21741
  • lac coo
    #19981
    Mondjuk jo lenne ha tudnam tavaly hogy voltak a stopandgo szabalyok...!:)
    Az lehet segitene elso korben.
  • Crome
    #19980
    Valahol mintha azt olvastam volna, hogy azért van ilyenkor ez az újabb 5 mp, mert így kompenzálja a játék, hogy a boxba ki és beállással nem vesztesz még plusz mp-eket, tehát ne érje meg nem kijönni... Ami amúgy meg hülyeség, mert az életben sem kell kijönni, mégsem vágnak rá a pilótákra még egyszer annyi időt, mint ami a büntetésük (én legalábbis még nem nagyon emlékszem olyanra, hogy valakit büntetés le nem töltése miatt büntettek meg, vagy ha volt is olyan, az azt hiszem azonnali fekete zászlót jelentett a büntetés kiszabása utáni 3 körön túl).
    Próbáltam már, amit írtál, de csak akkor ad büntetést pluszban, ha az utolsó kerékcserénél hajtok gyorsan és már nem megyek ki többet, hiszen ha mondjuk még a büntetés után van kiállásom, akkor szépen tartják az 5 mp-et és nem nyúlnak addig a kocsihoz. Ellenben, ha nem állok ki, akkor gyakorlatilag nem is 5 mp-es stop&go-t kapok így, hanem 10 mp-est, ami érthetetlen számomra. A limiterre meg én is figyelek, de úgy szoktam lenni vele, hogy ha már igyekszem realisztikusan játszani, akkor ha elrontom a sebességet, akkor vállalom is a büntetést, hiszen az életben is előfordul, hogy egy-egy pilóta későn fékez. Így viszont kicsit elveszi tőle a kedvem, mert lehet előbb nyomok egy flashback-et, hogy időben lelassítsak, mintsem értelmetlenül kapjak egy büntetésen felül még egy másikat...
  • stalker001
    #19979
    Sziasztok.
    Van egy olyan mod a játékhoz h Arghud vagyis amit a tv-be látunk hud-ok azok vannak a játékba is de kivették a fordulatszámmérőt.
    Valakinek esetleg megvan még a régi változata amibe benne van?
    Vagy tud másfajta letöltő linket küldeni ?
  • endy papp
    #19978
    Jártam én is így,valahogy úgy néz ki ez ilyen ,együtt lehet vele élni.
    Igazából a még egyszeri 5mp szerintem azért van mert nem töltötted le ,az meg hogy nem szólnak,érthető .
    A plusz még egyszeri kiállással többet buksz mint ha ki és vissza állsz plusz az 5mp bünti.
    Vagy próbáld ki azt hogy mikor megkapod a büntit akkor a kerékcserekor ,(mert gondolom,akkor kapod mikor kiállsz kereket cserélni) töltöd le az 5mp-et majd utána mész vissza akkor is ad é plusz büntit.
    De én már nagyon figyelek inkább előbb nyomok a pit limiterre mint büntit szerezzek....igazából nagyon figyelni kell a vonalat-táblát és a sebesség mérőt,ettől még izgalmasabb.
  • Crome
    #19977
    Sziasztok!

    Ma ismét előjött az, amit 1 hónapja írtam: utolsó boxkiállásnál gyorshajtás, erre büntetés (5 mp-es stop&go), tervezett kerékcsere hiányában boxutcába a versenyen már ki nem állás, majd a verseny végén még újabb 5 mp-es büntetés (most jól megnéztem mit írt a játék, sőt képernyőmentést is csináltam róla, ha netán kéne) "unserved stop-go" indoklással.
    Tehát a kérdésem továbbra is az, hogy ha kapok egy 5 mp-es büntetést, amit nem töltök le, mert nincs több kiállásom, akkor a végén miért büntet még újabb 5 mp-el, ahelyett, hogy hozzáadná az eredeti büntetés idejét a végeredményhez? Amennyiben meg kötelező lenne letöltenem, akkor miért nem írja verseny közben, vagy miért nem szól a mérnök, hogy mit tudom én, gyere ki x körön belül, különben újabb bünti lesz? Azért, ha van valakinek ötlete, vagy netán én tudom ennyire rosszul a szabályokat, akkor megköszönöm az infókat!
  • endy papp
    #19976
    Nem mondod....
    Minek nézzek után ???tudom hogy kell.
    Az amit te kameraállításnak nevezel még viccnek is rossz.
    Szégyen hogy az ir csak úgy és tudta megoldani én még komplikáltabb állítást nem láttam 1 szimben sem,de ha neked annyira jó csak állítgasd...
