21740
  • Danecay
    #20740
    Lando Norris is már javában készül a silverstoni nagydíjra:

    Ahol még a legnagyobbak is kikapcsolják a HALO függőleges grafikus megjelenítését :)
  • Danecay
    #20739
  • Danecay
    #20738
  • lac coo
    #20737
    Féket megéri, nagyon nagy féktávoknál ( pl Monza első kanyar ..) előre kell rakni, kanyargósabb részeken meg hátra, úgy sokkal gyorsabban fordul az autó . Fuel ERS meg ízlés szerint , nyilván érdemes a hosszúkra tartogatni az ers-t ott van értelme ...Fuel meg vészhelyzetre jó, vagy a végére egy hajrára .
  • Amergin
    #20736
    Ti szoktátok állítgatni futam közben a dolgokat (fuel, ERS)?
    A "nagyok" állandóan állítgatják, Bereznay Dani videóiban látható, hogy még a fékerő elosztást is állítgatja menet közben!
    Mi alapján csinálják ezt? Hogyan kell "jól" állítgatni ezeket a dolgokat, hogy gyorsabb legyen az autó?
    Van erről valamilyen leírás a neten?
  • lac coo
    #20735
    Multiban nem lehet replayt visszanézni ?
  • Amergin
    #20734
    Szerintem is.
    Csak igénytelen és méltatlan az F1-hez.
  • lac coo
    #20733
    Teljes mértékben huszadrangú dolog, úgy vélem ... ;)
  • Amergin
    #20732

    Kimi még néz is ki úgy-ahogy. De Norris hogy néz már ki?? Még a szponzorok se látszanak a ruháján! Ez most komoly???
    2019-ben az F1 hivatalos játékában, tényleg így kell kinézni egy versenyzőnek?
    Kb. 20 éve volt az ilyen részletességű 3D karakter megjelenítés elfogadható szerintem...
  • Amergin
    #20731
    Ellopta a gyors köreimet!
    Ez a két kép közvetlenül egymás után készült:
    kép1
    kép2
    Már a 2. kör is jobb, mint a régi, a 3. meg még jobb!
    Kilépve-újra belépve is maradt a rosszabb idő a nevem mellett....

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.07.06. 22:31:56
  • Danecay
    #20730
    Én magam sohasem ligáztam de úgy tudom szoktak vdle bajnokságokat szervezni, sőt ebben a részen már van egy külön ligázáshoz készített opció, felület ami kezeli a liga dolgait, bajnokság állását, pontszámokat stb.
  • leho94
    #20729
    Sziasztok, elgondolkoztam hogy g2a-n lekéne csapni a játékra amíg féláron van. A multiplayer része mennyire élhető ennek a szériának? Magyar ligák esetleg vannak mint pl rf2-ben vagy assetto corsában stb? Csak a single miatt nem biztos hogy megvenném.
  • adam46
    #20728
    Jaja néztem most, lehet majd black frájdéjen veszek egyet. :D

