21740
  • adam46
    #20540
    Ezzel én is szenvedtem, mikor automata rajton volt, tehát csak a gázt kellett nyomni, de át lehet tenni manuálra és akkor te engeded el a kuplungot, így már sokkal jobb lett a rajtom. Felpörgeted a fordulatot háromnegyedig, utána a lámpák kialvása után elengeded a kuplungot az A-val és ilyenkor szoktam kicsit visszaengedni a gázt, ne pörögjenek ki.
  • Iceman0210
    #20539
    Köszi, megprobalom :)
  • Amergin
    #20538
    Legyél utolsó az időmérőn!!! És akkor biztosan nem fognak a rajtnál megelőzni.
    Viccen kívül: ez ellen nem sokat tudsz tenni... előzd vissza őket később. Kezdj full tankkal és hagyd rich üzemanyagon az első pár kört (különösen az egyenesekben) és úgy jóval gyorsabb leszel, mint egyébként. A DRS-nyitásig mindenképp próbáld így kihúzni, azután ha úgy sem tudsz előzni, akkor hagyd, mert esélytelen.
    Ha viszont tudsz, akkor már fél siker: most már csak ott kell magad mögött tartani, ahol vissza tudna előzni. Ahol nem lehet előzni, ott vissza tudod venni szegényített üzemanyagra és vissza tudod spórolni amit túlhasználtál úgy, hogy feltartod a mögötted jövőt.
    Azerbajdzsánban így lettem most 6. a McLarennel: az egész verseny alatt nem tudott megelőzni senki csak a boxban.
  • Iceman0210
    #20537
    Sziasztok, egy tanácsot kérnék tőletek. Hogyan rajtoljak el úgy a játékban, hogy ne ellőzönek meg márís a rajtot követően legelább hárman.
    -_-
    (Xbox one) Köszi előre is :)
  • Amergin
    #20536
    Remélhetőleg a 2019-ben lesz már lehetőség kettős boxkiállásra, mert épp most volt rá élő példa...
  • swadawa senpai
    #20535
    C-n van 30 giga jelenleg, több kellene? A lapozófájl jó kérdés, már rég nem foglalkoztam a win10 beállitásaival, azt se tudom hogy kellene?
  • sertrex
    #20534
    Hát inkább fék és egy átmeneti hátrány, mint kiesni.
  • lac coo
    #20533
    Ai, neha rosszul "dont" ennyi...
    Szerintem meg ezekkel a hibakkal egyutt is messze a legjobb ai jelenleg.
    Mas jatekban ilyen nincs mert kb beleugrik a fekbe es lemarad 15 metert.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.04.10. 21:51:04
  • macleody
    #20532
    Van elég helyed a C meghajtón, ahol a win van? Lapozófájl van beállítva?
  • swadawa senpai
    #20531
    És utána mit tegyek ha megnéztem? Csak mert vicces hogy számomra ugyan úgy játszhatatlanok
  • Nyers
    #20530
    2016os verziót teszteltem utoljára AMD construction core-s CPU-n és valóban micro-stutter-es volt, igaz az túlzás, hogy játszhatatlan. F12018 beépített bench már rögzíti a frame time-okat. Nézz rá / jelenítsd meg Excelbe. Ha van gond, sztem az mutatja.
  • Amergin
    #20529
    Értem én, persze hibázzanak, mert az emberek is hibáznak, na de így? Hogy akart itt külső íven(!) előzni? Mit "gondolhatott"? Hogy gondol ilyet, hogy ez sikerülni fog? Mert emberi versenyző a F1-ben nem gondol ilyenre szerintem. Egyik sem ennyire hülye, még Vettel sem
    Ha meg mégis megpróbálja, akkor csak belső íven és számítva arra, hogy ha nem fér el, akkor fékezni kell!
    Ez nem így csinálta: ment mint a hülye és neki a palánknak, mintha az ott sem lett volna.
    Szerintem inkább az lehet, hogy ahhoz vannak leprogramozva, hogy gép előz gépet. És sokszor látható, hogy aki előnyösebb pozícióban van (gépi pilóta) az is enged valamennyit (hogy könnyebben meg tudják előzni egymást meg hogy nem ütközzenek annyiszor). Na most ez addig működik is, amíg ezt a gépek egymás ellen használják. Ha viszont ember ellen kell menni, akkor az nem teszi meg azt a szívességet, hogy kinyitja a kaput, sőt inkább ráhúzza az ember, hogy biztosan ne férjen el. Meg az sem érdekli az embert, hogy helyet adjon, amikor egymás mellett mennek az autók. A gép viszont úgy kalkulál (szerintem), hogy a másik is ugyanígy vezet, tehát valamennyi helyet fog adni és ezért hiszi azt, hogy majd befér és tud előzni ott ahol rohadtul nem fér be és nem tud előzni. És ha ilyen helyzetben nincs bukótér akkor megszívta.
    Az előző hsz-ban amikor Hamiltont előztem a pálya egy másik részén ott is pont ez volt a helyzet, ő is palánknak ment, csak neki nem tört le a kereke.
    Szóval az ilyen fajta tipikus hibázás a gép részéről (azon a pályán legalább is) elég jellemző, ami szerintem hiba.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.04.10. 15:24:01
  • swadawa senpai
    #20528
    Sziasztok, miért fut játszhatatlanul nekem a 2017-18 is ugyan úgy?

