21741
  • Alexease
    #15761
    Legjobb esetleb is megkapja az uj GRID kezeleset (kicsit jobb FFB kozepen). Valszge minimalis jatekmenet, AI es gamepad piszkalasok. Szerintem mar a kovetkezo evre osszpontositanak (NextGen). Ha jol lattam, azt mar az ev elejen kiakarjak adni (a valodi F1 kezdeten), es folyamatosan frissiteni.
  • lac coo
    #15760
    Sok info nincs, video se jó semmire .
    De kösz, legalább valami van már ! :D
  • V43 1105
    #15760
    Codemasters F1 2014, Október 17.
  • Totti5
    #15759
    Első tengelyre ( front ) vagy a hátsó tengelyre ( rear ) megy több fékerő, ha az elsőre tolod akkor nagyobb fékhatást érhetsz el, de könnyebben is blokkolnak a kerekek. Kanyarfüggő hogy mikor hova mi kell, mennyire kell fékezni és ennek függvényében előre vagy hátra tenni. Natural pedig a semleges alapbeállítás.
  • TottiHUN
    #15758
    Fékerő elosztásnál miben lesz más a fékezés? gondolok itt a fron neutral rear beállitásokra.
    Köszi előre is.
  • lac coo
    #15757
    Jah, azt nem is ertem, regebben ilyenkor mar toltak ezerrel.....Az uj gridet is eleg keson kezdtek pro,ozni, es eleg szegenyesen.
  • adam46
    #15756
    Csak jöhetne már hozzá egy kis marketing kampány.
  • lac coo
    #15754
    Barhogy is lesz, sajnos megint csak kotelezo vetel, mert az uj motorolat, energiavisszanyerest senki nem fogja megcsinalni, es eleve, mint f1 verseny csillagos otos, ezen a teren semelyik jatek meg csak a nyomaba sem er ,sajnos.
  • Danecay
    #15753
    A replaykey.pbf fájlt utólag meglehet nyitni valahogy, vagy csak közvetlenül a futam után nézhető vissza a mentés?
  • lac coo
    #15752
    Jo lett ! Nem kell halalba csicsazni..... :-
  • adam46
    #15751
    Örülök. :)
  • Alexease
    #15750
    Igy emar hasznalhato, koszi!
    Es kulon dicseretes, hogy nem lett teletolva extra hatterkepekkel es brutalis szinekkel:)
  • adam46
    #15749
    Na, így hogy tetszik a topic?
  • lac coo
    #15748
    Mondjuk grafikailag simán megelégednék egy Grid Autosprt szinvonallal, mert az gyors is és szép is .
  • adam46
    #15747
    Most is nézem.
  • akyyy
    #15746
    házi hazda ránézhetne a topikra lassan :D
  • lac coo
    #15745
    Egy dof az dof, barmilyen verzioszamu is lesz a motor .....
    De mondom, bevallt szokas, higy emelnek ezen azon, es kap egy uj motor cimet. :))
  • grebber
    #15744
    A 14 örömére végre szórhatnák 2.5 euroért a 10-et!
  • Danecay
    #15743
    Nemigen értek hozzá, de szerintem a játékok által használt effekteket pont hogy a grafikus motor határozza meg.
  • lac coo
    #15742
    Vagy......:

    Ha meg tudjak oldani ezzel a motorral, miert kellene masik :)
    De tovabbra is azt mondom, ez a motor boven jo, az higy milyenek az efektek, hany poligon az auto, mekkorak a texturak stb., nem a motoron mulik.
  • Timbu
    #15741
    Nade a jelenlegi EGO motort portolnák az új konzolokra egyetlen játék kedvéért? Már az új Gridnél is úgy tűnt, hogy még utoljára kiadnak egy játékot a régi motorral, ha már a modellek úgyis megvannak.
  • Danecay
    #15740
    Nyilván vágom, hogy az új konzolokra való fejlesztést jelenti, de mi itt többségében PC-s verzióról beszélgetünk, ahol ez a fogalom elég értelmetlen, szemben a konzolokkal ahol a 8-9 éves hardware-kkel szemben, az új pár hónapos masinákra fejlesztik a játékokat. Multiplatform játékról lévén szó a PC-sek abból profitálhatnak, hogy az elsődleges cél, nem a régi hardware-kkel való kompatibilitás, így nincs szükség indokolatlan butításokra a hardwarekapacitás jegyében. Ugyanakkor egy Watch Dogs szerű PC-s next gen játék-ból sem sülne ki túl sok jó, ahol gyakorlatilag szándékosan és indokolatlanul butították le a PC-s verziót, egy sok éves játék szintjére, azért, hogy szembetűnővé tegyék az új konzolok és a PC-k közötti, a valóságban közel sem akkora különbséget.
  • dr Kotász
    #15739
    Hát, Alonso meg Vettel is ezzel küzd :)
  • lac coo
    #15738
    Ketto koze, kompromisszum ! :)
  • Casillas
    #15737
    na jó, de ha meg ezeket lágyabbra veszem, időmérőn leszek lassabb :D
  • Totti5
    #15736
    Nagyon jól csinálják azt amit. Minden évben rámentek a részletekre, lényegében ugyan azt játszottad amit a valóságban is láttál. 13-as első kiadása vezetésileg nagyon jó volt, kár hogy kisírták a butítást:(

