21741
  • Alexease
    #14791
    Egyelore kikapcsoltam a kanyarbanezest (idiotan billegett), es minimumra vettem a kanyarba dolest.
    Ex-has allitottam egyelore, ki-be kell lepkedni a palyara, nem volt turelmem hozza.
  • Fox44
    #14790
    Hm... nem rossz ez a kamera beállítás.:) Habár a kanyaríveket nem látom mindig pontosan.
  • Alexease
    #14789
    Az FFB sem megbizhato (legalabbis a sokfajta rangatas), mert az is mind kamu:D Eleg ha csak belenezel az effekt file-ba:P
  • Alexease
    #14788
    Oda irtam hogy „~” vagyis uszkve, es mivel nyolcad fordulat 45 fok, es annal valamivel tobb volt, annyira tippelek:D De teljesen lenyegtelen:D

    A lenyeg, hogy olyan irrealisan rossz volt a ket irany kormanyzasa, hogy ha jobbra forditottam az enyemet 90 fokkal, akkor o mar 180-nal tartott, ha balra forditottam 90 fokkal, akkor o meg szinte meg sem mozgatta:D
    De a kerekek rendesen mozogtak.
  • precise
    #14787
    Tehát: A valóságban kéne ott korrigálnod hisz megpattan a kocsi a kerékvetőn stb... A játékban viszont ez nincs hatással az autó viselkedésére, mármint, hogy megdobja, megcsúszik a kövön, viszont gondolom mivel tudták a fejlesztők, hogy ez így fos, beletették a kamu kormány mozgást.

    Azaz, legyen valóságosabb és dobja is meg az autót, és nekem kelljen korrigálnom ha már erősen támadom a kerékvetőt.
  • Fox44
    #14786
    Á, csak úgy kérdezem.:)
  • Alexease
    #14785
    Azt nem neztem;) Meg csak a cockpit-re neztem ra, mert az elsodleges, anelkul foss az egesz:DD Csinaltam egy gyors beallitast, hogy korbe tudjak menni, mert ami benne van, az nagyon idegesitoen szar.
    Meg allitgatni kell, de ha egy meglesz, akkor a pozicio kivetelevel jo lesz nagyreszt a tobbihez is.

    2-3 kort mentem eddig, de hozza kell szokni a tobbihez kepest kicsit padlogaz-padlofek uzemmodhoz:D Egyreszt F1 masreszt Codies:DDDD

  • lac coo
    #14784
    miért lényeg, hogy pontos-e az adat ? :)
  • Fox44
    #14783
    Raadasul jobbra ~50 fokkal a kormanyom vege elott elerte a veget.
    Ezt honnan tudod ilyen pontosan?:)
  • Alexease
    #14782
    Azt a kormanyt felejtsd el, ahhoz ne viszonyits. Kicsit idegesito, szokasos parasztvakitas, de ez van.

    Allo helyzetben es lassan jonak tunik, de sajnos csak nagy sebessegnel derulne ki, hogy mit piszkal bele a program a vezetesbe (pl. sebesseg fuggo kormanyszog). De azt meg ugy sem lehet latni (a kerekeken):)

    Osszehasonlitani lehetne masikkal, de amiben van F1, az mas kategoria.
    Kicsit sinautonak tunin, de szerencsere nem buta, itt nem az autokezelese adja a fo jatekelmenyt.
  • Fox44
    #14781
    Belenéztem a krekkbe, és ha w***z verziót használ valaki, akkor kell lennie a F1 2013 könyvtárban egy steam_api.ini fájlnak. Abban szerintem át lehet írni a nevet az UserName= résznél.
  • lac coo
    #14780
    És nem lehet kibányászni ezt a fake rángatást ?
  • Alexease
    #14779
    Az a virtualis kormany csak latvanyelem, nem sok koze van a kormanyzashoz:D Eleve a rangatasok es minimal ellenkormanyzasok mind fake:)

    De van/volt erdekesseg is:)
    A kormanyzas teljesen linearis, a kormanyszog allitas mukodik, de a virtualis kormany eleinte ossze-vissza ment. Jobbra ketszer gyorsabban fordult mint balra. Raadasul jobbra ~50 fokkal a kormanyom vege elott elerte a veget. Plusz durva sebessegfuggo kormanyzast is mutatott (kettesben rangatva es gyorsitva, 100 korul mar alig mozgott a kormany:P).

