21741
  • palinho96
    #13186
    egy program.. ezen keresztül tudsz WAREZ (nem eredeti) játékkal Multtizni ;)
  • Gabor77
    #13185
    Őszintén, ki mondta, hogy ez egy szimulátor? Senki nem mondta...az meg hogy óvodásnak titulálsz másokat és a 7 éves kisfiadhoz hasonlítasz egyeseket, szerintem meg kibaszottul sértő, már bocsánat a szóhasználatért. Ha ennyire vérpistikének nézel minket, fáradj át az rFactor topikba, vagy vsr, avagy racedep. fórumon oltsd az embereket...
  • lac coo
    #13184
    Nem vitatkozom, továbbra is azt mondom aki csalásokkal játszik az ne csodálkozzon, hogy könnyű:))Ennek a játéknak ez lesz a halála, én azt csodálom hogy egyáltalán a kormányzást benne hagyták :)

    Másik dolog meg: azt valóban sokan élveznék akik telesírnak mindent , hogy a legrosszabb autóval is jó helyezést érnek el , ha reális lenne és a második körtől autót nem lenne a közelükben és úgy kéne 1.5 órát versenyezni utolsó helyen ???

    A 20 méter féktáv tévedés meg igazából egyenlő egy totálkárral ...Én csak 20 centivel lövök mellé BF3-ban mégsem rakok be aimbotot, mert csak ritkán játszom :)))

    Ne áltassátok magatokat, nem F1-es játékot játszotok ....Éppen ezért kb még véleményetek se kellene hogy legyen , milyen is az ahogy toljátok a tv-ben látottakhoz képest .Sokan megsértődnek, tudom, de beszéljünk már egyenesen !Ha F1 látszó valamit játszotok akkor ne csodálkozzatok, hogy tényleg csak annak fog látszani ...
  • Gabor77
    #13183
    A nem ismerem a pályákat, az neked azt jelenti, hogy fogalmam sincs róla, hogy mégis melyikről van szó? El vagy tévedve...."a benézek 1-2 féktávot" az nálam azt jelenti, hogy 100 méter helyett véletlenül 80 körül kezdek el fékezni....ne nézz már hülyének kérlek. Mégis mit gondolsz? Ki sír, hogy könnyű? Évekig rfactoroztam...hol láttál te ilyet?:) Mezei hétvégi játékos voltam, és néhány versenyen elindultam, meg szimes haverokkal toltuk hétvégente...
  • pitjou
    #13182
    Nekemis van egy "Thrustmaster Ferrari ForceFeedback Racing Wheel"-em. Hibátlan, nagyon sokat használtam, és a pedál rugón kívűl semmi baja nem volt (rugót meg legyártattam). Csak tavaly az F1 2011 miatt felraktam a Win7/64bit-et, és az meg az istenér nem akarta elfogadni, illetve nincs hozzá illesztő. Így most becsomagolva elraktározva! Tavaly, mivel nekem nagyon bevált a Thrustmaster, vettem egy Thrustmaster Ferrari F430-at, most azzal tolom. Szerintem nagyon tudja az árát:40 ropi volt tavaly. A g27-re nem volt szívem kiadni 100000-et, meg igazán nem kell nekem a "H" váltó, meg a 900 fokos elfordulás.
  • lac coo
    #13181
    Én nem sértegetni akarlak, csak aki állandóan azért sír , hogy könnyű, az miért használ segítséget ???? F1 arról szól, hogy 100 %-os versenyen lehetőleg nulla hibával menjen végig az ember , benzint spórolva stb ... a többinek köze nincs az F1 -hez, pláne az ilyen flashback-es , ívfelfestős vackoknak, 7 éves fiam játszik úgy ! :)))

    Arra meg nem mondanék semmit, hogy évekig rF-eztél de gondban vagy némi féktávval, nem ismered a pályákat ...

    Senkit nem sértegetni akarok, mindenki úgy tolja ahogy akarja, csak aki dedós modon segítségekkel játszi, az egyrészt ne várjon el mindenben realitást, másrészt nem bosszankodjon, hogy körbe veri az AI-t ...

