21707
  • macleody
    #21507
    Kíváncsi vagyok mennyi idő kell majd a refundhoz. Elég lesz 5 perc vagy elkínlódok majd vele 1-2 órát
  • lac coo
    #21506
  • Danecay
    #21505
    Szerencsésebb lett volna a cikkben inkább azt írni, hogy az EA égisze alatt fog elkészülni, nem pedig megjelenni, mert megjelenés szempontjából, már a 2021-is az EA égisze alatt jelent meg, ott is a játék intrója előtt az ominózus bejátszás, az " EA SPORTS - It's in the game"
  • lac coo
    #21504
    Hát a 21-et még az EA nélkül fejlesztette a CM a 22-őt már elejétől az EA-val ...
  • Danecay
    #21503
    Igen, úgy van ahogy írod,a CM F1 játékra jó, az rFactort pedig vezetni, viszont ebből a szempontból ég és föld, mondom ezt annak ellenére, hogy én elvagyok az CM F1-el is. Mondjuk jövőre elvileg ott is nagy ráncfelvarrás lesz, új engine next gen élmény, meg minden.

    "F1 22 & F1 23:

    Az F1 22-t már hivatalosan is leleplezték, és ez lesz az első olyan F1-játék, ami már az EA égisze alatt fog megjelenni. Henderson forrásai szerint a Codemasters 2023-ban megjelenő játéka viszont már ”igazi” nextgen-élmény lesz, és számos aspektusában átalakítják, miközben a motorját is felfrissítik. Állítólag az F1 22-ben debütáló F1 Life hubot kibővítik az F1 23-ban egy ”F1 WORLD” nevezetű expanzióval."

    Forrás: IGN

    Miért, az F1 2021 nem az EA égisze alatt jelent meg?
  • lac coo
    #21502
    azt még spec nem ,de ismerem RF2 -öt.az mindig toppos marad... De mostanában nincs sok idő játékra, így marad az F1, az legalább játékra is jó ...
  • Danecay
    #21501
    Az rFactor 2 Formula Pro DLC-jét próbáltad már? Én ugyan aziRacin-et nem használom, de az összes általam próbált SIM-ben lévő Open Wheel közül szerintem ez a legjobb,egyszerűen élvezet vele autózni. Ha nem próbált, szerintem édemes, és tudok is benne segíteni. Egyébkén pedig szerintem ez nem csak az OW-re igaz, hanem a legtöbb autóra. Nekem még a G29-el is olyan vezetési élményt adott mint más SIM-ek a T300-assal sem.
  • Danecay
    #21500
    Valami olyasmit magyaráz, amit a fejlesztő csóka is mondott, hogy eddig a váltás pillanatában azonnal kapcsolttá vált a hajtás, így ez sokszor "abszurd" teljesítményleadással járt, miközben a való életben van egyfajta csúszás, vagy ellágyulás, gondolom különösen ha nem jó ütemben történik a váltás. Ennél érdekesebb szerintem, hogy az eddigi 4 pont helyett mostantól 12 pontban történik a gumiterhelés vizsgálata és kezelése, ezért érezhetőbb és kezelhetőbb lesz az autó amikor tapadást veszít, bár a videóból kiindulva a videót készítő srácnak is meggyűlt a baja a tapadással, különösen a lassú kanyarokban, ahol csökken a diffúzor által keltett tapadás mértéke. Továbbá, hogy most már le tud ülni a földre a padlólemez vagy a kopófelület, ami fel tud ülni, vagy amit meg tudnak vezetni azok a rázókövek és azok a bizonyos hurkák. Mondjuk eddig nem is tudtam, hogy pl. akár Monaco-ban is beállítható 1:1-es szárnyállás, nem volt azonos pl. a Monzában beállítható 1:1-es szárnyállással.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2022.05.10. 12:42:14
  • [HUN]FaTaL
    #21499
    Na ezt sikerült elírni. Azt akartam írni, hogy a legtöbb szimesnek G2 van. Bár lehet tévedek, nekem is Oculusom van, de nagyon sokan vannak WMR headsettel.
  • lac coo
    #21498
    Ha esetleg valaki megnézi, majd mondja el miről szól a végén a váltóról szóló rész, mert azt nagyon nem értettem ... ! :)
  • lac coo
    #21497
  • Danecay
    #21496
    Nekem az animációkkal nincs különösebb gondom, a karaktermodellek is sokat javultak az elmúlt pár évben, korábban tényleg baltával faragott arcuk volt a karaktereknek. A HUD-al sincs különösebb gondom, de ha nem tetszik akkor ott van a SIMHUB és társai. A szabadedzésprogramoktól sajnos én is félek, pont azok miatt nem kezdek bele a karrier módba, félő, hogy most sem változik túl sokat, de ne legyen igazam. Mondjuk magával a programokkal nem lenne baj, hiszen a való életben is azt csinálják, de ez egy játékban uncsi és nagyon repetitív és nem nyújt semmilyen élvezetet, míg gondolom a való életben azért élvezik a pilóták, és nem frusztrálódnak azon, hogy minden checkpoint-ot lilára csináljanak. De a legnagyobb gond az, hogy több időt vesz igénybe mint maga a futam, ami a valóságban is így van ugyan, de mint említettem ez egy játék, ahol a versenyzésen kellene, hogy legyen a hangsúly, nem pedig a szabadedzéseken, főleg ennyire repetaívtan. Ezzel csak az a baj, hogy anno volt, hogy a Codemasters is így gondolta, és 3 szabadedzés helyet csak egyet rakott a játékba, akkor meg az volt a baj. Szóval nehéz mindenkinek megfelelni.
  • [HUN]FaTaL
    #21495
    Rift és Vive? Az jó nagy fail lenne, a legtöbb embernek Oculus van.
  • macleody
    #21494
    Gondolkodtam hogy megveszem elővételben a cuccot, de nem látom steamen, hogy írnák a WMR támogatást. A weblapjukon is csak rift és vive van írva.
  • adam46
    #21493
    Szerintem ilyen nagyon szezon elején lévő autók szoktak benne lenni. 3 hónapja jelentek meg, azóta nem hiszem el, hogy egy ekkora csapatnak problémát okoz, na meg tényleg, hogy abszolút semmi pozitív változás a HUD-ban, vagy animációkban, minden ugyan az a béna cucc már vagy 6 éve. Gondolom az online rész megint egy katasztrófa lesz.
  • GPx8
    #21492
    Az autók még nincsenek készen. De F1-ben hetente lehetne modellezni, mert folyton változik valami az autókon, ha más nem, akkor a festések. Ezt el kell engedni, de biztos, hogy nem lesznek egyformák az autók.
  • lac coo
    #21491
    Hát kerüld ! :D
  • adam46
    #21490
    Tök jó látni, hogy az új autókon kívül lófasz változás lesz megint:

