21741
  • Crome
    #11216
    Kipróbáltam: az eddigi eredmény: Török versenyen 7. helyről 1. lettem 5mp-et adva Webber-nek. Spanyol nagydíj: 16. helyről 4. Mondjuk itt szakadt az eső és valószínűleg a patch miatt annyira agresszív volt az AI, hogy az első körben egymást lökték ki a sóderbe, vagy éppen szálltak bele az előttük menőbe. Így gyakorlatilag az első körben már az 5. voltam. Amúgy tényleg viszonylag később fékeznek (emiatt viszont néha hajlamosak beleszállni az előttük lévőbe), a kigyorsítás is jónak tűnt, agresszívak is, viszont kanyarokban elég lassúak. Most ugye Monaco jön (ráadásul heves eső lesz), megnézem ott mit művelnek, de ha megint leamortizálják magukat és kb. én fogok egyedül beérni akkor ez a mod is kukázva lesz.
  • Crome
    #11215
    A defektek véletlenszerűen jönnek, nem szokott közük lenni a gumik használtságához.
  • piromanniggah
    #11214
    kicsit váratlan problémával találtam szembe magam.. vadonat új szett gumival kaptam jobb hátsó defektet (köztes gumival), és egy másik esetben pedig bal első defektet (kemény keverékkel) Az alapjátékban ilyen nem fordult elő az 5 alatt 1x se. Tetszik, hogy végre van benne kis plusz izgalom, csak az nem, hogy ezzel vesztettem kb 10 helyezést. Nekem úgy tűnt, hogy ok nélkül kaptam a defekteket. Vkinek hasonló tapasztalat? esetleg tipp?
  • Danecay
    #11213
    Van itt egy NEM HIVATALOS PATCH ami egy pár, az utolsó hozzászólásokban is felhozott hibákat hivatott javítani. Hogy milyen sikerrel az nem tudom, nem próbáltam még, csak találtam.
  • Crome
    #11212
    Sajnos pixeles, nekem hol jobban, hol kevésbé. Talán majd a 2012-ben szebb lesz...
  • Danecay
    #11211
    Értem! Így már érthető. Bár mondjuk az sem teljesen logikátlan, hogy a képernyőn feltűntetett adatokból számolja a különbséget.
    Apropo, a felszárradó ideáli ív ugye mindenkinél kissé pixeles? Ha jó lrémlik úgy olvastam, hogy az F1 2011-ben ez így néz ki és kész. Mondjuk, annak fényében, hogy a 2010-ben nem pixelesedett szét, annyira nem értem a koncepciót :)
  • Crome
    #11210
    Bizony, nem a leggyorsabb körhöz méri az aktuális köröd idejét, hanem az előzőhöz. Szóval ha az előző köröd olyan 1:52 körül volt, akkor jön ki ilyesmi.
  • zsotesz
    #11209
    Én úgy figyeltem meg, hogy azt nem a leggyorsabb körhöz méri hanem mindig az előző körödhöz, tehát ha az előző körödben hibáztál akkor ez símán lehetséges, gondolom a leggyorsabb kört nem az ez előtti körödben futottad.
  • Danecay
    #11208
    Azért ez a kép sem kicsit érdekes:



    Az aktuális köröm lassabb mint a leggyorsabb, és ennek ellenére "-" előjellel és zölddel jelöli a játék, mintha valami előnyöm lenne, pedig a valóságban ugye hátrányom van amit "+"-al kellene jelölni és pirossal. Mindezek mellett, az időkülönbség sem felel meg a valóságnak ha kiszámoljátok, mert még itt is sántit kb fél másodperc, ami egy F1 játékban közel sem elhanyagolható.
  • Crome
    #11207
    Mondjuk jó eredményeket el lehet érni a gép hibájából is. Én most úgy lettem Kínában második, hogy 2-3-an előlem, ugyancsak 2-3-an pedig engem való üldözés közben csúsztak ki, vagy törték meg a kocsijukat. Persze megint bejött az AI bénázása, mert az uccsó 2 körben Rosberg bár megelőzött 3x is, de az előzés utáni kanyarokban egyszerűen olyan lassan ment, hogy simán be lehetett férni mellé és visszaelőzni.
  • benőmenő
    #11206
    Viszont ha tényleg nem tudod, mitől van, akkor csak vedd még lejjebb az AI-t és kész. Azért van annyi fokozat, hogy be tudd lőni úgy, ahogy te jónak érzed.