    Több mint 5 éve vagyok előfizető de akkor még nem tudta ,ahogy a tükröket is kb 2 éve tudja ,úgy hogy nagyon ne verje magát az ir ezzel.
    Az ir helyébe szégyenkeznék hogy csak így sikerült megoldani ahogy most van.
  • Alexease
    #19975
    Lehet TV-kamerat szeretne, azt meg nem lehet:)
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2018.03.28. 15:45:20
  • tonio2006
    #19974
    Azt ugye tudod hogy már hosszú évek óta lehet állitani a kamerát iracing-ben? Utána kell nézni mielőtt ilyeneket írsz.
  • endy papp
    #19973
    Ja ja gondolom igazából nem annyira az ilyen rövidre van belőve,de a gumi különös kép nem is izgat,mert annyira nem gáz ,mivel figyeltem azért a 8.-tól már nem volt az igazi,9-10-ben meg már érezhetően lassultam,és sárgult rendesen,nagyon jó hogy ilyen jól lehet minden adatot figyelni,persze nem egyszerű közben a versenyre is figyelni...
    Ezen részét ,meg úgy általában mindent nagyon profin össze rakták a játékban.
    Tetszenek a régi kocsik is hogy bele tették őket plusz pont.
    Igaz a verseny rövid de 3x30 perces szabad edzések,plusz az időmérő,azért így együtt már jó.
    Ir-ben sem szerettem a több órás futamokat.
    Majd biztos ha lesz olyan ingerületem megyek egy-két teljes távot is de most karrierben nekem elég így is.
  • lac coo
    #19972
    15 kör nagyon kevés, nagyon torzulnak a gumi élettartamok ....Még 50 %-os távnál is .
    Én csak 100 %-os versenyt megyek, igaz legtöbbször felénél elmentem és másnap folytatom .
    Boxban nem tudom mi van, én egyszer láttam bugot mikor csapattárs bement előttem és nekem nem akartak már kereket cserélni ....
  • endy papp
    #19971
    Nos az első karrier versenyen azért bebizonyosodott hogy a box utcai faszságot a f1 11 óta nem nagyon sikerült orvosolni.....
    Szopassuk a parasztot ha kimegy.....
    Direkt többféle kép is megpróbáltam, több újrakezdett versennyel és különböző időbe történő box kiállással.
    Mikor többen voltunk a nyomorultja megvárta még azt is mögöttem aki talán még be sem fordult a box utcába de persze az előttem levőt kiengedte előbb mint engem..
    A poén csak ez után jött, direkt elhúztam a kiállást még bírta az ultra lágy ,simán annyit mint amennyit a szuperra terveztek,no de ez már csak hab a tortán .
    Kiálltam, senki nem volt a boxba ,hangsúlyozom semmilyen büntetésem nem volt,de azért 7-8 mp-et várt még míg kiengedett....
    Hozzá teszem nem kellett javítani semmit.
    Majd mikor a 6mp-el mögöttem lévő csapattársam kiállt, őt bezzeg egyszerre kiengedte a nyalókás paraszt.
    Így épp hogy előtte tudtam maradni de végig ott jött a seggemben mivel neki pont az ellentétes gumi volt fenn ezzel nem is volna baj.
    Ezeket a virtuális és safety car-os dolgokat még meg kell szokni mert eléggé fura dolgok sültek ki eddig belőle ,de majd jobban kell figyelnem,hogy is mennek a dolgok ,a tv-ben egyszerűbbnek tűnt....
    Mind ez karrierben 15 körös versenyen,több időm nincs ,ha lesz akkor majd, nem karrierben tolom.
    Még jó hogy nem állítottam nagyon erősre az AI,valami esélyem nekem is legyen már....
    Most hogy többet toltam ,a grafikától sem ájultam be,a távolabbi dolgok elég elmosódottak ,így ebben sem látok nagy előre lépést,minden graf fullon.
    Még jó hogy az irányítás, FFB, kamera állítás, ellensúlyozza ezeket,különben meg sem vettem volna ,mondjuk még ezt is sokallottam meg kellett volna várni míg 1 év múlva 5 eurót ért vesztegetik ,no de 6 évente ennyi bele fér az F1-ből.....
  • endy papp
    #19970
    Megvan-"volt"... IR-ben az első f1 kocsi,williams, nos abba sem éreztem magam nagyobb HC szimesnek mint ebben, erről ennyit,FFB irányítás.
    Nem adott többet a kocsi élményben,mint most ez.
    Ja de igen rosszabbul mert a mi napig értelmes kamera állítás az még mindig nincs, ami van az egy vicc.