    Mintha olyan micro-stutter és lag lenne. Hiába venném le nevetséges very low-ra, ugyan ugy meg meglassul a játékmenet.

    FX-6300, 8 gb ram, GTX 1050 2gb, 1 terás új HDD-re téve, WIN 10 64bit.

    Tudtok segíteni, mert igy élvezhetetlen.
  • lac coo
    #20527
    Vettel, mit vártál ...? :)
    amúgy ez nem baj, sőt ezek a jó dolgok, hogy történnek ilyenek is .
  • Amergin
    #20526
    Ez még ugyanaz a verseny. Második vagyok, Vettel az első.
    Akkora előnye volt, hogy kiment kereket cserélni és éppen mögém jött vissza. Mivel egy pit stratégián vagyunk a következő körben nekem is ki kell majd menni, szóval sima ügy a futam győzelme. Van viszont egy kis bibi... nem bír magával és előzni akar: erre ez történik.
    A kerekeink összeértek, de csak oldalról, így az nem dobta meg...
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.04.09. 23:11:56
  • macleody
    #20525
    Codemasters feature ;)
  • Amergin
    #20524
    Jó lenne javítanák a kizárásokat. Sokszor tapasztaltam, hogy ha valaki megpördül nagyon könnyen (szerintem túl könnyen) kap kizárást "wrong way" miatt, pedig csak vissza akar jönni a pályára....
    Szigapúrban vagyok: az egyik kanyarban belső ívre férkőzöm Hamilton mellé. Én be tudom venni a kanyart, ő nem, neki megy a falnak, a bal első szárnya sérül: sárga zászló. Elmegy mellette egy Sauber, közetlenül mögötte Bottas is.
    Visszanéztem, nem csinált semmit Bottas csak elment mellette (Hamilton állt, megfogta a fal, pontosabban már rükvercelt!), erre Bottast diszkavalifikálják "wrong way" miatt...
    EZ MI???
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.04.08. 22:13:45
  • lac coo
    #20523
    Ilyenkor kell megnezni mit mennek az igazan gyorsak Monacoban es akkor rajonni, hogy mi vagyunk lassuak ...:)
  • unrealnoise
    #20522
    Hát ez van. :)

    Be kell lőni izgire, reálisra a futam előtt. :) Macera, nyűg, plusz meló, plusz körök, de ez van...

