21740
  • lac coo
    #21340
    Nincs bajom akormánnyal, egy -az egyben úgy működik mint az enyém ,se lagg se semmi. FFB lehetne jobb is, de pl ótvaros ACC.nél szerintem jobb . fizika se rossz, automobilista, AC módok sokkal sínautósabbak mint ez, még a versenyzők szerint is nagyon nehéz gyorsítani, könnyen kipörög... Jóez ! ;) Gumi, gumikopás remek, AI meg világbajnok ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.06.29. 14:08:32
  • oneal1
    #21339
    amúgy félreértés ne essék, teljesen élvezetes a dolog, de a kormányzás az nagyon gagyi és évek óta nem tudnak rajta változtatni...
  • Norberto91
    #21338
    Most úgy van h 3 fele fizika van. Az expert, casual, meg valami nagyon easy. És a neked megfelelőt ki lehet választani. Sztem teljesen jó. Kontrollerrel érezni hogy van a kocsinak súlya. Könnyű mazespineskedni az experttel ha hamar nyomsz a gázra. Nem tudom
    hogy a 2020-ban volt e már ilyen fizika választás, azzal csak a demot próbáltam. F1 2019-hez képest fejlődött.
  • Danecay
    #21337
    Szerintem ahhoz képest, hogy multiplatform és nem a szűk szimes rétegnek készült, bőven jó és elfogadható. Szerintem nem is céljuk ennél sokkal szimesebb irányba elvinni a dolgot.
  • oneal1
    #21336
    fizikán nem méltóztatnak módosítani idén sem kicsit komolyabb irányba?
  • Danecay
    #21335
    Tiszta sor, csakhogy ez egy autóversenyzős játék, ahol ugyanez a két kulcsszó is, autóverseny és játék :) Amennyiben a verseny szót vizsgáljuk, és a valósággal vetjük össze, akkor kiderül, hogy 1,5 óra versenyzésre jut 3 óra gyakorlás, korábban ugye ez 4 óra volt + 1 óra időmérő, egy játék esetén a játékosok zömében versenyezni, vagy más kihívásra vágynak (Time Trial), nem pedig gyakorolni és valójában céltalanul körözni a pályán, mert ugye a valósággal ellentétben itt nincs igazán jelentősége a megszerzett információknak. Nem véletlenül gondolta a Codemaster egy még a sorozat egyik kezdeti darabjánál, hogy ha jól emlékszem csak 1 db. szabadedzést rendelt a hétvégékhez. Logikus gondolatmenet volt úgysem autózza végig szinte senki azt az akkor még 4 óra hosszát, egy pár gyakorlókör után úgyis csak elléptetik. Akkor meg miért kellene 1 helyett 3-at átléptetni? :) Persze mivel ment a sírás, hogy de miért, meg, hogy nincs meg az a feeling és autentikusság, a következő részben visszarakták a 3 szabadedzést.
    A játék szóra kitérve pedig, azért játék, hogy szórakoztasson ne pedig frusztráljon. A valóságban a pilóták feltehetően élvezik is a valós (nem virtuális) változatos helyszíneken történő körözgetéseket, valódi sebességgel és erőhatásokkal.
  • Norberto91
    #21334
    Elvileg lesz benne quick practice, ami megcsinalja helyetted a teszt programokat, ha nagyon unnád.

    Benne vagyok a betaban, de elég nagy csalódás a Game. Száradó körülmények között nincs száradó ideális ív, az eső tükröződése konkrétan óriási visszalépés a korábbi évekhez. Nalam továbbra is az F1 2019 a legszebb grafikailag.
    PS4-n tolom, alapból butitott a grafika a demoba mindenkinek, mert panaszkodnak a fórumba PS5-n, illetve az RTX 3090-es kártyákkal is hányadékul néz ki a Game. Azonban a Youtuberek által közölt gameplayeken is az aszfalt illetve az eső grafikája visszalépés. Sanszos h ez így marad, de hátha nem.