    Plusz még aztán attól a tetves antennától mégannyira sem látni előtted az utat.
    Na ettől lesz valami HC szim nem attól hogy 10 éve ezen a téren előbbre nagyon nem tudtak lépni az ir.ben.
    Itt legalább a 15-ben már eljutottak oda ahova az ir még jó darabig nem fog ,csak a kamera beállításról beszélek.
    A pályákon (ir) sem érzem ezekhez képest hogy többet adnának hozzá az élményhez.
    Főleg azzal a grafikával amit nyújt az ir most.
    Tudom tudom nem ezek számítanak egy HC szimben ,hanem az hogy a mai napig nem látom hogy érdemben milyen hőfokon üzemel a gumi-fék,mennyire kopottak a gumik.
    Na nem is folytatom,ahogy Laccoo is írta ebben a formában egyedül álló a jelenleg a piacon a 17, szerintem nagyon betalált,azt mindenki oda sorolja ahova akarja.
    Szerintem ez is van annyira szim mint a többi direkt nem írok neveket-címeket hogy mennyire HC vagy sem az meg már mellékes,nekem és még rajtam kívül rengeteg embernek .....
    Száraz pályán elit segítségekkel azaz minden off szigorúan cockpit kamera,nagyon figyelni kell hogy ne körhintába találjam magam,a rajtnál és kanyarból kigyorsítások alkalmával akár 3-as ban is,az esőt már nem is említem ,az olyan ahogy Laccoo is írta.
    Ja itt jön megint a HC szim kérdés ,gondolom kitalálod ,az ir-ben is ennyire csúszik majd a vizes pálya 10 év múlva????? és ugyan így szó szerint folynak le az esőcseppek a sisakról....
    Amennyit eddig mentem különböző versenyeken AI ellen egyáltalán nem találtam benne kivetni valót,max hogy erősnél feljebb tuti nem kell tennem ,de ez már az én lassúságom,no meg azért az ir-ben sem az 5000 iratingosokkal szoktam versenyezni....
    Na egy szónak száz a vége ,nekem inkább hc szimes mint árkád,az összképet nézve mindent együtt.


  • lac coo
    #19969
    Amitol igazan le fogsz hidalni az a gumikezeles hosszabb tavon...!
    Az a legjobb amit en eddig lattam.
    Meg az AI ! Ha hozzaszoksz , hogy helyet kell neki hagyni akkor brutal versenyeket lehet tolni ellene, kerek kerek mellett.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2018.03.25. 15:07:39
  • lac coo
    #19968
    En esoben , versenytempoban meg nem ertem korbe komolyabb hiba nelkul..
    Valah tuti balettozok egyet kettot es bukok par helyet...
    Szoval eleg nehez , igen.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2018.03.25. 15:04:20
  • Alexease
    #19967
    A 2015 es azutan egyre komolyabban vettek az iranyitast is. Persze nem HC-szim erzes (kormany, FFB stb.), de azert eleg jol ossze van love. De az igazi erossege a "verseny/futam/karrier szimulacio". Azt kihasznalva (nem 3 koros, segitseges, kulso kameras versenyekkel:D) meg neheznek is tunik az "autoiranyitas szimulacio". Ahogy olvasgattam, mindent ki-bekapcsolva, korrekt versenyekkel, mar kicsit tul is lottek a nagyatlag jatekosok szintjen.
  • endy papp
    #19966
    Ja esőt próbáltam pár kör erejéig tényleg nagyon adja.
    Na igen csak mint írtam is 11 után szünet volt számomra mert az utána következők eléggé langyos buzik voltak.
    De már most a 15-re is felkaptam a fejem....
    Így hogy a 17-et kipróbáltam neked kel hogy igazat adjak, ez van, én elismerem ha valami olyan amilyennek kell lennie,azaz jobb.
    Na mindegy majd valaki talán ír a karrierről is.
    Időm nekem se sok van de szeretek elszöszölni vele ha van értelme.
    De ha azt írjátok hogy bugos és nem ér annyit akkor hagyom.
    Kösz.
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2018.03.25. 14:14:54
  • lac coo
    #19965
    Esőben szerintem lazán veri PC-t látványban, fizikában meg tuti, már tavaly is ezt mondtuk itt páran ...

    Karriert én nem tudom, arra nincs időm sajna, pedig brutál részletes cucc!!!
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2018.03.25. 13:17:26
  • endy papp
    #19964
    Üdv mindenkinek.
    Most hogy ingyenes a 15 "letöltöttem",jött is a meglepetés már ami az irányítást, fizika,FFB illeti,na mondom a 11 óta eltel időben csak lépett előbbre ez a játék,az volt az utolsó amit megvettem.
