21741
  • szabii98
    #12343
    ja :D
    még nem játszottam a játékkal, de lehet már tavaly se voltak 3 körösek
  • gallardo
    #12342
    Nincsenek 3 körös versenyek. A legkevesebb azt hiszem spa-ban 11 kör a legtöbb meg monaco-ban kb 18 kör volt eddig.
  • szabii98
    #12341
    3körös versenyeket mész?
  • gallardo
    #12340
    Carrierben most végeztem a monzai futammal, de akárhogy próbálom nem tudom elmenteni, az autosave funkció nem műkődik és ha manuálisan akarom menteni akkor meg nem csinál semmit. Másnál is jelentkezett ez a probléma, illetve van aki már monzán túl jutott és még működik neki a mentés?
  • hungary27
    #12339
    Szóval a visszaváltásoknál megy szét a motorom.(olyan gyorsan nyomom a leváltó fület amilyen gyorsan csak tudom :DD
  • nono55
    #12338
    Hi,

    Két kérdés:
    -verseny alatt mivel/hogyan lehet a keveréket állítani?
    -multi miatt érdemes-e rá beruházni? nagyon tré a többjátékos része vagy lehet normális futamokat is menni?
    Köszi!
  • barcames
    #12337
    kár h a karrierből kivették a lakókocsit ahol minden egy helye volt... interjúk sincsenek... szép lassan kiszednek belőle mindent! (tavaly az interjúszobát)
  • IXEMGabeo
    #12336
    találtam egy egész jó kormány setupot igaz a thrustmasterre jó:)

    Viszont elég érdekes, hogy ezzel a beállítással plusz az autó setuppal karöltve jóval korábban kénytelen vagyok fékezni, magyarán rövid féktávokat kell vegyek holott én szeretek későn fékezni minél jobban elnyújtott féktávokat venni, de így viszont nem tudnám befordítani, ha ezt megtenném:(

    Asszem innentől, aki ezt szeretné alkalmazni annak minél jobban túlkormányzottan kell a kocsit belőnie.
  • Shelton
    #12335
    nekem kontrollerel automatán is állandóan füstöl és "csörömpöl"..
  • nono28
    #12334
    Melyik módot kell választani ahoz hogy lehessen menni időmérőt,utána versenyt?
  • Gabor77
    #12333
    Épp most verseny közben füstöl a motorom. Még 3 kör van hátra, a motor már kattog és dől belőle a füst...viszont egyáltalán nem darálom a fokozatokat, és célegyenesben sem pörgetem maxon, mégis füstöl.
  • Batmanci
    #12332
    Ha végigolvastad amit írtam, pont ezt ecsetelgetem benne. Annak kéne történnie, és nem a motornak eldurrannia. (a sokból kétszer szállt el féktávon) Nem is tör ki fékezéskor a visszaváltástól - de kipróbáltam, ki lehet vele csúszni, ha túl gyorsan váltasz vissza -, tehát nem a stílusom a gond. Az viszont, hogy semmi visszajelzést nem kapok, "vigyázz mert melegszik!" vagy "válts fel hamarabb", ahogy ezt megkaptuk az eddigiekben, no ez már azért beszédesebb.

