21740
  • siddesa
    #20820
    De a 2017 megvolt;)
  • lac coo
    #20819
  • Danecay
    #20818
    De hiszen amennyiben nem volt meg eredetiben a 2018 akkor ezeket a hibákat meg sem tapasztalhattad :)
  • siddesa
    #20817
    Dühöngő rovatom:)
    Ma az online versenyek 70%-a eddig esős. Jó annak, aki csak hétvégén ér rá...
    Kvalifikáció: második vagyok, látszik, hogy valaki még szenved az időmérőn (rá lehet menni kamerával), erre a végén azt dobja be elsőnek, több, mint 1 másodperces előnnyel
    Másik időmérő: biztonsági autó az ideális íven tekereg (wtf???)
    Verseny: kicsúszom, belemegyek a falba, úgy hogy körülöttem légüres tér, erre két(!) biztonsági osztállyal visszaminősít. Tehát mást ki lehet ütni direktben is, azt enyhén bünteti, de ha magad töröd össze, véged.
    Már emlékszem, miért nem vettem meg a 2018-ast
    Utoljára szerkesztette: siddesa, 2019.07.20. 07:12:05
  • siddesa
    #20816
    Inkább játsz 2019-cel, és csináljunk egy ligát :)
  • hatalomxy
    #20815
    Azért köszönöm a választ, de így a kérdés továbbra is fent áll :)
  • siddesa
    #20814
    Igen, kiírja. Választási lehetőségek: manual, manual+suggest, automata. Jah, bocs, a 2019-ben néztem. 2018-ban nem tudom
    Utoljára szerkesztette: siddesa, 2019.07.19. 10:32:56
  • hatalomxy
    #20813
    Sziasztok!
    Tudna valaki abban segíteni, hogy az F1 2018 játékban a segítségek között beállítható-e az, ami a korábbi részekben elérhető volt.
    Nevezetesen az, hogy a manuális váltót beállítva kiírja a játék a javasolt sebességet egy kanyar bevételéhez?
  • siddesa
    #20812
    Persze pole-ban is csak akkor jó, ha kilősz és elhúzol:)
  • siddesa
    #20811
    Továbbra is dühöngök:( Egyszerűen semmit nem ér a pár büntetőpont és a safety rang. Nagyon enyhék a büntetések. Ha nem vagy pole-ban, akkor a legjobb, ha leghátulról indulsz, hogy elkerüld a folyamatos tömegkarambolt. És ha előzöl, ritka az, aki helyet hagy, még a legmagasabb minősítésben is. Fel kell készülni a kilökdösésre, szárnytörésre, kipörgésre. A leszorítóerőt egyre magasabbra állítom, hogy a fajdnem fix szárnytörések miatt ne kelljen mindig boxba menni, bár ha "pirosra" törik, akkor úgyis mindegy.
    És ha mellette vagy és simán rád ránt, hogy kilökjön, akkor max. 2 mp-es büntetést kap. Bőven megéri nekik:( Egyre rutinosabb vagyok, így is vannak futamgyőzelmeim, de a legtöbb versenyt tönkreteszik. Nem tudom, miért nem lehet szigorítani
  • mariakandras
    #20810
    https://www.youtube.com/watch?v=Iq6TMqvgJ4s

    Nem tudom, mi az, amit ebbol a latvanybol hianyolsz.
  • lac coo
    #20809
    Nezz ra egy rfactorra, assettora mi kellene... Normalos beallotasok nelkul olyan torz a szeleken, hogy mar elvezhetetlen....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.07.18. 07:33:29
  • mariakandras
    #20808
    Milyen tamogatasra gondolsz amit hianyolsz? Kotve hiszem, hogy ne tamogatna a jatek normalisan.
  • siddesa
    #20807
    "ha jól értem eltérő beállításokat szeretnél használni pl. a Hungaroringre karrier módban és multiplayer versenyekre ugyanerre a pályára"
    Nem feltétlen, csak ha van értelme. Ez volt a kérdésem egyik lényege

    Jelenleg így használom, ahogy írtad. A merci beállításait alkalmazom a multiplayerre, max a leszorítóerőt állítom át időmérőre és versenyre is. Én úgy gondolom, hogy van jelentősége, de nem tudom biztosra, ezért kérdeztem, hogy van-e multiplayer car beállítás külön. Mondjuk nem így kérdeztem, az tény, de ez a lényege.
    2017-esben nem szerettem az onlájnozást, 2018 virágbolti volt, 2019-ben meg csak online megyek amióta megvan, mert baromi sokat "karrierkedtem" 2018-ban, így nem tudom, hogy van-e jelentősége. Úgy gondolom, hogy igen, hisz eleve karrierben más az egyes csapatok részletes setupja azonos pályán belül, és nem tudom, hogy a multiplayer car melyik istállóéra hasonlít alapból. A leszorítóerőt magam tesztelgetem-állítgatom, de a többi érdekelne. Hát így logikáztam.

