21740
  • adam46
    #20460
    Te elolvastad a hozzászólásomat? :D Bele írtam, hogy mire gondolok.
  • lac coo
    #20459
    De mi kellene még ? Ami kell minden benne van, szabályban, látványban ...
  • MasterMason
    #20458
    Vagy milyen jó lenne ha le lehetne kaszabolni a mezőnyt egy AK-val, és akkor beülni az autóba és végigkörözni szépen a pályán vagy legalább lehetne gránátokat dobálni. .

    Bocs de nem lehetett kihagyni

    Viccet félretéve szvsz nem hozta a köteleződ a codi, nincs VR támogatás, hogy szakadna le a keze meg a lába mindnek...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2019.02.13. 21:35:18
  • Amergin
    #20457
    Említette itt valaki, hogy a nem "gyári" játékban sok az eső...
    Én majdnem végignyomtam egy szezont karrier módban és "gyári" a játék, így tudok nyilatkozni. A szabadedzéseket és időmérőket most nem számolom csak a versenyeket.
    Eső volt: Hockenheimen az utolsó 15 percben, Monacoban az egész futamon, Japánban az első 20 perc után végig, USA-ban az első 20 perc után végig, Mexikóban a verseny felétől végig, Braziliában (most itt tartok még az időmérő előtt vagyok) nem mond esőt a versenyre, viszont az időmérő full esős lesz úgy néz ki. Abu Dhabi meg sivatagban van szóval ott valószínűleg nem lesz eső. Ha elkezdett esni, akkor folyamatosan esett, nem tisztult ki az idő és kétszer még a körülmények is leromlottak (inter után még ki kellett menni a wet gumiért is) ez Mexikóban és az USA-ban történt meg.
    Többször volt ezek között, hogy nem úgy és nem akkor jött az eső, mint ahogy azt még a szabadedzések alatt előre jelezték.
    Szóval 21 versenyből 5-öt érintett valamilyen módon eső (a verseny alatt).
  • adam46
    #20456
    Nehéz megfogalmazni, de ezek az apróságok nem feltétlenül a játékmenetet érintik. Ott van például a BF5, vagy RE2, az előbbi bugos, szóval ezen lépjünk túl, de mégis érezni, hogy a fejlesztők szívvel-lélekkel csinálták. Például a BF5-ben néha megcsúszik a katona, a havazás kapcsolatba lép a löveg toronnyal, sok-sok animáció van, járműből ki és beszállás, a repülő sérülések, a lökéshullám lövéskor, stb, stb A RE2-ben lövésre leesik például a sapka a zombi fejéről, letudod lőni a végtagokat és ennek függvényében tudják nyitogatni az ajtót és még lehetne sorolni. Szóval nekem ezek az apróságok hiányoznak még belőle, jobban látható gumikopás, esetleg a középen megjelenő szakadások, vagy a gumi oldalán, több animáció, jobb box animációk. Meg lehetne már szebb is. Ettől függetlenül jó játék.
  • lac coo
    #20455
    Feldobni..mivel ????
    Minden benne van...
  • adam46
    #20454
    Az új Francia pálya egész jó, bár az elején a színkavalkádban eltévedtem. Időmérőn kaptak fél mp-t, aztán a futamon jót meccseltünk Vettel-el. Jó kis játék amúgy, a kötelezőt hozta a Codi, de ezen kívül semmi lelke a játéknak. Annyi mindennel fel lehetne még dobni.
  • alma2
    #20453
    nem tudom volt-e mar ilyen olcso steamen, hatha valakit erdekel.

