21741
  • Firerock
    #11376

  • Crome
    #11375
    Úgy látom idén sem lesz normális (TV style) HUD a játékban. Viszont úgy látom bekerül a menet közbeni állításokhoz a fékerőeloszlás állítási lehetősége, ami pozitív. Aztán hogy összességében milyen lesz az már más kérdés... Azt azért nagyon remélem hogy tényleg csinálnak valamit a savegame-es összeomlással, mert idegesítő, hogy egy szezonban legalább 2x-3x újra kell futnom egy már lefutott futamot csak azért, mert elszáll a játék.
  • HJ
    #11374
    Hát ez a videó alapján elég gyengécske lesz. Persze van még idő a grafikai tuningra, de ennél a videónál pár amatőr gyártmányú és ingyenes 2012-es MOD is jobban néz ki.
    Nem tudom... de elég pesszimista vagyok. Remélem a fizika meg a vezethetőség meg az AI azért jobb lesz mint a 2011-es.
  • zzeN
    #11373
    Eléggé hányinger a visszaváltás hangja. Meg úgy az egész:D
  • spyy55
    #11372
    Üdv!
    Két gépen játszunk hálózatban egy (LAN) szezont, de verseny után, mikor pl. pihennénk, nem lehet betölteni a következő futamot? Egyáltalán lehet menteni LAN-ban futamokat? Ha igen, hol és hogy? THX
  • Peter1
    #11371
  • zzeN
    #11370
    2 új kép:

  • Crome
    #11369
    Nem tudom melyikre írtad, hogy érted, de tuti nem lehet állítani, csak megnézni, hogy milyen fejlesztések vannak már meg. Ha meg arra írtad, akkor ok. :-)
  • spyy55
    #11368
    ÉÉÉÉrtem máááár!!!
  • spyy55
    #11367
    Pedig lehet állítani: 1.-2, 2.-2, 3.-5, 4.-6 Szóval ezeket edzéseken tegyem fullra? R&D feladat alatt mit értesz?
  • Crome
    #11366
    Ott semmit sem tudsz állítani, azok nem csúszkák, hanem idővel majd az egyes kockákon lépkedve fogod látni az autódhoz tartozó fejlesztéseket. Persze célszerű a R&D feladatokat megcsinálni a szabadedzéseken, ahol felkínálja a játék, hogy jobban haladjon a fejlesztés.
  • spyy55
    #11365
    Üdv!
    Egy karrier közben a garázsban a car monitoron több beállítási lehetőség van. Egy funkciót nem értek:
    RESEARCH & DEVELPOMENT PATH ablakban van UNIQUE , PACKAGE, STANDARD, MINOR. Ezeket csúszkákkal lehet állítani. Pontosan mire való ez a menü és milyen célt szolgál?
  • HJ
    #11364
    Nekem úgy rémlik, hogy az F1-ben 2011-ben már nem volt engedélyezve az állítható első szárny. Azaz a 2011-es játékban sincs benne. Csak az állítható hátsó szárny, ami meg a 2010-ben nem volt még benne.
  • szabii98
    #11363
    Pl. Spa-ban sokat ért a 10es verzióban.
    De spec 11esben nem is tudtam hogy van :D
  • Crome
    #11362
    Verseny közben lehet állítani a szárnyakat? Ezt nem is tudtam eddig... Amúgy meg ha tényleg így van, akkor értelem szerűen alul kormányozottságnál (pl. verseny közbeni eső) ráadsz, ha meg túlkormányzott (mondjuk száradó pályán) leveszel belőle. Persze egyéb variációk is lehetnek.
  • spyy55
    #11361
    KÖSZI! működik.
  • HJ
    #11360
    Komolyan kérdezed? Ha a magyarítást akarod használni a 2012-es moddal, akkor miért kéne átírnod az mod eredeti nyelvi fájlt? A magyarításban írd át a nevet amire akarod és passz.
  • spyy55
    #11359
    Leszedtem a Ryder Language Editort. Megnyitottam a 2012 MOD language_eng.Ing fájlt szerkesztésre... Az most komoly, hogy több ezer sort kellene átírnom magyarra???
  • miki10
    #11358
    a num gombokkal állitható a szárnyak + és - ra. És azt szeretném megkérdezni hogy verseny közbe ezeket mikor érdemes állítgatni meg mire?
  • HJ
    #11357
    A 2012-es mod language_eng.lng fájljában biztos jó nevek vannak, a magyarban meg régiek. Szóval a magyarítás fájlt kellene átírnod a Ryder Language Editorral. Szerintem.
    Én a Mr. Pibbs 2012 mod v3.0-at használom a racedepartmentről.
  • spyy55
    #11356
    Csak 1 hete ismerem a játékot és a Ryder Database Editorral sem sikerült átírni a neveket (RD-n nem valami segítőkészek az emberek...).
    Szeretnék már elkezdeni egy karriert, de az idei felállásban magyar nyelven. Grosejan helyett lennék Raikkönen csapattársa.
    1. Telepítem a játékot
    2. Felteszem a 2012-es MOD-ot
    3. telepítem a magyarosítást
    4. ...na itt a bibi... átírni a neveket!
    Az RDE f1drivers menüjében átírtam már egyszer, de akkor egy"&" jel volt a nevek helyén és a játékos adatai, képei is elvesztek.
    Nincs valami ötleted? Vagy aki ért hozzá, kérem segítsen, hogy mi a részletes megoldás! NAGYON KÖSZÖNÖM!!!
  • atila4
    #11355


  • Crome
    #11354
    Pont azért. Mert ha a mod-ban változik a névkiosztás, akkor az eredeti kiosztáshoz készült magyarítás nem lesz jó a mod megváltozott neveihez.
  • spyy55
    #11353
    Innen sok kiegészítőt le tudsz tölteni (csak regisztráció után lehet). A MOD letöltése után csak a megfelelő könyvtárakba kell másolni a fájlokat, de mindegyikhez van readme, nem lesz nehéz dolgod.

