21741
  • Danecay
    #17279
    Sejtettem, hogy a Win10-től nem fog eltűnni a homály a képernyőről, de még mintha fokozódott volna is. Még mindig nincs mód ennek a száműzésére? Az autó kormánya ami ott van közvetlenül az ember szeme előtt, komolyan mondom egy kevésbé jól sikerült rF1 MOD-ban is jobban néz ki. Ez nem fikázás akarna lenni mert pl. az eddigi részekben jó volt, igaz már a tavalyiban is zavart, hogy nem lehetett leolvasni azt amit kiírt az LCD, de ebben a 2015-ösben már azt is nehezen, hogy milyen jelölések vannak a különböző gombokon és tekerőkön.
  • bubu13
    #17278
    Ez a játék nagyon jó lett volna ,ha nincs tele ennyi buggal...

    Ausztrál futamon kezdett azzal, hogy a gép minden kiállását megkétszerezte és simán nyertem.
    Tényleg a q2ben használt gumikon kell rajtolni csak kár, hogy ez a gépre nem vonatkozik mert ők mindig option gumikon rajtol..
    A másik, hogy eddig ha nem én mentem ki kivezető kőrre edzésen hanem a gép automatizaltan flying lapra akkor levonta az időt a meglévőből de most már azt sem.
    Néztem a többieket edzésen az utolsó mpekben az még elmegy, hogy nem mutatja végig teljesen, de még nem is ugyanazokat a szektor időket mutatja mint amiket én láttam.
    A gép indokolatlanul lelassul és több helyet is visszaesik.
    És a legjobbat a végére hagytam. Monacoban versenyeztem épp most. Minden a legjobban alakulna. Hamilton nincs pontszerző helyen, Rosberg is hátul, nagy eső és vezetek vagy 40mp-el a 2. Bottas előtt. 20 kőrrel a vége előtt szeretnék cserélni intermediate gumira,de Alonso nem tudott kiállni a boxba ott áll a szerelői előtt és az én boxom előtt. Persze ìgy a szerelőim nem engednek mi a pályára... A pálya már lassan száraz és megelőz mindenki engem de sehogyse tudom megcsinálni a boxkiállást.
  • atiwrc
    #17277
    Azt hittem a barázdás Goodyear gumikba fog valaki belekötni , az első pár kanyarba nem akartam elhinni hogy nem fordul be annyival, aztán vettem észre hogy mph :), pedig általában ha kérdeznék még a fokozatot se tudnám megmondani hogy egy kanyart pár másodperce hanyadikban vettem, fordulatszámról és sebességről nem is beszélve, mondhatni a műszereket ritkán figyelem, ezért is fontosabb számomra a jó hang mert az alapján váltok...
  • hqx
    #17276
    Én próbáltam és játszható!;) Persze kormánnyal az igazi, de amíg nincs, addig simán jó!:)
  • Danecay
    #17275
    Nem értem, hogy miért mérföld/órában játszol
  • lac coo
    #17274
  • Alexease
    #17273
    Adjustable cockpit settings (position, fov and dinamic) – Ja... meg sem:) Ez majd a 2028-as kiadashoz lesz patch:D
  • zzeN
    #17272
    8 MB-s mai patch tartalma:

    Fix for an issue where players can display as 'Spectators' in an online lobby after joining via invite, and remain as spectators when loading into an online session

    Fixed an issue where all clients in a 16 player session were kicked from the session simultaneously after idling in the lobby.

    Fix for an issue where players will desync as vehicles are overtaken in the pit lane on certain tracks.

    Fixed an issue that would cause the f1.exe to crash when exiting the game

    Fixed an issue where the game crashes to desktop when changing resolution on track

    Fixed an issue where resizing window during active gameplay causes game to crash

    Fixed an issue where spectate does not accurately replicate the state of the session if a player joins the session before spectating.

    Fixed an issue with error code 41 - Game attempts to complete installation again after quitting out.
    Utoljára szerkesztette: zzeN, 2015.07.20. 15:24:46
  • atiwrc
    #17271
    Én is készülődtem a legújabb 2015ös kocsikkal a hétvégére :)
    (Valami miatt a felvételen látszik a külső egér, pedig én nem láttam :( )


    (Azért volt néhány segítség bekapcsolva, mert szerettem volna egy kört a track cam-ból menni mint régen, de a dosbox legkisebb cpu terhelés mellett sem bírta el a külső nézetet 25re állított fps-el. Régen a p1es gépemen is lentebb kellet 25ről venni az fps-t a beállításokba hogy ne legyen 100% fölött terhelve a cpu(ott még a belső is lassú volt. folyamatos votl csak lassan történtek a dolgok :) ), így gyorsabb volt de darabosabb, bár az akkor még nem zavart és nem értettem az ismerőseim mit beszélnek hogy hát ez nézhetetlen, ma már nekem is az a 16-20 fps...)