    -70%54,99€
    16,49€
  • Amergin
    #20452
    Muszáj ezt megosztanom. Karrier módban 95%-on nyomom most épp: ez az orosz verseny nem semmi volt.
    Az autóm bár sokat fejlődött, még mindig csak a 4. legjobb nem sokkal lemaradva a Red Bull mögött.
    4. helyről indulok két kiállásos taktikával. Fullos tankkal indulok, van +3 köröm! A célegyenes utáni félköríves kanyar végén sikerül befurakodni az élre, de itt már komoly nyomás alatt vagyok, mert bizony gyorsabbak nálam...
    Mindegy. Megteszem, amit tudok: dús üzemanyaggal tudom tartani őket de az fogy, ahogy a gumim is (hiper lágyon vagyok, mint a többiek). Mikor már csak fél körös plusz üzemanyagom van taktikát váltok: a két DRS zónában dús üzemanyag, utána szegényített ott, ahol nem tudnak előzni. Persze minden DRS zónában támadnak, de kitartok. A 13. körben kiállok kereket cserélni, de Vettel előtte ment ki két körrel, így meg tudta nyomni és mire visszajöttem előttem volt, meg Magnussen is a csapattársam.
    Autózgatok a harmadik helyen és látom, hogy a többi rivális mind mögém jön vissza: király!
    De kezdődik minden előlről: bizony gyorsabbak, így állandóan támadnak. A két merci, Riccardo, Räikkönen...
    Ezzel a spórolós-dúsított üzemanyagos taktikával sikerül tartani őket. Telik az idő, jön a második kiállás a 33. körben. Siker, mert ugyanoda jöttem vissza ismét: a 3. vagyok. Már elkönyveltem, hogy ez így is marad, ám Vettel és köztem elkezd csökkenni a távolság! Közbe látom Magnussen nem akar kijönni az élről, úgy látszik egy kiállásos taktikán van.
    Nyomom neki ahogy tudom, de a fél körös üzemanyag többletet azért tartanom kell, mert hátulról sem múlt el a veszély.
    Közben már itt vannak a lekörözések is... az 51. körben DRS távolságba kerülök Vettelthez és megelőzöm!
    Magnussen 3 mp-re van, nyomom neki, mint állat. Az utolsó körben sikerül megelőzni, de majdnem visszaelőz OMG!
    Végül begyötröm az autót és megnyerem a versenyt.
    Ez egy hihetetlen futam volt!
    Kép
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.02.04. 21:10:47
  • Amergin
    #20451
    Időfutamoknál mi a véleményetek a "lehetetlen" időkről? Az olyanokról, amik úgy elsők, hogy 2 mp-cel jobbak a másodiknál meg az alap beállításokkal futották meg őket?
    Szerintem nyilvánvaló csalás, de hogy csinálhatták és miért nem törlik az ilyet? Jó lenne, ha vissza is lehetne nézni belülről ezeket.
  • Amergin
    #20450
    Igen, az tényleg nehéz, mint a városi pályák általában. Mondjuk ennek ellentmond, hogy most lettem második Szingapúrban a Haas-szal 90-es nehézségen
    Ezért az orosz pályán már 95-ön megyek, hogy picit "reálisabb" legyen
    Nehezebb is jóval...
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.02.04. 00:15:44
  • adam46
    #20449
    Fú, ez az Azerbajdzsán moslék egy pálya, egyetlen értékelhető része van. Most Barcelonában vertem őket 1 másodperccel, erre a futamon eső. :D Ott meg majd agybajt kaptam, mondjuk lehet az lesz az oka, hogy eddig csak 2 futamon mentem esőben. :D
  • b-type
    #20448
    :))
    A valóságban a 95kg. :) ..hiszen tavaly sem tankolták ki a 105kg-t...bizonyos pályákon igen, de összességében nem, tehát az ő szimulációik szerint a kevesebb a jobb.
    A játékban sztem a 105kg. Egyfelől mert a versenyzők jobban vitorláznak, másfelől meg élvezetesebb. Attól hogy egy mérnök kiszámolja hogy a spórolás eredményesebb..és így is van. A versenyzőnek az a jobb ha kicsit többet tudja élvezni.
  • Amergin
    #20447
    Tegyük fel, hogy 100kg üzemanyag elég a pályához (tegnap Spa-ban ez volt a helyzet nálam).
    Azon gondolkodtam, hogy melyik esetben gyorsabb az ember (egy teljes futam idejét tekintve):
    1. 95 kg üzemanyaggal indulok el és spórolós módban szegényített üzemanyaggal vezetek, így a gumik is tovább bírják. Persze lehet, hogy az elején visszaesem, mert könnyebben megelőznek így.
    2. 105 kg-al indulok és nyomom neki, ahogy a csövön kifér, amíg el nem használom a többlet üzemanyagot, így könnyebben tudok előzni is.
    Valószínűleg a boxkiállások számában/üzemezésében is eltérő megközelítést kell alkalmazni a fenti két esetben...
    Szerintetek melyikkel érek be hamarabb a célba?
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.01.31. 13:12:21
  • Amergin
    #20446
    Sikerült!
    A francia nagydíj. Szinte végig vezettem, Vettelt 2,5 mp-cel sikerült csak megverni.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.01.25. 18:48:20
  • Amergin
    #20445
    Hát szerintem is Monaco kb. mindenkinél ott van a TOP 3-ban nehézség szempontjából, pláne esőben.
    A mazochisták persze billentyűzetről nyomják ott is.
    A karrier módot azért indítottam, hogy majd később egy Ferrariba ülhessek, ám időközben átértékeltem a dolgot.
    Nem akarok "beülni a készbe" és kitúrni onnan Vettelt vagy Raikönent, hanem ellenük versenyezve akarok nyerni! És persze egy közepes csapatot is (nem a leggyengébbet!) jó lenne felhozni a TOP 3 csapat szintjére, na én most már inkább ebben látom a kihívást. Pl. Haas-szal felnőni a nagyok mellé és úgy behúzni a VB címet.
    Ha meg már ez is meg van olyan 85%-on, akkor emelni 90-re, vagy 100-ra, vagy "ameddig csak kell" hogy kihívás legyen!