    Aztan egy ki-be lepesnel „megjavult”
    Amugy a kormanyzas jonak tunik, de ezek alapjan nem fogadnek ra:D
  • Totti5
    #14778
    fékerő max és nyomd az első tengelyre bátran:D
  • lac coo
    #14777
    Ha nagyon rövidet fékezel, akkor a végén blokkol, főleg ha ívre fordítod... ez mindig ilyen volt ...
  • dr Kotász
    #14776
    Kipróbáltam:

    * Classics - tetszik
    * Season 2013 - tetszik
    * Online - Kivették az XP-rendszert, azonkívül nem látok változást
    * Irányítás - Logitech MOMO-val nálam kifogástalan

    És ami nem tetszik: túl könnyű fékezni! Állandó padlófékkel se blokkolom szinte soha a gumikat. Mintha ABS lenne bekapcsolva. Más tapasztalat ezzel kapcsolatban?
  • lac coo
    #14775
    Ha gond nélkül a pályán maradok miért kéne korrigálnom ? :) elég nyakatekert gondolatmenet ...Vagyis nem kormányoz semmit, ez a lényeg... engem idegel az tuti :)
  • precise
    #14774
    Igen az csak látványelem, viszont amikor korrigál, akkor valójában neked is kéne csak ugye még mindig sínautó így ha nem teszed akkor is gond nélkül a pályán maradsz.

    Ettől függetlenül nem rossz a game 1-2 hónapig elleszek vele.

    Továbbra is keresek valakit Coop Champ-ra, nem virágboltival.
  • lac coo
    #14773
    Meg kell venni ...
  • Empty
    #14772
    Miért nem lehet nevet létrehozni benne? Csak Player One.
  • Totti5
    #14771
    Semmi ilyen nincs. A kerékvetős "rángás" csupán látványelem. Nincs semmi autómatikus kormányzás, még mielőtt elkezd terjedni a hülyeség...
  • lac coo
    #14770
    De ha rászaladsz a kerékvetőre, akkor is berántja a kormányt, de nem megy arra az autó, szóval szerintem az nem kormányoz csak látványelem ...


    De gondolom megint szándékosan hagynak benne ennyi egyértelműen buta dolgot ....Lehet még a héten jön az első patch ...steam, semmibe nem kerülnekik .
  • Danecay
    #14769
    Olyan mintha látható módon a virtuális kormánnyal valami automatika rákorrigálna a kanyar ívére, ha az kormánnyal nem megfelelően választom meg. Konkrétan olyan mintha be lenne kapcsolva a driving assistance, de ellenőrizve a segítségeket, minden OFF-on van és azt hiszem driving assistance-t nem is láttam a menüben! Ha nem cockpit nézetből mennél, próbáld ki úgy, gondolom így észrevehetőbb mint T cam-ból!
  • lac coo
    #14768
    szerintem a rángatásra gondol, én nem tudom, de szerintem az csak látvány elem, billeseknek ...De tény , hogy rohadt zavaró .
  • Totti5
    #14767
    Mi az az autómata kormányzás?!
  • lac coo
    #14766
    Nekem nagyon hiányzik, hogy a tapadást levegyem, irgalmatlan féktávok vannak így, és elég faláb kell, hogy a gázadás se jöjjön össze ...

    De sajnos 18 AI a bukótérben elég élvezhetetlen .:)
  • Firerock
    #14765
    Az miért lehet hogy a játék egész jól fut(Sokkal rosszabul mint a tavalyi),viszont a "videók",szóval amikor bemegy a boxba,beül az autóba,örül a végén. akkor mintha diavetítést néznék.
  • Danecay
    #14764
    Én mindig pártolója voltam a játéknak, de a GRID2 az irányítással kapcsolatban sajna nekem is eszembe jutott :( Alex, végre tudom, hogy milyen FFB lyukról beszéltél mind ezidáig :( Grafika jó, láthatóan és benchmark szerint is szebben fut mint a tavalyi! Az automata kormányzástól, alig egy pár kör megtétele után rosszul vagyok (remélem az első PATCH-ben kiszedik, javítják vagy mittudomén), viszont a kigyorsításon nehezítettek, óvatlanabb gázadásnál keresztbe lehet állni a géppel.

    Gyorsban virágbolti verzióval, pár kör megtétele után, ez a tapasztalat. Szokni kell! Van amiben jó irányba mentek el a fejlesztők, de van olyan ami egyelőre nem tetszik!

