21741
  • IXEMGabeo
    #14831
    Thrusmaster RGT Clutchra nincs ilyened?:D
  • Master91
    #14830
    Autó beállítások vannak.

    Viszont:

    nem nagyon próbáltam még a játékot, de beállítást nem tudtam elmenteni, mert bezárulhatatlanul ugrál elő az ablak Save setupnál hogy "nem adtam meg nevet " (vagy ilyesmi) .
    Igen, ingyenes változatba van.
  • lac coo
    #14829
    G27:








  • IXEMGabeo
    #14828
    F1racedepartment? hátha ott vannak fent kormány setupok
  • mardal
    #14827
    Sziasztok

    Tudna nekem adni valaki egy setupot a játékhoz g25höz,próbáltam a 2012es beállításokkal, de egyszerűen élvezhetetlen,épp hogy megérintem a gázpedált és már max fordulatszám a kormányzás meg egyszerűen kriminális
    Kiváncsi lennék hogy ti a játékon beleül és a logitech profilerben milyen beállítást használtok.
  • IXEMGabeo
    #14826


    Leo Crowe véleménye és milyen igaza van a replayyel kapcsolatban, amit a Codi 4. szezon óta nem képes beletenni:)
  • Alexease
    #14825
    Vagy csak raeros:D
  • IXEMGabeo
    #14824
    nagyon nyugodt sofőr vagy:)
  • IXEMGabeo
    #14823
    így van, ha rövidet fékezem akkor blokkol ám:)
  • IXEMGabeo
    #14822
    majd mindjárt megpróbálom:)
  • lac coo
    #14821
    A legrégebbi Ferrari kameráját kibontod nekem ? :)
    Azt hogy lehet megcsinálni, hogy "döcögéskor" ne az autó mozogjon alattam, hanem én fixen üljek, és az út ? Magyarul hogy lehet azt kikapcsolni ?
  • Alexease
    #14820
    Vicc, hogy minden evben el kell jatszani (ffb, kamera) mielott hasznalna az ember a programjukat:DDDD De legalabb nem vedik hulyere, megoldhato a dolog.
    Nem ugy mint a Ferrari cucc, ami alapbol hasonlo kategoria lett volna, de azt fixen parasztvakito arkad fossra csinaltak, belenyulasi lehetoseg nelkul.
  • Alexease
    #14819
    Ez meg az XML dekodolo a tobbi file-hoz: binXml.zip

    binXml.exe file-name.xml -t new-file-name.xml
  • Alexease
    #14818
    Sauber kamera file (cockpit)

    - az 1064. sornal kezdodik a lenyeg (cockpit = head-cam)
    - megnoveltem a latoszoget (FOV)
    - kozelebb vittem a kamerat (ne a legbeomlo helyen uljon:P)
    - feljebb dontottem a nezetet (TILT), ne a kormanyt bamulja
    - a kanyarba dolest (ROLL) es nezest (YAW) minimalisra es lassura allitottam, ne rangasson
    - bekapcsoltam egy minimal alap razkodast (RandomBumpForce), ne legyen tukorsima az aszfalt
    - beallitottam egy minimal valtas berantast (GearChangeFore)

    A ZIP-ben a BACKUP es az XML-ben feliratoztam minden sort melyik mit csinal (csak amelyiken valtoztattam:P).

    f1-2013-camera-sauber-sa2-10.zip

  • lac coo
    #14817
    Hát de látom !!! :))) Remélem kiveszik majd ha sokan hisztiznek miatta :)
    Billhez gamepadhoz még megértem, jópofa dolog, de igazán megszűnhetne ha az ember kormányt használ ....
  • Alexease
    #14816
    Ne a kormanyt nezd, hanem az utat:DD
  • lac coo
    #14815
    hát engem kikészít ez a kormányrángatás, totál bizonytalan érzés ahogy a barom Alonso bepánikol és rángatja ...:)
  • lac coo
    #14814
    Megnézem ...
  • Alexease
    #14813
    Igen van: a billentyuzetet elsosorban szovegbevitelre hasznaljuk;) Csak poen
  • Alexease
    #14812
    Kicsit piszkaltam az FFB-t. Csodat nem lehet tenni, foleg az elore beallitott felfuggesztes gorber/szimulacio miatt, de minimalisan mintha talan esetleg:D

