21740
  • lac coo
    #20780
    Ne is mond, nehéz visszaszokni :)) Meg visszaszokva is már öreg vagyok ehhez... Főleg ehhez a mostani ultrarövid F1 féktávokhoz ... :)
    De olyan jó, az ember csak azt veszi észre, hogy idítaná a következőt ... :)
  • b-type
    #20779
    nem tudom mi a tökömért veszem meg ezeket (2018 is megvan) mert már öreg vagyok az ilyen kormányszögekhez meg tempóhoz. ...de hát megvettem
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2019.07.13. 17:27:47
  • lac coo
    #20778
    https://hobbycomponents.com/home/440-diy-head-tracker-bundle#/kit_options-pro_micro_mpu_9250_s
  • Danecay
    #20777
    Dobj egy linket! :)
  • lac coo
    #20776
    Leszakadt a nyáklapról az usb csati, majd egyszer visszabuherálom. Amúgy ez ennyibe kerül ,szerintem érdemes megvenned ...
  • Danecay
    #20775
    Az nagyon jó árban volt mert még a vezetékes változatást is 16+e Ft-ért lehetne megvenni a vezetéknélkülit meg 25e Ft-ért + mindkét esetben a postaköltség. Kár volt érte :)
  • lac coo
    #20774
    Telefonosat próbáltam, nekem kicsit ugrálós volt, meg néha megzavarodott, és elég sűrűn elmászik ....
    Aztán vettem 6000 Ft-ért egy ED Trackert, az tuti ! csak a gyerek kinyírta ...
  • lac coo
    #20773
    Én nem tudom, mostanában már nem játszok sokat, de egyenesekben szívok a tempóval, főleg vizen ! Olyan alacsony a szárnyam, hogy már körbe menni nem tudok ,de még így is simán vernek motorerővel a hosszúkban :)))
  • Danecay
    #20772
    Igen, én is olvastam már erről az állítólagos jelenségről de esetemben biztosan nem erről van szó mert még nem kezdtem bele a karrierbe. Szerintem egyszerűen csak az van, hogy idén az ugyanolyan százalékú AI erősebb mint korábban amin tovább nehezít az idei AI agresszivítása is.
  • fazerus
    #20771
    Ha a story modot is toltad alapból nehezebbé teszi a játékot.
  • Danecay
    #20770
    Ezt a virtuális tükrös dolgot nem értem, de tényleg! Évek óta ott van a játékosok által kért dolgok között és nem és nem akarják megcsinálni. Nem gondolom, hogy ennek technikai akadálya lenne ráadásul cockpit nézetből játszva ez egy szükséges dolog lenne véleményem szerint.

    Innen részben OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Évente egyszer felötlik bennem, hogy csinálni kellene valamilyen head track cuccot lehetőleg minél kevesebb anyagi ráfordítással és már vagy 2 alkalommal csináltam is de egyik sem volt valami jó, utoljára pedig a gyerekek XBOX 360-as kinect-jének felhasználásával gondoltam, hogy össze lehet hozni valamit ami igaz is de sajnos nem valami pozitívak a visszajelzések ennek használatát illetően sem. Vagy 2-3 éve próbáltam olyan telefonos applikációt keresni ami a mai modern ugyanakkor szinte mindenki birtokában megtalálható telefonok szenzorjeleivel követi le az ember fejmozgását és találtam is, de a egyiknek azt hiszem a szerver oldali progija hiányzott, a másik meg nem működött vagy valami ilyesmi. Na most ismét rákerestem valamilyen hasonló megoldásra és találtam a Head Tracker for OpenTrack applikációt ami a nevéből adodóan is az OpenTrack nevű ingyenes tracking progival működik. Az egyszerű párosítás követően először az rF2-vel próbáltam és működött is, persze úgy ahogy kalibrálatlanul így használni nem lehetett de működött. Ezek után kíváncsi voltam, hogy mit csinál F1 2019 alatt és hát alapesetben semmit, viszont amennyiben bekapcsoltam a Tobii eye tracking lehetőséget, egyből életre kelt, persze ugyanúgy használhatatlan volt beállíthatatlanul de véleményem szerint némi idő ráfordításával és kísérletezgetéssel akár használhatóvá is lehetne tenni ezzel együtt láthatóvá is az oldalsó visszapillantókat, a lenti videóban látottakhoz hasonlóan :) Igazából szimpatikus mert nem kell hozzá kamera vagy szétbarmolni hozzá egy kamerát, nincs szükség vezetékre, wifi-n kommunikál, továbbá anno én a ledek tápellátását is USB-ről oldottam meg ami + egy vezeték.
    Aki lát benne fantáziát és kipróbálja és sikerül beállítania annak várnám a visszajelzését, hogy milyen :)


