21741
  • lac coo
    #16918
    Ugyanugy mukodik mint eddig, nem kapta meg a rally okossagat.. Csak hat sokkal jobb, nagyobb a kormanyszog is.
    Vagy a kormanyod szoget allitod a jatekhoz, vagy marad 900-on es a saturaciot allitod hozza.
    Amugy az elejen, mikor 900 fokon voltam alap saturacioval akkor ugy ereztem, higy ugy is linearis csak ah animacioval nem stimmel....De addig allizottam amig szimmelt ,annal nagyobb szog ugy sem kell egy F1 be .
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.07.11. 20:47:01
  • barcalaci84
    #16917
    és így lineárisnak tűnik ha jól értem? saturációt nem kellett állítani? és így is 1:1 a kormányzás? esetleg még az animáció is illeszkedik?:)
  • Totti5
    #16916
    360-on van.
  • hqx
    #16915
    Úgy emlékszem, hogy baleset következtében volt. Jó helyen és időben. Ha jól emlékszem, akkor 15 perces videó volt, és annak is a hetedig perce körül. De már nem találom, pedig jól nézett ki.
  • sertrex
    #16914
    Félreértesz. Én már korábban, még tegnap leírtam, hogy szerintem ez a sorozat legjobb darabja, de attól még hiányos. Bugok nekem se jöttek elő. Online volt olyan, hogy meg-megállt, mintha átment volna diavetítésbe. Az AI viszont, határozottan rosszabb, mint volt.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.07.11. 20:31:55
  • barcalaci84
    #16913
    szóval kérdeztem itt korábban a kormábnybeállítást tőled kicsitt lentrebb:)
    ez változott? vagy hogy van ez most?hányfokon játszod stb?
  • sertrex
    #16912
    Jaj, ne! :DDD
  • Totti5
    #16911
    Pont annyit fordul a kormány amennyit a valóságban is, és a játékban is. Nincs semmi kamu animáció már. Minden miliméter pontosan úgy történik és úgy is néz ki ahogy én kormányzom. Tapadás csökkent, ha elmegy a segge természetesebben lehet megfogni, az egész kézreáll és játszani kell a gázzal. Olyan helyeken is el kell emeleni ahol a 14ben nem kellett és ahol a valóságban is elemelik. Ez pedig fokozza az élményt. Tapadási határokat is jobban lőtték be, ha pár méterrel később fékezel szépen lesodródik. Nagy gond volt h nem blokkol a kerék, ha meg igen ahhoz irreális dolgot kell csinálni. Ezt is fejlesztették, mert "könnyedén" lehet blokkolni és figyeli azt is hogy melyik oldalon megy el a terhelés.

    Hogy ki mit várt nem igen érdekel. Nekem megvoltak azok a szempontok amitől többet vártam és kb kivétel nélkül jófele mentek el. Sose lesz ez űber FFB, sose lesz űber sim. Mint ahogy a Dirt Rally sem, de ez a két játék nagyon jó irányba ment el és egyszerűen élvezetes játszni őket. Nekem több jelenleg nem kell. Egyrészt mert nem lesz, másrészt azt akarom élvezni ami van, hisz ezeket azért csinálta a Codie.
  • hqx
    #16910
    Egyetértek!:) Csak a Codemasters maradt. Elvileg még két évig lesz a játék, aztán kitudja...Megyünk vissza rFactor-os F1 módokkal nyomatni, azt az mindenkinek jó lesz!
    Utoljára szerkesztette: hqx, 2015.07.11. 20:23:51
  • sertrex
    #16909
    Már volt korábban is ilyen benne. Csak az a baj ezzel, hogy random és nem biztos, hogy indokoltan jön elő, amikor olyan a szituáció a játékban.
    Pont úgy, ahogy a gumi is körszám alapján kopik és semmi köze a használatba vételhez.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.07.11. 20:17:19
  • sertrex
    #16908
    Jó, tudom ez azért mégiscsak egy árkád game elsősorban, de másrészről az F1 hangulatot meg, tudja hozni. Szerintem sokan ezért tudnak haragudni a Codies-ra. Még a szimesek is elnézik, hogy ez árkád, mert F1, de legalább akkor a körítésbe és a hangulatba adnának bele mindent.
  • b-type
    #16907
    sztem itt a legsz@rabb a felvevőpiac. A valós F1-t is csak rugdosni tudják, az irányítók pénzügyi mozgások miatt, a szereplők egyéni érdekeik miatt, a nézők meg mert valójában mindig mást akarnak...egy illúziót szeretnének.
    F1-s játékot készíteni elég hálátlan mert ahogy a Gp2 idején mondjuk még nem okozott problémát a ki miért, addig jelenleg a játékos annyira el van foglalva azzal hogy miért sz@r játszani hogy jót már talán nem is tudna....talán nem is akar.