    Utoljára szerkesztette: atiwrc, 2015.07.20. 14:46:20
  • attila46
    #17270
    Hät nekem tetszik a game,de az előző verziók full hd,Max gráfok mentek...ez még bàrmit csináàlok 32 fps nèl jobbat nem akar?esetleg valami tip? Gtx 650 Ti 2 GB,Core i5 3200 GHz,8 GB ram
  • SityiSXT
    #17269
    Esőben mindig villog a láthatóság miatt.
  • adam46
    #17268
    Vettel az igazit vezeti, nem ül be minden háztartásba. :D
  • Totti5
    #17267
    Következő videón akkor formula car on a track Lesz a címe :)
  • lac coo
    #17266
    Most látom csak ...
    Na neee..ez már tényleg vicc ! :DDD
  • lac coo
    #17265
    De akkor nem latom mikor tolt ?
    No nem mintha olyan fontos lenne :)))
  • zzeN
    #17264
    Aha.
  • Totti5
    #17263
    Miért ez nem Vettel Ferrarija?
  • lac coo
    #17262
    Es esoben hogy van, akkor mindig villog ...? :)
  • lac coo
    #17261
    Jah , ertem.
  • Alexease
    #17260
    Ha tolt, akkor gondolom nagyobb a fekero es/vagy kevesebb aloero, lassabb agyortsulas stb., ne daraljak el hatulrol;)
  • lac coo
    #17259
    És az miért jó, hogy villog ?
  • zzeN
    #17258
    Akkor tölt a rendszer, amikor villog a lámpa.
  • adam46
    #17257
    Amúgy miért nem a Te nevedet írod a videó nevébe? Vágod, hogy ezeknek a videóknak semmi köze az eredeti pilótához?
  • lac coo
    #17256
    Valami keverés volt valóban, sokan trükköztek ,hogy nem mentek mért kört a Q3 ban vagy ilyesmi, hogy választhasson új gumit ...Erre találták ki , hogy kap egy plusz szettet aki a Q3-at is lenyomja ....
  • lac coo
    #17255
    De nagyon jó lenne már valami normális cockpit nézet, így Tcamból még a hangkeverés sem az igazi .....
  • lac coo
    #17254
    ez kers töltés meg féklámpa villogás ez hogy is van a valóságban ? :))
  • lac coo
    #17253
    Konzolokon nincs még bent az info sáv, ott meg kell kérdezni a mérnököt és megmondja :)
  • Totti5
    #17252
    Készülődés a hétvégére :)

  • rambozo
    #17251
    Most lehet, hogy rettenetes hülyeséget írok (elnézést, ha így van), de mintha az lenne már a szabály, hogy azzal a gumival kell indulni, amivel a Q2-ben mentél a leggyorsabban, a Q3-ba bejutottak pedig kapnak egy extra lágyat. Azért várd meg pl. Tottit is, mert én már nem nagyon nézem a valódi futamokat.
  • bubu13
    #17250
    Az a baj, hogy eddig 4 db 100%-os versenyt mentem végig és mindegyik versenynél ez volt a helyzet. Kontrollerrel játszok sajnos egyik gombra se jött elő...
  • Alexease
    #17249
    Valamelyik gumivalasztas bugos volt;) Talan panaszkodnak is ra, igy esetleg lesz ra javitas. Ha nem is mostanaban, legkesobb a 2016-ban:DDDD
    Van rendes kijelzes, a jobbalso sarokban, G25-on valamelyik gombbal jon elo:D Nyomkodj vegig mindent;)
  • Alexease
    #17248
    De az 15 eves cucc, Scawen probalkozott, es o is a nem tul HC, bonyolult vagy pilotavizsgas gumifizikaval erte el, hogy elvezetes, de megis hihetoen autos legyen. Kunos detto, o is beletalalt.
    Sajnos a gumi irtozatosan bonyolult, minnel reszletesebben akarja valaki megoldani, annal tobb az anomalia. Scawen is nekiallt a "tutinak" mint az rF2 vagy az iR (rendes gumi, feluletek, karkasz, felni, szerkezet stb.), de neki nem verre megy, valszeg a mai napig "jatszik" vele;D
  • bubu13
    #17247
    Két kérdésem lenne a játékról.
    Championship sessiont játszok éppen és az idömérőn a lágy gumival érem el direkt a legjobb időt, hogy azon is rajtolhassak de mikor kiválasztanám a versenystratégiámat akkor a közepes gumin engedd csak rajtolni. Azt írja, hogy starting tyre locked. Azért ez elég idegesítő.
    A másik meg, hogy lehet előhozni azt az informaciós sávot mint az előző részekben ami kijelezte mennyire van elhasználódva a gumi vagy mennyire törött az autó. Vagy ezt kivették belőle. Ps4en játszom.
  • Firerock
    #17246
    valaki játszik xbox kontrollerrel? Mennyire használható? Valahogy ki kell húzni amig meg nem jelenik a g290
  • Skorzeny8814
    #17245
    Miért van az, hogy az autó felületének tükröződése szaggat? Az egész játék rendben megy, csak a felület tükröződése szaggat, tök mindegy mit mire állítok. Ez mitől lehet?
  • lac coo
    #17244
    Amugy LFS ben volt iyen kicsit elnezo, segitoszkesz gumi ! :)
  • lac coo
    #17243
    Ffb is szokhato , a tekeredest jol athozza , a tobbi meg efekt, olyan rf1 szint.
    Igazabol osszesegeben kellene nezni mindenkinek ,ki lehet ragadni hibakat , en is tudnek nem egyet, de az osszkep a lenyeg, az meg eleg jo, a lebonyolitas, szabalyrendszer ,szepen mukodo gumikopas, melegedes , ennek hozamanykent a taktikazas egyutessen remek jatekot ad. Es bar nem szim ,vessetek meg de pl esoben en alig tudom abbahagyni , olyan jo ! :))
  • lac coo
    #17242
    Hat en bukom is a magam nehany tizedet vagy inakbb masodpercet.
    Az a fura , higy hiztam a szamat valamelyik fektavon, hogy kicsit arkad,nem letezik ,higy ilyen rocid a fekut, de megneztem videon, meg bukok is vagy 5 metert :)
    Hihetetlen egy autok ezek .....