    Most hogy a 17 ingyenes hétvége azt is kipróbáltam.
    Na ekkor eset le az állam....nem hiszem el hogy ennyire jól sikerült összerakni a FFB-t és a fizikát irányítást....nálam ez a legfontosabb egy ilyen jellegű játéknál.
    Még szerencse mert a grafika azért elmarad a PC2-től de annyira nem rossz viszont stabilabban fut,de cserébe viszont nekem jobban tetszik a PC2 FFB-jénél irányításánál
    Legalább is a távoli dolgok elmosódottak,a pályán kívüli dolgokat már nem is említem de ezek annyira nem zavaróak,csak többet vártam ezen a téren ,de az EGO motorból gondolom többet már nem lehet kihozni.
    Erről máshol is olvastam teszteket ahol ugyan ezt írták amit én is tapasztaltam.
    Így elhatároztam 5000 megér megveszem.

    Ennél fogva ha valaki lenne oly rendes és leírná nekem pár mondatban lehet hosszú is,hogy a karrierbe mire ajánlatos rágyúrni milyen feladatokat érdemes teljesíteni leginkább,majd mire érdemes fejleszteni,figyelni.
    Melyik csapatnál érdemes kezdeni,stb...
    Gondolom vannak itt nem kevesen akik végig tolták vagy legalább a feléig,ha már drága pénzért megvették az elején.,,
    Előre is köszi mindenkinek.

    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2018.03.25. 13:14:20
  • sertrex
    #19963
    F1 2017, 70%-os leárazás, Steamen, 16.49 Euro.
    És ingyenes hétvége.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2018.03.23. 08:18:01
  • Danecay
    #19962
    Humblebundle Free F1 2015
  • Crome
    #19961
    Igen, legközelebb azt fogom tenni, mert így valóban nincs konkrétum a kezemben, csak abból tudok kiindulni, amit az első hozzászólásomban írtam. Amennyiben újra lesz ilyen, akkor jövök a pontosabb infókkal. Köszi azért a hozzászólásokat!
    Utoljára szerkesztette: Crome, 2018.03.20. 21:02:46
  • lac coo
    #19960
    Majd nézd meg pontosan mit ír, mit és miért kapsz mert így csak találgatás van ! :)
  • Crome
    #19959
    Persze, mert az életben időbe telik míg a rendszeren átmegy, hogy sebességtúllépés van és aközött, hogy ténylegesen kiszabják a stop&go-t, de a játék rögtön kiszabja a büntetést, tehát akár rögtön le is tölthetném. A másik meg az, hogy ha azért büntet, mert nem töltöttem le, akkor miért nem jelzi, hogy x körön belül töltsem le, különben kizárás/újabb büntetés, stb. lesz? Esetleg azt is megtehette volna, hogy a penalty kiszabása után legalább annyit kiír, hogy a megadott időn belül nem álltam ki, ezért kapok újabb mp-eket. Mondjuk nem tudom, de lehet jobb lenne, ha ez bug lenne, nem pedig feature, mert elég gáz, ha hivatalosan így van a játékban. (Ez utóbbit meg nem hiszem, mert gondolom akkor már másnál is előjött volna kérdésként).
    Utoljára szerkesztette: Crome, 2018.03.20. 21:00:09
  • lac coo
    #19958
    Hozza biztos nem adjak szerintem.
    Az us fura lenne ha rigt9n le is ohetned....Az ok hogy szamitogep es azonnal jelzi de eletben se igy van.Szeinem nem bug csak siman nem.toltotted le....
  • Danecay
    #19957
    Akkor BUG.
  • Crome
    #19956
    Ez igaz, csak akkor meg azt nem értem, hogy ha már boxba hajtva a játék jelzi, hogy büntetésem van, mert gyorsan érkeztem, akkor a kerékcserekor miért nem tölteti le velem rögtön azt a +5 mp-et? Hiszen a stop&go letölthető kerékcserekor is, nem? Az meg vicc, hogy kiállok cserélni, aztán ahelyett, hogy ott letölteném, jöjjek be újra csak azért, hogy teljesítsem a büntetést. Pont ezért lett bevezetve az a szabály, hogy kerékcserekor letölthető a büntetés, vagy ha nincs több box, akkor a végső eredményhez adják az 5 mp-et. Persze, ha külön kijövök önszántamból, akkor ott van az plusz 30-40 mp is akár, de ez nem kötelező és lehet a játék sem érzékelné, hogy én most letölteni jöttem be, nem pedig egy újabb kiállásra... Másrészt, ha az lenne, hogy külön be kell jönnöm, akkor a játék jelezhetné, hogy x körön belül álljak ki letölteni a büntetést, ahogy az régebbi részekben volt is, de jelen esetben semmi ilyen infót nem kaptam.