    Utoljára szerkesztette: b type free, 2015.07.11. 20:14:31
  • sertrex
    #16906
    Hát erről van szó. Nekik csak F1-re kell pozícionálniuk. Legalább azt csinálják meg jól végre. Az AI már jobb volt a korábbi részekben. Akkorát változtattak az EGO-n, hogy nem tudták áthozni? Ne már!
  • sertrex
    #16905
    'Olyan fizikát, kormánykezelést amire vágytunk."

    Ezzel szerintem kisebbségbe kerültél. :DDD

    Noha tudom, hogy ez CM, de azért ennél én, minden egyes új résznél többre "vágytam".
  • hqx
    #16904
    Volt egy videó tegnap, ahol a bal első teljesen leeresztett és úgy ment el a boxig. Ha jól emlékszem, akkor Toro Rosso, vagy Red Bull volt, és Malajzia. Elkezdett esni és slick gumiról váltott, intermediate gumira, és utána történt, talán baleset, de már nem tudom. Nagyon durva volt!:D Nem is tudtam, hogy ilyen is van benne.:)
  • ElNano
    #16903
    Más topicba bele sem szagoltam, az itteni ténykedésemért lettem kitüntetve, kicsit mintha túlérzékeny lenne a rendszer...
  • barcalaci84
    #16902
    ugyanannyira elvárható mint más versenyautós játékoktól... mégse nagyon van sehol...
    maga a körítés szabályrendszer stb pont h a CM F1-ek erőssége...persze könnyebb dolguk is van mert itt nem többféle versenysorozatot kell szimulálniuk...
  • Totti5
    #16901
    Biztos nem azért nem került bele mert nem akarták.

    Nem maradt rá idő / bele lehet tenni, de egy SC mechanika lemodellezése nem egyszerű mutatvány, még ha volt is készen is, ez egy másik játék.

    SC befolyásolja a vezetési élményt? nem.

    Nekem inkább frissítsék a modelleket, legyen benne minél hamarabb az új McLaren és az új Force India illetve a Marussia új festése. Ezek sokkal kézzel foghatóbb dolgok mint egy SC.

    Kiadták a játékot hamarabb. 2 szezont is kaptunk. Csomó újítást. Olyan fizikát, kormánykezelést amire vágytunk.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.07.11. 19:53:03
  • sertrex
    #16900
    Na ja. De pont azért lenne jó egy jó játék, mert lehet, hogy mi jobb futamokat mennénk, mint azok a "kezdők". :DDD
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.07.11. 19:49:44
  • sertrex
    #16899
    Mondjuk nekem nem hiányzik, de ha már F1, akkor elvárható.
  • adam46
    #16898
    Talán a mai Forma 1-et sikerült prezentálni, végtelenül unalmas, hülye szabályokkal. Bár, ha innen nézzük, akkor a codi még túl is teljesített. :D
  • sertrex
    #16897
    Persze SC-t rakhatna más is a játékába, ez egy.
  • barcalaci84
    #16896
    mondjuk ezekből minden van most is...kivéve ugye a safety car...eddigi részekben volt , de minek...:)rohafdt nagy élmény h 3-4 kört csigatempóban kell menni mögötte...meg nagy élmény az is ha valaki megunta a versenyt és poénosnak találta h neki csapja a falnak hátha bejön...
  • sertrex
    #16895
    Értem én, de most erről a játékról van szó. Ez a játék a kizárólagos jogokkal rendelkező F1 játék. Ebben kellene prezentálni, ami manapság F1.
    Másnak jelen pillanatban esélye sincs, hogy F1 licenszes dolgokat tegyenek a játékukba. Persze raknak formula autót meg ilyesmi, de nem tartalmazhatja azokat, amitől F1 az F1. Éppen ezért szigorúbbak az emberek a CM-mel, mivel megvette magának, hogy ne legyenek ezen a téren versenytársai.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.07.11. 19:45:01
  • Totti5
    #16894
    SC minden versenypályán van, vagyis minden autós játékba alapnak kellene lennie akár F1 akár nem. Nem az.
  • Alexease
    #16893
    Kunos es egyeb szimes csapat SOHA nem fog ilyen szintu, licenszelt, foleg nem multiplatform jatekot csinalni. Kunos alkalmatlan, az ISI felejtos, az SMS meg kicsit barkacs. Tetszik vagy nem tetszik, a jelenleg ismert cegek kozul, csak a Codies marad;) A Sony/MS tuti bevallalna GT/FM engine-re, azok meg hasznalhatoak is lennenek, van toke, tobb szaz ember dolgozni, de tuti nem engednek mar a kizarolagos platformot. A Sony/MS meg nem fog haromra dolgozni.