    Most annyi a gondom, hogy bekapcsolom az xbox kontrollert és néha nem teljes a vibrálás, vagy a ravasz felejt el rezegni, vagy maga a kontroller és ilyenkor mindig újra kell indítani. Mondjuk ez lehet csak windows fícsőr. Végre amúgy a riporter csajnak nem idegesítő a hangja. :D Tök jól eltalálták.
  • Danecay
    #20727
    Pár napja 66e Ft-t volt a G29 és G920 a Media Markt-ban. Most is ránéztem de már ismét 95e Ft.
  • adam46
    #20726
    Jaja, ilyenkor time trialban nyomok pár kört. :D Barcelona, Austria meg Abu Dhabi volt, de csak az utolsó a teljes futamos.
  • Danecay
    #20725
    "Nekem ezzel az F2-vel csak az a bajom, hogy rövid, meg egyből bedob a versenyre szabadedzés nélkül, így nem tudok ráhangolódni a pályára." Menj egy pár kört a az adott pályákon karrier-en kívül :) Gondolom ezek mindenkinél azonosak, nem random választódnak. Tényleg, mely pályák ezek?
  • adam46
    #20724
    Én 95%-ra lőttem be, 2018-ban 90%-on mentem. Nyomtam néhány gp-t, a Ferrarival a 6-7 helyre kvalifikáltam, mondjuk csak néhány kört mentem előtte, nem maxoltam ki, versenyen meg a 3. helyre tudtam feljönni. Nekem ezzel az F2-vel csak az a bajom, hogy rövid, meg egyből bedob a versenyre szabadedzés nélkül, így nem tudok ráhangolódni a pályára. Jó lenne egy kormány is, nagyon hiányzik a manuális váltás, kár hogy jelenleg nem nagyon férne el az asztalomon. Anno a Momo-t kopásig hajtottam. :D
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2019.07.03. 11:20:09
  • Danecay
    #20723
    Igen, túlbonyolítani nem nagyon lehet, nem egy PC1:) Annyi, hogy nálam az F1 2018-hoz hasonlóan túl erős és túl rázós. Persze vettem már visszább az értékekből és játszható meg mimden csak még nincs finomhangolva. Mondjuk ez valószínűleg kormányonkét is változik. Nekem egy G29-esem van.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2019.07.03. 10:41:13
  • lac coo
    #20722
    Semmi extra, de majd este lefotozom...
  • Amergin
    #20721
    Ezt az F2-ből induló karriert elcseszték sajnos...
    Egyrészt csak scenariokat játszhatunk (a harmadik "küldetés" egész verseny, de nincs igazi jelentősége). Másrészt annyi hatása lesz, hogy két F2-es riválisunkkal együtt fogunk fölkerülni, akik más csapatoknál lesznek (Alfa, Toro, Williams).
    Egy kis szerepjátékot próbáltak így bele csempészni, hogy legyen "intrika", mint a valóságban.
    Ám az a baj, hogy ez lesz belőle.
    A hatodik helyen ki van Williams-szel?? A csapattársa meg, Russel a 19.-edik (egyébként ez a kép 95-ös nehézségen készült).
    Na most döntöttem el, hogy hagyom ezt a francba, inkább kezdek egy normális karriert e nélkül az F2-es mondvacsinált, irreális hülyeség nélkül.
  • Danecay
    #20720
    Szerintem vagyunk itt vagy 3-an 4-en akiknek meg van a játék. Hogy mivel kezdem a karriert még nem tudom, először ki kellene tapasztalnom a játékot, az erőviszonyok belövése miatt első körben a Mercivel próbálkoztam 90%-n és elsőre alap setup-al a Spielberg Ring-en egy körös időmérőn 5. vagy 6. helyre kvalifikáltam magam amit a verseny során sikerült is megtartanom, a McLaren-el viszont csak a mezőny végébe sikerül bekerülnöm az időmérő során, de versenyen még Kubica is elkente a számat még 80%-n is. Igaz ez is csak egy gyors próbálkozás volt egy 5 körös versenyen :) szóval még puhatolózom. Egyébként ezt a heti kihívás dolgot nézte az óta már valaki?
  • adam46
    #20719
    Szerintem valamit elkúrtak most time trialban, nem számol deltát. :D Na mindegy, ki milyen csapattal kezdi a szezont? Nekem még az utolsó verseny hátra van F2-ből, de Haas lesz a kiszemelt.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2019.07.02. 22:58:26
  • Danecay
    #20718
    Ezt a részét én sem értettem.
    lac coo, esetleg valamilyen FFB beállítás? :)
  • lac coo
    #20717
    Ezt most nem érte... mi köze a balance-nak akormányhoz ( illetve nyilván van mert autó állítás..) és miért kell érzékenyebb kormányzás esőre? Valóságban sem állíthatják esőre szárazra, hatalmas meló lenne ....
    A súlyeloszlás segít persze, de lehet idén igaziból se lehet variálni vele ?
  • Danecay
    #20716
    Hey,

    We hope you're enjoying F1 2019! Patch v1.04 is now live, and you can find the patch notes below:
    F1® 2019 PATCH NOTES - Patch 1.04 OUT NOW

    * Fixed a crash seen with an Nvidia 970 graphics card running the DX12 executable.
    * Fixed an issue that could cause frame rate to be lower than expected during game play after viewing multiple eras in the Showroom
    * Numerous other stability fixes