    #11351: Sejtettem. Furcsa, hogy a neveket magyarosításnál miért kell "átíratni", mikor az fix és csak a MOD tartalmazza a változást. Megpróbálom RD-n, hátha...
  • Firerock
    #11352
    tudnál adni egy linket a modhoz? Hogy sikerült amúgy?
  • Crome
    #11351
    Szerintem a 2011-hez készült magyarítás nem lesz jó alapból a 2012-es mod-hoz értelemszerűen. Nem próbáltam még, de gondolom eleve más nevek is vannak a 2012-ben, mint a 2011-ben.
  • spyy55
    #11350
    Üdv!
    Az alap játékra feltelepítettem a 2012 MOD-ot a DrivingItalia.NET oldalról. Aztán jött a magyarosítás, de ezután a drivers nevek már nem voltak jók. Pl. Raikönnen helyett Heidfeld lett. A képek jók, de a nevek nem. A sima 2012 MOD-dal jó volt, csak a magyarosítás tette tönkre (lehet rossz honosítást szedtem le, linkelnétek egy jót?).
    Vagy valakinek ötlet?
  • Crome
    #11349
    Hát ezzel nem lettünk okosabbak. :-)
  • IXEMGabeo
    #11348
  • lac coo
    #11347
    http://www.drivingitalia.net/forum/index.php?app=downloads&showfile=3599
  • Crome
    #11346
    Hali!

    Megmondom őszintén ilyen téren nem merültem még bele a dologba. Egyszer egy mod felcserélte két pilóta nemzetiségét és azt javítottam benne. Az működött. Az, hogy egyéni nevet hogyan tudsz adni, illetve miért nem engedi azt nem tudom. Lehet máshol vannak arra a névre utalások a database.bin-ben és ezért nem működik a dolog. Lehet az RD-n meg kéne kérdezned egy mod készítőt, hátha tud valami okosat mondani rá...
    Az erősorrendet sem figyeltem még meg benne, mert a fent említett változtatáson kívül csak a flashback-ek számát állítottam eddig ott.
    (Egyébként nem tudom az erősorrend hogyan van benne, mert ugye szezonról szezonra változik a játékban az erősorrend és nem tudom azt hogyan vagy honnan generálja a játék).
  • spyy55
    #11345
    Üdv!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni (nevek átírásában):
    Letöltöttem a 2012-es MOD-ot, minden rendben működik. Azonban szeretném átírni egy versenyző nevét a sajátomra, de valahogy nem sikerül...
    A nevek átírását a Ryder Database Editor GUI 2-vel csinánám.
    Például:
    A Renault istállóban Nick Heidfeld szerepel (?), és ezt szeretném pl. "Fehér Gumi"-ra átnevezni. A programban megnyitottam a database.bin fájlt, és akkor a bal oldali menüsorban kiválasztottam az f1drivers pontot (máshol nem találtam neveket), majd megjelentek jobb oldalon a nevek. Az audio_key_driver_number (első oszlopban) a 0-val jelölt nevek ugyebár nem szerepelnek a játékban, ez nyilvánvaló, de javíts ki, ha tévedek (egyébként ez az erősorrendet hivatott jelölni?). A többi oszlopban, ahol a nevek szerepelnek, egy sorban átírtam (a többi mintája alapján) a neveket, de mikor belépek a játékba, az adott pilóta képe és neve is eltűnt és nem működik.
    Pontosan hogy kell ezt megoldani? Köszi előre is!
  • spyy55
    #11344
    Köszi :) kipróbálom!
  • G.Freeman
    #11343
    http://hardverapro.hu/apro/logitech_driving_force_gt_elado_16
  • Crome
    #11342
    Ryders database editor-al meg kell nyitni a database.bin-t és abban át tudod írni őket.
  • spyy55
    #11341
    Üdv!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni:
    - van lehetőség arra, hogy a játék könyvtárában, vagy valahol az AI versenyzők neveit át lehet írni (2012-es szezon miatt)?
    - ha valaki tud, kérem linkeljen egy részletes manualt, amiben minden benne van, mert nem találok.
    Előre is köszönöm!
  • Crome
    #11340
    Én is pont olyan helyeken látom, de tény, hogy nem járnak jól vele, mert úgy simán rájuk lehet futni. :-)
  • szabii98
    #11339
    én eddig olyat vettem észre, hogy ahol zóna után 1-2 kanyarral még használják. de meg is bánják :D
  • Crome
    #11338
    Az már többször feltűnt, hogy versenyen az AI ott is használ DRS-t, ahogy nem lehetne. Érdekes...
  • szabii98
    #11337