    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2019.07.13. 00:06:53
  • adam46
    #20769
    Na, akkor egy kis verseny, most a Brit pályán 1:29:146-ig jutottam time trialban, kb 25 kör alatt. Várom az időtöket. :D
  • Danecay
    #20768
    "persze lehet, sőt több mint valószínű" -> hogy bug
  • Danecay
    #20767
    Abszolút egyetértek
  • Danecay
    #20766
    Vagy meghibásodó alkatrész szimulációja ami azért nem múlt el mert ugyanazt a a futamot indítottam többször újra és ez már lehet pályabetöltés során legenerálódott. Kíváncsiságból ma is rápróbáltam és már működött rendesen, persze lehet, sőt több mint valószínű mert ha alkatrész-meghibásodás lenne azt mondaná a rádió is szerintem. Mondjuk az is fura, hogy a Steam overly-t újból ki kellett kapcsolnom mert valamiért visszapipálódott, az meg még érdekesebb, hogy ezt a feltehetően nem túl bonyolult hibát nem javították még egy hotfix-el.
  • siddesa
    #20765
    Nem tudod
  • rg60
    #20764
    Hello!

    Az komoly , hogy a karrier inditásnál a sima f1 nél nem tudom kiválasztani a csapattársamat? Vagy én nem taláom?
  • siddesa
    #20763
    Szerintem ez bug, egyszer kétszer nekem is csinálta
  • siddesa
    #20762
    Multiban mit jelent ez? 4 of 10 50% finish (ezt tudom), de mellette mi az a 0/5? Vagy 2/10 podium finish, mellette 3/4. Vagy pl. a race won 0/2-nél akkor ad pontot, ha a következő két versenyt zsinórban megnyerem?
  • siddesa
    #20761
    Nálam is ez van, de majd megszokjuk. 90-en voltam 2018-ban, itt visszavettem 88-ra, mercivel nyomtam és Ausztráliában 8. lettem. Megyek vissza majd 85-re, de most online nyomom inkább. Nagyon jók a ranked versenyek. Próbálok tiszta futamokat menni, hogy ne rakjon össze vadbarmokkal, de így az elején még sok a marha. Nem bírják elviselni az előzést, simán neked megy, ha pl. egyenesben mellé érsz, nem érdekli, ha kicsúszik, vagy törik. De szerencsére gyorsan lehet előre haladni a safety rate-ben. És megvan az első pole-om és futamgyőzelmem :)
    Utoljára szerkesztette: siddesa, 2019.07.12. 06:41:20
  • siddesa
    #20760
    customizations/driver/helmet
  • Danecay
    #20759
    Én gyengültem el ennyire vagy ezen a pályán az AI alapvetően erősebb? Direkt top autót választottam az erőviszony belövésére.
    Más. Az mitől vagy milyen beállítástól lehet, hogy rajtnál behúhva a kézi kuplungot, vagyis hát ugye a jobboldali pillangóváltót nem teszi be 1-es sebességi fokozatba az autót, így hiába engedem ki rajtnál a kuplungot, üresben marad és úgy kell újból váltanom egyet, hogy el tudjak indulni. Ez még az első próbánál rendesen működött.
  • Danecay
    #20758
    Sziasztok! Ti hány %-os AI ellen nyomjátok a 2019-ben? Nem sokat mentem még vele de Spielbergben a 85%-os AI elp*csázott volna ha végigmegyek
  • Danecay
    #20757
    Sziasztok! Ti hány %-os AI ellen nyomjátok a 2019-ben? Nem sokat mentem még vele de Spielbergben a 85%-os AI elp*csázott volna ha végigmegyek
  • attila46
    #20756
    Sziaztok