    Talán majd kipihenten, nyugodtabb lelki állapotban, nem pár kör megtétele után változik majd a véleményem!
  • argo001
    #14763
    Ez a játék most igazán jó lett. Nekem tetszik, megfelelő a nehézség, a vezetés valamivel realisztikusabb, a classic módért pedig külön piros pont.
  • Alexease
    #14762
    Hasznalja az AI a tapadas file-t?!
    Regebben amikor neztem Codies cuccot (bar az valszeg a Grid 1 volt), ott ha nullara allitottam, en egyhelyben alltam, az AI meg ugy ment, mintha semmi sem tortent volna:DDD

    Lehet, hogy most mar nem teljesen droton huzzak oket.
  • Alexease
    #14761
    Lehet olyan kormanyod van, aminek nem tudott mit kezdeni a driverevel, keves rajta a gomb es inkabb abillt valasztotta.
  • Alexease
    #14760
    Mint file valszeg minden jo, de azert valtoztak az autok, hozza kell allitani az biztos.
  • Fox44
    #14759
    #14739 Én sem értem. Szerintem jó lett a játék!:)
    #14751 Álmodban!:) F1 2013 sokkal jobb!:) De beállítja!:) Nekem beállította a gépemhez az első játék indításnál. Hozzá sem kell nyulnom a graf beállításokhoz.
    #14752 Nekem F1 es F2 írt. Nekem a cockpitek is tetszenek. De, majd lehet állítok rajta.:) Szerintem nem sínautó.:) Elég jól mozognak a gépek!:)
    #14754 Tényleg adrenalin pumpáló.:) Nagyon jó hangulata van!:) Igen, tényleg adagolni kell a gázt. Finoman kell vele bánni.:)
  • lac coo
    #14758
    Áááááh, nem a jó a csökkentett tapadás, az AI nem bír vele, mindenki kapálni megy :(((
  • RYO21
    #14757
    A classic editionben a régi F1-es kocsik és pályák alapból kivannak nyitva?
  • Firerock
    #14756
    Nekem teljesen jól kopik. A kiállás előtti kört már alig bírtam teljesíteni...
  • lac coo
    #14755
    Kamera file is jó a tavalyi .
    Hogy sínautó vagy nem, azt én nem is tudom eldönteni, néha jó néha nem :) mindenesetre visszarakom a tavalyi surfacematerial-t , hátha az is jó :)
    Régi autót csak egyet néztem, annak valóban nem való ez a játék. Mai F1-nek elmegy, én el leszek vele .Hangulat továbbra is csillagos ötös .
  • Muttley
    #14754
    gyerekek, van fizika a játék alatt :))
    nekem eddig nagyon bejön
    persze all-assist-OFF és cockpit nézet
    szabály szerint adrenalin pumpáló :)
    bárhol elkottázod a féktávot mész a susnyásba v. a szalagkorlát-puszi
    befordított kormánynál szépen adagolni kell a gázt, különben ringlispíl :))
    stb-stb

    megérte év eleje óta oltani őket facebookon
    már-már spam jelleggel
    "hope All-assist-OFF shall mean significantly different driving style
    being close to simulation
    Forza 4 did it"

    más:

    young-driver test - 2 körös abu-dhabi pálya

    1.5 mp-cel max tudom megközelíteni a bronzot
    persze a fenti beállításokkal
    megcsinálta ezt valaki all-assist-OFF és cockpit view?
    mi a titok? :)



  • B0GE5z
    #14753
    Szerintem nincs vele semmi probléma, az ottani véleményekre meg tök felesleges alapozni ott mindig csak az oltás meg a fikázás megy xd
    Aki MOMO-t használ leírhatná nekem milyen force feedback beállításokat használ a driverben + a játékban, a héten vettem és ez az első kormányom szóval ilyen téren még nem vagyok teljesen képbe
  • Alexease
    #14752
    Igen, vegigneztem, ugyanaz mint tavaly.
    A kormanyzas valamivel jobb lett, de most hogy be van kapcsolva a Spring a driverben, igy hasznalhato. De majd allitok rajta, talan mar mukodik a config file is;P

    A YoungDriverTest-nel szerncsere kiszurta, hogy a tavalyi is megvan, hasznaltam, megcsinaltam, es felajanlotta hogy kihagyhatom az elsot. De azert bekaphatnak, mert valasszam a 18 vagy a 19-es gombot?!:) Miert nem mennek a busba:DDDD Meg szerencse, hogy vakon nyomkodasban eltalaltam a jo gombot:D
    Ez PC basszus, miert nem lehet F1 es F2?!?!

    A cockpitek irtozatosan szarok, eloszor meg kell csinalni, mert igy hasznalhatatlan.

    HPattern es kuplung valoban nincs, ami vicc 2013-ban, foleg a Classic tartalomnal. A Codies tehet egy szivesseget...
    Amugy meg eleg sinautonak tunnek.