21741
  • zsotesz
    #11056
    mondom ne szarozzál, fogd az egész mappát azt másold ki minden futam át, kb. 0,5 perces művelet
  • Reval
    #11055
    Nehéz eset vagy!
    Nyilvánvaló, hogy ez utólag már nem működik.
    Ezt a lépést ( a jó fájl GTEHXOSJZ_0 kimmásolását) minél hamarab, még a működő játéknál (pl.: most) meg kell tenni, hogy aztán később, valamikor, amikor újra jelentkezik a hiba, vissza tudd másolni.
    Én még a szezon elején kimásoltam a fájlt, és azt másolom vissza minden ilyen esetben. Ennél jobban már nem tudom elmagyarázni. Nekem ez így működik, de persze ez nem jelenti azt, hogy mindenkinél működni fog.
  • Crome
    #11054
    Ok, csak ha meg ugye nem működik, akkor meg tök mindegy, mert ugyan ott vagyok, hogy az 1-est kell átnevezni.
  • Reval
    #11053
    Ha kiléptél csinálsz egy mentést, majd újraindítod a játékot, hogy működik-e, és ha igen, akkor ez mindíg jó lesz.
  • Crome
    #11052
    Ja, most már a 4. évadomat csinálom, 50%-os versenyeket futok. Remélem itt már nem lesz semmi olyan elszállás, amit nem tudok javítani, mert 3 évadot tuti nem fogok újra lejátszani.
  • Crome
    #11051
    Az baj, hogy a GTEHXOSJZ_0-ról hiába csinál az ember miután kilép, mert ha hibás, akkor már a kilépéskor is hibás, mert ugye a következő betöltéskor amiatt szokott gond lenni. Szóval nekem eddig minden esetben csak az 1-es fájl visszanevezés segített.
  • Reval
    #11050
    Üdv. mindenkinek.
    Én egy egyedi megoldást használok a mentési hibára, ami által semmi sem vész el, és még a beálítások is megmaradnak. Legalábbis nekem eddíg ez bevált.
    - a GTEHXOSJZ_0 fájlról kell egy mentést csinálni akkor, amikor még működik vele a játék, és csupán csak ezt kell visszamásolni a hibánál, és minden megy tovább.
    Remélem, hogy sokmindenkinek tudtam ezzel segíteni.
    Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

  • zsotesz
    #11049
    Amikor nekem szállt el a mentésem akkor én is próbálkoztam a fájlátnevezős trükkel de nekem sem jött be. Csináld azt, hogy minden verseny után backupold valahova a teljes savegame mappát.
  • attila46
    #11048
    Utolsó előtti versenyen szált el a mentésem....,csináltam mindent amit a fórumok irnak ,de nem jártam eredményel.Teljes mentés mappa tőrlés,új szezon kezdés,most jó...,de kurvára sajnálom!!!!!!!
  • zsotesz
    #11047
    Haverommal elkezdtünk egy co-op seasont. Következő történt, lejátszottuk a török nagydíjat, és a biztonság kedvéért kimásoltam a mentést egy másik meghajtóra mert jártunk már úgy hogy odalett, szerencsére akkor még csak az első futamon voltunk túl. Majd jött a spanyol gp. Időmérőn Q3-ból kb. 1 perc volt hátra, mikor engem kidobott a live (ekkor én első voltam ő meg hatodik). Volt valami autosave. Én szoktam küldeni havernak a meghívót tehát úgymond mindig én vagyok a host. Namost mikor visszaléptünk, jött a verseny. Ő a megszerzett 6. helyéről indult, engem meg hátravágott a 24. pozícióba. Visszamásoltam a biztonsági mentést, mikor betöltöttem a co-op sessiont láttam, hogy azt írja, hogy practice1 jön, erre haver meg benyögte, hogy nála meg race-t ír. És érdekes módon megint a versenytől lehetett folytatni. Akkor most ez hogy van? Nem a host mentése kéne hogy számítson?
  • Crome
    #11046
    Auto mentés volt és van, tehát nem értem. Egyértelműen elfogadtam, aztán legközelebb mikor betöltött már nem volt elfogadott állapotban. Én meg nem figyeltem annyira és a kövi futam után vissza is vonták. :-S

    Én eddig ahányszor új karriert kezdtem, mindig nullázta a statisztikámat. Lehet a mentéssel van összefüggésben valóban.
  • Robert24
    #11045
    Nem lehet, hogy manuális mentéssel vagy és elfelejtettél menteni? Bár ha a következő pályát töltötte be akkor nem tudom. Visszatérve a statisztikákra én olyat csináltam, hogy uj carriert kezdtem direkt nem mentettem és az eddigi elért eredményeimet is hozta. Szóval mintha folytatná. Lehet ha mentenék akkor lenullázná azt is...
  • Crome
    #11044
    Én még nem vittem végig, de szerintem újrakezdésnél új karrier van, és akkor nullázza a statisztikákat.

