21741
  • Batmanci
    #10656
    @Crome!
    Mentem egy háromnegyednyi (második kerékcsere után szálltam ki) meccset.
    Hát, ezek mennek össze-vissza, és engem nem nagyon támadtak jobban, mint eredeti felállásban.
    Wilimmel a 7.re jöttem vissza, de az egész bagázs 5-10mp-re volt tőlem, párnak még volt hátra cseréje, akinek már nem, annál gyorsabb voltam 3-4 tizeddel. Volt még üa. tartalékom 4 környi.
    Kieg nélkülit ugyan megnyertem, de az szakadó esőben zajlott. Itt még a kocsi tapadásának változását sem éreztem. Tehát, számomra biztos marad az origi peccsel, majd az újabbal.
    Persze, hogy más mit tesz? Közöm...?
  • Batmanci
    #10655
    Nem találok olyat, hogy keresés tagok között, vagy tagok listája, sem a játékon belül, sem a honlapon.
    Ha megmondod hol keresselek, megkereslek.
  • popey8
    #10654
    Sziasztok! Egy óriási problémám lenne. Kérek szépen vkit, segítsen nekem. A gondom az F1 2010-t érinti. PC hiba miatt elszállt a C meghajtó és vele együtt a GFWL is. Sajnos nem volt annyi eszem, h felírjam magamnak az ID-t és már nem emlékszem, hogy milyen mail címmel regeltem és mivel a kódot már hozzá rendeltem az acchoz, ha nem tudok belépni buktam a játékot és vele együtt kb. 10e Ft-ot. Már beszéltem a Live illetékeseivel és az email cím nélkül nem tudnak mit csinálni. Annyit tudtak tanácsolni, h kérjek meg vkit, aki "bent" meg tudja nézni a gamertagemet és ez által a reghez használt email címet. Ebben kérnék segítséget. Tehát F1 2010-hez regeltem, popey8 gamertaggel. Mikor regeltem M.o.-n még nem volt LIVE támogatás, ezért ha jól emlékszem az email cím co.uk végződésű. Meg volt már pár achievementem is pl. speed demon. Előre is hálás vagyok, annak aki megnézi a gamertagamet.
  • Batmanci
    #10653
    Talán tőlük kéne megkérdezni.
    Biztos, hogy én nem tennék fel semmi fost.
    A fórumon van aki éljenez, de lentebb idéztem, volt aki olyan kérdést tett fel, hogy ez hol közelít a valósághoz?
  • Crome
    #10652
    Mondjuk nekem nincs is fent semmilyen AI módosító cucc, csak grafikai fejlesztések, illetve a Damage modifier, de az meg nem kavar be és még értelmét is látom.
  • Crome
    #10651
    Én csak azt nem értem, hogy akik megcsinálják ezeket a mod-okat, azok nem tesztelik és nem jön náluk elő ilyesmi?
  • Batmanci
    #10650
    Nem, az updatelt c-től.
    Ez a legfrissebb verzió. Te linkelted.
    A b-től nem volt ennyire durva. Ott csak 29-et mentek.

    Nem hisztek nekem, de ha jól is akarjátok magatokat érezni, akkor peccs, 'oszt grafikai kiegek, jól eltalált vezérlő beállítások és kapufa.
    Sztem, akkor lehet jókat autózni.
    Persze ez is szubjektív, de nekem úgy jó. Másképp is jó, csak ahhoz kell a csajom.
  • Batmanci
    #10649
    Vazze az első kép, az első kép volt.
    Itt a Q1 képe.

  • Batmanci
    #10648
    Q1. Végig akartam várni, de ahogy megkezdtem a gyors köröm (nem pöri),
    Azonnal kiírta, Kobi legjobb körét.



    Q2. Hol vannak, akik eddig félmagasan repültek?



    Hát, most legalább cserélhetek mentést. 'Monnyuk jobb, mintha pelust kéne. Legalább látjátok, miért érdemes beletúrni.
    De mindenki azt csinál, amit akar.
  • Crome
    #10647
    Ez a 95b-s dologtól alakult így?
  • Batmanci
    #10646
    Megvan!
    Még egyet megpróbálok.
    Hátha úgy jó lesz, mert az AI most a valósághoz közelibbnek tűnt.
  • Batmanci
    #10645
    Na, erről beszéltem.
    Összehányja magát a játék.
    A francba lehet egy képet iderakni??

  • Batmanci
    #10644
    http://kephost.hu/image-2F49_4EA552AE.jpg
  • Batmanci
    #10643
    Hát, ezt már írták:
    "I think those results aren't that realistic
    Alonso 10.
    Ricciardo 13. (!!!)
    Glock 14."