    Latom, mashol is hirdetted az iget, es kierdemelted a "felkialtojelet":)
  • sertrex
    #16892
    Az F1 nem csak az autókból és szkinekből áll, hanem a teljes körítéssel együtt mindenből. Legyen normális szabályrendszer, gumi, üzemanyag és minden mizériával együtt. Esős versenyek, safety car, stb... stb...
  • Totti5
    #16891
    Egyelőre nem tudom elképzelni, azért kérdeztem melyik más autós játékban van ennél jóval részletesebb törés egy formula autó esetében?!
  • sertrex
    #16890
    Gondolom, egy kicsit részletesebb törésről lenne szó. ;)
  • Szabi #16889
    nem is kell, inkább az AC-t foltozgassák meg dlc-zzék még 2 évig minimum.. aztán úgyis jön majd még hivatalos F1-es autó.. ahhoz meg elég hamar lesz skincsomag :D
  • Totti5
    #16888
    Törik az autó.
  • sertrex
    #16887
    Miért? Hol van ezen kívül, hivatalos formula játék?
  • sertrex
    #16886
    Mondjuk a FOM az bekaphatja, mert az "igazi" F1-et is tönkrevágták. A HUD az egy másik szotvergyártó tulajdona, tehát a CM-nek mégjobban zsebbe kellene nyúlnia, ha annak is akarnák a jogait. A törésmodellt én se értem, mert ezzel a játékkal nem lehetne olyan felvételeket készíteni, ami megtévesztő lehet. :D Magyarul, egyből látszana, hogy játék. :)) Ráadásul elég sok hétvén előfordul, hogy összetört autót visznek ki a pályáról. Lehet, hogy a versenyzők babonások és rossz ómen lenne, ha ilyen videók terjednének. :DD
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.07.11. 19:33:33
  • Totti5
    #16885
    Mi a baj töréssel? törik minden, egy kis kocc és már oda is az első szárny egyik fele, szárnyai, nagyobbtól meg az egész.. Ha nekimész valakinek pl az oldaldobozának ott is látható lesz a sérülésmyoma. Melyik formula játékban van látványosan jobb vizuális törés? hátha arról lemaradtam.
  • Totti5
    #16884
    Kunos F1 biztosan nem lesz és PONT.
  • ElNano
    #16883
    Jó, mondjuk álítólag az elmebeteg FOM miatt nem lehet pl. hivatalos HUD, illetve korrekt törésmodell sem. Legalábbis a CM rendre rájuk mutogat, amikor ezeket számon kérik az érdeklődők. Azt nem fogom fel ésszel, hogy miért kell megtiltani a hivatalos HUD alkalmazását egy hivatalos játékban, de a mai F1 döntéshozóinak logikájában kár lenne bármiféle ésszerűséget keresni.
  • ElNano
    #16882
    Szerintem nem lenne hülyeség, ha felszabadulna a licenc. A FVA után egy Kunos-féle feldolgozásra látatlanban kifizetném a kért összeget. (Bár nem biztos, hogy lenne pénzük bevásárolni magukat egy ilyen projektbe.)
  • sertrex
    #16881
    Tudtommal csak a CM rendelkezik kizárólagos F1 jogokkal, tehát más játékokban hivatalosan nem is kell és nem is lehet, hogy legyen bármi, ami F1. Tehát simán elvárható az egyetlen F1 licenszes játéktól, hogy maradéktalanul tartalmazza azt, ami ma hozzátartozik az F1-hez.
  • barcalaci84
    #16880
    csak azért ratam be mert szerintem viccesen van összeszerkesztve a videó...:)

    kormánybeállításról tudnál mondani valamit?ugyanaolyan mint a korábbi részekben , vagy kapott a " a dirt rally féle okosságból"?
    egy képet csinálhatnál h hogy van beállítva pl neked...(én kíváncsi vagyok akinek meg már megvan a játék annak akár hasznos is lehet:)
  • Totti5
    #16879
    Jópár versenyt lementem össze vissza mindenhol mindennel és nem volt bug. Ezen semmi nem látszik, ilyet minden játékból össze lehet vágni és össze is van. Nincs tökéletes.