  • Reval
    #11205
    "legnehezebb fokozaton, minden segítséget nélkülözve, nem találnak k ihívást"
    Ezt én se nagyon értem, hogy lehetnek ennyire gyorsak? Pl. ha nem KERS-es autóba ülök csak a mezőny középső, vagy hátsó részében tudok haladni (mondjuk olyan sokat azért ezt nem erőltettem). De hát mint ahogy mondottam betudtam ezt annak, hogy mások gyorsabbak nálam, vagy pedig nem mindíg a valóságot tükrözi a hozzászólásuk. A McLaren viszont tényleg jobb valamivel a többinél, vagy legalább is nekem könnyebben vezethetőnek tűnik. A racing line engem is csak zavarni tud, ezért nem is használom, és mindíg cockpit nézetben vezetek. Egyedüli segítségem a Trackir, így ha nyujtózom felfelé, akkor egy kicsit (minimálisan) magasabbról látok előe. Ez a pálya begyakorlásánál segítséget jelent.
    Én úgy vettem észre, hogy a féktávokon jobb tudok lenni az AI-nál, és ezen többet nyerek, mint amit a kigyorsításnál veszítek. És persze sok hibátlan kör kell ahoz, hogy a futam végén elfogadható helyen legyek. Ez nagyon fontos, mert a körönkénti időveszteség a végére jelentős különbséget okoz.
  • Crome
    #11204
    A race line egyedül a sebességtől függően változik színben, beállítástól nem.
  • Danecay
    #11203
    Ja igen ezt a vonalat elfelejtettem megemlíteni, értem ez alatt a GTR, GTR2, Evolution (Race07), GTLegends. Ezek mellet persze ezek mellett elszórakoztattam magam pl. a Race Driver Grid-el, SHIFT-el, Colin-okkal és egyelőre csak a Dirt 2 -vel is.
    Na de visszatérve az eredeti témához, nem értem viszont, hogy egyesek, akik még az rFactorral is, épp, hogy megismerkedtek, ebben a játékban még legnehezebb fokozaton, minden segítséget nélkülözve, nem találnak kihívást (pl. KGyuri és lelkes, persze amennyiben a mester úgy kívánja, lelketlen csapata), míg én időnként csak küzködök. Fel sem merült volna bennem ez az egész, hogy ha egyforma visszajelzéseket olvasok a játék ezen részét illetően. Vagy van abban valami, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy az ember milyen segítségeket használ, vagy nem használ, vagy sokan valótlanul állítanak dolgokat saját fényezésük miatt. Ha a segítségek közül pl. vesszük a racin line-t, engem pl. az is leginkább hátráltatna, lévén elég pályaismeretem, minthogy arra figyeljek, hogy mikor kezd bepirosodni, ami persze nem is biztos, hogy korrekt támpont, hiszen beállításfüggő is egy egy féktáv, a race line pedig nem hiszem, hogy beállítástól függően változna.
  • Danecay
    #11202
    Én is ezért kérdeztem :)
  • Crome
    #11201
    Akkor lehet én tévedtem. Amit írtam azt még a 2010-es játékból szedtem, ott a pit assist off azt jelentette, hogy neked kell fékezni. Itt a 2011-esben már élből bekapcsolva hagytam, de akkor lehet változtattak rajta valamit és már nem azt jelenti, mint a 2010-ben.
  • piromanniggah
    #11200
    Most meglepődtem Crome utolsó bejegyzésén, ugyanis minden segítség off-fal játszok és a box-ba való behajtásnál magától lefékez nekem..lehetetlen túllépnem a sebességkorlátozást. 1.2-re patchelt játékom van (miután 1 szezont végignyomtam az alapjátékkal).
  • Reval
    #11199
    Üdv.