  • lac coo
    #19955
    No de ha stop and go buntid volt akkor szerintem ki kellett volna allnod a buntire....
    Egy ot masodperces stop and go siman lehet 30-40 masodpesrc is kiallassal, olcso lenne utolag csak hozzaadnak az 5-ot.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2018.03.20. 10:44:18
  • Crome
    #19954
    Sajnos nem, mert a verseny végén lévő összesítésnél azt mutatta, hogy 2x 5 sec penalty van, viszont verseny közben 100%, hogy a sebességtúllépésen kívül más büntetést nem kaptam és szintén az összesítésnél a penalty-hoz oda volt írva, hogy a stop&go büntetésemmel kapcsolatosan kaptam a 2. büntetést, csak már nem emlékszem milyen angol szó volt odaírva pontosan. A helyezésemet mondjuk már nem befolyásolta, de ettől függetlenül elég fura, ha ez így működik...
  • Tommy77Hun
    #19953
    Szerintem csak egyszer büntettek, mert verseny közben ténylegesen nem kaptad meg a büntetést, csak egy értesítést, hogy a következő kiállásnál le kell töltened az 5 másodpercet. Mivel utána már nem volt kiállásod, így a büntetés a verseny végén adódott hozzá az idődhöz.
  • lac coo
    #19952
    Ott se erti senki ...? :))
  • Timbu
    #19951
    A valódi F1-ben így van.
  • Crome
    #19950
    Sziasztok!
    Ma belefutottam valamibe, amit lehet én gondolok rosszul, de hátha tudtok benne segíteni: az egyik futamon az utolsó boxkiállásnál volt egy sebességhatár átlépésem, amiért kaptam 5 mp büntetés. Ez ok is, de a verseny végén azt láttam, hogy kaptam egy újabb 5 mp-et azért, mert nem álltam ki az eredeti büntetést letölteni. Most én tudom rosszul, hogy ha nincs több kiállás egy versenyen, akkor a verseny végi időhöz adják hozzá az eredeti büntetést? Netán az utolsó boxkiállásomnál nekem kellett volna 5 mp-ig önszántamból várakoznom? Mindenesetre nem értem a dolgot, de ha tudtok valami magyarázatot rá, azt megköszönném.
  • mqmeszi
    #19949
    Tényleg lassú a 70%. Mercivel :)))
  • mqmeszi
    #19948
    Köszi a segítséget, de sztem inkább "virágbolti bug" ez is
    "esos futamra setupolja magat az AI"
    Ez azért nem lehet, mert akkor nem tudná a száraz pályás időket futni az AI
    "kipörgésgátló max-ra ván állítva"
    nem használok kipörgésgátlót. Akkor asszem megveszem, mert ennyit megér. köszi még 1x
  • Timbu
    #19947
    Vagy a kipörgésgátló max-ra ván állítva, nem engedi kicsit sem megpördülni a kereket, cserébe lassabban gyorsul a kocsi.
  • lac coo
    #19946
    Amit meg el tudok kepzelni , hogy esos futamra setupolja magat az AI emiatt megy stabilabban vizen.
  • lac coo
    #19945
    Biztos , hogy eso miatt nem megy soha irrealis tempot az AI....
    Jopar hosszu ve4senyt letoltam , 104-106%_ os erossegnel halalpontosan egy tempot megy velem.
  • mqmeszi
    #19944
    Köszi, de egyik sem. Most olvastam külföldi fórumon, hogy másnál is van ilyen. Akkor ez van. Azért köszi
  • lac coo
    #19943
    Akkor siman skill, es /vagy bill iranyitasra gyanakszom.
    A 70% nekem irgalmatlan lassunak tunik...
    De biztosithatlak semmifele fizikai kulonbseg nincs az AI tempojaban.
  • mqmeszi
    #19942
    Igen, most nem az eső gyakoriságát kérdezem. Amúgy már megvettem volna, de ezek a hibák elriasztottak, mivel lehet, hogy az eredetiben is benne van. Ezt hívják fejlesztői öngólnak:)
    71%-on vagyok, igen feszített tempó kell részemről, hogy a pole-t megszerezzem. És nem csak minimálisan csúszik nekem, lehetetlen tartani a tempót, annyira rossz a tapadás. Gumihiba nem lehet, hisz a többiek is a száraz gumin mennek. A DRS is engedélyezve van még, annyira nem esik.