    @Kifli!
    Gondolkodtam, hogy a faszba, és egyáltalán válaszoljak-e a megjegyzésedre ami köztünk szólva, nem volt túl barátságos. Nem gondolom, hogy a hozzászólásaimban bárkivel tiszteletlen lettem volna, de nehezen viselem, ha velem szemben nem kapom meg ugyanezt. Ezek okán tisztelj meg azzal, hogy vagy normálisan válaszolsz, vagy menj a "faszba" ki a grundra, és találj meg egy komolyabb, 12-13 éves bandatagot, aki ilyen beszólásokra 'valszeg, betöri az orrod. ('Asszem, ennyit minden intelligensebb fórumozótól el lehet-kéne várni. Nem kell a feszkót indukálni, főleg egy anonim pajzs mögött. Ha előttem állnál, minden bizonnyal jobban megválogatnád, hogyan mersz velem beszélni. Megint csak mondom; tisztelet.
    Ha én képes vagyok erre, azt gondolom, minden jobb nevelést kapott embertől, bizton számíthatnék hasonlóra. Ha nem így gondoltad, akkor a fentieket felejtsük el.
    Nem fényezném magam, nem lettem versenyző - sok minden miatt -, de autót mindig is tudtam vezetni. Életben és szimben, vagy árkádban, vagy NFS-ben (ebből csak egyes részekben, és csak keveset). Ligákat is megjártam.
    (és a legtöbb esetben az első ötben benne voltam, ahol nem ovisok voltak a versenytársaim. Remélem nem tagadnak le - bár nem ma volt -, de a Wéber Gabival, és a Michelisz Norbival is versenyeztem) Az életben 1980 májusától már nagy autót vezettem - a kicsik mellett -. Szimet, csak 1991-től. Nyertem egy franciában meghirdetett 4 órás Le Mans-t LMP1-ben, ahol a világ minden pontjáról jöttek pilóták. Majdnem egy Indianapolis 500-at fullon, ami szintén majd négy óra volt - 12 körrel a vége előtt egy kedves versenytársam kipöckölt -. Monaco-t 2007-ben az rF akkori legjobb modjával F1-ben, és rengeteg GT-t. Ezek közül csak a WTCC ben eltöltött időben mentünk 2xtizen köröket, a többiek egyike sem volt rövidebb egy óránál. Nem az életem akarom elmesélni, csak érzékeltetném, hogy nem ma kezdtem el. Nagyon is a "faszba" jön az élet és a szim egymáshoz. Természetesen, az elmúlt tíz évről beszélek, de egy-két darab, már előtte is megvillantotta a karmait. (Pl. Mister Grammond munkái, ahogy azt már az előttem szólók megemlítették.)
    Nem érzem bénának magam. Persze, ettől még lehetek. Tanultam annyi mindent, hogy sok is volt, de vagyok annyira szeren - talán ezek következményeként -, hogy tisztába legyek: amiről nem tudok, az attól még létezhet. Ezt kéne figyelembe venni. Ahogy én is megteszem ezt másokkal szemben.
    Elnézést a hosszú háeszért.
    Kösz a türelmet, Laci.
  • IXEMGabeo
    #12331
    kár h csalódtál benne:)

    Nálam sajnos idegesítően szaggat. Vennem kéne új videokártyát, meg merevlemezt is
  • Dzsoy
    #12330
    engem csak felidegesít ez a játék, pedig rohadtul vártam. Annyira hogy 2 év alatt 3 játékot vettem csak X-box-ra. A Battlefield 3-at, az F1 2011-et és a 2012-t.
    De ez már nekem is sok. Ha kell valakinek akkor áron alul eladó!!!!
  • Gabor77
    #12329
    Akkor csak szimplán szarul mentem a pályán, vagy rossz volt a beállítás. :D rFactor valahogy jobban fekszik...:D
  • Dzsoy
    #12328
    Nem tudom te hogy mentél a 2011-el, de én spanyol pályán kört adtam a 2.-nak.
    Semmi ilyen gondom nem volt ott. Tökéletesen bevett a kormányom minden kanyart. Már próbáltam ugyan azzal a beállítással is mint a 2011-be, de nem lehet az íven tartani. Mintha nem fordulna a kocsi.
  • Gabor77
    #12327
    Ugyan ez volt 2011-be is. Spanyol pályán akármit csináltál, kaptál 2-3 mp-et. :D
  • Dzsoy
    #12326
    Szerintem épp úgy el van ba++va mint a 2011. Csak most nem rongyá versz mindenkit, hanem vagy rongyá versz mindenkit vagy rongyá ver mindenki :D
  • Gabor77
    #12325
    3ik szinten simán verhető az egész mezőny egy gyengébb autóval, viszont a Legend AI...amúgy most nekem is a semmitől elkezdett füstölni a motor. Edzés közben lean mix mellett Bahrainbe. Pedig nem gyilkoltam szét a motort, és 40 fok sincs :D
  • Dzsoy
    #12324
    A billentyűzet olyan mint a controller. Azzal én is jól megyek.
  • tobias88
    #12323
    hát, ez már szerintem csak a te bajod, mert én spanyolon még billel is képes vagyok gyorsabbat menni mint a gép, igaz, csak 3. szinten