    Feljebb alitottam a minimal ellenalast (friction), a tapadasvaltozas erzeset (slip curve), es bekapcsoltam egy minilaiis valtas erzest a kormanyra.

    f1-2013-ffb-10.zip
  • Alexease
    #14811
    Valszeg sokkal tobbet tud az engine, mint amit latunk belole. Mar ugy is eleg tetemes, ha osszegyurnank az F1, GRID, DIRT tudasat;)
    Valszeg a konzol (hardware) es az igenyek miatt kell egyszerusiteni a dolgokat. Tuti tudna ez sokkal tobet is, de mivel ebben a kategoriaban a latvany es a hangulat az elsodleges, igy at kel csoportositani a dolgokat.

    A jatekkal eddig ssem volt gondom, most mar a kormanyzassal is megbaratkoztam:D
  • Krisztiam #14810
    jaja billentyűvel, épp azt akartam kérdezni van-e rá vmi megoldás, köszi! :)
  • Master91
    #14809
    lol.


    Billentyuzettel tolod,mi? Kozepesre rakd a kiporges gatlot.
  • lac coo
    #14808
    hát igen, az a fránya 600 lóerő .....
  • Krisztiam #14807
    nah kipróbáltam én is szerintem nagyon jó a grafika meg úgy minden, de az irányítás nagyon rossz, nyomom a gáz és tolja ki a seggét a kocsinak
  • lac coo
    #14806
    Es ugye aki profi, az elmenyert jatszik, az evek ota tudja, hogy a setupban nem feltetlenul kell a legstabilabbra allitani mindent....Igaz nem lesz elso az ember, de egy esos verseny sokkal jobb ha kevesebb a leszoritoero, kemenyebb a futomu :))))))
  • lac coo
    #14805
    Jah, egyszer kibontottam az autohoz tartozo figikai cuccot, mar nem tudom mi a neve, ott is egymillio dolog parameterezheto, tiszta luxus. De szerintem leszarjak azt is, nagyjabol a contos dolgokat atirogatjak, a tobbi meg marad ugy ahogy a programozokmegirtak defaultkent :)))))
  • Fox44
    #14804
    Nem tudom, de én épp, hogy lecsúszok az ideális ívről, ha nem megfelelően megyek be a kanyarokba. Pl túl gyorsan, vagy, ha picit rossz szögben veszem a kanyart stb.:)
  • lac coo
    #14803
    En ellvagyok vele, azt kaptam amit vartam :) Elvezetes, dogos. A kormanyrangatas az nagyon idegeseit, es jo lenne a kevesebb tapadas, talan ma nekiugrok atirogatni, bar nem hiszem, hogy a tavalyi file a gond.......De hatha......

    Sinauto az igaz, de hosszu versenyen meg igy is kuzdeni kell a gumikopassal, benzinfogyassal.......Mai F1-nek jo ez, mas auto tutinem kellene ilyen fizikaval :)))))
  • bakkerman
    #14802
    olyasmi igen,például kanyarkombinációkban mintha valami láthatatlan erő picit taszítaná az autót az ideális ív felé
  • Alexease
    #14801
    Igen:) Nem durvan, de ott mocorog az erzes, hogy valami nem az igazi.
    Foleg egyenes futas utan erezni a kanyar raforditoban. De kanyar kozben, korigalasnal sem teljesen szazas.

    Ez nem biztos hogy bug vagy beagyazott kikapcsolhatatlan segitseg, valoszinubb hogy a kormanyvissszajelzese (FFB) miatt ilyen.

