21741
  • IXEMGabeo
    #19379
    de furan modelleztek le a Renault R26-ot:O
  • gebali
    #19378
    Rájöttem hogy nem input lag van nálam, hanem van némi deadzone középen (kb 1-1 fok), ami engem roppantul zavar.
  • lac coo
    #19377
    Nekem pl regebben voltak ezzel gondjaim, szetszivattam mindenfele allitgatassal a videodriverben, amikrol fogalmam sincs micsoda, es megjavult....:)
  • Danecay
    #19376
    Nem tudom, hogy mitől függ akkor, nincs egy erőművem de szinte full beállítások mellett is megvan a 60fps + G29. Az előzőhöz még azt akartam írni, hogy lehet, hogy így videó alapján hamarabb és jobban feltűnik mint amikor az ember játszik.
  • Totti5
    #19375
    Nálam sincs. Vagy ha van is bármelyik autós játékban olyan kicsi hogy nem érzem.
  • lac coo
    #19374
    Nalam nincs lag.
    AC ban van, ha nem kapcsolom be az fps korlatot...
    Mas jatekban se nagyon van.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.08.20. 13:53:20
  • Danecay
    #19373
    Az új engine kamera fájljait is lehet piszkálni azon túl, hogy menüből is állítható, csak ha jól rémlik ki kell csomagolni, átírogatni majd visszacsomagolni, nem emlékszem már pontosan, azt hiszem még tavaly szórakoztam vele.
    Az input lag-hoz hozzászólva röviden, szerintem eddig is ilyen volt :)
  • sertrex
    #19372
    "Ahhoz kepest, hogy tavaly megjeleneskor visszakertem az arat, eleg jol osszeraktak azota, nalam ennek helye kell hogy legyen a gepemen ! :) "

    Ha megcsinálnák a kormányt, FFB-t nálam is biztos vétel lenne, így is meg szoktam venni, csak jóval később és jóval nyomottabb áron. Idén meg főleg nem venném meg újonnan, mert szeptember 22-től biztosan parkolópályán lenne, főleg ha az FFB/kormány olyan, mint a korábbiakban. :))
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.20. 12:29:49
  • Alexease
    #19371
    2013-ban meg a motorblokkon-ulos cockpit es fityegos pilota volt az alap, de atirva 1 perc alatt a gyari lehetosegeket (nem kulso tuning program, a gyari beallitasokba modositani) teljesen normalis nezet es dinamika lett belole. MInden evben atirtam 1 autot, es hasznalhato lett a dolog;) De miautan megkapta az "uj" engine-t megszunt az atirogatas. Tettek bele allitgatasokat, de csak a tizedet mint amit lehetne.

  • lac coo
    #19370
    Hat de F1 autot hogy akarsz elore tolni, hogy ne lasd a kormanyt ? ;)
    Elore lehet tolni, tovabb mint ertelme lenne, muszaj latnom a kormanyt ,itt eleg fontos, nincs muszerfal a homlokfalon .
  • Alexease
    #19369
    A cockpit allitas akkor lesz hasznalhato, ha elore lehet tolni annyira a nezetet, mint igazabol latnam (beleszamolva a monitort, az 1 monitort es a latoszogemet); allitani minden poziciot (elore/hatra/fel/le), a dontest, es minden dinamikat kulon (elore/hatra, jobbra/balra/fel/le) allitani es/vagy kikapcsolni. Es meg kormany/kez kikapcsolas.
    A program tudja, csak be kellene menuzniuk.
  • lac coo
    #19368
    Lehet allitani, a g eroket is kimoddoltak, iden ugy tunik az is gyarilag kikaocsolhato lesz. Kormany az jo , abszolut egy az egyben mukodik, ffb az meg ilyen. Lehetne jobb de rossznak annyira nem rossz, csuszast orrtolast jelzi, razon raz, elvezetes , feszes.
  • Alexease
    #19367
    Engem is bosszant, hogy 2017-ben keptelenek egy normalis kormany/FFB tamogatast csinalni, es a normalis cockpit allitasok meg mindig luxusnak szamitanak:/ Es ugy, hogy a normalis cockpit allitas lehetosege mar a 10 eves(!!!) Codies engine-ben is benne volt! Mar akkoriban is tobb tucat allitas volt a cockpit kamerahoz (mindenfele pozicio, dontes, mozgas, dinamika). Egyszeruen nem lehetett allitani semmit vagy lekorlatoztak minimalra.
    Mostanaban bele-beletesznek valamit, de csak cukrozzak a taknyot.