    Ezek amúgy nagyrészt szerintem annak tudhatóak be, hogy a gamepados irányítást veszik alapul, és egy nehéz, technikás pályán lassabb AI-t tesznek be... Baromság, de ez van...

    Pedig aztán itt lehetne normálisra belőni az AI-t, akár te, akár én normálisan, kiegyensúlyozottra be tudnánk állítani, de hát ott az okosok máshogy számolnak...
  • Amergin
    #20521
    Monte Carlo-i verseny: a rajt után a 10. helyre sikerült előre lopakodni az első kanyarban. Bejött nemsokára a safety car és 2 körön keresztül köröztünk mögötte. Utána a mezőny eleje a 13. körben elkezdte a kerékcseréket. Én a keményebb keverékkel indultam és csak a 32. körben mentem ki, vagyis mindenki aki kint volt mögém jött vissza, így remekül feltartottam a mezőnyt kb. 20 körön keresztül. A többi kerékcserénél ezt már nem sikerült eljátszani, így 2. lettem végül, de nem ez a lényeg.
    Az egész verseny 1 perccel hamarabb véget ért mint a valóságban (benne a 2 kör safety carral az én 20 körös mezőny feltartásommal), a leggyorsabb kör több mint fél másodperccel lett jobb, mint a valóságban. Nekem közöm nem volt a leggyorsabb körhöz, de még én is jobb verseny közbeni gyors kört mentem mint a valóságban és itt jön a lényeg:
    80-as nehézségen történt mind ez...
    Szóval ennyire van túllőve a nehézség azon a pályán. Ami máshol a 100 (na jó Kínát kivéve..) az itt a 80. (bár ugye még ez is durvább mint a valóság).
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.04.04. 08:35:54
  • alma2
    #20520
    nem.
  • Amergin
    #20519
    Aki Steam-es attól kérdezem: be tud lépni most? Engem nem enged....
  • Dix
    #20518
    Nagyon köszönöm Amergin, kezd tisztulni a kép. Főleg, hogy említetted a szabadedzésekkel kapcsolatosan a cseréket.