    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.01.24. 19:59:46
  • lac coo
    #20444
    szerintem érezni mindent, semmi baj vele, én bevallom őszintén monaco, főleg esőben iszonyat nehéz ..nekem .. :)
  • unrealnoise
    #20443
    Igazából monaco megy, mert én pole-ból indultam (már nem is tudom mennyin használtam az AI-t, 90 körül...), valahogy sikerült sok gyaksi után egy jó kört összerakni, aztán futamon próbáltam azt a minél kevesebbszer kiállós taktikát, amit monacoban előszeretettel használnak, hát nem jött be (mert mint mondtam, vagy 5x állt ki az AI, aztán össze is törtem magam, hagytam a picsába), de ami még persze nyilvánvaló, hogy konstans nagyon jó köröket hozni ott azért elég nehéz. és ebben nem segít az sem, hogy hiába tök jó a játék, sajnos azért fizikában, visszajelzések terén nem tartozik a legjobbak közé, így nem is érzem annyira a járgányokat, bár az tény, hogy a mostani rész jobb ilyen szempontból, mint a korábbiak.

    Majd lehet újra nekiesek, nem tudom, mert amúgy nagyon fun és jó...
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2019.01.24. 16:31:48
  • Amergin
    #20442
    Sajnos Monaco nekem se megy, van ilyen.
    Haas-szal tök utolsó voltam minden szabadedzésen, a versenyre meg heavy rain-t mondott, szóval hagytam a francba az egészet, nem akartam 78 körön keresztül folyamatosan szopni.
    Leszimuláltam a versenyt és a 16. lettem. Ami nem megy ne erőltessük.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.01.24. 14:33:24
  • unrealnoise
    #20441
    Sajnos nekem ez nem megy annyira. Túl sokat kell gyaksizni ahhoz hogy konstans jó időket menjek ezzel, de hát ilyen az F1... Meg az AI is néha érthetetlen, a umikopás néha közelében nincs a valóságnak, Monacoban majd 5x állt k az AI száraz futamon, mintha csupán az alapján kopna a gumi, hogy mennyi kanyar van a pályán :D Persze nekem is meg lett zabálva a gumi, de vicc volt az a futam, hagytam is a fenébe.

