21741
  • Alexease
    #17038
    Van bandicam konzolra?! :))
    Amugy meg mindig ertelmetlen idejarnod, ezek miatt treljesen felesleges, attol mert kiizzadsz naponta egy-ket bughalmaz videot a jatekrol, nem fogunk eretvagni magunkon:)
  • hqx
    #17037
    Az ssao enabled="true" quality="4" is zabálhat! Lehet kinyomom a bloom-ot is.
    Utoljára szerkesztette: hqx, 2015.07.13. 17:08:45
  • Danecay
    #17036
    Pontosan ez a gondom nekem is!
  • hqx
    #17035
    Én kikapcsoltam a hardware_settings_config.xml fájlban a postprocess motionBlur-t, meg a depthOfField-et. Bár a homály megmaradt és a blur sem tűnt el teljesen.
  • hqx
    #17034
    "Ezeknek konzol valo, 1 bekapcsolo gombbal es nehany szines pucukaval a bananon"
  • Danecay
    #17033
    Eddig még nekem sem, de az nem jelenti, hogy nem léteznek. Engem ez a blur-os dolog zavar eddig a legjobban, úgyhogy ha valaki megtudja vagy rájön, hogy miként lehet likvidálni az jelezze :)
  • Danecay
    #17032
    Ha jobban megnézed pont, hogy konzolos felvételekről van szó, legalábbis én úgy látom, hogy olyan is van közte.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2015.07.13. 16:49:40
  • hqx
    #17031
    Nekem ezek a hibák nem jöttek elő! Itt valami más probléma lesz. Lehet más példányt kaptunk?!
  • ElNano
    #17030
    Az alábbi videót készítő srác konfigja:

    PC Specs:
    i7-3770K
    16GB RAM
    GTX 960 Asus Strix 2GB VRAM
    2TB HDD

    Ráadásul konzolos a videó...

    Ha szemétdombja lenne, más játék is produkálna problémákat, de nem igazán látszik ilyesmi a csatornáján. Ráadásul ezeket a hibákat több user gépén produkálja a játék. Ne jussunk el odáig, hogy a bugról a felhasználó tehet, mert eléggé abszurd és vicces állítás. Miközben a CM közleményben ismerte el, hogy kb. ócska az, amit letettek az asztalra. Miközben tele van a YT bug videókkal, konfigoktól függetlenül, sőt, még konzolos bug videók is akadnak szép számmal. Miközben minden fórumon megy az anyázás, hogy ez most mégis mi és hogy képzelte a CM...
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.07.13. 16:48:29
  • ElNano
    #17029
    Tucatjával vannak ilyen videók a Youtube-on. Egyértelműen visszalépésként értékelhető ez a szint - bár én azt hittem, hogy ahol voltak, onnan már nem igazán van hová visszalépni. Ekkora bugfestet azért ritkán lát az ember.
  • Alexease
    #17028
    Ezt nem kell hamisitani, ez ilyen, es a nagyresze valszeg user fail;) Es sokszor atomeromuveken toljak, kissebb vagyonokert (de a szemetdomb es a kaosz miatt, valszeg lassabb es megbizhatatlanabb mint a 6-9 eves cuccom:D), de a hozzaertes inakabb egy szamologephez eleg;) A PC "sajnos" szamitogep, vagyis minimalis hozzaertest, felkeszulest, gondozast igenyel.
    Ezeknek konzol valo, 1 bekapcsolo gombbal es nehany szines pucukaval a bananon;D
  • hqx
    #17027
    "Az F1 2015 nem hogy fejlődött, hanem visszalépett (konzolokon is) a tavalyi epizódhoz képest. "
    Kb eddig volt érdemes elolvasni.
  • Danecay
    #17026
    Az sem rossz amit közvetlenül ez után dob a Youtube :) A félreértések elkerülése végett, részemről ez nem lejárató hadjárat, csak érdekesség, viszont az is valószínű, hogy nem meghamisított felvételekről van szó.

  • Danecay
    #17025
    Most már legalább tudjuk, hogy miként kerülnek azok a hosszú féknyomok az aszfaltra :)
  • ElNano
    #17024
    Újabb gyöngyszem. Érdemes végignézni - vásárlás előtt meg pláne.

