21741
  • Crome
    #11296
    Azzal mit lehet kezdeni, hogy induláskor, ne ablakban jelenjen meg a játék? Mert a beállításokban teljes képernyőre van rakva, játszani is úgy játszom, de ha kilépek és újraindítom, akkor megint ablakban indul.
  • dr Kotász
    #11295
    Hát játszható, én úgy gondolom, hogy online kormányos ellenfelek ellen nem nagyon van esély, de az AI karrier módban verhető így is. Meg hát ha nem, akkor leveszed a nehézségi szintet pro-ra (vagy intermediate-re, de ott már billentyűzettel is túl könnyű a játék).
  • rgida666
    #11294
    Sziasztok!

    Engem az érdekelne, hogy mennyire játszható gamepad-dal a játék, vagy az kb egyenlő a billentyűzettel.
    A kormányt most hagyjuk, nyilván az a legjobb. :)

    Előre is köszi.
  • steweee
    #11293
    oks.akkor egy próbát megér részemről, köszi
  • Crome
    #11292
    Mármint a F1 2011-ben? A gumikopást és a benzinszimulációt ki lehet kapcsolni. Törés van, de azt is lehet kapcsolni.
  • steweee
    #11291
    van benne olyan játékmód hogy a kocsi törik, de se tankolás, se gumikopás ? mert akkor érdekelne. hülye vagyok a forma 1hez, és a kocsi beállításával se akarok tökölni, de szivesen kipróbálnám más autós játékokban szerzett tudásomat forma 1 körülmények között is...
  • Hyp3r
    #11290
    Sziasztok!

    Valahogy meg lehet nézni a multiplayer részben rögzítésre került visszajátszást?

    üdv
  • HJ
    #11289
    Nekem az jött be, hogy 20%-os távnál a gép által javasolt box kiállásnál 1 körrel korábbit vagy 1-el későbbit állítok be. Ha azt használom amit a gép javasol akkor általában akkora a forgalom a boxutcában, hogy bukok pár másodpercet.
  • dr Kotász
    #11288
    Igen, ez nálam is így van. Még az időmérőn szoktam megnézni, hogy melyik gumi hány körre elég, így be tudom állítani a stratégiát akkor is, ha az első 10-ben végzek.
  • Danecay
    #11287
    A leírtak a verseny stratégiai beállításdainál is érvényesek, mert én itt ilyet nem láttam? A verseny előtt ha nem a stratégián belül, (ahol mint említettem szerintem nem jelzi a megtehető körök számát) variálnék a gumikkal, hanem csak egyszerüen a gumik részlegben, nem enged belenézni, hiszen jön az üzenet miszerint mivel az első 10-ben végeztem, nem áll módomban változtatni, így nem tudom megnézni az egyes gumitipusok tartalmát, és a karikákba írt számokat sem.
  • zsotesz
    #11286
    Sikerült megoldani, a routeren a UPnP-t reseteltem, aztán jó lett.
  • Crome
    #11285
    Nem nagy újdonság, de az F1 2011-el települő Rapture 3d hangkezelő proginak van új verziója akit érdekel. Én felraktam és ez a tapasztalatom: a motorhang erőteljesebb lett, a hátsó szárny aktiválásakor erősebb a szárny billenésének a hangja (nekem ez mondjuk nem tetszik), az AI autóinak jobban hallatszik a motorhangja mikor a közelemben vannak. Egy negatívuma viszont nálam van: visszajátszáskor a motorhangok nem hallhatóak csak ilyen zagyva zaj van helyette.
  • zsotesz
    #11284
    annyi update, hogy: elindítottam a gfwlclient, be is tudok lépni viszont a marketplace-en connection errort ír (kép), ha kikapcsolom a tűzfalat meg az antivirust, akkor is.
  • zsotesz
    #11283
    Hali

