van safety car vagy csak vsc? be van kapcsolva a settingsben...
  • Totti5
    #18825
    Erőviszonyokhoz az AI-t, karriert is folyamatosan balanszolni kellene. Nem olyan egyszerű az. 2015höz jött egy nagyobb peccs év végén amiben benne volt a McLaren, India új jobb autója. ( McLaren érezhetően kicsit jobb lett )

    "We’ve also adjusted the relative performance of teams/drivers based on the season results"

    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.09.04. 19:36:28
  • [HUN]FaTaL
    #18824
    Nah, máris irányítás probléma van...

    DFGT, a profiler szerint minden középen van, a játék szerint viszont a steering középállapotban -5 (így kicsit jobbra tekerve megy egyenesen a verda). Driverből 360 fokra van állítva.

    Van valami tippetek mit lehetne kezdeni ezzel? Ha 5-6%-ra rakom a deadzonet akkor jó lenne, de az meg baromi sok.
  • Alexease
    #18823
    Lenyegeben igen, csak profibb lenne automatan;)

    Regebben volt valami terv, hogy ev elejen adnak ki a programot, aztan ahogy kozelednek es elmulnak a valodi versenyek, parhuzamosan frissitenek a programot is (akar 1-2 hetente).

    Egyreszt olyan dolgokkal amelyek nem jelentenek komoly munkat: eroviszonyok azon a palyan es idojaras; masreszt esetleg kesobb a munkasabb dolgokkal: uj auto/sisak festes, pilota, reklamtablak, szponzorok, fejlesztesek az auton (kulso/belso) stb.

    De ezekbol nem lett semmi... Vagy csak kamu volt;D
  • macleody
    #18822
    Végülis ez is megoldható, be lehet állítani milyen idő legyen az adott sessionökben. Az emberpalánta megnézi milyen idő volt az adott versenyen és úgy lövi be magának.
  • Alexease
    #18821
    Random, vagyis bejatszik a balszerencse is:D

    Ezert lenne jo(bb), ha lenne plusz lehetoseg a veletlenszeru melle: az egyik a mar lefutott futamokhoz bekerulne az ott "megtortent" idojaras;
    a masik pedig az eppen "aktualis" idojarast figyelne (ha quick race) vagy az elozo hetvege idojarasat vagy a aktualis hetvege elorejelzeset.
  • peti79
    #18820
    Szerintem az eső egy kicsit el van túlozva a játékban. Nagyon szép és hangulatos a csúszkálás, a safety car bejövetele a balesetek miatt (nem én idéztem elő egyiket sem!), de az, hogy karrierem eddigi öt hétvégéjéből csak Bahreinben nem volt eső, az már azért egy kicsit sok. Kínában végig heavy rain, Barcelonában végig light rain, a p2 és p3 kivételével. Ezt nem sírásnak szántam, mert tudom, hogy ki lehet kapcsolni, ez csak egy magánvélemény....
  • [HUN]FaTaL
    #18819
    Na én is megvettem, még töltődik, kiváncsi leszek :)
  • macleody
    #18818
    Na, felbuzdulva a mai futamon, elkezdtem gyúrni egy 100%-os monzara. Practice 2-ben már elkezdett szemelni az eső. Remélem nem lesz zuhé :)
  • lac coo
    #18817
    Az a vicc harom mo itoron megy gond nelkul, nem bugzik semmit, de ennek nem kell a harom, meg szar is ! :)
    Ha atvaltok egy kijelzore azonnal minire ugrik a menu meg minden :)
  • Danecay
    #18816
    A cockpit-el nekem annyi gondom van csak, hogy nem igazán tudom jól, ízlésemnek megfelelően beállítani a FOV és a horizontális offset arányokat úgy, hogy jó legyen és a tükrök is használhatóak maradjanak. A Te esetedben ez valószínűleg ez fokozottan igaz, de legalább, igaz korlátozott értékek között, de lehet ezeket állítani.
    Az FFB pedig elfogadható, ha a tavalyi az volt ez lehet még tetszene is, nyilván a játékot saját magához, pontosabban a tavalyihoz viszonyítva.
  • Danecay
    #18815
    Szerintem a felhasználók 99%-nak nincs ezzel gondja :D
  • Amiga
    #18814
    Iszonyat izgalmas a konstruktőri a maláj nagydíj előtt:
    Mercedes - 402
    McLaren - 394
    Ferrari - 386

    Szingapúrban Alonso végre odatette magát, remélem, most már szállítani fogja ő is az eredményeket.
  • macleody
    #18813
    Épp kérdezni akartam, hogy hol van a flex a kocsik aljáról, videóban láttam csak csillagszórót.
  • Totti5
    #18812
    Na, most már aktiválták a szikrákat bele.
  • lac coo
    #18811
    az majd jövőre ! :DD
  • Alexease
    #18810
    Es gondolom a cockpit-tal es az FFB-vel sem:D
  • lac coo
    #18809
    Hat meg a 3 monitoros vacaksaggal se :)))
  • Danecay
    #18808
    A randa LCD-vel persze nem csináltak semmit