21741
  • Totti5
    #16158
    500 emberből 50et küldtek el, akik a Grid / Dirt-en dolgoztak. F1es csapathoz nem nyúltak.
  • lac coo
    #16157
    Jut eszembe, a CM elég komoly kirúgásokat jelentett be, hogy ez most jó vagy rossz azt nem tudom :)))
  • Fernandooo #16156
    Miután játékokat nem egy szűk, ebből fakadóan profitképtelen kisebbség számára készítenek, igen fontos pl. a körítés. Kezdjük egy értelmes, jól átlátható menürendszerrel. Ami a kornak megfelelően egyben látványos is.

    Szolgáltatások terén nem árt, ha van benne használható co-op, ami a karrier során is használható. Barátlista sem árt. Ha már menü, akkor odafigyelve a lehető legszélesebb igényekre a majdnem szimulátortól a teljes árkádig bezárólag lehessen választani a lehetőségek közül. Értelmes törésmodell – csattanáskor konfetti eső nem annyira vehető komolyan -, jól alkalmazott szabályrendszer, ami nem engem büntet, ha a gyépé AI belém rohan, vagy satufékez előttem, vagy fél centire lesodródok a pályáról, eleve időt veszítek és még rám is dob egy vastag büntit... Röhejes.

    Az sem árt, ha a multi játszható, és széles paraméterek beállításával testre szabható. (Egy körös versenytől a full távig, szabályok alkalmazása, free setup, setup lock, sorolhatnám.) Nem baj, ha ugyancsak a multiban menthető egy időmérő végeredménye, ami a legközelebbi alkalomkor, verseny indításakor betölthető. Dedikált szerver sem az ördögtől való találmány úgy minimum egy évtizede, ha nem több.

    A mesterséges intelligencia szintén legyen jól paraméterezhető, és ne legyenek olyan gyermekbetegségei, hogy pl. irreálisan nagy a kanyarsebessége, egyenesben viszont idiótán lassú és fordítva. Ismerjen fel bizonyos helyzeteket és annak megfelelően reagáljon. Időjárás: vajon mennyire lehet lehetetlen küldetés egy adatbázison alapuló rendszer felépítése, ami a játékos választása szerint vagy az éppen aktuális meteorológiai viszonyokat kéri le és hozza létre, vagy a megrendezett versenyek körülményeit modellezi le? Sokan már csak praktikussági okokból is szeretnék visszanézni, hogy mit alkottak a pályán. Vagy a versenyzőtársak. Ezért fontos egy modern visszajátszás menü, ami a teljes futamot képes elmenteni és lejátszani, tetszőleges pilóta nézőpontból, több külső kameraállásból. A visszanézésekből elég sokat lehet tanulni és persze a vitás eseteket is könnyebb elbírálni.

    Az sem baj, ha a grafika nem egy barlangrajz, pl. mint ami az F1 2014 estében határozottan állítható a többi, mostanában játszott hasonló produkciókhoz viszonyítva. A kiállásokon is lenne mit javítani, mert amikor mindenkit elenged a szoftver, az azért eléggé röhejes tud lenni.

    Az AI esőben mutatott irreális teljesítményét szintén nem árt hangolgatni, mert amíg száraz idős köröket futkorász szakadó esőben, addig nem beszélhetünk valami nagyon szuperül összerakott játékról. Nem biztos, hogy multiban a connection lost feature olyan népszerű, illene tehát kivenni végre.

    A SC is elbírna némi hangolást, mikor, hogyan, meddig megy ki a pályára, hogyan reagál erre az Ai… Megoldhatnák, hogy a leaderboardon az első öt helyen ne olyan köridők szerepeljenek, amik fél perces, hihető eredményeket mutatnak egy-egy pálya esetében.

    Karriert is kissé mozgalmasabbá tehetnék, pl. azzal, hogy valamiféle karakterfejlődést visznek a dologba, komolyabb célokat kellene elérni, lehessen érdemben alkudozni a fizetésről, meg egy rakat ilyen apróság, amiken lehet röhögni, csak éppen akik nem profitképtelen hc szimesek – vagyis a játékos társadalom 99%-a -, azok épp az ilyesmikre is kíváncsiak lehetnek.

    Hirtelen ennyi, első nekifutásnak elég is lenne ahhoz, hogy ne legyen ez a széria továbbra is a szánalmas jelzővel illethető.