    Ha ez segít, elmondom a paramétereimet:
    -8 éve szimezek (F1 challenge, GTR2, Race07, F12010, F12011)
    -gyári a játék
    -minden segítség off
    -erősség: legend
    -kézi váltó
    -saját beállítások
    -100% futamtáv
    -kormánnyal nyomom
    -Williams, első szezon, SPA-nál tartok
    Eddíg az átlagos helyezésem 6. (2 futamgyőzelem van, de voltam már 16-dik is) Most 100 pontom van a bajnokságban, és az 5. helyen állok. Szerintem ez egy elfogadható eredmény, de gondolom sokan vannak akik ennél jobban nyomják. Velem is előfordult párszor az általad említett elkeseredettség, de ha rendesen begyakoroltam a pályát, akkor utána mindíg sikerült jobb időket elérnem. Ha érzem, hogy nagyon nem megy (fáradt vagyok), másnapra halasztom a dolgot. Általában sok időt töltök a beállításokkal, mert szerintem az nagyon fontos, hogy a saját stílusodhoz tudd hangolni az autót. Most mentem a Q3-at SPA-ban, és 8.-dik lettem. Verseny holnap. Remélem tudtam segíteni.


  • Crome
    #11198
    Engem meg a váltás zavarna, hogy még arra is oda kell figyelnem. :-) Teszem hozzá én kipörgésgátlóval is meg tudok pörögni, persze nem annyira, mint anélkül, de elő szokott fordulni. :-) A box segítség meg annyi, hogy a boxutcába érve a gép automatikusan lefékez a megfelelő sebességre, így elkerülhető az, hogy túl gyorsan bemenve büntit osszon a gép. Egy ideig használtam kikapcsolva, de sokszor volt olyan, hogy úgy éreztem, hogy lefékeztem és kihajtáskor írta csak ki a játék, hogy túl gyorsan mentem ezért büntit kapok. Az ilyen eseteket meg még a flashback-et használva sem lehet javítani, mert a boxutcába érve már nem használhatóak.
  • Crome
    #11197
    Ez valóban így van. Fékezéskor nagyon korán fékeznek, gyorsításkor meg kilőnek. Főleg ha boxból megyek ki egy gépi autó után, akkor esélytelen előzni abban a körben. Vizes pályán meg tényleg az a bosszantó, hogy nem nagyon mennek ki kereket cserélni, miközben nekem már simán slick lett az inter-ből.
    Itt jegyezném meg, hogy a patch-ek elvileg eredetiségtől függetlenül javították a hibák azon részét, amik be lettek ígérve az adott patch-hez.

    Ami még zavaró az AI-vel kapcsolatban, hogy sokszor van az, hogy nem mernek előzni. Megyek a hosszú egyenes közepe tájékán, már totál mögöttem van DRS-t használva, kimegy oldalra, simán beférne a kanyarig, de inkább visszasorol mögém, mintha félne belekezdeni. És ezt eljátssza akár körökön keresztül. Nem azt kívánom, hogy most akkor mindenki előzzön orrba-szájba meg, de azért kicsit rámenősebb is lehetne a gép ilyen helyzetekben.
  • Danecay
    #11196
    Hát nem is tudom. Az a helyzet, hogy én már évek óta így játszom. Én max. a kipörgésgátlót állítottam alacsonyra rF alatt is amikor már eltúlzottnak éreztem az autó reakcióit annak hiánya esetén. Pl. kifejezetten zavar ha nem én váltok. Tegnap játszottam egy kicsit a SHIF 2-el és kifejezetten idegesített, hogy annak ellenére, hogy manuális váltó van beállítva, amennyiben nem váltok időben akkor azt megteszi automatikusan. Na ezt még meg kell találnom, hol kell kikapcsolni :) Amúgy a box segítség alatt mit kell érteni itt F1 2011 alatt?
  • Crome
    #11195
    Azt gondolom, hogy talán a segítségek mennyiségében rejlik a probléma kulcsa. Én ugyan most a Williams-el vagyok a második évadomban (már egy 5 évest végignyomtam), Melborne-ben az 5. lettem, pont ma Malajziában a 6. (15. helyről). (Teszem hozzá az előző évadomban a Lotus-al szinte minden versenyen 18-19 voltam, ami teljesen reális volt). Ellenben használok automata váltót, kipörgésgátlót, box segítséget és kanyarokban fékezési pont jelzőt. Ezekkel tudok ilyen eredményt elérni Legend szinten, de szinte biztosra veszem, hogy ha manuálisan kéne váltogatnom vagy nem lenne kipörgésgátlóm akkor én sem érnék ilyen eredményeket el. Így azért kis túlzással csak annyi dolgom van, hogy nyomom a gázt és fékezek. Persze nem gázolok át a mezőnyön és nem lökök ki mindenkit ész nélkül, mert ennek ellenére igyekszem realisztikusan játszani. Szóval szerintem ha minden segítséget kikapcsolva játszol, akkor nem kell magadat hibáztatnod, hogy miért nem vagy jobb, mert úgy sokan nem lennének azok.