    Következő a gondom, nemrég újratelepítettem a win7-et és a játékot is. Az a gond, hogy mikor bejelentkezek feldob valami update-et, ami viszont ezzel a hibával elszáll. Ha meg a "no" -ra nyomok akkor meg nem enged fel live-ra. Tud valaki erre megoldást? Még win telepítés előtt működött, tűzfalnál (Bitdefender 2012) beraktam kivételnek a gfwl.exe-t meg a gfwlclient.exe-t is. De nem hiszem, hogy ez a gond mert ha kikapcsolom a tűzfalat akkor is ugyanígy eldobja az update-et. Ötlet?
  • dr Kotász
    #11282
    A gumiválasztásnál rányomsz az adott típusra, és a kör belsejében lévő szám az. Ha időmérőn már használtad, az adott szett kisebb értéket is fog mutatni, szerintem normálisan megcsinálták.
  • oneal1
    #11281
    hali

    olyan problámám volna a játékkal, hogy fél percig kb rendesen folyamatos a kép utána pedig elkezd rángatni mintha nem volna elég memória

    az fps megvan, folyamatos 60 körül.
    win 7 64 bit
    amd phenom II x4 965
    ati 5850 1 gb
    4 gb kingston 1600

    a lapozófájl 4092 a kezdeti és a maximális érték is.

    ezt állítottam rosszul?

    Köszi!
  • Danecay
    #11280
    A stratégiára vonatkozó rész megoldódott, a köv. volt a gondon:

    "Gondoltam változtatok a gyári beállírásokon, ami a köv. képpen nézett ki. Start lágyon, ez fix volt mert 3.ként indultam, 5.körben kellett volna kijönnöm egy újabb szett lágyért, ami 6 körre lett volna elég, a maradék 11-t pedig a keményebb keverékűvel kellett volna megtennem. Ezt úgy szerettem volna megváltoztatni, hogy indulok a lággyal, amit amúgy sem tudnék megváltoztatni, 5.-körben raktam volna fel a keményet, a maradék 6 körre pedig ismét raktam volna lágyat. A sorrendiségen tudtam ugyna változtatni, de , a kiállás körén már annyira nem, úgy értem, hogy pl a lágy gumit nem tudtam lecseréltetni 6 kör után, hanem csaki min 10 után."

    A probléma a magyarítás félreérthetőségéből adódott, ugyanis a boxkiállás körét úgy fordították, hogy (azt hiszem) teljesítendő körök száma. Az én logikám pedig azt diktálta, hogy az az adott gumira vonatkozik amit kiválasztottam, tehát, mondjuk lágy gumi esetén 6 kör, amivel nincs is baj, hogy ha rajtra lágyat állítok be, mert ez azzal együtt, hogy 6 kört teszek meg vele, azt is jelenti, hogy a 6. körben jövök ki, de más a helyzet, hogy ha mondjuk a 10. körben jönnék ki lágyért, és úgy próbálnék beállítani, 6 kört mint teljesítendő kört, mert, hogy azt nem lehet, 16-os viszont igen, viszont 16 kört nem tudok megtenni lágy gumival. Aztán végül kiderült, hogy a versenytávot tekintve, azt a kört kell megadni, ahanyadikban ki akarok jönni, nem pedig azt, ahány kört akarok menni az adott keverékkel. Szerintem könnyen félreértelmezhető, vagyis nekem sikerült. A lényeg, hogy miután átvariáltam, úgy ahogy az idézett szövegben is írtam, sikerült egy jó kis futamot összehozni, amit meg is nyertem, valamint a stratégiának köszönhetően az utolsőó 3 körben egymás után hoztam a verseny legyorsabb körét, könnyű autó, lágy gumi ugyebár :)

    A mentéssel továbbra is gondok vannak, mert mint kiderült, akármilyen jó futamot futottam, az eredményem nem került rögzítésre, pedig most nem volt sem fagyás sem semmi, én léptem ki teljesen szabályosan a játékból, de visszalépés után, karrierben ugyna úgy teljesítlen maradt a futam, amit az imént nyertem meg. Lehet nem is megy az Auto Save-em? :P

    Amúgy az továbbra is érdekelne, hogy honnan lehet tudni, hogy adott gumi, milyen versenytávra elegendő. Ezt még csak kitapasztalni sem egyszerű, mert ugyan az a gumi 20%-os versenytávon X körre elég, 100%-on pl. pedig Y számú körre.
  • szabii98
    #11279
    jöhetnének már hírek vagy képek
  • Crome
    #11278
    System könyvtárban.