    Köszönöm!
  • Amergin
    #20517
    Az erőforrás különböző komponensekből áll ezeket bármikor cserélgetheted. Ha viszont a megadott kereten felül szeretnél komponenseket bele, az büntetéssel járhat. Azért nem vagyok benne biztos, mert nekem még soha nem fogyott el a 2 vagy a 3 db komponens, mindig kibírtak egy szezont! Annyi a titka, hogy a leharcolt komponenseket visszarakhatod a szabadedzésekre, hogy ott tovább kopjanak, így ha meghibásodnak nem akkora gond, mint verseny vagy időmérő közben.
    Én 50% felett már cserélek egy komponenst, de a következő szabadedzésen a használtat teszem vissza és azt használom tovább mind a három szabadedzésen.
    Sebváltóból edzésen bármennyid lehet (egész szezon alatt kopik el 1 db nálam), a verseny váltót meg 6 verseny után lehet cserélni büntetlenül, annyit az is simán ki szokott bírni.
  • Dix
    #20516
    Sziasztok! Mostanában kezdek megbarátkozni ezzel a sportággal és megvettem az F12018-at. Nagyon tetszik, viszont pár dolgot nem értek. Mindjárt afelől érdeklődnék, hogy a motorcseréket pontosan milyen szabály köti? Arra lennék kíváncsi, hogy mikor lehet büntetlenül cserélni? Szabadedzések közben? Verseny előtt nem?
    Köszönöm!
  • Amergin
    #20515
    Igen, van még hova fejlődni. Ezt a 7 kiállásos dolgot meg kéne oldani: 3 kiállással is meg lehetett csinálni a versenyt, azzal nyertem megint.
    Vajon mikor jön majd el az a szint, hogy figyelembe lesz véve a pálya állapota? Hogy hogyan "gumizódik fel", vagy hogy hogyan hat rá a sivatagi por a pálya egyes részein...vagy hogyan hat a leszorító erőkre a SZÉL? Mindezek hatásait láthattuk az előző két versenyen. Vagy mikor lesz olyan, hogy csak a pálya egyes részein van eső? Pl. Belgiumban van ilyen a valóságban!
    Persze lehet túl sokat szeretnék...
  • adam46
    #20514
    Eseménydús futam lehetett. :D
  • Amergin
    #20513
    Egy kép többet mond minden szónál.
  • unrealnoise
    #20512
    Pont erről beszéltem. :D Nekem már ezért megérné megvenni. Elvagyok az alapdolgokkal is, de van egy két pálya, ami nem olyan egyszerű F1-es kocsikkal, és annyira nem is fun őket vezetni szvsz, itt inkább a szabályrendszer, a grafika, a hangulat adja el a játékot magát, de az F2-es cucc, karrierrel összekötve, vagy anélkül simán ér egy első napos vételt.
  • adam46
    #20511
    Remélem tényleg lesz látható eredmény, akkor meg is veszem.
  • dr Kotász
    #20510
    2 évig fejlesztették, párhuzamosan az F1 2018-cal. A trailer végén cápauszony látható. Mit jelent ez? F2 is benne lesz!
  • adam46
    #20509
    Pont most olvasom, háááááááááááááááát, nem tudom, így is kevés szokott lenni az 1 év. Gondolom grafikai tuning ismét elmarad.
  • Danecay
    #20508
    A szokásoktól eltérően már június végén.
  • Danecay
    #20507
  • Amergin
    #20506
    Igen, tovább erősödött bennem az, hogy a skálázáson van még mit javítani.
    Bakuban vagyok szabadedzésen 101-es "valóságos" AI mellett: Vettel most ment egy 1:40,850-et.
    A "valódi" valóságban 1:41,498-cal nyert időmérőt tavaly ugyanő. Szóval ezen a pályán túl van pörgetve az AI 101%-on, míg az előző kínain meg alul volt skálázva: én aki nem tudok vezetni 4. lettem ott Torro Rosso-val 101-en.
    Nem vagyok híve a nehézség folyamatos állítgatásának, de nincs mit tenni...
  • adam46
    #20505
    Most feldobtam egy realisztikus kamera modot, nekem ment, csak a mappát másoltam át, az asset_groups-ot.

    Más: Mentem most egy Time trial-t, hát ez szőrnyű, ha már elfingod magad, akkor invalid lap. Ausztralia első kanyarban elhagytam a pályát, de 2 kerékkel még a rázókövön voltam - invalid lap, aztán a 6-os kanyarban négy kerékkel elhagytam a pályát és a rázókövet is, semmi baja, 4-es kanyarban ugyan ezt eljátszottam, semmi szankció. Utolsó előtti kanyarban kicsúsztam a fűre - invalid lap. Látszik, hogy tök random dobálja ezeket a büntetéseket. Még mindig nem tudták normálisan megoldani.
  • Amergin
    #20504
    Nem tudom járt-e már így más is: próbálom feltenni az innen letöltött modokat, úgy járok el, ahogy mondják, de az istennek nem sikerül feltenni őket.
    Pedig oda másolom, ahová kell, mindent fölülírok, de semmi. Mintha nem is csináltam volna semmit, ugyanúgy indul el a játék semmi változás.
    A játékot Steam-es letöltéssel vettem és úgy telepítettem, nem tudom ez számít-e...
  • lac coo
    #20503
    Vagy a segítségeket kéne kikapcsolni ... :DDDD
  • Danecay
    #20502
    Ezért játék, és ha jól rémlik pont ezen a fejlődési, fejlesztési dolgon lazítottak egy kicsit az előzőekhez viszonyítva.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2019.03.22. 16:39:00
  • Amergin
    #20501
    Hát ja, kb. 10 szezon kéne a Williams-nek hogy behozza a Mercit ahogy most áll...