    Érdemes megnézni ezt: https://youtu.be/ruESNRoGcZ0

    Na de ne csak rosszat mondjak A sérülés modell az jobb lett, Ai is. A fák is szebbek 2020-hoz képest.
    Hud is egy fokkal jobban hasonlít a valósághoz. Replaybe fasza hogy ott hozza oldalt a pilota rangsort mint korábban a spectator mode-ban. A highlight-ok is jobbak lettek.
  • akosmakos
    #21333
    Ilyen egy F1 pilóta élete, ha jobban belegondolsz. Hétről-hétre ugyanaz, csak másik pályán.
  • Danecay
    #21332
    Úgy látom a szabadedzés programok ugyanazok maradtak. Többek között ezért hagytam abba az összes megkezdett karriert, nagyon monoton és repetitív, viszont ha nem csinálja az ember akkor nem szerez pontokat amiből az autót tudja fejleszteni :(
  • Danecay
    #21331
    Na, hogy legyen egy kis gameplay is:

  • HJ
    #21330
    Van valakinek arról infója, hogy az itthoni boltokban előrendelhető F1 2021-et hol kell majd aktiválni? Steam vagy Origin? A boltoknál sehol sincs erről 1 szó sem. Csak 1 helyen írták az Origint. Persze sima sor lenne a Steam-es előrendelés, de ott 21e, a magyar boltokban meg ~19e. :D
  • lac coo
    #21329
  • adam46
    #21328
    Persze, de azért jó lenne látni, hogy mivel foglalkoztak, lesz e vizualizációs fejlesztés.
  • nono28
    #21327
    Sziasztok!

    A régebbi verziókat például a 2010-est hogy lehet futtatni windows 10 alatt?Steamről feltelepítés után nem indul el.
  • hunbalee
    #21326
    Ezekért nem szabad pénzt adni most is bundlezva volt onnan meg ingyen meglett aki akarta
  • alma2
    #21325
    Ha mar lett emlegetve a 2020
    steamen
    13,74€
  • hunbalee
    #21324
    Nem mintha nem lenne az összes kb full ugyanaz apró eltérésekkel.
  • adam46
    #21323
    Kicsit gáz, hogy még egy gramm játékmenet videót nem láttunk az F1 2021-ből, de már előrendelni lehet, már Delux edition van, de gameplay trailert kiadni felesleges...
  • hunbalee
    #21322
    EA azt kommunikálja hogy szabad lesz a Codamesters keze mint pl a Respawnnak..
  • lac coo
    #21321
  • HJ
    #21320
    Abból indulj ki, hogy az F1 2020 a Steamen még mindig 55 euro! A 2021 a megjelenéskor simán 60 lesz. Azt meg nem hinném, hogy a Codemasters új tulaja az EA olcsóbban adná... Örüljünk ha nem 70+ eu-ról indul majd az alapjáték.
  • [HUN]FaTaL
    #21319
    Csak forint lesz, mint deviza. Valszeg pár százalékkal lesznek olcsóbbak a játékok (hasonlóan a lengyelekhez). Sokkal nem fogják olcsóbban adni, mert EU-s szabály szerint az EU-n belül nem lehet régiózárat alkalmazni, így ha mondjuk a feléért adnák, akkor az összes német is a magyar áron venné meg, az pedig bukó lenne a kiadónak... De a kiadó dönt :)
  • hunbalee
    #21318
    Kiadótól függ, hogy lövi majd be az árakat....

    Pl a most megjelenő Days Gone steamen is és epic storejában is 50 euro. De ha epicen az árazást átrakod magyar ft-ra akkor máris csak 13800ft ami azért mégse 18k..
  • Danecay
    #21317
    Nem rég olvastam valahol, hogy elvileg lesz magyar régió is a Steam-en. Mondjuk ha ez nem befolyásolja a játékok árazását, akkor kb. mindegy is :(
  • lac coo
    #21316
    Az extra gyenge forint-euro árfolyam , és az évi 10 % forint értéktelenedés azért megteszi a hatását... :) Lesz ez még rosszabb is ...
  • HJ
    #21315
    Már Magyarországon is lehet előrendelést leadni. 20 ezer körüli áron. Ha marad a "szokásos" 60 euró körüli ár a Steamen, akkor lehet hogy érdemesebb lesz a DVD verziót megvenni? :D
  • hunbalee
    #21314
    Sztorimóddal érkezik az F1 2021