  • Danecay
    #11194
    Köszi a reakciót. Nekem is virágbolti verióm van, de 1.2-re patch-elve, és mivel ehhez nincs tört vagy hackelt file csak mini image, így ez sem okozhatja a problémát. Néha érzésre már határon autózok, de mégis kevésnek bizonyul. Nem használok racing line kijelzést és automata váltót sem, bár utóbbi most nem is érdekes, de az esetlegesen hamar vekövetkező fékezésre való figyelmeztetés veszélye sem áll fent.
    Igazából az utolsó mondatodban mefogalmazott lehetőség jutott már nekem is eszembe, a szimulátorozás utáni gátlásosság, félek tolni neki, mert atrtok attól, hogy megcsúszik, kiforog, stb. Lehet ez van a háttérben, nem tudom.
  • benőmenő
    #11193
    Hát nem tudom... Én legenden megyek force indiával és az első 6-ban bent tudok lenni legenden, ha száraz verseny van. logitech momo minden segítség off KIVÉVE a racing line és automata sebességváltó, mivel nem vagyok hajlandó fejből vágni a pályákat. Meg persze beállítom rendesen az autót.
    Elvileg a patch-ek javítottak már pár problémán de főleg ezekkel lehet találkozni:
    -az gép iszonyú béna féktávokon, viszont kigyorsításoknál MINDIG gyorsabb mint te
    -szánom bánom a falábú verzám van és esőben a gépnek nem kopik a gumi és folyamatosan száraz időket mennek (ezt viszont úgy rémlik az eredetire kijövő patchnek már orvosolni kellett)
    szval nem tudom mi lehet a baja nálad. racing line-t próbáld ki, mert sokszor még az is túl hamar pirosodik a fékezéshez, kigyorsításnál meg lehet nyomni, mert csak NAGGYON extrém esetekben tudod kipörgetni az autókat, hátha a sok szimezés után gátlásaid vannak.
  • Danecay
    #11192
    Elgondolkodok, hogy időnként egyesek hajlamosak e vajon nagyot mondani saját öndicsőitésük végett, vagy az én képességeimet haladja meg a játék magasabb nehézségi szinten.Érthetőbben. Több helyen és alkalommal olvastam, hogy a játék nem nyújt elég kihívsást, mert állítólagosan a mezőny végi autókkal is könnyedén lehet futamot nyerni. Nekem ezzel van bajom mert én ezt egyáltalán me így tapasztalom. Persze könnyen el lehene intézni a dolgot azzal, hogy gyakoroljak sokat, ismerjem meg a pályákat, féktávokat stb. Én úgy gondolom, hogy ezen dolgokon már jó sok éve átestem, ugyanis több mint 10 éve játszom F1-es játékokkal, mellette persze más autó játékokkal is, 10 éve pedig mindezt kormánnyal, elhagyva a különböző vezetői segitségeket, a kuplungot leszámítva, mert nem kuplungos kormányom van (Driving Force Pro, előtte Formula Fore GP). Megvolt szépen sorban minden, Official F1 Racing, GP3, GP4, F1 Challenge, rFactor és MOD-jai, na és némi F1 2010-es közjáték után megérkeztünk hozzászólásom tárgyához. Persze, a mellett, hogy játszottam a felsorolt játékokkal, azért az esetek többségében eredményesen is, előfordult, hogy rF2 alatt online is kormány mögé pattantam, és hát ott sem szerepeltem olyan rosszul. Azért taglatam a fentieket ily részletességgel, hogy indokoltnak hasson az a problémám, hogy én nem tudom reprodukálni azt a bravurt, mint amit egy pár ember magáról elmond, sőt. Nemhogy gyenge csapat autója mögött nem tudok úgy szerepelni, ahogy egyesek, de pl. a Mclaren volánja mögött sem, amiről azt mondják, hogy a játék legerősebb autója. Időmérőn pl. volt hogy az előkelő 18. helyet sikerült csak megszereznem és hát versenyen sem sierült sokkal előrébb kerülnöm. A kerriert a Williams-el kezdtem és hát hasonló cipőben járok. Malajziában ugyan sikerült a 2. helyet megszerezni időmérőn, majd a futamost a 6. helyen zárni, de Kínában ismét jött a visszaesés. Érdekes volt látni, hogy Kínában a hátsó egyenesben a kis csapatok autói is elmentek mellettem, ahol a pálya infó szerinti csúcsebesség ha jól rémlik 305 Km/h nekem pedig 320 Km/h volt. Terméyzetesen nem csak gyári beállításokkal próbálkozom, hanem netről ellesettekkel, de rendszerint azok módosítása után, vagy saját beállítással könnyebben jobb időt futok, csak sajna nem elég jót. Érdekes volt azt is nézni, hogy esős időmérő során volt, hogy több alkalommal köröztem le több autót is, amikről azt hittem ,hogy levezetőkört teljesítenek, de mivel több körön kereztül kitmaradtak a pályán mégsem levezető kör volt, persze midezek ellenére, rangsorolásban előkelőbb helyen voltak mint én :( Úgy tudtam, hogy ezeket a pályán megtett körtől függetlenül generált időket kijavította a Codemester. Igaz igértek ők már több mindent is.