    Én úgy tudom hogy az idei még a jelenlegi EGO motorral jön, ami az új konzolokon is 60 fps lesz. A legelső játék a "nextgen" vagyis a következő verziós EGO motorral a következő DIRT lesz minden bizonnyal jövőre.

    Idei játékban van mit bőven csinálniuk. Komplett hybrid hajtást kell valahogy lemodellezni ( elosztások, elektro motorok, energia visszenyéres ), amit állítani is lehet majd meg kell is, aztán ott a turbómotor és minden egyéb. Meg nyilván AI-t is fejlesztik, lesz új pálya is stb...
  • dr Kotász
    #15735
    Autóbeállításnál:

    lágyabb rugó
    lágyabb keresztstabilizátor
    kisebb összetartás


    Eben a játékban az is jó, hogy nem lehet időmérőre optimalizált autóval végigmenni egy versenyt. Nekem egy boxkiállás különbség van az eszetlenül kemény time trial és a lágyabb race setup között.
  • Danecay
    #15734
    Amennyiben nem eredeti a játék, akkor a válasz adott, ha eredeti akkor kevésbé szélsőséges autóbeállítás, finomabb vezetés.
  • drago14
    #15733
    Sziasztok!
    Valaki tud jó taktikát arra, hogy ne kopjon el az utolsó körökre a gumi? A 2013-as game-ben.
    A választ előre is köszi!
  • IXEMGabeo
    #15732
    majd toljuk a 14-es game-t is:DDD, csak ahhoz valószínű új gép kell;)
  • lac coo
    #15731
    Igen... ez mindig előjön, hogy ugyanazt adják el, de mit kellene hozzárakni ? :))))

    Egy játék nem tud sajnos olyan lebonyolítást, szabályrendszert mint a Codies F1 -ek .
    Sokat nincs már mit hozzátenni :) Idén változott minden, gondolom megcsinálják aztán ennyi, mást mit kellene ...
  • V43 1105
    #15730
  • IXEMGabeo
    #15729


    11-es játékon kívül amihez nem tudtam a kormányt belőni, minden szériát élvezettel vittem végig;) 12-es játékban sok volt a bosszantó hiba, felesleges és irreális büntetgetés, de a 13-as játék mindenért kárpótolt...
  • Totti5
    #15728
    Mégis milyen legyen évről évre egy F1 játék?
  • lac coo
    #15727
    Ezt veszi a nép :)
    A tavalyi már elég emészthető lett.
    Tudnának jobbat is , de minek, minden évben megy a sírás, ha picit meg-megcsúszik az autó :DDDd
  • paj01
    #15726
    Mit tekintünk újnak? pl mondjuk egy unreal engine 1 2 3 4 egyes verziói között azért elég nagy a különbség sztem, hogy újnak hívjuk még ha esetleg egy tőről is fakadnak.
    Nem a grafika hiányzik, hanem a fizika meg AI. Az nem tetszik Codienál, hogy rááltak a tömegtermelésre. Alig nyújt többet a mostani f1 mint a 3évvel ezelőtti. De ez igaz a többi játékukra is. Lassan ilyen NFS íze lesz a dolognak.
  • lac coo
    #15725
    Senki nem ír manapság új motort, az csak etetés, kap néhány új funkciót meg egy új verziószámot, aztán mindenki bekajálja :)))

    EGO engine, teljesen jó, mindent tud amit kell, hogy mekkora a textura, mennyi az object, milyen minőségűek az effektek, az nem a motoron múlik. De sokan így gondolják ....:)

    De a mostanival is simán lehetne nextgen grafikát készíteni, tud az mindent, és rohadt gyors motor ...
  • IXEMGabeo
    #15724
    13-as jó kis játék azér;)
  • paj01
    #15723
    Nos nem remélek sokat. 1 év alatt...A 2014-es változásokat implementálniuk kell. Szerintem marad az unalomig használt EGO engine. Pedig ráférne már tényleg egy kis vérfrissítés a sorozatra. Évek óta ugyanazt azt adják el újra matricázva.
  • adam46
    #15722
    Jó, nem lesz nextgen, leszarom.