    De, ki tudja?
  • Batmanci
    #10642
    Ennek a 95b jelű változatát tettem fel, a tyregrip.csv fájl kivételével - mivel attól alapból exe hiba -, és a gond csupán az volt, hogy az AI 29 elejét ment Malájban, és a mentésbe beleírta magát egy olyan szubrutin, amitől a Q1-ben, ha kimentem a pályára, a kis csapatok közül, mondjuk, Buemi, Algersu., Barrichello, Sutil, Liuzzi vagy Trulli az utolsó pillanatban ment egy 2mp-vel jobb időt az elsőnél. Ha nem mentem ki (akkor 24.), akkor viszont a megfelelő erősorrendben végeztek.
    Aztán már hiába távolítottam el minden, ebben a kiegben található fájlt, a mentésben megmaradt a fent leírtak miatt.

    @Lac cco!
    Ha visszaveszed az AI erősségét, miért akarod rosszabbá tenni a teljesítményed? Arról nem is beszélve - nem jut eszembe mi van a legend alatt, ja, profi -, hogy gyengébb AI, gyengébb pont, kevesebb szerződés (ezért írta a srác, hogy abba is belenyúlt), meg minden ami a profira jellemző.
    Nekem nem érdekem, hogy Te erősebb-gyengébb ellennel küzdj, de ha az alapon hagyod, és tényleg kikapcsolsz mindent - még a biztonsági övet is -, és a kormányt beállítod rendesen, akkor egy-két hibával, de végig aránylag izgalmasan végig lehet küzdeni a szezont, akkor kapsz jutifalatot, ha megérdemled, stb...
    Megint csak azt tudom mondani, ez csak egy vélemény, mindenki döntse el mivel játszik. (Az online felejtős, ha belepiszkálsz)
    Közben leszedtem. A srác visszarakta az eredeti tyregrip.csv-t, gondolom rájött, hogy az csak egy táblázat.
    Így maradt a Route, amitől nem csak az RB és a Malév kap szárnyakat, hanem minden AI. Lehet, itt már 1:20 alá szorítják az időt Malajziában.
    Versenyezzen ellenük, akinek két mamája volt. A törést is erintőre vette, amitől kizárólag tiszta versenyt mehetsz, vagy kezdheted elölről.
    Mutasson valaki nekem egy tiszta versenyt az életben, vagy akár itt.
    Még ha utolsóként autózol sem biztos, hogy meg tudod csinálni. (A lekörözések)
    Mint mondtam, azokkal a kormánybeállításokkal néhány megcsúszást is elég megfogni - egyáltalán nem lehetetlen, ha figyelsz -, de esőben, két kilót tuti fogysz.
    Azért majd megnézem mit tud, de ha nem fejlesztő a srác, kevés esély van arra, hogy egy élvezetesebb formáját kapjuk a Forma 1 nek.
  • Crome
    #10641
    Nekem néha még csúszkálás nélkül is kihívás legyőzni az AI-t. :-)
  • lac coo
    #10640
    Pedig sokkal jobb , hogy valamennyire uralni kell a sok száz lóerőt, főleg nagy vízben rohadt jó, AI-t meg lejjebb veszed egy fokozattal, azt jóvan :)
  • Crome
    #10639
    Nem szeretném lassítani az AI-t, csak azt hittem, hogy ha rám hatással van egy mod, tehát mondjuk jobban csúszkálok, akkor a gép is fog. Annak viszont nem látom értelmét, hogy én lassulok a csúszkálások miatt, a gép meg nem.
  • lac coo
    #10638
    Mit szeretnél, lassítani az AI-t ?
  • Crome
    #10637
    Értem, köszi a leírásokat! Akkor tényleg nem rakom fel, mert azt hittem az AI-re is hatással van, úgy lett volna csak értelme.

    No és erről mi a véleményetek? Van értelme?
  • lac coo
    #10636
    Tyre grip csökkenti a gumik tapadását, pl kigyorsításkor jobban kell figyelni, gyors kanyarban megúszik stb ...
    Persze nem HC sim, de sokkal jobb mint az eredeti :)

    Viszont akinek fontos a kerrier az ne rakja fel, mert az AI madzagon megy előre, nem érdekli semmiféle tapadás :))9
  • V43 1105
    #10635
    12 ezer forint ~ 1 játék
    4 ezer forint ~ 3 játék