    - Béna HUD
    - Béna animációk
    - Béna boxkiállás
    - Béna karaktermodellek
    - Gondolom béna szabadedzés programok vol.17

    Ja, még az új autókat sem sikerült lemodellezni. Ezt is messziről érdemes kerülni, elképesztően hitvány munkát csinál a Codemasters.
  • lac coo
    #21489
  • lac coo
    #21488
    ilyesmik itt tuti nem lesznek... Én a manuál pitstoppnak örülnék legjobban :)
  • [HUN]FaTaL
    #21487
    Azért egy analóg clutchot megcsinálni nem hiszem, hogy sokáig tartana. De a VR support mindenképp pozitív.
  • lac coo
    #21486
    Ilyenek nem lesznek benne egyhamar :) De én tolom IR-ben is a mercit, ebben is, nulla szégyenkeznivalója van a CM nek !!!
  • [HUN]FaTaL
    #21485
    Nyílván, ahol nincs helye ott sehova, vagy maradna a mostani gombos megoldás is.

    De azért mostanra már van néhány cucc, amin van. Pl. bármelyik Fanatec clubsport vagy podium kormányra lehet rakni és még az olcsóbb McLaren GT3 kormányon is van.

    Én csak azt hiányolom, hogy lehetőség sincs rá (annak ellenére, hogy perpill még én se tudnám hova configolni).

    "Szimulátor, amit a nemzetközi E-Sport versenyeken is pszeudó T-Cam -ből nyomnak. :)"
    lol
    Nem néztem, de ez is sokat elárul. :D
  • GPx8
    #21484
    Szimulátor, amit a nemzetközi E-Sport versenyeken is pszeudó T-Cam -ből nyomnak. :)
    Egyébként az analog clutch funkciót hová konfigurálnád? Szerintem a legtöbb kormányon nincs helye.
  • [HUN]FaTaL
    #21483
    Hogy jön ide a kézifék?

    Normális clutch bite point és dual clutch support nem ártana a rajtokhoz, ha már szimulátornak akarják hívni a játékhoz.
  • GPx8
    #21482
    Igen. Meg kézifék is a menőbb kanyervételek miatt! :)
  • [HUN]FaTaL
    #21481
    Analóg clutch support vajon lesz végre? :D
  • lac coo
    #21480
  • macleody
    #21479
    Rohadjanak meg, most ezt is kénytelen leszek megvenni
  • lac coo
    #21478
  • lac coo
    #21477

    Pedig az nagyon kell... :)
  • JonasSandor
    #21476
    Piros zászló még mindig nincs.
  • lac coo
    #21475
  • Danecay
    #21474
    Igen, a cikk, ahonnan megnyitottam és beszúrtam a lenti videót, ott is írva volt a VR támogatás.
  • __Jacek__
    #21473
    Valahol írták lesz PC VR benne, el sem hiszem hogy eljutottunk idáig :D
  • Danecay
    #21472
  • Danecay
    #21471
    Sziasztok!

    Hátha valaki nem tudja és jól jön neki az infó! THE ULTIMATE RACING SIM BUNDLE! 7 szimulátor, valamint további kedvezmények 11.93€-ért

    - Assetto Corsa Ultimate Edition
    - Assetto Corsa Competizione
    - rFactor 2
    - Automobilista
    - Automobilista 2
    - NASCAR Heat 5 Ultimate Edition
    - DRIFT21

    Továbbá:
    - 3 hónap iRacing új tagoknak
    - Thrustmaster T248 kormány 20% kedvezmény
    - Thrustmaster T150 kormány 20% kedvezmény
  • lac coo
    #21470
    Persze hogy nem, euert mondom is ! :)
  • Danecay
    #21469
    Mondjuk ez, csupán a videó alapján nem állapítható meg teljes bizonyossággal, de hiszek Neked :)
  • lac coo
    #21468
    2020 -.asra is azt mondták ,általában alap kipörgésgátlóval használták ...

    De nem is ezért raktam be, lényeg, hogy tök pariban van a kettő vezetési élményre ...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2022.02.06. 21:26:53