  • lac coo
    #17023
    Nekem hal istennek megint abbol a nehany darabos extra verzibol kuldtek, amivel tok jokat lehet jatszani ! ;)
  • adam46
    #17022
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Rá hallgatni egész nagy butaság, már bocsánat.
  • Amiga
    #17021
    Amúgy ugye tudod, hogy én azután döntöttem a vétel mellett, hogy itt olvastam tőled, hogy egész jó lett ez a játék? :-)

    És egyetértek, a hétvégén már nyertem is egy bajnokságot Buttonnal, majd megírom neki FB-n, hogy szedje össze magát, mert ez a Honda egész jól vezethető. :-)
  • Danecay
    #17020
    Azért van is benne igazság is. Több dolog hiányzik belőle ami a korábbi verziókba már benne volt mint amennyi újdonság belekerült.
    "Van karrier. Championship mód, csak nem saját név alatt kell menni. És van Pro Season is. Lejátszhatod az évet ahogy a nagyok is. Ez a lényege az F1nek."
    Még nem próbáltam de van itt is autó fejlesztési lehetőség, átigazolás egy másik csapathoz, első számú pilóta státusz stb. mint az előző évek karrier módjában? Ez a Pro Season is pedig inkább minősíthető egy grafikai beállításnak mint játék módnak ami a HUD-ot kapcsolja ki amit akár a graphics settings-be is rakhattak volna a főmenü helyett. No meg aztán annyira Pro, hogy alapból minden segítség be van kapcsolva, beleértve az ideális vonalvezetést is, amiket ki sem tudtam kapcsolni mert belépve az Assist menübe inaktívak a változtatási lehetőségek, ráadásul azt mutatja, hogy minden segítség ki van kapcsolva miközben minden be van :)
    A több megszokott dolog hiányának felsorolásakor hajlamosak megfeledkezni a Scenario mód hiányáról, mert, hogy eddig ilyen is volt a játékban. A Classic módot inkább nem is írom, mert az a korábbi részek egyikében volt csak, de ilyen is volt.

    A testre szabott kormány beállításokat nálam is elfelejtette a játék :(

    "a grafika túlzottan nem fejlődött tavaly óta

    Nyilvánvaló hogy a cikk írója egy métert sem tett meg a játékkal, sem ezzel sem az előzőekkel."

    Ennek is van oka, hogy ezt írják. Nyilván vannak szép pillanatai a játéknak, mint pl a képen amit korábban lac coo is beszúrt, de ez nem minden esetben tükrözi a valóságot. Itt egy saját screenshot, amit Ultra beállítások mellett készítettem. Egyedüli éles kép a játékon belüli monitoron látható, azon kívül minden el van mosva, pedig a post process-t már LOW-ra állítottam, ami pedig esetlegesen bekapcsolva maradt az a hardware_settings_config.xml-ben kikapcsoltam, mégis így néz ki ami számomra nem kicsit zavaró. Egy homály az egész! Utánaolvasva ezt rajtam kívül is sokan nehezményezik net szerte.



  • [HUN]FaTaL
    #17019
    A kód érkezési ideje változó, nekem eddig mindig 5 percen belül küldték.
  • ElNano
    #17018
    A Codemasters is félrevezeti az embereket, mivel közleményben ismerték be, hogy komoly problémák vannak a játékkal...

    http://www.gamestar.hu/f1-2015-codemasters-pc-problemak-bugok.html
  • Rdinho10
    #17017
    Pontosan!ha mar ennyire leakarjak huzni,akkor neznenek utana es ne allitsanak kamut.
  • Totti5
    #17016
    Igen, a nincs karrierből az jön le hogy csak time trial és gyors verseny van benne, ami nem igaz.
  • Rdinho10
    #17015
    Hopp ez nem neked ment valaszkent:)
  • Rdinho10
    #17014
    Nekem bejon a jatek igy par nap utan ps4en. Ami a karriert illeti kit erdekel h nem az en nevem szerepel,nalam sokkal elethubb az ha nem az en nevem szerepel..ha mar leirjak h nincs benne karrier,legalabb neznenek utana,h h is van ez valojaban!max my carrier nincs benne!hihetetlen a sok balfasz leirja h nincs benne ...
  • ElNano
    #17013
  • Totti5
    #17012
    "számos funkció kimaradt belőle"

    Számtalan meg belekerült.

    "karriermód hiányát"

    Van karrier. Championship mód, csak nem saját név alatt kell menni. És van Pro Season is. Lejátszhatod az évet ahogy a nagyok is. Ez a lényege az F1nek.

    "Az F1 2015 nem hogy fejlődött, hanem visszalépett"

    Így van, semmi új dolog nem került bele.

    "a grafika túlzottan nem fejlődött tavaly óta"

    Nyilvánvaló hogy a cikk írója egy métert sem tett meg a játékkal, sem ezzel sem az előzőekkel.