    No és ilyen volt már valakinél? Kaptam ajánlatot a Mercitől, elfogadtam, erre következő betöltésnél úgy vette a játék, hogy mégsem fogadtam el és rá egy futammal vissza is vonta azt az ajánlatot, mert hogy lejárt...
  • Robert24
    #11043
    Egy kérdésem lenne. Az 5 szezont vitte-e már valaki végig amennyiben igen és újra is kezdte a statisztikája is lenullázódott vagy hozzáadja az új karrier statisztikáját a régihez. Nekem fontos lenne azért kérdezem.
    Köszi a választ!
  • Crome
    #11042
    Nála=nálam
  • Crome
    #11041
    Szerintem nem lesz már, vagy nem valószínű, de sajnos nála is előfordul egy szezonban legalább 1x, hogy elszáll a mentés. Mondjuk azért az is vicces, hogy nálam a Magyar Nagydíjon ha nem állítok a gumitaktikán, akkor 4x hív ki a gép és felrak 4 kemény keveréket, de az utolsóból már használtat. Ok, hogy bele lehet avatkozni kézileg, de hogy lehet ilyen elszúrt taktikát belerakni alapból? A többi pályán nincs ilyen gond, ott az alap taktika is jól működik. Másrészt megfigyeltem, hogy ha kiütök egy bóját a pályán vagy egy táblát, ami mutatja, hogy hány méter van a kanyarig, akkor a következő körben már a helyén van.
    Jövőre viszont szerintem azt is bele lehetne rakni, hogy az időmérők után már ne lehessen belepiszkálni a setup-okba, mint az életben. Tehát ha száraz beállítással mentem időmérőt, akkor ne legyen módom betölteni a vizes futamra egy vizes beállítást.

    Végül pedig tegnap nekem is előtt az iszonyat pixeles felszáradó ív, ami nem tudom mitől van. Azóta sem és az előtt sem volt szerencsére.
  • Amiga
    #11040
    Szerintetek lesz még valamiféle patch a 2011 mentési anomáliáinak megoldására? Abu-Dhabi után mindig elszáll a mentésem, ezután trükközök a savegame mappában a már régebben leírt módon, de legutóbb így az indiai nagydíj elé tett vissza. Most minden futam után csináljak biztonsági mentést? Undorító, hogy egy ilyen amatőr, nevetséges hibára nemhogy hotfix nincs, de még nekem kell a mentésekkel szórakozni hónapokkal a megjelenés után is.
  • szegim
    #11039
    Elindult 1000000 köszönet! :)
  • szegim
    #11038
    Ez az , hogy a rendszer-visszaállítást is próbáltam 2 különböző pontra is, végül azt írja ki a végén, hogy nem sikerült.
  • Crome
    #11037
    Hm, hát ha újratevés után sem megy, akkor valami tényleg bekavarhat neki. Legjobb tényleg a rendszer visszaállítás lenne. Illetve próbáld meg csak a Windows Live-ot újrarakni, mert lehet azzal lesz ott valami.
  • szegim
    #11036
    Már próbáltam azt is, hogy újratettem a játékot, de ugyanez a probléma.
  • szegim
    #11035
    Nekem eddig indult rendesen, aztán kellett nekem vmire a Windows Live Movie Maker-e és a Gallery valamije.Nos,azt letöröltem, azelőtt még játszottam az F1-el , 3szoros világbajnok voltam, meg minden, erre amikor ma néztem nem indult.Megnyitottam a Feladatkezelőt, először írja, hogy megy a folyamat,utána meg bezárja magától.Próbáltam a rendszer-visszaállítást, az meg mindig hibát jelez, hogy nem sikerült.Valami megoldás van erre, hogy induljon újra az F1?PLS VKI! Csak úgy magától nem indul,eddig minden ok volt... pls pls !
  • Crome
    #11034
    Ha egy szezon vége előtt nem választok egyetlen csapatot sem, hogy kinél akarom folytatni, akkor mi van?
    Illetve ha az van, hogy maradhatok a Force Indiánál (már 3. éve) vagy mehetek a Lotus-hoz, akik azt írják, hogy jövőre jó autójuk lesz és megéri oda menni, akkor merjem bevállalni? :-)
  • aaron12
    #11033
    Elfelejtettem írni, hogy a kormány Trust GM-3200, amit alapból a játék nem támogat, viszont lehet vele játszani, tehát be lehet állítani a gombokat a menüben rendesen.
  • leho94
    #11032
    közbe rájöttem már :D köszi:D
  • Crome
    #11031
    Nem tudom mivel nyomod, de ha kormánnyal, akkor a menüben be lehet állítani, hogy melyik gombra akarod a játék közbeni menüket rakni és ott tudod kiválasztani. Billentyűzeten meg asszem az 1-2-3-4-es gombok megnyomásával.
  • menedzser
    #11030
    nálam gamepadon az úgynevezett d padon, ahol kis nyilak vannak, ott lehet állítani verseny közben nyomogatással.