    "Nem azért nem találsz direkt multira kihegyezett setupokat mert nincsenek ilyenek?"
    Én is erre gondolok.

    Akkor közös nevezőre jutottunk :)

    Utoljára szerkesztette: siddesa, 2019.07.17. 15:27:25
  • Danecay
    #20806
    Azt megértem, hogy Spa-ra és Hungaroringre nem ugyanúgy állítod be az autót de nem is erről van szó hanem ha jól értem eltérő beállításokat szeretnél használni pl. a Hungaroringre karrier módban és multiplayer versenyekre ugyanerre a pályára. Miért? Az offline versenyre belőtt beállítások nem jók a multiplayer versenyekre? Én magam nem nagyon megyek online, sőt a 2019-el még ki sem próbáltam ilyen formán de valóban lenne jelentősége a dolognak? Nem túl logikus de mivel egy játékról beszélünk bármi előfordulhat. Nem azért nem találsz direkt multira kihegyezett setupokat mert nincsenek ilyenek? Félig meddig én is csak kérdezek de én még sohasem bonyolódtam bele ennyire.
  • siddesa
    #20805
    Nem vagyok túl profi, szóval lehet, h én nem értek valamit. Az egyes pályákon milyen beállításokkal versenyzel multiplayerben? Arra gondolok, hogy pl. a Mercit sem ugyanúgy állítom be pl. karrier módban Spára és Hungaroringre. így a multiplayer cart sem. Ezekre a különböző pálya-setupokra gondoltam
  • Danecay
    #20804
    Valószínűleg én nem vágom de ahhoz miért kell dedikált setup?
  • Danecay
    #20803
    Nincs 3 monitorom sem hardverem ami azt kiszolgálná. Ugyanilyen alapon írhattad volna, hogy vegyek egy Oculis Rift-et, vagy egy HTC Vive-ot, mintha az csak úgy menne, bár mondjuk ezeket amúgy sem támogatja a játék :) Ott van pl. az rF2 ahol semmi gond nincs a cockpit nézettel 1 monitoron azért mert vannak virtuális visszapillantó tükrök, 1-3-ig amennyit akarsz, de írhatmám a PC-t is meg még több más címet is. Jobb híján én is beérem az indikátor nyilakkal, mi mást tehetnék.
  • lac coo
    #20802
    3 monitor vacak ezen a jatekon, nincs normalis tamogatas hozza...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2019.07.17. 09:32:03
  • siddesa
    #20801
    Igen, amivel az online multiplayerben versenyzünk
  • mariakandras
    #20800
    Cockpit nezetbol jatszva az az alap, hogy 3 monitoron nyomod. Nekem nem hianyoznak a virtualis tukrok, a kis piros-feher nyilakkal eleg jol be lehet loni hol az ellen autoja, honnan fog tamadni, ha pedig mar melletted van, akkor tv pod nezetben is latod.
  • dr Kotász
    #20799