    4. túl erős jogosan, de a 3. szint meg túl gyenge még a billeseknek is, williamsel nyertem már 3 versenyt...
  • Dzsoy
    #12322
    A gondom hogy PL a spanyol pálya tele van ilyen kanyarokkal. Úgy tudok hibátlanul végigmenni hogy kapok kb 10-12 másodpercet, vagy kavicságy és akkor az lesz 20sec is. Egyszerűen a gyors ívű kanyarokba nem lehet beállítani a kormányt.

    Az milyen már hogy controller-el 4-5 másodpercel gyorsabb köröket tudok menni, és azzal íven lehet tartani a kocsit????

    X-box-ra van valakinek valami használható beállítása? Én asszem az összes variációt végig próbáltam már.
  • tobias88
    #12321
    Én meg azt hittem, hogy béna vagyok
    Rfactorban imádom azt a kanyart, nem is értettem itt miért nem sikerül úgy
  • nono28
    #12320
    köszi
  • Csokis
    #12319
    ALT+Enter?
  • nono28
    #12318
    Hogy lehet teljes képernyőre hozni a játékot?
  • Gabor77
    #12317
    Demoba is kaptál alapból 1-2 mp-et parabolicába. Hiába fékeztél pont akkor mint a gép, és pont akkor estél be a kanyarba, amikor a gép...simán íven maradt, te pedig lecsúsztál róla, akármit csináltál..
  • Dzsoy
    #12316
    Megvan a játék. 1,5 órája azzal szenvedek hogy a kormányt beállítsam. Monzában a parabolicát vagy kettesbe veszem be és kapok kb 3-4 másodpercet egyetlen kanyar alatt az AI-tól, vagy meglátogatom a kavicságyat minden egyes körben.
  • tobias88
    #12315
    Hát, én egy 25%oson mentem egy olyant, ami pont ellent mond ennek.

    Szuperlágyon indultam a és a 17 körös versenyen elszenvedtem a 10. körig, mert azt mondták a 2. körben hogy 10 percen belül gyenge eső. 8. körben már csöpögött, de a 10.ben már csúszkáltam és kijöttem intermediate-re miközben a többiek a 6.-7.ben váltottak keményre. 20 másodperc volt a hátrányom, de annyira elkezdett esni, hogy 3 kör alatt megvolt mindenki, amikor is kimentek esőgumiért, és a végén csak 3. lettem mert úszott az autó
  • Dzsoy
    #12314
    Fórumon írta valaki hogy szakadó esőben ment egy 100%-os futamot (6. körben kezdett esni) ahol a AI nem igazán foglalkozott azzal hogy esik, lazán kint maradt a száraz pályás gumikkal és a köridők is száraz pályások voltak.

    ÉRDEMES MEGNÉZNI A KÉPET!!!

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=97824627

    Hát több mint érdekes...
  • Norbi1990
    #12313
    Ha 3-an akarunk játszani egyikünket mindig kidobja. Ha 2-en akkor nem dob ki viszont lefagy a pálya betöltése után.
  • tobias88
    #12312
    nekem sem durrant el verseny közben simán, hanem közvetlen a flashback után durran el és csak akkor, ott se mindig, 20ból 1szer, 20ból 5ször meg lefagy 3-4 másodpercre
  • Robert24
    #12311
    Érdekes amit írtok, mert 3. futamomon vagyok túl és egyszer sem durrant el a motor. Lentebb írtam, hogy én a piros tartományba már váltani szoktam nem várom meg a lila tartományt. Én már 3 éve az eddigi f1 játékoknál is így csináltam, mert ez a stílusom többek között. Mindenki úgy csinálja ahogy jól esik neki de szerintem az idei évben érdemes akkor végig gondolni mindenkinek a vezetési stílusát mennyire passzol az idei gépekre.
  • Nohab
    #12310
    #12224