    Azért irtam ezt az egészet le, mert nem tudok napirendre kerülni a felett hogy ennyire rosszul teljesítek, ennyi autós játék múlttal a hátam mögött. A játék nincs MOD-olva, leszámítva egy kamera modot, eminek az extra állásait nem is használom, csak kipróbáltam. Amit nem említettem még, hogy úgy döntöttem, hogy nincs mese lentebb kell venni a nehézségi szintet, amit meg is tettem és Professional-re állítottam. Érdekes, mert így is hasonló eredményeket érek el. Én lennék ennyire béna? De akkor a többi játékban miért nem?

    Tapasztalatok, vélemények, tippek?
  • piromanniggah
    #11191
    nekem már száraz helyett is adott esőset teljesen indokolatlanul..
    sőt, olyan is volt, hogy kiválasztottam hogy mégse prime-ot, hanem option-t szeretnék és helyette adta az esőset..
  • Crome
    #11190
    Van még valakinél, olyan, hogy inter gumit kér a box-ból és mikor beáll akkor esőset kap? Nálam már másodjára csinálja ezt a gép. Ma pl. 2x voltam kint nem tervezett kerékcserén, elsőre jót adott másodjára nem...
  • Crome
    #11189
    Amiről írtam lentebb, azt kipróbálhatod, tessék.
  • Firerock
    #11188
    Tudtok mondani egy másik AI modot? Mert miután ezt felraktam úgyanúgy nem jön be a SC és ugyanúgy hibátlanul meg az Ai...
  • Crome
    #11187
    Alt+Enter
  • Crome
    #11186
    Aha, thnx!
  • ikarus44
    #11185
    hogy lehet a játékot egész képernyőre rakni?
  • zsotesz
    #11184
    Nem, kell a windows live-os mappa tartalma is , az valahol local settingsben van ha jól tudom, most így fejből nem tudom megmondani.
  • Crome
    #11183
    ahova=ahol
  • Crome
    #11182
    Újra kéne raknom a Win-t...
    Ha kimásolom az egész FormulaOne mappát a Documents-ből, ahova a savegame meg minden más fájl van, akkor vajon az új Win alá bemásolva fogom tudni folytatni a karrierem?
  • lac coo
    #11181
    Csak épp teljesen élvezhetetlen az egész játék, ffb nulla, kormány összevissza működik. De amúgy szép :)))
  • szabii98
    #11180
    :D
    Az autó a legnagyobb különbség. Igaz, valahol van egy realisztikus kamera módom, az valamivel jobb :D
  • lac coo
    #11179
    Azért élőben még mindig szebb a Codemasters pálya !
    Autó az már nem, de ha csak kicsit fejlesztenek rajta simán utoléri ezt, nagyon nincs messze tőle ... Ráadásul CARS elég szerényen fut 20 AI-val :)
  • szabii98
    #11178
    fel kell kötnie a Codemastersnek a gatyáját

  • Crome
    #11177
    Hát az egy fokkal jobb, de még mindig távol áll a valóságtól. Nem azt mondom, hogy sosem volt olyan, hogy olyan kevesen értek be, de az elmúlt évekre nem igazán volt jellemző. Mindegy, majd kíváncsi leszek, hogy a további futamokon mi lesz.