    A játékon belül a vásárlásokat hogy lehet engedélyezni...sisakot szeretnék venni..
  • siddesa
    #20755
    Sziasztok!
    Online játszik valaki? Hétfőn vettem meg a játékot, elkezdtem készülni a Brit nagydíj "eseményre", de sajnos az időmérős időt nekem is elszúrja, 2 mp-cel többet mutat és ennek megfelelően rangsorol hátra. Olvastam, hogy ez bug, de ez mindenkinél előjön, vagy próbálkozzak még, hátha egyszer a tényleges időmet ismeri el?
    Utoljára szerkesztette: siddesa, 2019.07.11. 13:07:41
  • lac coo
    #20754
    Hat ez ilyen. :)
  • b-type
    #20753
    Jó, de ha lila szektort futsz akkor nemár kihívjon..az hülyeség még ha azt is választottad :D ) mondja hogy kell még 6mp és akkor kijöhetsz ha a akarsz mert akkor jó helyre érsz vissza tudsz menni.
    De kihívni jó tempóról hogy aztán újra forgalomba hozzoon ki annak nincs értelme. Ez sztem fejleszthető terület lenne.
  • lac coo
    #20752
    Mert ket strategiat ajanlott fel, en a kiallast valasztottam. Hatareset , vegere eleg kopott, bar ez egy lassu de atomstabil setup... De talan be is mondta hogy, jok a gumik...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.07.11. 07:31:14
  • lac coo
    #20751
    Ez ilyen, hatrebb nem tolom az mar irrealisan hatul van...Virtialis tukor kellene de az nincs....
    A nyilakkal egesz jol elvagyok, meg jol megy az ai , lehet tudni mikor hol van.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.07.11. 07:00:52
  • b-type
    #20750
    Nem rossz, jónak néz ki, egy dolog zavart de nem tudom eldönteni hogy a rövidett versenyhossz miatt ilyen vagy egyébként is. Szal mi a rossebért akartak kihívni? :)) Mind a kétszer lila szektor után mondták be hogy gyere kerékcserére. Nem sok logikát látok benne, pláne hogy az első hívásnál még rossz ablakban voltál...de mindegy is mivel jó gumikopás mellett egyéni legjobb első szektor és absz. legjobb középső szektor után nem látok logikát egy pit hívásban. Amennyiben ez teljes versenytávon is így működik azaz nem írja felül az okos AI a beállított stratégiát ilyen eseteknél, vagy nincs okos AI akkor ezt a részt fejleszteni kell...minden jónak néz ki, grafika okés, ellenfelek egész jó, autó kezelése mittomén videó alapján nem rossz, menedzselés is jónak néz ki...szal az egyetlen illúzióromboló a stratégia volt,....valszeg Hamilton bele is mondta volna hogy aztán minek Bono? éppen támadok, a gumik jó, minden jó mégis mi a lófaxért kellene kimennem? :)
  • Amergin
    #20749
    Miért játszik visszapillantó tükör nélkül?
  • lac coo
    #20748
  • unrealnoise
    #20747
    Kötve hiszem, hogy azt használná. Lando és Max (és naphosszat sorolhatnám) simán kurva sokat iR-ezik meg rF-ezik, és nyilván azért mert fun, és felkészülésnek sem rossz.

    A gyári szimulátorokat azért sem használnák, mert azzal online nem tudna felkészülni a világ legjobb szimulátorosai ellen, üresben vagy AI ellen körözgetni nekik meg nem lenne túl nagy kihívás, élvezetes meg pláne nem.

    Az F1 2019 simán tekinthető szerintem szim és arcade közötti játéknak.

    Ezerszer lerágott csont, hogy mi szim, mi nem, de pl a GP1-2-3 is szimnek volt titulálva régen, akkor ez miért nem az?

    Oké, ez fizikára, törésmodellre, FFB-re tényleg nem toppos, de közben a gumik nagyon jól kopnak, taktikázni lehet, tehát versenyszimulátornak meg az egyik legtökéletesebb, az AI-ja meg az egyik legjobb, még ha csinálnak is néha hülyeségeket. Szóval egy versenyhétvégét, egy bajnokságot, egy karriert leszimulálni offline, nincs ennél jobb.

    Csak azért, mert bizonyos tekintetben nem üti meg, vagy közelében sincs a topos cuccoknak, az összes többi dologról megfeledkezünk, amelyek szimulálása egyébként hasonlóan fontos lenne, és a versenyek meghatározó dolgaihoz tartoznak?
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2019.07.10. 18:50:19
  • bosco05 #20746
    Norris leginkább iRacingezik.
  • Amergin
    #20745
    A játék kb. annyira F1 szimulátor, mint amennyire mondjuk egy SWAT-játék készít fel egy éles kommandós bevetésre, azaz semennyire.
    Billentyűzetről meg game padról irányítás esetén eleve lehetetlen szimulátorként tekinteni rá.
    A szimulátor az, amit a valódi F1-ben szereplő valódi csapatok fejlesztenek maguknak IRL: minden élethű, van megfelelő hardware, van erő visszacsatolás, hatnak a G-erők, stb...
    Lando is azért F1-ezik, mert a McLaren gyári szimulátorát nem adják neki oda otthonra. Ha megkaphatná, azt használná, az tuti.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.07.10. 13:43:55
  • adam46
    #20744
    Tegnap lenyomtam a 2. futamot Bahrein, időmérőn 8. lettem, verseny 6. Jókat harcoltam a racing pointokkal, elég jól tudják tartani mellettem a kocsit még kanyarban is, ha hagyok neki helyet. Viszont az élmezőnyhöz még semmi közöm, 1 mp-el gyorsabbak, bár tanulva a 2018-as szezonból, most több hangsúlyt fogok fektetni az alkatrészek élettartalmára is.
  • GPx8
    #20743
    Az, hogy kikapcsolja az oszlopot, teljesen rendben van.
    Az meg főleg rendben van (erre utaltam), hogy nem T-Cam-ből nyomja, mint sok igazi versenyző, akik csak "videojátéknak" (Mario Cart) tekintik ezeket a szimulátorokat...
  • Danecay
    #20742
    Vagy legalábbis mérlegelte azt, hogy egy 2D-s monitor előtt ülve nem ugyanazt látja az ember mint a valóságban. A valóságban a 3 dimenziós látásból adódóan szerintem kevésbé zavaró lehet mint egy monitor előtt ahol folyamatosan fixen ki van rajzolva grafikusan a kérdéses elem.
  • GPx8
    #20741
    Érdekes, hogy nem T-Cam-ből nyomja! :D