    Igazabol valoban erezheto a mindenkinek mindennel , de fura mod vezetesben nem erzem, i kabb a szokasos tapados fuvon, lapos kerekvetokon , hogy at lehessen vavni ha baj van.
    Vezetesben nekem abszolut kiraly, siman elvezheto kihivas is van, nem is ertem a sok hisztist, de tenyleg... CM forum is tele van, mondjuk leginkabb a Carsos megmondoemberekkel, de videot valahogy senki nem mutogat, csak a szaja van ,higy arkad vacak .....
    Mondjuk egy jot safetycerozni mar jo lenne :)))))
  • Alexease
    #17241
    Az iR-ben komolyabb autonkent "mindent" (abs, tc, motor-, fek-, gaz karakterisztika, kulonfele diffik stb.) lehet elore "programozni", aztan az autobol allitani, kapcsolni, szabalyozni. En szeretem a szimeket, de az mar kicsit sok;) Azt tudni kell kihasznalni, meg persze ahhoz mar cucc is kell. A forgo-gurulo szekemmel es a rugos G25 pedalokkal valszeg teljesen ertelmetlen vagy erezhetetlen;D

    Egyedul az ABS/TC (GT3) ami hasznalhato nekem, a melegedo es kopo gumiktol fuggoen, eleg jol erezni mikor mire erdemes utana allitani verseny kozben. Es ez autonkent is eleg jol valtozik, mert mas az "orrnehez" BMW, a kozepmotoros McLaren vagy a farmotoros Porsche.

    A lenyeg, hogy lehet minnel feljebb tolni egy program szimes tudasat, de egy ido utan, meg egyszimesnek, normalis felszerelessel is kezd sok lennei. Meg egy szinttel feljebb, mar komoly cucokkal is elerheti a hatart, ahova mar komoly ember is kellene;)
  • Alexease
    #17240
    Talan ra lehet fogni, hogy egyszerusitett, valakinek meg persze arkad, de amennyit eddig mentem vele, azert aranyaban eleg jol osszeraktak a vezetesi elmenyt (persze beleszamolva az elsodleges multiplatform, mindenkinek es banan elsoseget).
    Meg szarazon sem lehet padlozni, 3-4.-ben is kepes korbeforogni, mar egyenesben is. Vizen meg egyertelmu, foleg a gumi es vizes-szaraz iv aranyaban. Ha mar csak az FFB jobb lenne, es valos adatok jonnenek a kormanyra es nem az effekt-scripten keresztul, mar sokkal jobb lehetne.

    Valszeg a gumikaraktarisztika is laposabb, tobb atmenet legyen mukodes kozben, de az is tuti kell, mert banannal, de a nagyatlagnak egyszerubb kormannyal is hasznalhatatlan lenne (foleg ha az igenyeket, a vezetesi- vagy a verseny stilust nezzuk).

    Eleve az igazi autokon az igazi pilotak is kuzdenek, pedig kicsit mas kategoria:) Es ahhoz, hogy versenykepesek legyenek, sokat szamit a motorkarakterisztika, az aktualis toltes vagy a pedal beallitas, ami ha valtozik, nagyon megerzik, mas vezetni, mas kihasznalni es ha nem jo, tizedeket buknak.

    Vagy ott a fekhasznalat. Ha nem hasznalnanak "kanyaronkent" fekero allitast, kanyartol fuggoen, ugyanugy tobb tized bukas, tobb rajtpozicio minusz.

    Ha ehhez a szinthez lenne allitva a jatek es hozza az AI, mindenki eselytelen lenne;DDDD