    Kb olyan mintha aimbot-tal tolnám a BF3-at és csodálkoznék, hogy mindenkit lelövök ! :DDD
  • Gabor77
    #13180
    Van egy régi thrustmaster, és egy logitech wingman formula force gp.
  • pitjou
    #13179
    Milyen kormányod van?
  • Gabor77
    #13178
    rFactoroztam sokáig, ligákban is indultam...de ez nem szimulátor, kormány itt fekszik mellettem, de mivel nem lehet normálisan beállítani, inkább gamepaddal játszom.
  • pitjou
    #13177
    A gyakorlás sokat számít. Én például a Pitstop-al kezdtem, és Geoff Crammond: "GrandPrix" sorozatán, az EA F1 sorozatán, RFaktoron, és a Code sorozaton nőttem fel. Éjjel álmomban is tudom melyik pályán, melyik kanyar hanyadikban vehető. Egyszerűen imádom. Nagyon várom az RFaktor2-t, meg a C.A.R.S.-t. Ezzel a játékkal is el lehet ütni az időt, szerintem jó a hangulata.
    Mindenesetre: gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!!!
  • barcames
    #13176
    2 javítás kijöhetne már :S mentés megszopatott megint
  • Gabor77
    #13175
    Van LAN a játékban, és azon keresztül lehet játszani Tunngle-el.
  • Gabor77
    #13174
    Nehogy azt hidd, hogy első kanyarba kilökök mindenkit....az ilyen lealacsonyító dumát meg mellőzzük, mert ezt már sértésnek veszem. :) Egyszerűen nem ismerem a pályákat, valahogy nincs arra időm, hogy órákat töltsek el minden pálya betanulására.
  • precise
    #13173
    mi az a tunggle?

    Próbálta már ezt valaki? Valami ffb mod, a váltásokhoz.
  • lac coo
    #13172
    Jah, csak a féktávokat nézed be ...az úgy ok ! :DDDD Akkor így megérdemled, hogy állandóan dobogós vagy :))))9
  • pitjou
    #13171
    Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy oké nem szimulátor, de én nem tudnám ezekkel élvezni, nem nyújt akkora élményt. Lehet csak én vagyok ezzel így.
  • Gabor77
    #13170
    Nem bántasz meg...:) Én pl. használom az ív mutatót, T-kamerából játszok és gamepaddal, viszont nem használok egy segítséget se...ív mutatós is csak azért, mert néhány féktávot néha nagyon elnézek, de általában a kanyarjelző táblák segítségével tájékozódom. Multizok Tunggle-el, de egyenlőre nem nagyon végeztem dobogón kívül...
  • pitjou
    #13169
    Lehet, csak nem szabad.
  • lac coo
    #13168
    Én megértem , hogy van akinek szüksége van rá, azt nem értem, hogy minden kamu, de az eredmények, nehézségek, köridők mind-mind legyen ezredre ugyanaz mint igaziból ... :)))
  • precise
    #13167
    ez ilyen árkád cumó, simán lehet úgy tolni.
  • pitjou
    #13166
    Senkit nem akarok megbántani, de én soha nem értettem, hogy egy ilyen játékot, hogy lehet T-kamerából vezetni, kontrollerrel, vezető nyíllal, meg sok egyéb segítséggel.
  • lac coo
    #13165
    Azt leírod nekem pontosan hogyan mivel piszkálgassam hogy utána működjön is ? :)))Mert most nem olvassa be ...
  • lac coo
    #13164
    Tavalyihoz volt AI piszkálgató kis programocska, szerintem ehhez is jó .
    Meg kell próbálni, akinek egyik szint sem megfelelő , talán állíthat rajta .Én tavaly a tapadásokat vettem le elég erősen, így lassultam annyit, hogy pro szinten is vért izzadtam... :)

    De persze ha Lotussal rendre 23. lenne mindenki akárhogy is küzd az sem lenne jó.:)


    Ki kell kapcsolni minden segítséget, törést jóval feljebb venni, mert most betonból öntött autónk van, flashback nullára, fülkenézet bekapcs és lehet próbálkozni körbe verni a mezőnyt egy rossz autóval ;)
  • szabii98
    #13163
    Inkább valami olyasmi kellene, hogy a tudás és az autód alapján rak be :) persze, ez nehéz, de akkor nem is kéne ilyen sok nehézségi szint :D:D
    és igen, sok függ a 2. bekezdésedtől
  • Alexease
    #13162
    Hogy mi nem jo, az eleg relativ;)

    Ket jatekos kozott, komoly kulonbsegek vannak/lehetnek koridoben. Ami nagyban fugg atttol, hogy mennyire ugyes, mennyi idot szan ra, mennyi segitseget hasznal, milyen kontrollert, milyen stilusban, milyen nezetben.

    Igy palyatol fuggoen 2–10 masodperc is lehet a kulonbseg ugyanolyan autoval. Ehhez lehetetlen beallitani egy fix AI koridot, hogy mindenkinek jo legyen, es meg hivatalosnak, igazinak nezzenek ki.