    (Biztos egy halom dolgot kifelejtettem, de nem is az én dolgom komplett játékokat kitalálgatni…Az állandóan visszatérő, a CM fórumán is felbukkanó kívánságokat – felvezető kör, paddock bejárhatóság, pódium – meg sem említem bővebben, mert ismerem az ez irányú, szimes legyintgetéseket, mindazonáltal igény mutatkozik ezekre is.)
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.01.04. 21:53:00
  • lac coo
    #16155
    Majd egyszer azert remelem konkretan megtudom, milyen a jo f1 jatek, azon kivul, hogy ez szanalmas ...! :))
  • adam46
    #16154
    Kénytelenek lesznek, ha nem akarják lehúzni a rolót és most tényleg nagyot kell dobniuk, a visszatéréshez. Egy erős marketing kampány sem ártana. Meg nem ilyen béna és unalmas pályabejárók.
  • davids014
    #16153
    Szerintem márciusban semmi nem lesz az f1 2015 megjelenésből.
  • lac coo
    #16152
    igazából idén nulla munkát fektettek már bele, nyilván a nextgenen dolgoztak .
  • adam46
    #16151
    Ilyen silány munkával, meg is érdemlik ezeket a számokat. Szánalmas amit csinálnak.
  • Timbu
    #16150
    Azt kellene tenniük, hogy ha kormány van beállítva vezérlőként, akkor komolyabb fizikával fut a játék
    Így nem lenne sírás a többség részéről, hogy miért ilyen nehéz irányítani.

    Az eladásokban pedig szerintem benne van, hogy mindenki már a next gen 2015-öt várja, plusz idén a valódi F1 sem volt népszerűsége csúcsán.
  • Totti5
    #16149
    Jah, csilli villi képek, videók kellenek azok majd vonzák őket megint.
  • lac coo
    #16148
    Én azt láttam, hogy még a CM sem igazán tudja most mi a jó :))
    Ha egy picit komolyodtak, mint a 2012-ben ,amikor el lehetett fékezni és letúrta magát az a autó, volt ám höbörgés, mi ez szar, a tv-ben ilyen nincs :)))

    Ha meg lazább lett akkor meg mindenki a fizikáért sírt.
    Szerintem amúgy egyszerű, megkopott a grafika mára már, jövőre nextgen lesz, újból veszi a süket tömeg ....

    Nekem két bajom volt vele, a boxkiállás, és a fizikában a felesleges kikapcsolhatatlan baromságok ...
    szabályrendszer, versenylebonyolítás az egyedülálló máig is !
  • Fernandooo #16147
    Minden esetre mindenképp meg kellene fejteni, hogy alig néhány epizód alatt hogyan kopott ki 1,8 millió játékos a szériából. Nyílvánvaló, hogy a sorozat nem jó úton halad, mert akkor ugye nem lennének olyanok az eladások, amilyenek. Érzésem szerint az sem tesz jót a játék megíytélésének, hogy immáron fél évtizede képtelenek kiiktatni a multiból az immár viccesen klasszikusnak számító connection lost hibát, nem tudnak egy értelmes és jól alkalmazott szabályrendszert felépíteni, és az AI sincs a helyzet magaslatán. Az időjárás is vicc, olyanokat olvasok, hogy embernek a karrier során a versenek 80%-ban esett az eső, és hát véletlenszerűre állította az ezt befolyásoló opciót... A törésmodellt meg kis túlzással egy Grand Prix 4 is veri. Valami nagyon nem oké ezzel a sorozattal, ha ilyen mélyrepülésbe kerültek...

    A visszajátszás miért nem lehet korszerű? Nézzenek már meg egy iR, rF visszajátszási menüt, valami olyasmit kellene nekik is alkotniuk. Miért nme lehet dedikált szervereket indítani? AC-ban már lehet. Érthetetlenek ezek a hiányosságok.
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.01.03. 18:21:50
  • Totti5
    #16146
    Visszajátszás nem lesz "normális". A környezet eléggé autentikus, minden évben minden apróság le lett modellezve ( szikrázások, gumitörmelékek stb... ). 2011-el multiztam csak, a CO-OP season elég jó kis multimóka volt.

    Fizikát leszarják a billesek és kontrolleresek, mert abból nem éreznek semmik, hisz segítségekkel mennek, easy AI ellen. Mi sírás volt a 2013snál hogy úgy kopik a gumi mint a valóságban és a kontrollersek rövid időn belül leradírozták azt, aztán nem tudtak nyerni. Hivatalos fórumon ríttak az emberek a Codienek hogy szar. Meg is peccselték, hogy sínautó legyen nekik. De nagyon fontos a fizika valóban!

    HUD szintén nagyon-nagyon fontos, mindenkép rá kellene feküdniük!!! Látom ahogy emberek egymást tapossák a boltok előtti sorokban mert nem costum HUD hanem TV style HUD van benne!