    Ez a fekete kép és pattogás nálam volt már vagy 4x-5x. Nem tudom mitől van, de nincs vele mit csinálni. Olyankor bukta a futam, lehet kezdeni előröl.
  • mmovar
    #11277
    időmérőn minden rendbe. és életembe először történ ez. tapasztalt már valaki ilyesmit? youtube fekete kép hang nincs csak pattog és ennyi..
  • Danecay
    #11276
    os, hárt újrafutottam a futamot ami legutóbb menet közben leakadt és nem mentődött el, sajna hasonló végkimenetellel, csak most nem futam közben, hanem utána, miközben lépett vissza a játék a karrier menübe, akadt ki ismét. Nem tudom mi lehet. ACPU-m húzva van, megpróbálom az esetleg legközelebb visszaállítani gyári frekire, de minden esetre érdekes, hogy mégcsak nem is futam közben, henem mentés közben fagyott ki.

    Más. Azt honnan lehet tudni, hogy adott típusú abroncs hány körre elegendő? Ha emlékeim nem csalnak F1 2010-ben ez fel volt tűntetve, sőt, használt gumi esetbében kopottságtól güggően is, de itt a 2011-ben erre vonatkozóan nem találok infót.
    Másik dolog ami szintén ide tartozik. Gondoltam változtatok a gyári beállírásokon, ami a köv. képpen nézett ki. Start lágyon, ez fix volt mert 3.ként indultam, 5.körben kellett volna kijönnöm egy újabb szett lágyért, ami 6 körre lett volna elég, a maradék 11-t pedig a keményebb keverékűvel kellett volna megtennem. Ezt úgy szerettem volna megváltoztatni, hogy indulok a lággyal, amit amúgy sem tudnék megváltoztatni, 5.-körben raktam volna fel a keményet, a maradék 6 körre pedig ismét raktam volna lágyat. A sorrendiségen tudtam ugyna változtatni, de , a kiállás körén már annyira nem, úgy értem, hogy pl a lágy gumit nem tudtam lecseréltetni 6 kör után, hanem csaki min 10 után.