    Az EA égisze alatt megjelenő F1 2021 ára alaposan elszállt jó néhány országban
  • lac coo
    #21313
    Azt én hotlap nélkül is tudom, hogy béna vagyok ... :D
  • Danecay
    #21312
    Csak érdekelt volna, hogy a Te kigyorsításoddal mennyit sikerül futni. Aztán lehet beszálltak volna m ások is egy kis HOT LAp-ozásba és kiderült volna, hogy milyen bénák vagyunk
  • lac coo
    #21311
    Nem,. idő nem érdekel, a padlógázas kigyorsítás érdekel csak... nekem nem megy ... 1000 ló az 1000 ló ... :)
  • Danecay
    #21310
    Te végül mire jutottál, mentél valamilyen időt?
  • lac coo
    #21309
  • Danecay
    #21308
    Na, hogy válaszoljak is, kipróbáltam a dolgot :) Nem tudom ez mennyire számít jónak vagy rossznak, én nem tartom magam ügyesnek vagy gyorsnak, de TT-bnen a 19. próbálkozásra bementem 1:28 alá, Verstappen 1:27:15-öt ment. Egyébként már a 11. körben is megvolt a 27-es idő 0.063 híján. Persze, Verstappen még így is majd 1 másodperccel jobb időt ment, de én nem, hogy ebben, de még a 19-es játékban sem mentem Bachrain-ben, most is egy kölcsönzött Setup-al, sőt van, hogy fél évig szimulátor elé sem ülök, azt is egy gurulós irodai székben teszem, aminek a fékezhető kerekei szinte mind felmondták a szolgálatot amióta nemrég megcsináltam a T3PA-hoz a LoadCell MOD-ot :) Szóval, hogy ez az idő mennyire jó vagy sem, viszonyítás kérdése, nem csoda, hogy aki ezzel foglalkozik napi szinten ennél sokkal jobb időt fut, persze feltehetően vannak irreálisak is. Amúgy nem hiszem, hogy Verstappen TT-ban futotta a körét mert nála már villanyfényes volt a pálya, nálam TT-ban pedig napsütötte. Ha így van, akkor ez sem mindegy.
  • lac coo
    #21307
    Jó, ufó idők azok ufo idők ,sehol nincs köze semmihez. de te tudsz iylrn szögeletes padlókat rúgni neki ??? :)
  • Danecay
    #21306
    Persze, én is béna vagyok, tudom Ha nem nézek utána, hogy ez hanyadik idő, szemre nekem is elég gyors volt :)
  • lac coo
    #21305
    Időt nem nbéztem ,az nem is érdekel, én tuti lassú vagyok ,de 2-esben olyan padlókat én nem tudok sehogyí s erúgni, te is tudod azonnal megforog...

    De mindegy , csak érdekesség... :)

    Vagy valóban ufó még játékban is .. :)
  • Danecay
    #21304
    Vagy csak Te vagy lassú Komoly meló volt mire Verstappen futott idejéhez legörgettem, 3 nyomtuk a gombot felváltva és hát lehet meg fogsz lepődni de ez TT-bne az nem túl előkelő 22.6XX helyezést jelenti (huszonhatezer). Konkrétan Verstappen néven nem találtam indulót így ha nem ő volt az aki márciusban az egyedüli Red Bull-os időt futotta, ráadásul 2 segítséggel is akkor mentségére szóljon, hogy nem TT-ben futotta meg a lenti videóban látható időt. Akárhogy is, hol van ez az 1:23:XXX-tól, ami, ugyan nem számoltam de feltehetően ez első 1000 eredménye.?
  • lac coo
    #21303
    99%-ban biztos hogy nem lehet ilyen padlókat rúgni rajta ... :) Hát csak tudom....:D
  • [HUN]FaTaL
    #21302
    Rendszeresen iracingezik (Norris is), kétlem, hogy TC-t használna egy árkádabb játékban :)
  • lac coo
    #21301
    Annyira azért nem izgat, de ha jól rémlik itt nem akadozik a motor.... 2-esben viszont azonnal megforogna ilyen padlózásoknál .... Vagy tényleg ufo... :)