    Nomeg a kommentár, hogy is lehet anélkül versenyezni. ( volt kommentár a Playstation F1-ekbe, pár versenyig poén aztán ugyan az, teljesen felesleges dolgozni vele, beletenni, hogy a következő évben meg azért menjen a sírás mert már unalmas mert mindig azt mondja... )

    Ez nem az a műfaj ami évente storyt akciót új autókat, új helyszíneket ad. Ez nem NFS. Ez mindig ugyan az, csak a szabályok változnak, amit a Codie patentul mindig is beleépített, sokkal jobban és részletesebben mint kellett volna az átlag vásárlónak.
  • IXEMGabeo
    #16145
    pedig a 2013-mas jatek jo lett es ott mindent bevetettek:) nem lehet azt mondani
  • lac coo
    #16144
    LOL
  • Fernandooo #16143
    Talán ha valami hangulatot tennének bele, ha kiszűrnék a kardinális hibákat, ha lenne normális multija, normális visszajátszási lehetőség és még sorolhatnám... Nem az a baj, hogy ugyanazokat a versenyeket kell lefutni, hanem az, hogy ezt teljesen lélektelen környezetben. Enyhén nevetséges pl. hogy nem használhatják a hivatalos HUD-ot, nincs kommentátor, gyakorlatilag nincs semmi, ami az F1 körítéséhez hozzátartozik. A fizikáról meg jobb, ha nem ejtünk szót. És ahogy az eladások mutatják, az "átlag gamerek" is elfordulnak a szériától. Vajon miért... Azért, mert nincsenek hangulati elemek. Semmi. Ami van, az meg full béna.
  • Totti5
    #16142
    Önismétlő:) Ez jó. Mégis mivel lehetne feldobni azt a 60 körös futamot, amitől izgi lehet... hm... robbanás, vér, csajok, sex?

    Az egy dolog h a szimesek jobb fiziaki paraméterek után áhítoznak, de az az átlag gémert aki billel max kontrollerrel tologatja mit sem érdekli. Nekik így is játszhatatlan segítségek nélkül.

    Sok mindent nem tudnak művelni. Szebb lesz, jobban fog szólni és kb itt vége is a felszínes dolgoknak, ami érdekli a nagyközséget.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.03. 17:40:26
  • Timbu
    #16141
    Na igen, így jár az, aki a kis Johnny-nak (=controller, minden segítség kikapcs, szar a játék ha megpördül/elfékezi magát/nem tudja elsőre Vettel pole-os idejét megfutni) készíti a játékot és nem a rajongóknak, akik vannak olyan hülyék, hogy minden évben megvegyék.
  • lac coo
    #16140
    Hát remélem is, hogy csipkedik magukat kicsit, ennél azért többet tud a Codemasters ...
    Nem is velük van a baj, ők hozták amit kellett, csak közben talán kicsit igényesebb lett az user ...
  • Fernandooo #16139
    Te jó ég, mekkora bukás lett ebből az ígéretes szériából.

    Eladási adatok, PC, konzol együtt (worldwide):

    F1 2010: 2,24 m
    F1 2011: 2,33 m
    F1 2012: 1,66 m
    F1 2013: 0,96 m
    F1 2014: 0,41 m

    Jól mutatja, hogy fordult el jóformán mindenki az évek során, ahogy nem voltak képesek túllépni a gyermekbetegségeken és tették egy fantáziátlan, lélektelen, csúnyán önismétlő, érdektelen vacakká az egészet. Kíváncsi leszek, hogy ezek után mit művelnek a következő résszel, mert ez így egyelőre óriási lebőgés.
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.01.03. 17:13:10
  • lac coo
    #16138
    Hát nem is drága :)
    ezt nem pár hónapra veszi az ember, és folyamatosan supportolja is ...
  • Timbu
    #16137
    Csak nem olcsó, így nem szép tőlük, hogy minden programhoz külön-külön meg kell venni :(
  • Danecay
    #16136
    Nem is tudtam, hogy működik az f1 sorozatal is ;)
  • lac coo
    #16135
    Ez a jó neked, elküldeni ezt nem igen lehet, meg kell venni a play-en :