    Igazából emiatt szerintem az ideit meg sem veszem. Nagyon jó lenne, ha lenne F3, etc is a játékban, azzal tolnám szerintem, mint az állat. :D
  • Amergin
    #20440
    Ismeretlen driver...
    Karrierben a Williamsnél kezdtem, most már a Haasnál vagyok és Kanadában végre összejött a 3. hely!
  • adam46
    #20439
    Egész jó a játék, most 60%-ról felraktam 80%-ra a AI-t, így már csak olyan 3 tizeddel verem őket, még össze kell szokni a kontrollerrel. Viszont az AI hol nagyon jól, hol nagyon buta. 3. vagyok, kiesik Hamilton az 1. helyről, elszáll a motorja és a 2. Vettel nem hogy kikerülné, simán belerongyol, aztán kiesnek mind a ketten. :D Néhol lökdösnek...
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2019.01.21. 22:37:47
  • lac coo
    #20438
    Szerintem meg....
  • Amergin
    #20437
    Eddig elkerültem az esőt, de most szembe fogok vele kerülni úgy néz ki.
    Hol máshol, mint Monacoban
    A kvalifikációra még dry-t mond, de a race-re már heavy rain az előrejelzés.
    Ha így lesz akkor a száraz gumival megy az időmérő, de a verseny egyből esőben indul. Ilyenkor megengedett az esőgumival kezdeni? (Parc fermé be van kapcsolva).
  • Amergin
    #20436
    Köszönöm! Királyság.
    Én nem vagyok egy nagy sofőr, de a 80%-ot gyengének találtam, a 90-et viszont már erősnek, szóval nekem a 85% lesz a legjobb úgy néz ki. Nekem így élvezetes.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.01.18. 18:15:01
  • dr Kotász
    #20435
    Minden hétvége minden session-je között lehet állítani, de csak amíg a töltőképernyőn vagy. Ha már elkezdődött, akkor lépj ki a főmenübe, töltsd vissza az állást és közben megjelenik az opció.
  • Danecay
    #20434
    Igen, elvileg minden nagydíj kezdetekor lehet.
  • macleody
    #20433
    Mikor tölti be a pályát kiírja mit kell nyomni az opciókhoz, azt hiszem TAB a default bill.
  • Amergin
    #20432
    A karrier nehézség beállítását lehet menet közben változtatni? Vagy legalább egy szezon után állítani rajta?
    Túl könnyűre állítottam, jó lenne picit nehezíteni rajta, de már Azerbajdzsánnál járok...jó lenne nem újrakezdeni.
  • b-type
    #20431
    Mert az egész F1 olyan qva profi lett..megtehetik, élről kell rajtolni, aztán kicsit elnyúlni, hogy legyen játék a DRS szakaszra 3kör után, és akkor lehet játszani a 2mp-vel..sokáig nem maradnak ennyire közel ha nem tudnak előzni...aztán mehet a spórolás.
    Meg tudom érteni azokat akik ez miatt sarazzák az F1-t, bár én spec simán függő vagyok ezzel együtt is.
  • lac coo
    #20430
    Vezetés kérdése...Egy pár méterrel előbb lelép a gázról, időt alig veszít de folyamatosan egyre több üzemanyagot spóról ..
    Nálam általában normálon is egy ici pici megmarad, tudok spórolni ...
  • Timbu
    #20429
    Ameddig annyit tankolhattak, amennyit akartak, addig sem tankolták annyira meg az autókat, hogy végig a leggyorsabb motorbeállítással menjenek. Egy-egy plusz liter üzemanyaggal elég sok időt lehet veszteni.
    A Red Bull is azért (is) volt olyan erős a régi Renault motorokkal, mert azoknak jobb volt a fogyasztása, kevesebb üzemanyaggal indulhattak így a verseny elején jókora előnyt ki tudtak alakítani. (Hiába volt teljesítményben akkor is gyengébb a Renault.)

    Attól meg még, hogy más is panaszkodik rá, ez nem bug :)
    Azt mutatja, hogy ha a teljes verseny alatt normál beállításon hagyod a motort, akkor nem lesz elég az üzemanyag.
  • unrealnoise
    #20428
    Mondjuk ez logikus is, azaz naná, hogy jobb a pontosan kiszámolt, vagy kicsit spórolósabb, mint hogy +10 liter üzemanyagot cipelgessen pluszban a futam majd 100%-ában, persze ez nyilván nem lenne végig +10 liter, hiszen ha erősen fogyasztaná, akkor egyre kevésbé hátráltatná a plusz súly, de a lényeg akkor is, hogy plusz súly, sokáig. :D (Ugye ha lenne futam közben tankolás, "teljesen más" lenne a helyzet. :)
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2019.01.05. 15:39:45
  • lac coo
    #20427
    egyszer azt olvastam valamelyik mérnöktöl, hogy szinte mindig elméletileg picivel kevesebb benzinnel indulnak neki mint kellene, mert úgy végül is gyorsabban érnek végig, komplett versenyt nézve ....
  • b-type
    #20426
    egy 'bug' amit igazol a valóság,..hiába brutál hatékony az ICE az F1-ben..állítólag 2 litert fogyasztanának a polgári autók ilyen hatékonyság mellett. De ettől még qva sokat esznek :))
  • lac coo
    #20425
    Én mentem nem egy versenyt, nem karrierben ,semmi baj nem volt vele ....Kivéve, hogy sokat szik az autó, mindig a legrosszabbkor kell visszetekernem :))
  • unrealnoise
    #20424
    Lehet azt, de attól tény, hogy a valóságban is van ilyen. Nyilván nem tudom, hogy melyik pályán mennyit enne egy-egy jármű, pláne, hogy ez függ attól is, ki mit tud menni vele, és hogyan.
  • Amergin
    #20423
    bug, amit a megjelenés óta nem javítottak ki...
  • lac coo
    #20422
    Mostani event is odab-sz, szakad kopott gumival 5 kör Ferrari 312T-vel ...Elég jól adja :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.01.05. 12:09:11
  • unrealnoise
    #20421
    Semmit, van a valóságban is olyan futam, ahol spórolósra veszi a figurát mindenki, mert egyszerűen ott többet fogyaszt a járgány. Van ahol meg szabadabban lehet ész nélkül nyomni...
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2019.01.05. 09:57:10