    Thank you!
  • Amergin
    #20715
    Nehezebb lett szerintem a játék több okból is. Egyrészt intelligensebb az AI, jobban helyezkedik, nehezebb megelőzni és ő is ügyesebben próbál meg előzni. Emellett picit jobban is mennek úgy általában, mint tavaly.
    Az emberi játékos viszont "gyengült". Ezalatt azt értem, hogy az irányítást újra össze kell rakni: a kormány érzékenységét tavaly még a játék setupjába beépítve lehetett finomhangolni (volt a setupban olyan hogy balance!), ez megszűnt. Magyarán minden pályára és azon belül szárazra/esőre kell(ene) a kontroller/kormány érzékenységét változtatgatni. Tavaly pl. a versenyek setupjai (a time trialban a játékosokéi) mindig nagyobb érzékenységűek voltak esőre, mint szárazra. Miért? Mert így állt kézre az irányítás nem csak nekem, hanem a legtöbb játékosnak is. Most már állitgathatja magának az ember a controller menüben...
    A másik: a tavalyi irányításban sokkal hangsúlyosabb volt a "motorfék". Nem tudom hogy kell ezt pontosan nevezni: arról van szó, hogy kanyarban amikor az ember levette a lábát a gázról az autó sokkal jobban lassult, mint idén.
    Most sokkal pontosabban kell centizni, hogy hol fékezek, nem fér bele szinte semmi hiba.
    Mondjuk ez nem rossz realizmus szempontjából, a vezetést viszont nehezíti és ettől kevésbé tudja az ember a gépi játékosokhoz képest ugyanazt az erős kört megfutni ugyanolyan AI-nehézségnél, mint tavaly. Pláne, ha az AI skálázásán emeltek picit (szerintem emeltek, így érzésre kb. 5 egységnyit).
  • Danecay
    #20714
    Na kipróbáltam én is a játékot és komolyabb bug nélkül sikerült köröznöm vele délután egy keveset, versenyt is futottam de szerencsére nálam nem jelentkezett a lenti képhez hasonló bug. A Steam overlay-t én is kikapcsoltam de azt hittem, hogy ezt követően a shift+tab kombóval már nem lehet előtérbe hozni a Steam-et, aztán mégis. Az AI elég izmos, legalábbis ugyanazon a fokozazon mint pl. a 2018-ban erősebbnek tűnik, legalábbis engem legyalult de lehet a játékban a McLaren még kevésbé versenyképes mint az utóbbi időben a valóságban, na meg aztán alap setup-al is mentem, persze könnyen lehet, hogy csak én vagyok béna :)
    Ezt a heti kihívást nézte már valaki? Ez, hogy működik amúgy? Gondolom a szabadedzések alkalmával látható ellenfelek nincsenek mind aktuálisan online és ugyanez a helyzet az időmérővel is de mi van a futammal? Az gondolom az csak valós időben történik majd. Mondjuk erre a részére éppenhogy csak ránéztem mert a beállítgatás elvitte az időm egy részét. Mondjuk a HW igény baráti, még a nem túl modern konfigommal is High-on megvan a 70-80 FPS,Ultran igaz már csak 40-50 FPS de nem is várnék el többet a 2012-es i5-s procimtól és deszkámtól.
    Egy értelmes FFB beállítást tud mondani valaki esetleg? Vagy 2x állítottam még csak rajta és már így is elfogadható de biztos van ennél kifinomultabb is, már mint a lehetőségekhez mérten :)
  • macleody
    #20713
    Nálam ilyeneket csinál a játék, mindegy hogy dx11 vagy 12. Szabadedzésen semmi baja nem volt, versenyen összefossa magát.
  • Danecay
    #20712
    Na majd holnap meglesem, sajnos hamarabb kellett melóba indulnom minthogy letöltődött volna + amúgy is futam volt.
  • lac coo
    #20711
    Nem, szerintem ugyanaz .
  • Danecay
    #20710
    A 2018-nál egyszerűbb?
  • lac coo
    #20709
    Egyszerűbb sokkal, erősnek erős...De szerintem jó .
  • Danecay
    #20708
    Ezt, hogy érted, nem annyira résletes vagy az erejére?
  • lac coo
    #20707
    FFB gyengébb bár élvezetes, használható ,de fizika szvsz szerintem jobb mint AC F1 .


    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.06.30. 19:23:18
  • adam46
    #20706
    Mentem pár szabad versenyt belőni az AI-t, a 95% még elég combos nekem, szóval ezzel fogom menni a karriert. :D De amúgy imádom, AI tényleg okosabb lett, gumi kopás nagyon tetszik és az is, ahogy a fényes felület lekopik róla. És végre vannak verseny közben is ingerek, felverik a port a kocsik, néha te is megkapod a kamerába a törmeléket. Ilyenek hiányoztak eddig nekem.
  • Adam Jonas
    #20705
    Fizikát tekintve mihez hasonlít ez most a legjobban?
  • Amergin
    #20704
    Megtörtént a mai futamon!
    Scenario 2 Devon Butler = Max Verstappen

    (persze nem pont ez, de hasonló)
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.06.30. 17:28:31
  • lac coo
    #20703
    sokat mentem én is, de rájöttem így jobb :) Mikor le vagyok maradva, legalább lássam messze előttem a másik autót ! :D
  • GPx8
    #20702
    Persze, csak vicceltem.
    Amúgy meg lehet szokni, sokat mentem úgy, hogy nem kapcsoltam ki.
  • adam46
    #20701
    Az gumiabroncsok textúrái nektek is így néznek ki a barázdás gumikon?