    Arra jó az ilyen cikk, hogy félrevezesse az emberteket.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.07.13. 14:34:12
  • swadawa senpai
    #17011
    "-intel és nvidia hardver vásárlása" Az enyémek még az amd jobbik korszakából van, mikor még nem indult hanyatlásnak

    Nem high end a pc-m, de egy 1440as felbontáshoz elég, ez egyértelmű, mert a GTA V is itt ül a gépen, és vígan megél high-medium beállitásokkal :).

    De igaz, gondok a pc-s verzióval, nehogy már kész játékot kapjunk, Ó Arkham knight, téged idéz ez is.
  • Amiga
    #17010
    Gondok a PC-s verzióval
  • lac coo
    #17009
    Milyen gep ? :) A jol futas nem azt jelenti, higy szalad a hatvanezres laptomon .
  • Count Adyn
    #17008
    A szokásos körökön tul nincs mas ötletem:
    -driver frissítése avagy régebbi verzió beszerzése
    -feladatkezelőben max prio adása a proginak
    -intel és nvidia hardver vásárlása
  • swadawa senpai
    #17007
    Már boccs a dupla hozzászólásért, de lekell irnom, hogy egyébként rémhír terjesztés oda ide, nincs jól optimalizálva a program,
    nehogy már 25 fps-t tudjon bechmarkon úgy hogy high beállitások mellett a antialasin nincs is rányomva :D Mindent nem full hd-n!! (mert ott megérteném)
  • swadawa senpai
    #17006
    Kérlek segítsetek,
    egyszerűen rosszul fut a játék, először mikor elinditottam, csak a time trialba is szaggatott stb, ha lowestra vettem a beállitásokat csak rosszabb lett. Aztán valahogy megjavult, nem értem hogy, na ekkor mondtam futok egy hétvégét :) Ja, várjál, szó szerin 1-3 fps-t ad, 800x600 as felbontáson, legkisebb beállitások, minden kilőve- fx 6300-hd7850-8gb ram, ez simán elég kell legyen 1440x900-on, és elég is, mivel érdekes, benchmarkot futattva nics probléma folyamatos képet ad, de ha én magam inditok versenyt 5 fps beállitástól függetlenül- még direkt letiltottam hogy csak 1 magot használjon a 6-ból-persze szolid 5 fps megmaradt :)

    Valami tipp?
  • hqx
    #17005
    Nálam is a teszt gépen a minimum gépigény körül mozog, egyedül a vga erősebb, de fix 60 fps-el ultrán fut a program.
    De már megint olyanokat lehetett olvasni, hogy optimalizálatlan, az irányítás nem változott az F1 2014-hez képest, meg hasonló finomságokat terjesztenek az éterben a sok barom.
  • Amiga
    #17004
    A brazil és az Abu-Dhabi pályán próbáltam, hogy kinéztem oldalra vezetés közben. Nagyon tetszett, ahogy suhan el oldalt a táj.
    A Driveclub porrá veri összességében, de mint F1 nagyon jó ez a grafika. Néhány pályán az aszfaltot lehetett volna még részletesebbre venni azért. Viszont konzolon ez kellett gondolom a stabil 60 fps-hez.
  • Amiga
    #17003
    Bizony, megcsinálták.

    Nekem volt egy futamom Bahrain-ben, épp a kiállásom után kezdett komolyabban esni az eső. Azonnal mindenki intermediate-re váltott. Nekem is kellett, mert a következő körömön már nagyon csúszkáltam. Aztán láttam, hogy egyre jobban szárad az ideális ív és az eső is már egy ideje csak szemerkélt.

    A legtöbben váltottak is vissza lágy gumira, és elkezdtem jelentős időt veszteni hozzájuk képest, úgyhogy végül kimentem én is.
  • Danecay
    #17002
    Már lentebb vettem, de még kísérletezek :) Jelenleg 100, 70, 70-en van.
  • Danecay
    #17001
    Na igen az elmosás! Nekem is attól folyik ki a szemem. Olyan mintha valamilyen 3D-s filmet néznék szemüveg nélkül, kistulzással. Éppen ezt próbálom kiirtani :)
    A gépigényre vonatkozóan feltehetően nem lesz gond. Ajánlott gépigénynél is pl. GTX 970 VGA-t ír ami kb. 1/3 teljesítménnyel többet nyújt mint a GTX 960-asom és i7-es procit ami nagyobb teljesítményű mint az én i5-ösöm, mégis 80-100 FPS-el fut ULTRA beállításokkal.
  • lac coo
    #17000
    Es jobb lett ?
    Ha megfelelo az ero ,az utt effekteket es a weight et vedd lejjebb.
  • Danecay
    #16999
    Pont ennyire állítottam :)