    Utoljára szerkesztette: dr Kotász, 2019.07.16. 14:29:58
  • dr Kotász
    #20798

    Utoljára szerkesztette: dr Kotász, 2019.07.16. 14:22:31
  • Danecay
    #20797
    Multiplayer?
  • siddesa
    #20796
    Multiplayer car setupot tudtok linkelni? Én valahogy nem találok a neten
  • siddesa
    #20795
    Sziasztok!
    Online ranked versenyeket nyomtok? Ha igen, nektek mi a tapasztalat? Sajnos sok olyan játékos van, akár a legmagasabb biztonsági minősítéssel, akik simán nekem rántják a kocsit, ha előzöm valamelyik egyenesben.
    Bugjaim is vannak. Ha előttem megy egy kocsi pl. egy kanyarban és kipörög, akkor ugyanabban a pillanatban engem is kipörget a játék, pontosan ugyanúgy, teljesen párhozamos piruettet mutatok be. Nem egyszer volt már ilyen:(
    Volt olyan, hogy megyek simán egyenesen, majd a mellettem lévő falban találom magam, kitört kerékkel. Az is előfordult, hogy vezettem Monzában, és egy szempillantás alatt megállt az autó 300-ról nullára (nulla méteren), majd gyorsíthattam fel újra és ment minden rendben. Csak buktam a biztos első helyemet
    Nálatok vannak ilyenek?
  • lac coo
    #20794
    Akkor te nem ,de sokan igen .
  • Amergin
    #20793
    Ne gondold!
    Alfával vagyok karrier 1. szezon. Eddig az 5. hely volt a legjobb, amit elértem. Most viszont a legutóbbi brit nagydíjat nyertem, mert részben esős volt. A többiek kimentek az inter után a wet-ért én meg nem, megkockáztattam, hogy fent hagyom és bejött. Többet buktak a +2 kerékcserével (+1 wet, utána +1 inter újra), mint amennyivel gyorsabbak tudtak lenni a pályán.
    Meg azonos nehézségen esőben gyengébbnek érzem az AI-t. Szóval én nem vagyok eső ellenes, mert általában ki tudom használni és előnyt tudok kovácsolni belőle.
  • lac coo
    #20792
    Ha igy lenne folyton meglógnának az esős futamok elől, ha újrainditásra mást generálna ! :D
  • Amergin
    #20791
    Még ha csak a futam elején döntené el!
    Ha karrierben véget ér egy futam, visszakerülök a Data Centerbe. Továbblépek a következő versenyre szintén a Data Centerbe.
    Látom az előrejelezést, hogy eső várható. Na MOST kilépek, visszatöltöm az előző verseny végének Data Centerét, ismét továbblépek a következő verseny Data Centerébe és újra pontosan ugyanazt az előrejelzést fogom látni, mint az előbb...
    Lehet, amikor elindítom a karriert akkor generálja le előre az összes versenyét?
    Nem tudom.
    De nem közvetlenül az adott verseny előtt határozza meg.
    A fejlesztéseknél viszont tényleg ott dől el. Visszatöltve néha sikerül egy fejlesztés, néha meg nem.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.07.14. 20:01:38
  • adam46
    #20790
    Ja, ezeket már a futam elején kigeneralja sajnos, hogy mikor mi jön. Ki fog kiesni...
  • Amergin
    #20789
    Olyat már többször is láttam, hogy nem jelzett előre esőt, de az mégis jött (edzéseken is).
    Olyat viszont nem láttam még, hogy a versenyre jelzett előre esőt, de az még sem jött meg. Valaki tapasztalt ilyet?
    Az időjárás pedig edzésen mintha dinamikus lenne (már közben), de versenyen sosem az.
    Ha kétszer egymás után lejátszom (mentett állást visszatöltve futam kezdetétől) ugyanazt a futamot, akkor ugyanakkor jön az eső és ugyanaddig is tart, az intenzitása sem változik.
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2019.07.14. 18:36:09
  • adam46
    #20788
    YT-on találsz jó setupot, nekem kb 1,5mp-t hozott. :)
  • Danecay
    #20787
    Esélytelen, ettől kb. 2 sec-re vagyok :( ez van :(
  • Danecay
    #20786
    Értem, köszi!
  • lac coo
    #20785
    Mindent tartalmaz, en is osszeforrasztgattam, nem nagy kaland. Postat nem tudom fejbol.
  • Danecay
    #20784
    De hiszen ezt még össze is kell hegeszteni! Na jó azt szerintem azért megoldanám. Ez a csomag akkor tartalmaz minden szükséges alkatrészt? És mennyiért postáznak el egy ilyet MO-ra?
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2019.07.13. 18:52:06
  • Danecay
    #20783
    Öreg ember nem rakéta de én is megvettem miközben a 2018-al is pl. alig játszottam. Persze ha teljes áron kellett volna megvenni akkor még biztosan vártam volna vele :)
  • macleody
    #20782
    Dettó :)
  • lac coo
    #20781
    Kicsit lassú, de ez van :DDDDD Meg kellene tanulni a sikánon jól átmenni :)))