    A lenti videoban is latszik (#14785) (igaz csak nehany kort mentem:P), hogy a kozepes es gyors kanyarraforditoknal kicsit bizonytalan a racelzas:D Kicsit mashogy varnam, nincs meg a kormany kozepen a rendes visszajelzes.

    Nem mondom hogy fityeg mint korabban, a kormanyzas sem kesik (max trukkos nem linearis, de ez megallapithatatlan), csak nincs meg az a hatarozott visszajelzes, ami ilyen autonal, ilyen sebessegnel, ekkora kerekeknel es leszoritoeronel varhato lenne.
  • oneal1
    #14800
    akik kormannyal nyomjak azoktol kerdeznem hogy iden is olyan vezetni mintha nem te iranyitanad teljesen az autot?:D
    Gondolkk itt arra h egyszeruen nem 100%ban direkt a kormanyzas
  • Firerock
    #14799
    Mindenkinek túlzottan kopnak a gumik? Most kínában pl fel kellet adnom a versenyt, mert 25%-on 3 kiállás kellet volna,mert a 10 körben a keményebb gumi amit a 6. körben raktak fel,teljesen piros volt(14 kör volt a verseny). Viszont a többiek akkor futották meg a leggyorsabb kört. :/
  • Alexease
    #14798
    Megneztem, minden beallitas ugyanan, plusz a dinamikus idojaras es a safetycar. 15 sec alatt toltott be, fix 60fps, nem volt semmi gond.

    De 6 eves gepem van, igy 1280x720px-ben futtatom, minden High es No AA. Ha szamit valamit.

    De ott valami mas gond lehetett.
  • precise
    #14797
    Valaki ránézhetne akinek eredeti a játéka, hogy a következő beállításokkal mi történik:

    Mode: Grand Prix
    Pálya: Korea
    Versenyző: Alonso

    50% verseny táv, full versenyhétvége, Legend nehézség, minden assist off, stb...

    Nálam már a pálya betöltése is 5 perc (elsőre azt hittem lefagyott) majd mikor betöltés után jönnek a pályáról a képek, kb 1 frame/perc(!) a játék sebessége, elnyomni sem lehet ezt a részt se ESC se Enter nem segít, én meg nem vártam meg.

    Eddig minden más játékmódban tökéletes volt minden.
  • B0GE5z
    #14796

    karrier, melbourne, 50%, elég jól eltalálták az erőviszonyokat, néztem egyet mikor vettel az utolső körben megfutotta a legjobb köridőt :D
  • Fox44
    #14795
    Igen, hát látszik, hogy értenek hozzá valamennyire, de Codemasters sosem csinált szimet. Lehetne több is, de összességében kihozták belőle amit lehetett. Legalább is, amit a vásárlók engednek/engedtek.:D Kipróbáltam gamepaddal is, és durván csúszkál az autó. Főleg, ha gombbal nyomja az ember a gázt, analog karral irányitva.:D Azt hiszem lesz itt sírás!:D Lehet, hogy a következő patch-ben "javítják".:D
  • Alexease
    #14794
    En azt utalom benne, pontosabban a Codies-be, hogy felmillio dolgot tud az engine, teljesen jo is lehetne, a kameraallitasok a legprofibbak amiket latni: ~6000 sor a kamera file 1 autohoz, csak a head-cam, ami a lenyeg, 150 sor. Plusz mindenhez kulon lehet allitani a hatranezeseket is.
    Mindent lehet allitani, nem csak a poziciokat, hanem a dinamikat es efekteket is – es nem tesznek a progiba egy advanced menut, hogy ki lehessen hasznalni.

    A kormanyzas, FFB es a fizika is tuti hasonlo elgagyizas aldozata.
  • Fox44
    #14793
    Ja, a tavalyinál is ezt kellet csinálni. Úgy utálom.
    #14790: A vezető keze miatt.
  • Fox44
    #14792
    Ja, nem vettem észre „~”.:D Már csak fél szemmel látok.
    Durva, még jó, hogy én nem tapasztalatam.