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sensadigit.dashmeterforf1dirt&hl=en
  • Alexease
    #16134
    Dashmeterpro
  • krisztian1329
    #16133
    Valaki eltudja nekem küldeni a Dashmeterpro-t 1.8.2-es verzióját és hogy hogy kell beállítani hogy működjön?
    E-mail címem: [email protected]
  • argo001
    #16132
    Üdv! :)
    Valakinek vannak jó beállításai MOMO kormányhoz? Néha kicsit úgy érzem, mintha szappantartót vezetnék.
  • Danecay
    #16131
    Az F1 2014 az F1 2013 kiadásának idején már nextgen-nek volt bejelentve.
  • lac coo
    #16130
    Nem tudom, azt sose olvastam, hogy idén akartak volna bármit is nextgenre...
    Dekíváncsi vagyok, a Grid autosport grafja eszméletlen jó lett, milyen ez nextgenen , :))
  • Danecay
    #16129
    Éppen emiatt írom :) Elvileg már a 2014-nek is nextgen-nek (actualgen) kellett volna már lennie és enek ellenére sincs semmi. Igaz a Codies nem a marketingjéről volt híres az utóbbi időben, különösen az F1-et illetően, valamilyen fura módon.
  • lac coo
    #16128
    Nextgen ego cucc biztos mar keszul egy ideje, nekik ez kotelezo az uj konzol miatt, jo ideje elkezdhettek mar, es nekik iszonyat jo az alap cucc, barmit pillanatok alatt osszelegoznak vele....
  • Danecay
    #16127
    Kíváncsi leszek mikor lesz ebből megjelenés. Arról volt szó, hogy az F1 2014 megjelenésekor bővebb infókat fognak publikálni az F1 2015-ről, sőt valami ingame prezentálás is rémlik. Ehhez képest eltelt az óta 2 hónap és semmilyen hírértékkel bíró infó nem hagyta el a CM háza táját a témát illetően. Legalábbis én nem hallottam róla. Lesz ebből május, de még inkább június is szerintem :)
  • lac coo
    #16126
    Hát csak az elején ki a fene venné meg egy pályával :)

    Amúgy voltak6vannak ilyen eventek, érd utol a csapattársat más gumin meg hasonlók ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2014.12.17. 22:41:23
  • Alexease
    #16125
    Az utolso NASCAR jatekokban volt hasonlo, hogy valodi versenyeken vettek fel GPS-szel (elvileg) dolgokat, es azokat a versneyeket, fuitamokat vag csak egyes reszeit lehetett vegigjatzani.

    A warez ellen tuti lenne az a megoldas (2-4 hetente kiadni a palyat, az aktualis erosorendet, festeseket, reklamokat, erdemenyeket). Plusz egesz evben lenyegeben promoznak a jatekot. Nem a lefutott zezon probalnak eladni. Mashol mukodott hogy a szezon kezdetekor adtak ki. Max nem frissitettek ev kozben:DDD
  • Timbu
    #16124
    Nem a pálya változik, hanem nem tudják előre, hogy az azévi autók milyen köridőkre lesznek képesek + a csapatok közötti erősorrendet sem ismerik. Bár ezt meg tudnák oldani patchekkel is. Meg mondjuk a warez ellen is jó lenne egy ilyen megoldás.
    Olyat is el tudnék képzelni (már ha nem egy ilyen sótlan banda lennének), hogy a futamok után kiadnának egy "játszd újra a futam jeles eseményit" küldetést (volt korábban is valami ilyen, hogy 10 kör van hátra, negyedik vagy, nyerd meg a versenyt).
    Utoljára szerkesztette: Timbu, 2014.12.17. 22:15:52
  • akyyy
    #16123
    annak ugy mi értelme ha már eleve készen van?
    jó, teszem azt kiadják még év elején, de aztán májusba hirtelen döntéssel valami nagyot változtatnak a hungaroringen, akkor adjanak ki hozzá egy DLC-t, ami már a váloztatott ring lenne benne :D
  • Alexease
    #16122
    Jovore valtozik, evelejen adjak ki, aztan folyamatosan jonnek hozza a cuccok. Ponos leiras nincs (nem is neztem utana), de elkepzelheto, hogy a palyakat is folyamataban adjak ki?!
  • akyyy
    #16121
    az ujrol lehet tudni valamit? mikor jelenik meg? jó lenne ha avblamikor év elején, tök gáz hogy a 2014es is 2 honapja hogy kijött de már rég vége a szezonnak. a 2015ös szezont meg kicsit rossz úgy nézni hogy közbe a 2014-el játszok :D
  • Alexease
    #16120
    Igen, azt probaltam, de ennyi erovel kezzel atirom:)
    Gyari lehetoseg kellene (talan jovore a Nextgen-be belefer – de valamiert nem bizom bennuk, tuti nem lesz benne:DDD), vagy kulso progi, ami az autoban allit es elment.

    De valahogy nem izgat, amennyit (nem:P) megyek vele, arr atokeletes, azt az 1 Williams-t evente egyszer beallitom, aztan kesz;D
  • lac coo
    #16119
    De, van, ha jol emlekszem ego cam editor a neve.
    De az is fapad, bellit majd jatekban kiprobal.....