    de már kurva rég nem játszom vele.

    nagyon unalmas sztem, kiköpött olyan, mint az előző rész, már bocs.

    de azért egy szezont végig vittem és tényleg jó és szép, tetszett is, de ennyi.

    szétnéztem a játékfórumon, benéztem ide :D és megláttam a kérdésed, aztán gondoltam válaszolok :D.
  • leho94
    #11029
    verseny közben valahogy tudom állítani hogy ha megyek a boxba ne esős hanem pl. lágy gumit tegyen fel? néztem mindenhol de ugyanúgy full száraz pályára is felteszi az esős gumit :D
  • aaron12
    #11028
    Üdv.

    Gond van nálam a split-screen-nel. Megnyitom, írja hogy "Awaiting for player two..." és utána nyomhatok amit akarok a kormányon, nem reagál semmit, csak áll a játék. Próbáltam kormánnyal és joy-jal is (kormány az Noname, a joy Genius Grandias 12V). Mi erre a megoldás?
    Kösz.
  • Crome
    #11027
    Köszi, akkor így megnyugodtam!
  • nono28
    #11026
    Köszi.Sajnos továbbra is fagy a játék.

    Ha mégsem működne a javítás, akkor a workerMap2Core fájlt át kell nevezned vagy törölnöd.

    Itt mire kell átnevezni?
  • avus
    #11025
    http://www.hsw.hu/?p=4131
  • nono28
    #11024
    Köszi.De bemásolom felülre nyomok egy entert és nem ad be semmit.
  • avus
    #11023
    Ez nálam is így van. A harmadik évben járok és a HRT folyamatosan fejlődik már többször is szereztek pontokat. Most a mercinél vagyok a csapat társam Rosberg állandóan az élen van alig tudom néha megverni.
  • Crome
    #11022
    Idáig már vagy 3x jártam így: kimentem Q1-ben, futottam egy x-időt, aztán azzal megelégedve lepörgettem a maradék perceket. Erre pörgetés végén kijön a Q1 eredménylistája és nem az x-edik helyen vagyok, ahol még az utolsó mp-ben is voltam, hanem a sor legvégén DNQ-val a nevem mellett.

    A másik problémám nem is biztos, hogy bug, bár már írtam róla nem olyan rég, de akkor erősítsetek meg hogy így van: a második évadban már teljesen más erősorrendet generál a gép, mint az elsőben? Tehát míg az elsőben javarészt hozza a szokásos (idei) erőviszonyokat, addig nálam a második évadban (egy hiba miatt 2x kellett már 2. évadot kezdenem) egyszer a Mercis versenyzőket hozta szinte állandóan a gép a 3-4. helyre a McLaren-t meg a 7-10 körül, a Lotus-osok meg gyakorlatilag a Williams-esekkel cseréltek helyet, aztán most meg a másodjára játszott második évadomban a Renault versenyzők vannak 3-6. helyen, a RBR meg a 8-11 között szokott zárni. A Lotus meg újra most is ott van, ahol elvileg a Williams-nek kéne lennie. Teszem hozzá semmilyen befolyásoló mod nincs fent. Valaki itt írta, hogy az előző évben fejlődő csapatok a következő évben jobbak lesznek. Ezek szerint tényleg, mert más magyarázatot nem tudok rá, hacsak nem tényleg valami bug. Remélem érthető volt amit leírtam. :-)
  • avus
    #11021
    http://pad.codemasters.com/files/upload … a3b5b1.zip
    Letölt , telepít/bemásol , ide: C:\Program Files\Codemasters\F1 2011\system
  • nono28
    #11020
    Én megprobáltam igaz lehet rosszul csináltam de nekem továbbra is fagy a játék!
  • Crome
    #11019
    Nem tudom mitől lehet, esetleg újratelepítést kéne próbálni. Amúgy eredeti a progi?
  • Danecay
    #11018
    Egy árva MOD-ot nem raktam még fel a játékhoz, max patch-eltem az 1.2-essel. Patchelés előtt nem néztem, hogy miként fest, de jelenleg a mellékelt ábrának megfelelő az állapot. A jelenség valós, a Codemasters hivatalos fórumán is felmerült több ízben is, legutóbb annak kapcsán, hogy az 1.2-es patch sem orvosolja a hibát.
  • Crome
    #11017
    Még az lehet, hogy valami mod kavar bele a dologba.