    Ez azért nem mindegy! :)
  • Batmanci
    #10634
    Most megyek, és beáztatom az intermindegy gumikat Kínában.
    Ez a ku**a El Nino!
  • Batmanci
    #10633
    Elontrint.
    Ez adrenalin és dopamin tartalmú.
    Úgyhogy pörgök, min a mókuskerék, mókus nélkül! :)
  • Batmanci
    #10632
    Na, jó. Még ezt az egyet. :)
    Igen, büntet, illegális feltartásnak nevezi a játék.
    Illegal blocking, ha minden egyezik.
    Ha szabályosan fel akarod tartani, védd a belső ívet, ha így is elmegy, akkor rosszul csináltad. :)
    A Wilivel - igaz esőben -, 23 körön tartottam Hamilton kollégát, akinek a végére, elkoptak a gumijai az üldözéstől, és fel is adta.
    Vigyázz, ha Te üldözöl vlkit, Te is így jársz. Taktika, taktika!
  • benőmenő
    #10631
    illegal blocking címszó alatt már kaptam jónéhányszor büntit, szal jah, kaphatsz érte büntetést.
    Batmanci: áruld már el mit szedsz pls xd
  • Batmanci
    #10630
    Ez igazán jó, de az a pár játék egy évben...
    De ki tudja, fordulhat úgy a betütészta.
  • Sponnyabob
    #10629
    Ahha hát lehet akkor ez a baj. :S

    Egyébként szeretném megvenni a játékot eredetiben is, de sajnos most nem telik rá. Sajnos most elég szűkös időszakban vagyok így nem hogy 2-3 ezret de még 500 Ft-ot se tudok félre tenni. De nem baj nem bánkódom, mert cserébe egy olyan életszakaszban vagyok ahol még nagyon sok lehetőségem van :D. Na visszatérve én is azt támogatom, hogy ha valami játék/termék tetszik és jó is akkor azért nem sajnálok pénzt kiadni. Persze pont belefutottam az ellenkezőjébe, mikor megrendeltem a COD Black Ops-ot...

    Más: Valaki nem tudja, hogy büntet-e olyanért a gép ha gyorsabb autó van mögöttem, de én többször is irány váltok, hogy magam mögött tartsam. Mondjuk rendszeresen úgy járok, hogy ha egy gyorsabb autó van mögöttem és ráállok a pálya szélén egy egyenesre amin megyek akkor megpróbálnak beférni közém és a pálya széle közé aminek rendszeresen az a vége, hogy nekem jönnek. Komolyan a múltkor első helyre kerültem a force indiával és a DRS zónában szépen otthagytak, de minden második ember egyszerűen nekem jött hátulról. Úgy pattogtak le mint a legyek az ablakról XD...
  • Batmanci
    #10628
    Ne bassz...
    Valóban elszállt, de azért a bup-ja megvan, max el kell játszanod a már soxor leírt színjátékot. (törlöm, másolom, átnevezem...)
    Nekem is minden 10-20 indítás után kiakad. Ezt 'valszeg javítani fogják.