    Miert nem lehet egy Advanced kepernyora kitenni mindent?! A legtobben hatulrol tologatjak vagy TV-kamerarol, akkor mar nem mindegy ha valaki elore tolja az elso szarnyig vagy 360-as korpanoramas-FOV-ot allit be maganak?!:))) Barmok:D
  • lac coo
    #19366
    En ugy vagyok vele, hogy regen rf1 jo volt, sot a legjobb, ez annal sokkal jobb mo den teren , vagyis nagy bajom nincs vele. Meg mondjuk AMS turbos F1 meg fizikaban is rohely ehhez kepest.
    Igazabol idegesito dolgok nincsnek benne, nincs ertelmetlen tapadas, nincs hajmereszto hiba a fizikaban, nekem ez nagyon bejon.
    Es azert fehervonal szabaly, vagy sc utan ujraszamolt strategia felajanlasa nem igen van mashol, meg alom szi tjen sem.:)
    Ahhoz kepest, hogy tavaly megjeleneskor visszakertem az arat, eleg jol osszeraktak azota, nalam ennek helye kell hogy legyen a gepemen ! :)
  • sertrex
    #19365
    Csatlakozom. Nekem is csak ez a bajom a játékkal. De mivel ez az egyetlen fullos F1 játék, így kicsit érzékenyebben érint, hogy emiatt kénytelen vagyok mellőzni, mert egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni. Másban is vannak formula autók és érzésre jobbak, szimesebbek, de mégse jön az F1 élmény mert hiányzik belőlük az, amitől F1 az F1. Szóval ezért haragszom a CM-re, mert ezt képtelenek megoldani. Az indokuk lényegében mellékes. :(
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.20. 12:01:51
  • Alexease
    #19364
    Es ebbe azert az is bejatszik, hogy a jatek lenyege miatt, itt orakat kell belerolni, akkor van ertelme, akkor jon elo az erossege. Az egyedul tesztelesnel vagy a nehany koros single race-nel nem jon ki az erossege.

    Igy igazsagtalan is hasonlitgatni (mint jatek) egy olyan progival, amiben van moder F1, profi az autokezeles, de azon kivul semmi koze az F1-hez (szabalyok, palyak, versenyek, nincs karrier, idojaras, rendes AI erosorrend stb.).
    Az AC/iR-ben is van hivatalos F1 auto, profi vezetni, de lehet nemmi egyedul (vagy egyforma droid AI-val) vagy online onjelolt Fittipaldi-kkal:D
  • Alexease
    #19363
    Mint jatekkal, "sose" volt vele gondom, mas ceg tuti nem tudja ilyen F1-es progit osszerakni (foleg nem szimes ceg, meg az SMS-sem, hiaba "jatekosabb" dolgokat csinalnak). Nekem mindig a kormany/FFB-vel es a cockpit-tel volt gondom. Ami azert nem rossz, de nekem nincs akkora kompromisszum erzekem, hogy megbaratkozzam a jatekelmeny vs. kormany/FFB/cockpit parossal ;)
  • lac coo
    #19362
    Jah , azt nem figyeltem, de igen , en is jartam mar ugy hogy nem allitottambe, akkor csunyan lagolosnak tunik...

    Nekem amugy semmi bajom a kormannyal, hajszakra area megy, ugy fordul ahogy en tekerem.
    Fbb nem csucs, de abszolut hasznalhato, elvezetes, mi t jatek meg 10 pontos.

    Azert nem sok jatekban van megcsi alva pl, hogy SC utan szuvat az AI, picit gyirsul majd var, vi atoztat majd a legvaratlanabb helyzetben odelep neki.:))) AI a legjobb jelenleg, gumik jol mukodnek, szep a jatek, tapadas is ok, kozelebe nem vagyok az igazi koridoknek, nem ertem mi baj van ezzel :))
  • Alexease
    #19361
    Es meg azt is erdemes beleszamolni, hogy nem csak a kormany de meg a kerekek/felfuggesztesek mozgasa sem feltetlenul van szinkronban a szamolt fizikaval. Az AC-ban is (ami azert szim:P) "animalt" kormany, kerek, felfuggesztes megjelenites van (lazan fordulhat ellenkezo iranyba a kerek, akkor is jol fog mukodni az auto):)))
  • Alexease
    #19360
    Ja, es a videon is latszik, a valodi kormany es az animalt kormany elforgatasi szove frame-enkent nem azonos, a jatekban nincs szinkronban, len linearis, gyorsul stb.
  • Alexease
    #19359
    Valszeg a Codies nem fix tobbszaz Hz-en frissiti a fizikat, a kormanyt meg tuti nem (eleve effektezos megoldast hasznal a gyari spring/damer megoldashoz). A kormany mozgas sem feltetlenul van fizikalisan "osszekortve" a fizikaval, valszeg "csak animacio". A kulonfele fps-ek (jatek, monitor, videokamera) lazan osszejon nehany frame kulonbseg. A vegleges videon 1db frame tuti, fizikalisan nem lehet szinkronban a harom;)
    Igy csak az kerdes mennyi az annyi.