    Igy van 4 nehezsegi szint es a catchup, ebbol kell gazdalkodni;) Talan jobb lenne a 4 helyett (40%/50%/80%/100%) egy fokozatos allitas (20–120%), es egy teljes mezonyre ervenyes catchup.
  • precise
    #13161
    Ahogy alex is írta lehetetlen feladat mindenkinek a tudásához jó ai-t csinálni, ezt el kell fogadni. Ugye a GranTurismo, Forza és hasonló játékoknál kicsit egyszerűbb, mert ott ugye a cél a nyerés, míg F1-ben ha realisztikusak akarnak lenni, akkor egy hrt-val a cél nem a nyerés hanem mondjuk a max 18. hely. Szóval nincs könnyű helyzetben a codemasters...
  • szabii98
    #13160
    Nem az AI béna, hanem az időeredmények és a nehézségi szintek nemjók.
    Lásd én. Intermedieten halálra verek mindenkit Force Indiával, míg Professionalon a HRT gyorsabb nálam
  • precise
    #13159
    lehet van is rá valami mod valahol. Megnézem racedepartmen-en.
  • precise
    #13158
    Igazad van, szerintem is hülyeség úgy játszani, hogy hrt-vel bajnok az ember... Én is visszarakom szerintem Pro-ról Legendsre, mert idegesít, hogy spa-ban force indiával nyertem, és még csak aggresszíven sem kellet védekezni, 3-5 kört gyaktam, quick setup.

    Tényleg jó volna egy nehézségi szint a legends meg a pro közé, vagy úgy megcsinálni mint talán az első toca race driver-ben volt, hogy hasonult hozzád az ai.
  • Alexease
    #13157
    Itt kerdezd meg.
  • Alexease
    #13156
    Eddig nem foglalkoztam vele, mert annal a ket autonal, amit hasznalok (Lotus, Caterham) amugy sem latni a tukroket (vagyis ugy ahogy valamennyit;P).

    De elvileg itt lehet allitani, felboltas, LOD, es a max tavolsag:
    ..\Documents\My Games\FormulaOne2012\hardwaresettings\hardware_settings_config.xml (<Mirrors> reszben).
  • Nohab
    #13155
    Nem fogom lejjebb venni az ai-t csak azért, hogy HRT-vel bucira verjem az egész mezőnyt. Így is elég illúzióromboló a 13-17 helyen kocsikázni, miközben körözöd a saját csapattársad.

    De szerinted nem béna az ai, hogy félreáll előled mikor a pozícióját kéne védenie, vagy egy szinte álló kocsit nem bír lekörözni, ami nincs is az ideális íven?
  • pitjou
    #13154
    Felraktam a patch-et, és engem még mindig kidobál néha az asztalra. Menteni, ment, de random szerűen kidob. Nem a verseny, vagy az edzés alatt, hanem ahogy befejezem valamelyiket, és menne a menübe. Az ujjongást még látom, a győzelmek után, de utána reccs.
    FLT verzió, Win7/64bit.
    Gyerekek, ezzel a hibával nem találkozott még senki?
  • pitjou
    #13153
    Ne skipeld a szabadedzést, hanem gyorsítsd fel az időt 30x-ra. és pikk-pakk vége. Megmarad a fejlesztés. Nekem a kormányon a felváltással lehet.
  • Robert24
    #13152
    Pl: volt olyan, hogy egy összidőt meghatározott a csapat és azt drs nélkül kelett teljesítenem 3 kör alatt. Ha már egyszer is kinyitottam a hátsó szárnyat buktam a feladatot. Szóval itt figyelni kell épp mikor mit kérnek. Tavaly ilyen nem volt. Fontosak a fejlesztések, mert a kocsi tulajdonságát befolyásolják pl. Aerodinamika, gumikezelés, gyorsulás stb.
  • Robert24
    #13151
    Szabadeddzéseken kell a kitűzött feladatot megcsinálnod ha ezt nem teljesíted akkor a fejlesztést nem kapod meg. Te nem tudod még meghatározni a fejlesztés ütemét de a következő évtől igen legalábbis tavaly így volt. Ha agresszív a fejlesztési programod akkor kb minden 2. futamra lesz egy fejlesztési csomagod.
  • Danecay
    #13150
    Már csak azért mert az átugrott (skip) szabadedzésen előzőleg teljesített fejlesztési feladat eredményét időmérőn nem láttam, hogy megkaptam volna.
  • lac coo
    #13149
    Alex !

    Tükörbe nem lehet belepiszkálni? Tuti van valami állítás hány métertől jelenjen meg benne az üldöző autó ...Kérdés, hogy hozzá lehet-e férni ...
  • Danecay
    #13148
    Azt, hogy agresszív vagy sem a fejlesztési program az mitől
    függ és mit befolyásol?Aszabadedzés skipelésekor elvész a teljesített feladat ezáltal a fejlesztés?
  • Timbu
    #13147
    Olyan is van, hogy ha zárod a gyorsabb MI előtt az ívet egy-egy élesebb kanyarban, gondolkodás nélkül nekedkoccan.