    A Tyre Grip-ben a csávó átírta az autók Route-ját, a törés erősségét, és a gumik tapadási mutatóját a különböző felületeken - köztük a 'betonyon is -. Maradjunk annyiban, hogy 75-95-ig. Csak azt felejtette el, hogy a tyregrip.csv tartalma egy függvény - ezért minden 100 -, és nem százalékos mutató. Ezért 'asszem ott csúszol majd ahol senki sem lát. A fórum tele is van hsz-ekkel, amik sírnak-rínak, vagy akik eddig is csúsztak - mert elnézték a rajzot, és síprogram helyett vették a 2011-et -, azok istenítik.
    Így az AI még gyorsabb, Te meg sokkal lassabb vagy.
    A gond az - azon kívül, hogy nálam azonnali exe hiba -, hogy ezzel a Forma 1 jellegzetességét tüntette el, ami ügye az aerodinamikai és mechanikai tapadás. Hogy ez engem miért basz? Mert pont az a poén, hogy tapadjon, mint a lapostetü, mert akkor van meg az érzés. Az ugyebár köztudott, hogy az aerodinamikai tapadás révén, ezek az autók 250 felett, akár a mennyezeten is mehetnének, amit - csak itt, csak most, csak nektek - elárulok, ki is próbálták a való világban (Nem, nem a VV5-ben).
    A leszorító erő, mintegy 6 tonnával nyomja a gumi alatt lévő matériát. (beton, álmennyezet, lambéria)
    Persze, aki mindenképp haza akarja vágni a játékélményt, az tegye.
    Így is, az AI és Te is kissé irreális időket 'megyen, de alább leírtam már miért csinálták ilyenre a fejlesztők, és azt is miként lehet megnehezíteni, a saját dolgodat. De ide utoljára, még leírok egy kormány beállítást. Ez G25-re vonatkozik.
    A vindózban:
    settings -> degrees: 248 overall effects: 100, spring: 15, damper: 10, center spring: 75. Allow game... kipipa.
    A játékban: minden 0
    Forcefeedb.: 80-90-100
    Így egy 56 körös verseny után izomlázad is lehet, de sokkal nehezebb jó időket menni, nehezebb lépést tartani a meccsen az AI-val.
    Ez csak egy vélemény, ha valaki másképp szereti az nem bűn.
    Így nyomtam le 5x egy 100-as versenyt, kétszer szakadő eső. Ne gondold, hogy esőben jobb mert nem kell annyira tekerni. Ugyan ez igaz, de akkor a gumik, csá.
    Most meg én csá.
  • Crome
    #10627
    Ja, 2-3 napon belül másodjára szállt el a mentésem... Érdekes, hogy 2010-ben sosem volt ilyen gondom, most úgy látszik bepótolja.
  • V43 1105
    #10626
    3-4 ezerért tudok rengeteg játékot, köztük F1 2011-et is.. eredeti, de se tok se lemez, csak a kulcs. :-)
  • Crome
    #10625
    Ez a Tyre Grip mod mit is csinál pontosan? Jobban fogok csúszni a füvön meg a sóderben?
  • Batmanci
    #10624
    Tavaly, mielőtt megvettem a 2010-et (Mindenképpen meg akartam venni), előbb megnéztem, mit tud valójában.
    Aztán, már a gyári kábé 20 fpssel tudott többet, meg jobban alkalmazkodott a gépem hozzá.
    Ami nagyon bejön, azt mind megveszem, mert egy csomó dolog manapság már csak az origival mükszik rendesen.
    Nincs annyi nagy durranás egy évben, hogy kétségbeessek miatta, pedig nem vagyok milliomos. (még százezres sem)
    Ebben az évben lesz még az Elder Scrolls 5., 'oszt nagyjából kész is.
    Haj!
  • Firerock
    #10623
    nekem is
  • benőmenő
    #10622
    Én is jártam így már 2x is. Mondanom sem kell, hogy utánna meg takaríthattam a széket, mert besza..fostam, hogy vmi széthalt a gépben.
    mivel tiltott a topikban spoilerben kérdezem csak:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Véletlenül nem wirágboltid van neked is? Az lehet a ludas, na meg a patchek hiánya ebből kifolyólag.
  • spiczi91
    #10621
    Köszi, már Batmanci leírását is megértettem, ki tudok igazodni rajta... :P
  • Sponnyabob
    #10620
    Hali!
    Valaki találkozott-e már olyan problémával, hogy a játék egyszer csak fogja magát és minden előzetes jel nélkül elkezd iszonyatosan szaggatni miközben elmegy a hang és vissza se lehet éleszteni. Tegnap eljutottam a Kínai futam versenyéig és a 2. körben beállt ez a probléma. Menten még kb fél kört így (ez nagyjából úgy 5 percbe telt) aztán feladtam. Próbáltam letenni tálcára, vagy frissíteni a gépet de nem hatott rá. Úgyhogy kénytelen voltam bezárni. Aztán ma ugyanez csak, kicsit fájóbb, mert az utolsó előtti körben 3. helyről a force indiával. Kicsit felidegesített mondanom se kell, viszont megoldást nem tudok rá. Mondjuk azt sejtem, hogy ez csak nálam fordult elő, mert mostanában csinált érdekes dolgokat a gépem. Talán egy újratelepítés segítene rajta, majd megpróbálom valamikor.
  • lac coo
    #10619
    Jah, nem értem miért kellett ez like-olós baromság ide is, a kis köcsögök nyomkodják ha kell ha nem :)))
  • Batmanci
    #10618
    Ez a minusz-plusz biszbasz -100 alá nem tud menni?
    Mert akkor a görcsöt kapott kis fütyik nyomogathatják ítéletnapig, és nyomogassák is. Ne legyen nagyobb élményben részük sose, no, meg attól talán feláll. Nem nekem, nekik. :)

    @Palinno, bocs, hogy beleugatok, de mindegy hová megy mert csak az irányítást kell visszalőnie. Azt meg bárhonnan megteheti.
    (Mindezt csak a pontosság kedvéért)
  • palinho96
    #10617
    Helló!
    Már egy párszázszor volt ez a probléma, de mind1 mert leírom.. -__-" xdd

    A savegame mappában vvan egy GTEHXOSIZ_1 ilyen nevű fálj!!!
    Ezt a fáljt másold át a Winyódra!
    onnan Másold vissaz csak GTEHXOSIZ_0 névvel és ugyan úgy tuod folytatni tovább!
    Utána amikor belépsz NE A KARRIERBE menj először, hanem a Settingsbe és ott állíts vissza mindent ahogy volt!!!
    ________________________________________________________________________
    Ennek a problémánek az elkerülése érdekében auotosave off és ments rendszeresen kézzel!!!