    Harmadik bekezdés vége.
  • lac coo
    #12309
    Vagy valami warez ellenes cucc ...:)
  • Norbi1990
    #12308
    Próbáltad már vele?
  • Alexease
    #12307
    Ide azert, mert F1 ;)
  • lac coo
    #12306
    De ha így lenne, akkor nálad nem a motor menne szét a túl gyors, nem jó ritmusú visszaváltásoktól, hanem leblokkolna a hátsó tengely, totálra törnéd az autót az első féktávon ! :))))

    Meg kell tanulni ésszel, a lassulással arányosan visszaváltogatni. Hogy te tavaly is gyorsabban váltottál az egy dolog, tavaly lehetett idén szopi van ...

    Valaki rakjon már be egy videót, hogy sikerül 5 perc alatt szétdurrantatni a motort ! :)
  • kifli
    #12305
    "Megjegyzem, soha nem ment szét alattam egyetlen autó sem."




    Ez volt a csúcspont :DDDD
    Hogy a faszba jön egy utcai autó, egy játékban lévő f1-es autóhoz?
  • Batmanci
    #12304
    Az F1 2012-nek kellett megjelennie ahhoz, hogy ráébredjek: Nem tudok autót vezetni!
    Három kör után motor puff.
    Először azt hittem, hogy megint begyűrűzött a "defekt effekt" - mint azt már lentebb írtam, de a tizensokadik bumm után már jobban megnéztem, és a motor száll el. A vicc, hogy mindegy neki hol. Egyenesben szokott a legsűrűbben. De túlhajtva sincs, mert odáig még nem jutottam, hogy dúsabb keverékre állítsam, a visszaváltás nálam mindig ilyen volt. De jön a lényeg.
    Egy mai F1-es autó motorját - elméletben, mert azért van kivétel - nem lehet széthajtani. A valóságban sem azért szólja el magát mert a pilóta barom, hanem anyagfáradás, elhasználódás következtében. Sok állás, rossz hűtés, stb...
    Túlpörgetni nem lehet, mert van benne egy leszabályozó rendszer, ami nem engedi. Sem visszaváltáskor, sem pedig az egyenesekben. Amit a közvetítésekben hallunk, az nem vicc, a váltóban rosszul megválasztott áttétel következményeként (vagy nem számoltak hátszéllel+DRS) elfogyott a 18 röpcsi és a motor szépen leszabályoz. Visszaváltásnál pedig - mint az köztudott, inkább a nulla mp felé tendál, mint a 0,1 felé -, fordítva sül el a dolog, mert ekkor a motor túlpörgésének elkerülése végett megfogja a hátsó difit. Ez nagyon ritka, mivel ha jól van belőve a kocsi egyensúlya, és a pilóta a maga ritmusa szerint vált vissza (tehát jól, ahogy szokott), nem tör ki a segge. Ez ilyen egyszerű.
    Így hát, számomra véget is ért a 2012 élvezete - mert egyébként nem lenne rossz -, mivel ezen okoknál fogva, nem tudok nyomulni vele.
    Talán majd észbe kapnak, vagy valaki belövi rendesen, csak úgy szorgalomból.
    Megjegyzem, soha nem ment szét alattam egyetlen autó sem. (Már mint az életben, és főleg nem ilyen okokból kifolyólag.) Pedig küldtem már egy-kettőt.
    Na, mindegy, ez van. Minden évre van valami, ami hazavágja, az amúgy "nemlennerosszjátékot".
    Persze még mindig benne van, hogy én vagyok béna, és felejtettem el vezetni kategória.