    Kivancsisagbol megneztem, 3 frame, ha az alap 1db-ot leszamoljuk, akkor 2, vagyis 1/15sec (a 30fps videohoz kepest).
    Ez egy gyors ellenkormanyzasnal, kepkockankent.


    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2017.08.20. 11:47:03
  • lac coo
    #19358
    Mondjuk itt nem lehet annyira eloretolni amennyire szeretem, mert latni kell a kormanyt :)))
  • sertrex
    #19357
    Ez is igaz. :))
  • lac coo
    #19356
    90%-a igy jatszik meg a szimeseknel is, hogy le szoktak hordani az embert, hogy arkaduser, mert miert nem ulsz ki a motorhaztetore ha ennyire eloretolod....:))
  • Alexease
    #19355
    Ha a Codies "gamepad-nek" kezeli a kormanyokat (elfordulas + statkus ero szorzatok), akkor szinte mindegy mennyire komoly az a kormany:D

    Engem jobban "idegesit" a videoban, hogy az ember fejetol 1m-re van a monitor, es a "monitor sikjatol" meg felmeterre a virtualis kormany. Az egy dolog, hogy 2 kormanyt lat, de ilyen tavolsagbol (ember feje/szeme) olyan, mintha a motorblokkon ulne;D Nem csak hulyen nez ki, de a vezetesi elmenyt es precizitast is rontja.
  • lac coo
    #19354
    Ratesz, en direkt kiprobaltam. De miert ????
    Gondolnam ugyanannyi ido alatt er ida a feny a monitorrol mi t a kormanyrol...Vagy mitol kesik ? Ez x akta...
  • Alexease
    #19353
    A videokamerazas tuti ra tesz egy lapattal. Meg a profi szimeknel is latni elterest, pedig azok fix 3-600Hz-en szamoljak a fizikat es az FFB-t.
    Valszeg fugg a monitortol (Hz), az FPS-tol es a kamera fps-tol is.
  • lac coo
    #19352
    Az szamomra x-akta, de ilyen kulso felveteleknel nagyon sokszor a videofelvetel soran kerul ra a lag...
    Otletem sincs miert, de probald ki egyszer.
    Akciokameramon kevesbe, regi ezer eves videokameramon viszont olyan mint ezen a videon.
    Ha valaki rajon mitol van, majd szoljon !:))

    Amugy ugye nem kepzeled, hogy ekkora laggal egyaltalan korbeer barki a palyan f1 autoval....:) Plusz ilyen lagot eletemben nem lattam meg....
  • gebali
    #19351
    Engem roppant bosszant az input lag, de nekem olcsó kormáynom van (még), úgyhogy annak a számlájára írtam.
  • sertrex
    #19350
    Szerintem semmilyen lag nem normális. De a videón is elég komoly cuccnak látszik, az direct drive kormány. ;)
  • gebali
    #19349
    Szóval ez az input lag nem normális? Mert Tiametmarduk videóját is néztem, ott is kb. ekkora lag volt, pedig ők valószínűleg komoly eszközökkel tolják.
  • Alexease
    #19348
    Az ISR mar akkor kezdett szethullani, amikor Jessica () kilepett; aztan amikor elkoltoztek, hogy "profi" ceg legyenek; es vegul amikor Shaun kulonvalt. Persze mind logikus/varhato lepes volt: nagyon nepszeruek lettek; volt benne penz; megjelentek a konkurenciak; valtoztak az igenyek/elvarasok a software-es es hardware-es iranyba.
  • sertrex
    #19347
    Ja, láttam is egy videót ahol elköszönnek tőle.
    Mindenesetre én inkább az inputlag miatt tettem be. :D
  • Timbu
    #19346
    Az megvan, hogy Darin Gangi is kiszállt, és eladta az ISR-t?
  • sertrex
    #19345
  • Totti5
    #19344









  • Totti5
    #19343
    F1 2017 | BENELUX LAUNCH EVENT | Make History

  • Totti5
    #19342
  • Totti5
    #19341
  • Totti5
    #19340
    Amit eltudok képzelni, hogy kihívások, hátrányból, adott kör alatt beérni valamelyiket és hasonlóak.