    Volt már valakinek ilyen?
  • koj
    #11275
    Nálam is ez a probléma, de hol az a flow.bin?
  • Crome
    #11274
    Megoldva: az 1.1-es patch-ből kellett visszamásolnom a flow.bin-t, így már ok.
  • Crome
    #11273
    Közben annyi, hogy az 1.2-es patch felrakásától fagy úgy be a játék. 1.1-ig okés, aztán a második patch hazavágja, csak nem tudom miért, mert azelőtt is azzal játszottam.
  • Crome
    #11272
    Nem akar ez összejönni... Most végre elindul a játék, erre amikor az átvezető képernyő (ahol statisztikák mennek) átváltana a pályára ott befagy az egész játék. Valami halk hang még megy a háttérben, de amúgy kész. 1.2-es patch van rajta, azon kívül semmi mod. Most is próbáltam már mindent újrarakni, vírusirtót kikapcsolni, de semmi haszna. Úgyhogy várom ismét a segítséget...
  • Crome
    #11271
    Tényleg az volt a hibás, bexarás... Pedig kikapcsoltam minden modult úgysem ment és csak a full leszedés segített, ahogy írtad. Köszi a tippet, bár sajnálom a CIS-t, mert jól működött.
  • Danecay
    #11270
    Én is egyre gyakrabban, mostanában szinte minden alkalommal amikor leülök játszani, szembesülök egy olyan jelenséggel amire szerintem megintcsak nehéz okosta mondani, de azért leírom. Szép és jó minden, a szokásos hibáktól eltekinteve, de bizonyos, nem meghatározott idő elteltével el kezd oly mdon szaggatni a játék, ami addig teljesen simán futott, hogy a menübe is alig bírok kilépni.Tettem arra is próbálkozást, hogy megvárom, hátha helyreáll, mert valami történik esetleg a háttérben, de a helyett, hogy helyreállna a dolog, kis idő elteltével a játék is kilép magától.
    A Program Data-ban a REPLAY file írásvédetté van téve, szóval nem azért kezd el szaggatni mert éppeb írna a vinyóra, no meg persze amikor meg nem volt írásvédetté téve és írta a replayt akkor sem szaggatott így, csúnya is lenne.
    Azért nem kicsit bosszantó, mert így is ritkán van csak lehetőségem leülni, és legutóbb is karrier futam utolsó előtti körében kezdett el irgalmatlanul szaggatni, miközben a 3. helyen voltam éppen, így ment a futamom a kukába, kezdhetem előlről. Azt megelőzően egy 20% sima versenyhétvége alkalmával akadt ki 2/3 távon.
    Utóbbi időben használok Free Tack-et. Lehet valyon köze hozzá?
  • Crome
    #11269
    Beletaláltál, mert Comodo IS-t használok, de az nem elég neki, hogy letiltottam benne a modulokat? Később akkor leszedem és kipróbálom, mert hülyét kapok, ha tényleg amiatt nem indul már napok óta...
  • terasz
    #11268
    Ha Comodo-t használsz, szedd le teljesen (mármint a comodot), utána indítsd.
  • Crome
    #11267
    Ja igen, próbáltam rendszergazdaként is, de nincs változás...
  • Crome
    #11266
    elteltéve=elteltével
  • Crome
    #11265
    Nincs hibaüzenet. Az indítás után pár mp elteltéve (de max. fél percen belül) az indító exe kilövődik a futó programok közül (feladatkezelőben néztem) és ennyi. Se hibaüzenet, se semmi...
  • Lebowski
    #11264
    Hibaüzenet? Rendszergazdaként próbáltad?
  • Crome
    #11263
    Mióta felraktam a 64bites Win7-et, azóta nem indul a játék. Tűzfal, vírusirtó kikapcsolva, játék újrarakva mégsem megy. Valami ötlet esetleg?
  • gege97
    #11262
    Nagyon szépen köszönöm!:)))
  • rambozo
    #11261
    A verseny/hétvége indításakor, a nehézségi beállításokon belül.
  • gege97
    #11260
    Sziasztok!Kicsit lehet hogy láma kérdésem van, de a fékezési segédletet meg ilyen szarságokat hol kell kikapcsolni? Átnéztem már mindent amire csak gondoltam(nyilván nem a hangnál,és grafikánál..), de nem találtam sehol sem, segítene valaki?:)))
    Köszönöm előre is!
  • Timbu
    #11259
    Nekem is volt már ilyen (Ausztráliában). Az a vicces, hogy már jó ideje esett, még ki is álltak a boxba, de újra szárazpályás gumikat kaptak. És persze ők nem csúszkálnak úgy, mint te.
  • Crome
    #11258
    Esős versenyen nem kötelező a kerékcsere. Viszont én 50%-os versenyeket futok, és azért az nem teljesen korrekt, hogy mire én a táv 25-30%-hoz érek, már narancs színű jelzésűek a gumijaim, a gép meg vígan meg kerékcsere nélkül a verseny végégig, ráadásul nem is romlik a köridejük.
  • benőmenő
    #11257
    A szabály az egy dolog, de ne mondják már, hogy az enyémen kívül MINDEN más autó megtankolva végigmegy egy teljes versenytávot, mert ilyet nem igen láttál a tv-ben sem az elmúlt 2-3 évben, pedig volt full esős verseny.